On-line rozhovor s Daliborem Hašpicou

On-line rozhovor s Daliborem Hašpicou

Připravili jsme pro vás ON-LINE rozhovor s Daliborem Hašpicou, kterému můžete pokládat své otázky ve středu 17.4. od 20h do 21h.

Otázky bylo možné pokládat od 20:00 17. 4. do 21:00 17. 4..

David Fořt

David Fořt před sedmi roky

Děkujeme za rozhovor, Dalibore. Prosím o zodpovězení zbývajících otázek. Hezký večer všem.

Otázka zatím nebyla zodpovězena.

Ales J.

Ales J. před sedmi roky

Díky za odpověď, to přirovnání v mnoha ohledech celkem sedí. Nakonec, kolik lidí používá kradenej telefon ze zastavárny :)

Konec odpovědi se mi velmi líbí, retro a příroda…

Přidám ještě pár rychlo otázek, jestli můžu…

  • lysec nebo šupináč?
  • odhoz nebo vyvážka?
  • digitální váha nebo ručičková?
  • k70 nebo zcela C&R?

Díky…

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Rádo se stalo Aleši. Jedem, A – lysec, B – dnes už vyvážka, pokud možno, C – doteď jsem používal muzejní digitální kousek z Anglie, analogová nežere baterky, pořídím si takovou D – Nechci Austrálii v Čechách, k-70 na vybraných revírech.
Konečně normální otázky, děkuji.

abc

abc před sedmi roky

Ještě by mě zajímalo něco o vás ze soukromého života pokud vám to nevadí.Co jste vystudoval (vyučil),kde jste pracoval mimo ryb.odvětví,zda jste ženatý popř máte děti?Nikde jsem se to nedočetl tak využiji možnosti se optat přímo vás.Díky a ať se daří

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Můj životopis ti napíšu přes noc a ráno kolem páté ti ho pošlu soukromou zprávou. jinak vyučil jsem se instalatérem, makal jsem ve stavebnictví a rybářském byznisu. Jsem otcem tří dcer s dvěma ženami. Nosím boxerky a nesnáším slipy, noha 9.5!

supinna

supinna před sedmi roky

Ještě jednou hezký večer. V diskusi na tomto webu se objevily ostré výhrady vůči Vaší osobě. Můžete a chcete se k tomu vyjádřit?

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Jsem bytostně proti jakékoli konfrontaci s někým anonymním, s někým bez tváře, zřejmě s falešným jménem. Pokud se osoba chce o těchto věcech pobavit, uvítám ji mezi čtyřma!
Jednou jsem udělal tlustou čáru za tím, čeho jsem se i já osobně účastnil na mušově, ale vypsaná čísla a hroty jsou nesmysly a kraviny někoho, kdo mi chce evidentně uškodit. Jen se nemůžu bavit s někým, kdo je … kdo to je?!

Drinks

Drinks před sedmi roky

Hezký večer přeju,

Jak vycházíte s RS u nás? Nějaké veselé historky? Filla už něco povyprávěl, co se stalo na Slovensku. Tak bych rád věděl, jaké jsou Vaše zkušenosti s naší RS?!
Jak často se dostanete na ryby? Když jste v plném kolotoči kolem firmy?
Nelitujete toho, že jste se pustil do vlastní firmy na výrobu boilies?
Jaká je Vaše oblíbená nástraha?

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Respekt je samozřejmostí. Pokud osoba vykonávající funkci Rybářské stráže respekt vzbuzuje, tím víc si ho zaslouží. Proto buďte milí k Rybářské stráži, neváhejte použít baterku, aby neklopýtla, když se k vám v noci blíží. Varujte je z dálky, že máte nastražené detektory pohybu, ať je netrefí šlak. A pokud k vám v noci vpadnou do bivaku, bez váhání jim udělejte kávu. A nešetřete rumem, vždyť to dělají pro nás.
Na ryby se dostanu jak můžu, každopádně míň než bych chtěl. Každý rok si slibuju, že načerpám energii a inspiraci u vody. Toho času je však málo, právě kvůli firmě. Snad tomu dám letos víc.

Tak si to po sobě čtu a vidím, že jsem zapomněl odpovědět na kus otázky…
Někdy lituju, že jsem dal opět kůži na trh, ale jsou chvíle a je jich naštěstí dost, kdy mě tato činnost, koníček plně uspokojuje.

Má oblíbená nástraha je můj vlastní … boilies! A to přísahám

Ales J.

Ales J. před sedmi roky

Dobrý den, mě by zajímalo jestli byste v několika větách představil svůj pohled na vývoj kaprařiny u nás od počátku devadesátých let až do dnes.
Děkuji a přeji hezký večer.

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Dobrý večer Aleši. Dal bych ti to nejjednodušší přirovnání. V tomtéž časovém horizontu na který se mě ptáš, si představ vývoj mobilního telefonu. Zjistíš, jak obrovský vzestup nabralo toto hobby. Kaprařská bublina je maximálně nafouklá, ale to jsem si myslel i před deseti lety. Nevím kde jsou ty hranice, kam až to může narůst. Pokud ale vědecko technický vývoj půjde dál, po vstupu nanotechnologií apod., nedokážu už dohlédnout konce. Osobně cením trendy, vracející se k retro stylu a splynutí s přírodou, což podle mě hodně frčí v Anglii. To se mi líbí.

abc

abc před sedmi roky

ještě mi nedá se nezeptat.Kdy můžeme Vámi připravovanou knihu očekávat že vlítne do prodeje?

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

To jsi mi zavařil, protože nevím. Shromažďuju postupně materiály a jsem i odkázaný na překlady z jedné kaprařské bible, která je bohužel pro mě psaná v angličtině. To by ale Fil musel zasednout a makat. Taky Kok furt smrdí u vody, místo aby psal svůj part. Ale kniha bude a bude velká.

Marda

Marda před sedmi roky

Ahoj Dalibore, náš titulek hlásí, že jsi praotcem české kaprařiny. Moje otázka směřuje ke tvým začátkům. Kdy jsi se prvně setkal s metodou lovu na vlasový přívěs a odkud jsi tyhle informace čerpal?
A ještě k tomuto tématu, bylo tvou první nástrahou takhle prezentovanou boilies nebo něco jiného, třeba partikl a podobně? Stejně jako v případě lovné techniky by mě zajímalo jak jsi se dostal ke své první nastražené kuličce a odkud se k tobě zakutálela?
Marda

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Ahoj Mardo. Budu se sice opakovat, ale když už se ptáš, bylo to takhle.. byla to ranná 80. léta a informace jsem sál z rakouských kaprařských materiálů, odkud jsem vše překládal. Nejdřív jsem si to u vody ohmatal a pak jsem to v podstatě jako vekslák pašoval známým sem do ČR. Mám tím na mysli vercajk, boilies jsem už tehdy vyráběl.
Kamaráde tak první nástrahou na vlasu byla tehdy vyjímečná koukačka z Maďarska, s jednou kukuřicí. Foukačku za flašku a honem na jezera. Foukačka byla tehdy pro mě vrcholem geniality a kapry to chytalo parádně. Na boilies jsem si šáhnul pár let poté, když jsem emigroval. Dnes mi připadá, že jsem emigroval jen kvůli tomu.. abych byl o krok vepředu.

Honza

Honza před sedmi roky

Dobrý večer,pane Hašpica.Mám dvě otázky.Chci se zeptat jak velké ryby si myslíte, že u nás v České republice plavou? A o jakém víte „největším“ kaprovi u nás? Děkuji předem za odpovědi a přeji hodně úspěchu nejen v rybářském životě.

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Dobrý večer Honzo. V České republice podle mého plavou ryby 30+ a to je jasné jako sluníčko na nebi. O největším kaprovi, co se u nás chytil oficiálně nevím, ale co vím a co oficiální není, jsou dvě ryby kolem 30kg a obě jsou údajně bohužel v Rakousku, pokud ještě žijí.

supinna

supinna před sedmi roky

Dobrý večer, zajímá mně, jaký máte názor na soukromé, popřípadě klubové revíry v Česku. Dík za odpověď.

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Ahoj, soukromé a klubové vody beru jako ideální místo pro rybáře, kteří preferují absolutní klid a pohodlí, kde si chtějí odpočinout a bez extrémního úsilí a nesnází zachytat. Lovcům mnohdy ale nezáleží na tom, odkud se tamní ryba vzala, asi se nad tím nezamýšlí a chtějí získat jen foto pro chloubu. Domorodé ryby v klubovkách, proč ne?

abc

abc před sedmi roky

Dobrý večer Dalibore,
moje otázka směřuje na Pálavská jezera.Jaký je Váš názor a pohled na to, jak se kolem jezer rozrůstají soukromé pozemky,karava­ny,boudy atd.?Myslíte si, že se to někdy v budoucnu změní k lepšímu a kolem vodních ploch bude čisto,klid a ,,příroda´´ ? Které ze 3 jezer je Vám nejbližší?Tipnul by jsem si D6 :-D Co říkáte na pravidla,které tam panují,myslíte že se jednou bude lovit kolem celé D6 a né pouze z jednoho břehu?Jinak Vám fandím a těším se na novou knihu.Díky za odpovědi a ať se vám daří u vody a ne jen tam.Jirka K.

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Ahoj Jirko. Zářez do živého, protože co se okolí jezer týče, jde to od desíti k pěti. V místech kde jsme kdysi plánovali postavit rybářský klub se dnes staví aquapark a komerce válcuje i velkou část zbytku břehů. Doba je bohužel taková a nám nezbývá než držet hubu a krok. Je to smutný. Do bucnoucna to dobře nevidím, ale naděje umírá poslední. Zvítězí ochránci? Jachtaři a skůtry? Rybáři? Cyklisti?
Jezera beru jako celek a preferuju určité části podle ročního období. Rád bych, ale času je málo. Po zamyšlení je mi nejbližší asi sedmička. Pravidla co tam panují radši nekomentuji a nechytatelné břehy zůstanou zamčené, ochránci podle mého neustoupí. A je to dobře.

David Fořt

David Fořt před sedmi roky

Dobrý večer, Dalibore. Děkujeme, že jste přijal pozvání do našeho on-line rozhovoru. Moje první otázka je již klasická. Co říkáte na náš web a kdy jste ho poprvé zaregistroval?

Dalibor Hašpica

Dalibor Hašpica odpovídá:

Ahoj Davide. Váš web se mi líbí moc, ráno u něj pravidelně snídám a před večeří se taky podívám. Abych měl tady o tom všem přehled. Pravda spíš sleduju jak tepe kaprařský život, ale moc se nezapojuju. Dost často se tu zasměju, ale dnes jsem se pravda moc nesmál a těšil se na tento online, abych se mohl férově hájit tady a teď. Prvně jsem web zaregistroval asi před rikem, kdy mi o něm kluci řekli, jsem stará škola, takže mně dokonce museli založit profil.

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč