Vectifova jednonoční výprava 7.-8. 9. 2012

Návrat na výpravy

On-line přenos z jednonoční výpravy Davida Fořta, kterým chce demonstrovat možnosti nové aplikace On-line výpravy. On-line reportáž ze své výpravy může uspořádat každý registrovaný uživatel našeho webu – v tomto článku zjistíte více informací.

V diskuzi je 17 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k této výpravě

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (9) Starší Nejstarší »

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Tak přece....

Musím to přece ještě upravit. Na jednom prutu jsem měl pověšeného skaláka…To mě jen utvrzuje v tom, že se prostě v noci musí ještě přehazovat. Většinou to dělám, ale byl jsem včera hodně unavený a risknul jsem to..škoda, příště se musím přinutit.

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Zero :-)

Bohužel musím konstatovat, že se během noci nic zásadního neudálo. Usnul jsem okolo 22h. Za celou noc pouze dva pípance, kapři se neozvali. Musím to vše rychle sbalit, naházet zpátyk do Carpmobillu a mazat domů vyvenčit bíglici Sáru. Měl jsem za to, že přítelkyně dnes ráno nejde do práce, ale bohužel jsem se spletl a tak jsem si opět musel přivstat a do devíti musím být doma. Na další úlovek si tedy budu muset počkat. Snad se dostanu k vodě zase příští týden. Přeji vám hodně zábavy s naší novou aplikací. Mějte se.

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Voda ožívá

Ochladilo se a voda se začala hýbat. Sem tam se hodí nějaký ten kapřík. Před setměním se obačas ozvalo zalovení sumců, kterých tady bude hodně. Velice rádi se tady přižuvují na boilies. Budu doufat, že se mi dnes vyhnou.

David Fořt

David Fořt před desíti roky

První úlovek

Ještě za světla mi na předipované malé kuličky krillu přišel padák a pěknej lopaťák :-) Bylo to docela rychlý a kulička podezřele omletá, tak jsem dnes zkusil nové boilies, které tady neznají a vsadil na Fooda, kterj je bez esencí a vysušenej umí na pěknýho kapra počkat. Je krásný večer. Voda utichla. Je to rozdíl, oproti úternímu večeru, kdy jsem seděl zhruba o 400m níže a touto dobou se doslova vařila voda. Tu noc jsem chytil pouze jednoho cca 9kg lysce, ráno pak tlouště a sumce 127cm. Ten přišel taky na Fooda. Uvidíme, co se bude dít. Vždyť stačí jeden záběr, když to vezme ten pravej :-)

3-72.jpg

doprovodne foto

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Boilies, montáže, komáři

Ukázkka návazců, které jsem dnes použil. Jednoduché, ale účinné. Svlíkačka Jelly Wire 25lbs, háček Centurion 2000 vel.6, ATS, rovnátka Mouthsnagger shorty. Jednou 2×21mm (nakonec jsem se rozhodl pro testovací koule, kterých mi pár zůstalo) a pak jsem tam šoupnul 1×24mm vysušenej a v dipu vymáchanej Food Signal…Takže Krileto dnes vypustíme. Je tady dost komárů. Rychlý řeše ní je tenhle severskej repelent. Funguje a navíc je to takovej ten kuličkovej, takže se ničeho nedotýkáte a pouze se párkrát máznete. Vůně připomíná mýdlo s jelenem :-)

3-71.jpg

doprovodne foto

doprovodne foto

doprovodne foto

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Pochystáno

Už se mi tu otočil i první kapr. Tak uvidíme. Pro všechny případy si s sebou vozím tenhle malej člun. Je to Kolibri 180cm. Super věc. Já už ho vozím pořád nafouklej. Hodím ho do auta na lehátko, na to dám´igelitovou folii, aby se nezmáchalo a už se frčí. Je to trochu o cviku, ale jde na něm zavážet i zdolávat. Neříkám, že jste vždy pány situace, protože ten člin není nijak extrémně těžký, takže se kolikrát s kaprem pěkně projedete, ale dá se to. Hubkin se to ještě nenaučil :-)) Já jsem si ho oblíbil. Je to malej, dobrej pomocník na tyhle krátký výpravy.

3-70.jpg

doprovodne foto

doprovodne foto

doprovodne foto

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Vectifův Carpmobil

Tak se znovu hlásím. Horror pokračuje. Potom, co jsem se konečně usadil, vyndal pruty, zapíchnul vidle…dokonce jsem měl již nastražené boilies, se asi 50m vedle mě usadil další kaprař. Další byl tak 30m od něj, takže mě málem trefil šlak! Tma před očima, vše jsem znovu naházel do auta a popojel asi o 250m níže, kde mám snad konečně klid. Nahodil jsem zatím jen s PVA, hodně výrazné nástrahy, abych zjistil aktivitu bílé ryby. Bude to tam ležet tak 2 hod, na noc přehazuji vždy před setměním, ted tedy okolo 20h, abych na to ještě viděl. Pokud budou tyhle kuličky, co jsem tam mrsknul řádně ohryzané, zvolím vysušený Food signal 24mm, abych měl nějakou jistotu, že mi to tam vydrží. Na jeden prut půjde určitě krileto 2×21mm, chtěl bych dát hotovku, ale ještě uvidíme. Zasílám fotky mého Carpmobilu, ve kterém vozím vše. Je to Mercedes Vito dlouhá verze a je to velkej kámoš. Zažili jsme spolu již hodně a ještě určitě zažijeme, protože je to dnes již naprosto neprodejná věc..Tedy kromě kaprařských trhů. Vůně dipů a mokrých podběráků, podložek atd. se zde line řádným způsobem :-) Jdu to chystat na noc. Zatím adios!

3-68.jpg

doprovodne foto

doprovodne foto

doprovodne foto

David Fořt

David Fořt před desíti roky

První rozčarování

Už jsem u vody. První i druhé místo, které jsem měl vytipované je obsazené, tak jsem musel vzít za vděk místem útěchy…Moc dobrý pocit z toho nemám. Vlastně nemám vůbec dobrou náladu, protože ten ojeb ohledně navijáku je tady. Údajně nový Longcast není nový ani náhodou. Domnívám se, že se jedná o ten, co jsem jim poslal, protože zlobí úplně stejně, ted mu navíc ještě nejde cvrček u baitrunneru!! Jsem tak vytočenej. Úplně mi to zkazilo náladu. Normark a jejich servis je dílo hrůzy. Nejprve jsem se tam týden nemohl dovolat. Sekretářka přímo v Normarku mi sdělila, že mají tolik reklamací, že je nestíhají vyřizovat! Chápete, že vám tohle řekne zaměstnanec firmy??? Takže ten šunt je úplně k nepoužití a já ho budu muset znovu reklamovat. Tentokrát zajedu osobně na servis a budu chtít skutečně nový naviják. Opět česká vyčůranost. Museli to zkusit. Jdu vybalovat a naházím to tam. Pak se ozvu s další zprávou a nahraji nějaké fota.

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Přípravy a potřebná výbava

Tak se mi to pomalu blíží. Mohu jet jen na jednu noc, ale díky za to. Na prvních fotografiích je potřebné vybavení pro kaprařskou on-line výpravu. Notebook Lenovo ThinkPad T61. Pořídil jsem si ho přímo na své výpravy na doporučení Hrochoroha (Martina Štěříka). Jedná se o repasovaný počítač, který jsem koupil v internetovém obchodě a jeho cena byla necelých 5000,–Kč. Mohu všem vřele doporučit. Nový by stál skoro 40.000,–. Jedná se o masivní notebook, který by měl vydržet i horší zacházení, což se hodí. Jsem s ním velmi spokojený. Jediné, co jsem na něm nenašel je vstup na SD kartu z fotoaparátu, abych mohl stahovat fotografie. Vyřešil jsem to zakoupením USB čtečky na SD karty. Tato stála 169,–Kč. Pro připojení na internet používám USB modem.Dále s sebou vozím kameru a fotoparaát, který se na snímcích nevyskytuje, protože jsem s ním zrovna fotil :-). Opět na doporučení Martina a kamarádů jsem letos zakoupil Canon G12. Má otočný vyklápěcí display, což je velmi dobrá věc, pokud jezdíte na ryby většinou sami. Samospoušť se dá nastavit, až na 30 sec a následně provede 10 snímků. Pro kapraře výborná věc a dělá opravdu krásné fotky. Resp. umí je dělat, ale já s ním stále ještě pořádně neumím. Zbývá mi ještě jednání ve městě, procházka s bíglicí Sárou a snad bych mohl okolo 15 hodiny vyrazit. Je pátek a hezké počasí, tak abych se dostal na vytipované místo. Na poslední fotografii je ještě Long Cast, který mi dnes přišel z Normarku. Zakoupil jsem dva asi před dvěmi měsící, jeden podivně klapal při stahování těžších olov, či při zdolávání. Nezlepšilo se to ani po reklamaci. Slíbili tedy poslat nový naviják. Mno, jako úplně nový zrovna nevypadá, skoro bych řekl, že je to ten, co jsem jim poslal. Nechci ted nikomu křivdit, uvidíme na rybách, až ho zkusím. Sám jsem docela zvědavý, ale mám takové zvláštní tušení, že je tady něco divně…Brzy se ozvu.

3-62.jpg

doprovodne foto

doprovodne foto

doprovodne foto

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (9) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč