David Fořt - dvoudenní výprava na řeku 16.-18.9.2012

Návrat na výpravy

Dnes večer vyrážím na řeku. Mohu výjimečně zůstat, až do úterního rána, tak se vám pokusím zase něco napsat a nafotit. Snad se povede i nějaký pěkný úlovek.

V diskuzi je 43 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k této výpravě

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (7) Starší Nejstarší »

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Ráno

Tak je konec. Večer ani ráno se nic zásadního nestalo, vlastně prakticky vůbec nic. Čekal jsem, že se po setmění záběry dostaví, ale zůstal jsem jen já a mlčící příposlech. Jen po rozednění se dostavil jeden šupík na 24mm kuličku Krillu. Nástrahy jsem stáhnul prakticky netknuté, což tady nebývá zvykem. Voda žila, je tu spousta bílé ryby a tam vám kuličky většinou úplně ozobe. Dokonce jsem pro klid v duši jeden prut stáhnul apřehodil, abych se přesvědčil, že tam nástraha stále visí. Nedá se nic dělat. Bylo to fajn a budu se těšit na další výpravu. Právě jsem dostal od mé milované Jitulíny povolenku na víkend, za což by jí chtěl touto cestou velmi poděkovat :-) Už se těším! Mějte se.

8-115.jpg

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Večer

Večírek může začít. Hezky jsem se prospal, abych byl připravenej. Kapři se ukazují celý den, myslím, že nějaký záběr přijde. Mají to tam hezky pochystané. Připojuji foto atmosféry dnešního večera. Pro pány fotografy – jen jsem to tak z ruky cvaknul, nedával jsem to na statitiv, tak to asi bude mázlý :-) Přeji všem hezký večer.

8-114.jpg

David Fořt

David Fořt před desíti roky

První ryba

Tak konečně! První ryba přes den! Menší šupík zobnul krileto s popkou horká višeň. Slibnej začátek před večerem. Ryba, ve kterou jsem doufal, ale moc jí nečekal. Tak to snad bude lítat dál.

8-113.jpg

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Jak být na rybách electro

Vzhledem k tomu, že přes den na tomto místě záběry nepřichází a nejinak tomu bude patrně i dnes, rozhodl jsem se vám alespoň zaslat snímky mé electrostanice :-) K tomu, abych mohl na rybách dobíjet počítač a telefon používám tuhle krabičku se zásuvkou, kterou mi kdysi doporučil Marda, když byl ještě taky electro a cvaknu ji na baterii, kterou mám k elektromotoru. Použitelná je jakákoliv autobaterie, myslím, že se dá použít i baterka k echolotu, ale netuším, jak dlouho vydrží. Pro mnohé z vás je to asi jasná věc, ale třeba se najde někdo komu to pomůže. Ta krabička má jak tyhle packy na baterii, tak druhý kabel, který se dá strčit do autozapalování. Moc dobrý pomocník. Konečně mi sem začíná svítit slunce a trochu se ohřeji. Noci už jsou chladný. Přesně takový, jaký maj bejt :-)
Teď trocha bulváru. Volal mi Jarda Kučera z Chyť a pusť, který na WCC soutěžil a lovil ve stejném sektoru jako třeba Karel Nikl. V tomto sektoru se ryba nechytla. Vítěz sektoru měl být určen losem. Prý se ale nakonec nějaký 2kg kapřík objevil u anglického týmu…Nikdo tam žádnou rybu ulovit neviděl, dokonce i rozhodčí v 8.00 ještě oznamovali, že sektor je bez ryby…Nemůžeme to brát jako 100% informaci, ale určitě je to zvláštní a podle všeho se kapr opravdu neulovil. Další šrám na beztak příšerné organizaci letošního WCC. Na závěr jsem si neodpustil jednu vtipnou fotografii mé bíglice Sáry, která dokáže být takhle vtipná i ve svých 13.5 letech :-) Nejezdí se mnou na ryby, protože zlobí, ale vždycky se na ní teším. Mějte se.

8-112.jpg

doprovodne foto

doprovodne foto

doprovodne foto

David Fořt

David Fořt před desíti roky

On the road & in the game again!

Potom, co jsem bedlivým zrakem našel naproti svému místo kromě chlapíka s modrou oktávkou a jeho brolly ještě jeden přístřešek (patrně parťák), nepřemýšlel jsem už vůbec o ničem. Vše jsem postahoval, kluků se zeptal, jak dlouho tam míní zůstat, že jim tam podle toho vysypu dostatečné množství mýdla a naházel vše do auta a zmizel. Škoda, věřím, že bych tady kapra ulovil, ale za těchto okolností to bylo v rovině sci-fi. Už jsem na novém místě, široko daleko ani živáčka, tak to snad vydrží. Přes den jsem tady záběr letos ještě neměl, takže se budu spíše připravovat na noc. Zakrmil jsem 1kg Enzymky a krillu, přes den nastražím 2×18mm krill a panáčka krill + horká višeň. Ještě to zabalím do kriletovýho těsta, jestli něco vyprovokuju. Tak zatím.

8-111.jpg

doprovodne foto

doprovodne foto

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Ráno

Včera, když jsem projížděl břehy řeky jsem byl docela překvapený. Nikde nikdo, narazil jsem pouze na jednoho kapraře a pak na chlapíka, který lovil na feeder. Přesto jsem absolvoval riskantní cestu, kdy mi hrozilo zapadnutí nebo zničení spodku vozidla, abych měl klid, který mám tak rád a nikoho u sebe. No a šup! Ráno koukám, co to tam naprosti stojí! V duchu jsem doufal, že se mi to ještě zdá a znovu se probudím. Šel jsem si tedy ještě lehnout, abych si počkal na světlo. Realita je krutá. Přímo proti mě se usadil nějaký kaprař. Rozdělal brolíčko, takže asi nebude jen tak na chvíli. Samozřejmě, že nahazuje přes celou řeku přímo do míst, kde mám nakrmeno! Já tohle prostě nepochopím. Celá řeka je prázdná a on udělá tohle. Pána jsem si zvěčnil a zasílám na fotografii i s jeho škunerem. Pokud se tady někdy pozná, chci aby věděl, že si o něm myslím, že je trotl :-) Tohle není nic pro mě, já tady zůstat nemohu a dohadovat se s ním také nemíním. Budu se muset přestěhovat. Zatím zvažuji kam. Pokud jde o záběry, měl jsem pouze dva. Vytáhl jsem cejna a měl jednu pěknou jízdu, ale návazec mi ryba těsně nad háčkem uřízla o kameny.

8-110.jpg

doprovodne foto

doprovodne foto

doprovodne foto

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Začínáme

Tak jsem konečně u vody. Po včerejším vinobraní byl dnešek opravdu náročnej. Už jsem se těšil, až dorazím na místo a budu si moci v klidu rozdělat jedno studený pivo, abych se trochu vzpamatoval. Tímto zdravím svoji Jitulínu, která to dnes taky neměla lehky :-) Jsem rád, že se mi podařilo dostat na místo, na které jsem chtěl. Lovil jsem zde ve stejnou dobu minulý rok a dobře jsem si zachytal. Montáže nahazuji pod břeh do 3.5–4m hloubky. Je zde hodně kamenů, házím přímo do nich. Je to přirozená kapří stezka, kde se krmí. Naházel jsem do vody 1kg Enzym fishky v 16mm kuličkách a k tomu 1kg Kill Krillu v 18mm. Pro dnešek to již takhle nechám, dokrmovat budu, až podle kapří aktivity. Teď si půjdu ještě nachytat nějaké návazce, ať mám do foroty. Vzhledem ke kamenům, o které se návazec často uřízne je nutné být připraven. Zatím se mějte. Všem, co sedí u vody přeji, at to jezdi.

8-109.jpg

doprovodne foto

doprovodne foto

doprovodne foto

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (7) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč