On-line rozhovor s Jaromírem Kratěnou

On-line rozhovor s Jaromírem Kratěnou

On-line rozhovor s Jaromírem Kratěnou.

Otázky bylo možné pokládat od 20:00 30. 5. do 21:00 30. 5..

David Fořt

David Fořt před osmi roky

Fosgenova otázka bude poslední, na kterou dnes Míra odpoví. Děkujeme všem za účast a těšíme se na vás zase příště.

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Chtěl bych všem moc poděkovat za spoustu dotazů. Vážím si Vaší přízně a budu se těšit na další shledání.
S pozdravem Jaromír Kratěna ml.

Fosgen

Fosgen před osmi roky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je Váš kaprařský sen?

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Možná trochu skromný. :-) Chci, aby mě kaprařina bavila pořád stále stejně jako doposud. Abych na ni měl víc času a vše mě dobře šlapalo, jak doma tak v práci. Po tom si budu lov kaprů užívat na plný koule a o tom to celé je. :-)

Thomas

Thomas před osmi roky

Ještě jeden dotaz bych na vás měl,psal jste,že mladý talentovaný rybář má u vás šanci stát se testerem.Já takový sen mám,že bych chtěl na sebe poukázat a zařadit se mezi lidi jako jste vy,protože se rybám věnuji už od 4 let jenže nevím jak to mám udělat vody které mám blízko jsou na velké ryby slabé protože je tady velký rybářský tlak co se týče braní ryb a není zavedena horní míra až letos kdy je mi 18 let se mi podařilo úspěšbě zdolat kapra 73cm 7,15kg a myslím si že i pro vás by to byla cennější ryba jak 20kg ryba třeba z Francie.Proto bych byl rád kdyby jste mi jen trochu naznačil jakou cestou se vydat k mému snu.

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Nemyslím si že je potřeba chytat pouze hovada. Nachytej největší ryby u Vás na domácí vodě a uvidíš jak se najednou budeš cítit. Co se však týče testování, je to i o tom jak umíš dobře fotit psát atd. Já třeba letos chodím k nám na malou řeku a strašně mě to baví. Sedím tam většinou sám a vidina toho že ulovím kapra třeba 8–10 kg je strašně daleko. Až to však příjde budu uvnitř hodně šťastný a třeba o tom i něco napíši. Myslím že o tom to je.

hrubdo

hrubdo před osmi roky

Jak už psal někdo podemnou…Ono je třeba dobré se snažit a dělat něco pro to ,aby člověk něco dokázal v kaprařině,ale určitě k tomu potřebuje trochu té pomoci..Jsem zapálený do kaprařiny ,ale nemám se od čeho odrazit…

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Chytej dál, snaž se a on ten odraz příjde. Držím ti palce.

Stifmax

Stifmax před osmi roky

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli navštěvuješ Labe a jaké tam máš popřípadě výsledky. Díkk za odpověď

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Labe jsem poslední čtyři roky pěkně zanedbával. Letos tam ale chci jezdit. Nemám tam historicky žádnou trofejní rybu. Většinou jsem jezdil na úseky pod Pardubice a tam jich zas tolik nebilo. Hodlám však kapry chytat ještě dost let a doufám, že nějaký velký i z Labe bude.

vanis

vanis před osmi roky

Viděl jsem v pár anglických videí používat ultra krátké návazce (5cm) myslíš si že to má něco do sebe třeba na písákách,kde nezatáhne olovo montáž do bahna?

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Určitě je to dobré já používám někdy tak 7cm dlouhé. je ale potřeba dobře naúhlovat háček protože ten kapr nemá tolik času a prostoru aby to nasál. prostě si lízne a musí tam být. Zkuz to má to smysl ale opravdu se mrkni, jak to ti anglání vážou.

Jäger Melmen

Jäger Melmen před osmi roky

Měl bych menší dotaz jestli navštěvujete i svazové vody? Nic proti,ale na vodách jako je Oplatil chytne tu pěknou rybu kde kdo a ryby často mají už viditelné poranění v „tlamce“ z předešlého ulovení. Takže můj dotaz je například Labe? nebo pískovny,ale ve svazovém podání? a jaká nástraha se vám tam osvědčila? Osobně mohu říci že z široké škály zboží co nabízíte je pro mne Focus asi nejlepší. Rád to kombinuji s pop up od firmy Dynamite Baits a zatím si nemohu stěžovat,ale za ty léta co se kaprařině věnuji jsem už zjistil,že každá rada je dobrá. Děkuji předem za jakoukoliv odezvu.

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Ano máš pravdu na Oplatilu to není až tak složité, protože tam kapři jsou ve větším počtu než jinde. Letos jsem chytil dva kapry přes 15kg na D6. A Labi se hodlám věnovat také víc. Vše je jen o čase a pokud mám na ryby čas třeba jen 2dny v měsíci rád si na ten Opláč jedu něco vytáhnout. Teď však doufám že budu mít i víc času. a na svazovky budu jezdit více.

Jozef B

Jozef B před osmi roky

ahoj diky za raduu a ked ste to davali do takych malych ok teda cistych miest tak akym mnozstvom si krmyl??DIk a montaz si aku pouzil na taku vodu zarastenu do tych malych ok

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

V oku kam jsem to pokládal jsem nechal svítit pouze jeden pop up hi-vizual. A v oku vedle třeba 3 až 10m jsem naházel 1–2kg koulí s peletami.

ari

ari před osmi roky

Nejkurioznější úlovek na boilies?

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Při stahování nástrahy, candát 8kg.

Wesley

Wesley před osmi roky

Když je řeč o mladých kaprařu jsme do toho zapaleny neskutecne bavi me to vsechno potreboval bych jen nekam s nekmy skusenym vyrazit.:) nebo aspon nak popostrcit.:) nemohl by ste me nekam s ssebou vzit nebo nak poradit.:) byl jsme uvas na predvadecce v Tunechodech a nadhera.:)

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Je to složité. Postrkovat se musí každý rybář sám. Já měl to štěstí a šel jsem mu dost na proti a kolem sebe jsem měl od začátku dost dobrých kaprařů od kterých jsem spíš okukoval než že by mě něco sami učili. Jsem rád, že jsi byl na přednášce a příští rok tě rád uviím. Dej o sobě vědět třeba pomocí zprávy od vody, jak se ti daří.

padre

padre před osmi roky

Používáš zavážecí lodičku? Pokud ano,tak jaké máš zkušenosti co se týče poruchovosti? A myslíš že stojí za to si jí pořídit?

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Lodičku používám ne však až tak často. Co se týče té poruchovosti, tak nebudu lhát, že s tím nejsou problémy. Máme však dobrý servis a vše se dá opravit. Na některých lokalitách si lov bez lodičky nedovedu představit. Viz D6.

konfin

konfin před osmi roky

Dobrý večer, začátkem července máme naplánovaný týden na Pádu někde v okolí Porto vira. Jelikož nemám žádné zkušenosti s takovouto řekou tak bych vás chtěl poprosit o nějaké informace. Jak je to tam s tím pověstným proudem? jaká olova sou tam nutností? Co zvolit za krmení…
Děuji za každou informaci či radu.

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Byl jsem tam na sumcích před 14ti roky. Takže přesně nevím jak to tam šlape. Srovnal bych to ale třeba s řekou Rhonou ve Francii a tam je potřeba jet s velkou dávkou krmení cca 100 a více kg na deset dní. Nemusí to být ale žádné drahé koule. Co se týče toho proudu osobně bych si vzal olova od 170gr až po 250gr a duši z kola pro případ že bych použil kameny. Je tam ale určitě potřeba počítat s přílivem a odlivem a to je celkem komplikace hlavně s krmením.

Thomas

Thomas před osmi roky

Dobrý den,pane Kratěna chtěl bych se vás zeptat zda-li vás také zajímá délka nebo jen čistě váha ryby.

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Musím se přiznat, že beru kapry spíše na váhu a krásu než na délku. Kapra většinou měřím u nás na Orlici, protože jsou menší 40 – 65cm. Vyprovokuje mě při velké kaprařiněi kapr k změření, který atakuje hranici jednoho metru.

chose

chose před osmi roky

Zdravim
Chtěl bych se zeptat ještě k tomu Oplatilu ,jak je to tam s krmením .Musí se krmit po kilech nebo stačí jen pár kuliček ? Uvažuju že bych si tam letos koupil povolenku. diky za odpověď :)

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Je to voda s početnou obsádkou kaprů od 8 do 12kg a tyto ryby není až tak jednoduché udržet na místě. Osobně tam krmím dost třeba i deset kg koulí za 48 hod. Určitě se ale dají nachytat i na menší zakrmené ploše. Počet záběrů ale bude určitě menší.

Jozef B

Jozef B před osmi roky

ahojj prosim ta keby ides na zarastenu vodu riasami z 85–90 percent je to zarastene hladal by si nieake oka ciste miesta alebo skusyl by si to aj do rias?a je to 12ha strkovisko kolko by si tu krmyl keby ides na 3–4 dni?DAKUJEM

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Ahoj lovil jsem v podobné lokalitě akorát asi tak pět krát větší v cizině. Nejvíc a největší kapry jsem chytil v malých očkách v řasách o rozměru třeba jen 20×50cm. Bylo tam vidět do 4m hloubky a vývoz trval třeba i hodinu. Ale vyplatilo se, protože kolem nás rybáři nebyli až tak úspěšní.

Auby

Auby před osmi roky

Petrův zdar. Chtěl bych se vás zeptat jestli máte v plánu podporovat mladé kapraře? Za odpověď předem děkuji a přeju vám spousty krásných ryb.

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Jak jsem již psal v rozhovoru. Mladých kaprřů není až tak moc a až nějaký opravdu dokáže, že je dobrý a správně zapálený pro dobrou věc určitě se může ozvat.

ari

ari před osmi roky

největší kapr na vltavě? a kde to bylo..(jestli to neni moc duverny)

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Na Vltavě jsem nikdy nechytal to bude asi nějaký komunikační šum.

Wesley

Wesley před osmi roky

Mohl bych vas pozvat sem k nam na vodu.:) je to přehrada Les Království? Díky za odpoved.:)

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Děkuji za pozvání. Ale už teď vím, kam pojedu na ryby v prosinci a do té doby je téměř vše naplánované.

linux

linux před osmi roky

Zajimálo by mě kterou zemi bys mi poradil když chci navštívit poprvé zahraničíí. Která se to nejvíc líbí atd

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Myslím, že na začátek by bylo lepší jet někam na známější lokalitu, která by nebyla až tak daleko od ČR. Maďarsko, sever Itálie a severní část Francie.

Stone-Cold

Stone-Cold před osmi roky

P.S. – k tomu doporučení na Moravě „Pod Pálavské Vrchy“ mohl bych prosím poprosit nějaké bližší info… nic jsem nenalezl…

Děkuji a ať se daří !

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Chytal jsem jak na D7, D6 tak i na D5. Nejlíp jsem si zachytal na té 5 ale letos na jaře jsem ulovil společně s přáteli z Brna pěkné ryby na 6.

Wesley

Wesley před osmi roky

Kolik stoji povolenka na ten oplatil diky

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Pro členy ČRS 2000 kč na rok, pro nečleny 4000 kč. Je to svazová voda vyčleněná pro lov kaprů.

padre

padre před osmi roky

Držíš se hesla v jednoduchosti je krása a nebo jsou Tvoje montáže složité a plné moderní bižuterie. A jaký je Tvůj názor na plošné krmení? Nebo jsi spíše zastáncem cíleného zakrmení na vybrané místo?

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Ano moje montáže jsou z 90% jednoduché. Plošně krmím často při dlouhých výpravách, ale většinou chytám po tom dál od tohoto místa.

ari

ari před osmi roky

A ještě jeden dotaz, jestli můžu. Tvoje nejoblíbenější koule, kdyby jsi mohl chytat jen na jeden druh, co by to bylo, průměr atd. díky

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Na dlouhou výpravu mainline Activ Maple 8 a na krátkou Lake Wizard.

hujer

hujer před osmi roky

dobrý večer pane Kratěna myslíte že vaše pardubice ještě někdy porazí naši kometu? Slyšel jsem že letos budete fandit Kometě! Co je na tom Pravda?

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Je to pravda stejně tak jako v loni budu v základní části fandit kometě. A myslím že dál už mě budou stačit jen ty Pardubky. Za 41let ve finále se zase potkáme. Kometa Brno.

Skálič

Skálič před osmi roky

Ahoj Míro mám otázku ohledně vašeho CT s Tomášem a Lukym jestli prozradíš důvod rozpadu? bylo to kvůli nepohodě nebo jen profesní nutnost? A ještě jedna … myslíš že Česká republika může někdy dohnat země jako je Francie ,Italie atd,,, co se podmínek pro kapraření týče? přeju hodně úspěchů a at to jezdí…

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

S Lukášem jsme pouze komunikovali, ale nebyli jsme ani v jeho týmu ani on u nás. Rozpad našeho týmu určitě nebyl v tom že by jsme se nepohodli, prostě jsme jen s Tomem šli dál a to jsme už žádný tým neměli. Roky lovu s Tomášem byly jedny z nejhezčích co jsem v kaprařině zažil. Po tom jsme ale už opravdu šli každý svou cestou. Nemáme mezi sebou žádný problé.

hrubdo

hrubdo před osmi roky

Zdar,
Chtěl bych ti poblahopřát ke skvělému rozhovoru a taky k článkům které píšeš…Jinak,Vyhrál jsem u vaší firmy Multi Paste Set (fruit secret) ,říkal jsem si co je to za bombu?!Tak jsem tomu dla ze 2× šanci ,obalil jsem boilies a čekal na „velikána“…Bohužel se nic nedělo…Jaké máš zkušenosti s tímto produktem a jak ho využíváš? :-) Díky za odpověď

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Mě Multi pasty letos chytli už dost ryb. Jak v podobě pasty tak i jako uvařená kulička. Je to fakt dobrá věc. Dejte tomu ještě šanci. :-)

ari

ari před osmi roky

Ahoj Míro.
Začal jsem lovit pod jedním jezem na velké řece. Hloubka je tu všude stejná 2.5m, dno vybagrované.
Kaprů očekávám tam je hodně moc, za pár krátkých vycházek už mám pár pěkných ryb.
Jakou by jsi zvolil dlouhodobější taktiku zákrmu, resp má to cenu?? loviště mám velmi blízko bydliště. Děkuji za odpověď

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Osobně si myslím, že pod tím jezem jsou ryby přirozeně v určitém období a nějak velkou kampaň bych tam nedělal.

David Fořt

David Fořt před osmi roky

Ahoj Míro, trochu zápasím s připojením, protože sedím na Labi, tak jsem tě nestíhl přivítat a položit ti naši tradiční první otázku :-) Jak se ti líbí naše stránky www.carpfishing.cz

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Tak tam na tom Labi něco pěkného nachytej. Stránky jsou bomba a doufám, že budou mít do budoucna velkou návštěvnost. Rád Vám budu při podobných akcích po ruce. :-)

Tomáš Franče

Tomáš Franče před osmi roky

Ahoj:-) chtěl bych se tě zeptat jaký strategie krmení se ti nejvíc vyplatily na francouských jezerech a kolik krmení si průměrně spotřeboval za týden lovu? Dík za odpověď, Tom

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Týden lovu sežere asi tak průměrně 20 až 50kg koulí a stejně tak i partiklu s peletami. Je to asi tak půl na půl. Velké kapry jsem chytil jak při masivní kampani tak i při cíleném lovu s menším množstvím návnady. Vždy to vyhodnocuji až přímo na místě a jsem připraven na obě dvě varianty.

Trezi

Trezi před osmi roky

Nazdar jezdíš někam na řeku nebo preferuješ spíše stojaté vody ?

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Jezdím na řeky rád. Chtal jsem řadu let za sebou na Labi kam se opět chystám a mám to tam rád. Co se týká zahraničí lovil jsem na francouzských veletocích a nebylo to také špatné. V současnosti navštěvuji naši malou řeku Orlici a jsem zvědav co odhlím.

Wesley

Wesley před osmi roky

Potreboval bych poradit nakou super vodu na zachytání neco kolem Hk dekuji

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Doporučuji pískovnu Oplatil, kde je opravdu dost velkých kaprů.

metloš

metloš před osmi roky

Čau chlape !! dle toho mála co otobě vím, tak moc (nebo vůbec?) nejezdíž na kaprařský závody. Tak bych se Tě chtěl zeptat jaký máš názor na pořádání několikadenních kaprařských závodu na svazovej vodě ??
díky a měj se fajn Kamil

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Není to určitě špatná kaprařská disciplína, ale vzhledem k vytíženosti jak pracovní tak i osobní mě na závodění nezbývá čas. Jinak obdivuji všechny závodníky, protože vím že je to určitě velká dřina.

padre

padre před osmi roky

Zdravím,
rád bych zeptal jestli jsi zastáncem dipování a namáčení boilí,pelet a dalšího vylepšování krmení a nebo si myslíš že je to spíše na škodu?

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

To je trochu složitější. Mnohdy chytám jen na suché nebo vymáchané koule. Ale častokrát použiji i dipy a powdery. Nedá se na to jednoznačně odpovědět. Určitě ale k vodě vozím řadu různých atraktorů.

Stone-Cold

Stone-Cold před osmi roky

Dobrý večer, Mistře ! poradil by jsi mi prosím nějaký pěkný revír na kapříky na Moravě ? ?

Jaromír Kratěna

Jaromír Kratěna odpovídá:

Dobrý večer, na Moravu jsem jezdil hlavně pod Pálavské vrchy. Tam vím že kapři určitě jsou. Po celé Moravě je určitě i dost malých vod ale víte jak to s tím doporučením je. Osobně jsem na nich nelovil. Nemůžu tedy víc poradit.

Zprávy od vody (16 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč