Lumír a Vladys na cestách za Big Mammas

Návrat na výpravy

Lumír a Vladys na cestách za Big Mammas

Lumír Francek a Vlado „Vladys“ Žubor nacpali v tomto krásném podzimním počasí plného Sharana kaprařskou výbavou a vyrazili do neznáma. Cíl byl jasný prakticky jen zhruba – slunná jižní Francie. Ostatní záviselo na tom, jestli jejich přátelé ze zahraničí dodrží své sliby o tom, že jim dají tip na několik svazových jezer, která splňují jejich kritéria. Povolený lov nonstop celoplošně nebo alespoň v nočních zónách a šanci na ulovení ryby přes 20kg. Lumír si totiž dal letos jeden jasný cíl. Ulovit svého desátého kapra s hmotností přes tuto magickou hranici. Podaří se mu to? A co Vladovi? Držíme palce a již teď na začátku děkujeme klukům za to, že se pokusí výpravu do neznáma sdílet i s námi formou vlastního on-line reportu.

V diskuzi je 48 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k této výpravě

« Nejnovější Novější Strana 1 z 6 (48) Starší Nejstarší »

Lumír

Lumír před devíti roky

Sumář úlovků

Z tepla domova jsme se po revizi všech fotek a poznámek rozhodli podělit se ještě o několik zajímavých čisel z naší výpravy.
Celkem jsme s Vladem ulovili 19 kaprů o celkové hmotnosti 347,6kg.
Průměrná váha ulovených ryb byla naprosto neuvěřitelných 18,29kg.
Celkově 10 ryb přesáhlo hmotnost 19kg, 5 ryb 20+.
Vladovy největší ryby: 19,7– 20,1– 20,5 a 22,1kg
Moji kapři: 19,2 – 19,3 – 19,4 – 19,7 – 20,3 a 23kg.

Jsem přesvědčený o tom, že tuhle výpravu už nikdy v životě s Vladem nemůžeme překonat. Na státní vodě je to něco velmi neobvyklého.

Perlička na závěr: v místních rybářských potřebách si nás zřejmě vytipovali jako kapraře, co by mohli něco nachytat a byť jsme o našich úlovcích zarytě mlčeli, sami začali Vladovi nabízet peníze za ulovené kapry, které by od nás rádi koupili do jejich lokálního „Etangu“…!!! Samozřejmě jsme je poslali do háje…
Ve Francii je tento problém ještě mnohem palčivější než u nás…

19-518.jpg

Lumír

Lumír před devíti roky

Děkujeme za pozornost

Všem, kteří nás sledovali děkujeme za přízeň a pozornost. I když přenos kvůli technickým komplikacím nebyl vždy zcela plynulý, opravdu jsme se snažili v rámci možnosti Vám zprostředkovat naše zážitky a informace z této neobyčejně úspěšné výpravy nejlépe, jak to šlo.
Přejeme všem úspěšný zbytek sezóny a každému alespoň jednou v životě zažít podobný kaprařský nářez, jako tentokrát nám.

19-516.jpg

Lumír

Lumír před devíti roky

Kapra jsme poslední noc nechytili

Poslední noc jsme už kapra na břeh bohužel nedostali. Kromě velkého sumce v příspěvku níže jsme dostali zase dva amury velikosti okolo 13kg. Při stahování prutu, ve který Vlado nejvíc věřil, ho čekalo nepříjemné překvapení v podobě oběšeného sumečka amerického. I to je kaprařina…

19-515.jpg

Lumír

Lumír před devíti roky

Skuska trpezlivosti a vydrze

Nase cakanie na rozluckoveho kapra sa rozhodli „sprijemnit“ aj sumce. Po amuroch zautocili na nase krmne miesto aj slizki fuzaci. Na fotke Lumirova 150–160cm cat fish, ktora mu spolahlivo zamotala vsetky 4 pruty. Akurat sa ich snazi noznickami rozmotat…
Po odoslani prispevku mu idem pomoct.

19-514.jpg

Lumír

Lumír před devíti roky

Rusáci útočí!

Během chvíle jsme oba schytali po jednom záběru. Bohužel v obou případech ho měl na svědomí amur. Můj měl cca 18kg (nefocen), Vladův byl větší – přesně 19,7kg. Po celou dobu zdolávání a následně focení Vlado „pyčoval“ cosi o okupaci Rusáků a že „to už tu raz bolo“. Mohl jsem se u toho potrhat smíchy. Všechny nástrahy jsou na svých místech a my doufáme v rozlučkového kapra. Držte nám palce, teď by se nám to fakt hodilo!

19-513.jpg

Vladys

Vladys před devíti roky

Šáňo tečie prúdom

Máme před sebou poslední noc naší výpravy. Sedíme spokojeně u nastražených prutů s lahvinkou šampáňa a debatujeme nad zážitky z uplynulých dní. V koutku duše si přejeme posledního rozlučkového kapra. Ale i když nepříjde, budeme samozřejmě s touto hvězdnou session nadmíru spokojení… Oba se už těšíme domů za rodinám. Kačenko, Adenka – zítra v noci nás máte doma!!!

19-512.jpg

Vladys

Vladys před devíti roky

Nechytáme s vlascem, na navijácích je fluorocarbon

Poslední dobou prakticky všichni v Nikl Teamu používáme vedle pletené šňůry (při chytání na dlouhé vzdálenosti) v ostatních situacích jako kmenový monofil fluorocarbon Clearwater XT namísto konvenčních silonových vlasců. Mainline FC klasický vlasec vysoce převyšuje neuvěřitelnou nenápadností a především svou unikátní potápivostí. Jsme přesvědčení, že také díky Clearwateru jsme na této výpravě zdolali tak velké množství trofejních ryb. Na našem hlavním lovném místě jsme měli umístěných 6 nástrah na relativně malé ploše, to znamená 6 šňůr. Naše námoty fluorocarbonu se potápí jako kámen a v kombinaci s hodně povoleným vlascem jsou pro kapry takřka nepostřehnutelné. Ryby se můžou na našem místě krmit v klidu bez po toho, aby je vlasce ve sloupci plašili, což je v takové situaci mimořádně důležité. Tohle není prvoplánová reklama, ale praktická zkušenost a dobrý tip. Doba kmenových fluorocarbonů nepochybně přichází z Anglie i k nám!

19-511.jpg

Vladys

Vladys před devíti roky

Bojujeme s amurmi

Nase lovne miesto je okupovane hejnom amurou. Kapre pravdepodobne po blaznivom kolotoci ulynulych dnu odjeli nekam dal a mistu, kde tolko z nich podlehlo nasim pastem se budou chvili vyhybat. Amuri jsou tak zatim jedine ryby ktere nas obcas vytahnou ze spacaku. Tato ryba mala 15,2kg a sebrala pop up Devil krill

19-510.jpg

« Nejnovější Novější Strana 1 z 6 (48) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč