On-line rozhovor s Karlem Niklem

On-line rozhovor s Karlem Niklem

Karel Nikl, přezdívaný též „kolínský šéfkuchař“ bude hostem dalšího středečního on-line rozhovoru 11. 4. 2012 od 20–21h. Majitel jedné z našich nejúspěšnějších kaprařských firem, věčně usměvavý sympaťák bude připraven zodpovědět vaše dotazy v přímém přenosu. On-line rozhovory s kaprařskými osobnostmi exklusivně každou středu mezi 20–21h na www.carpfishing.cz.

Otázky bylo možné pokládat od 20:00 11. 4. do 21:05 11. 4..

David Fořt

David Fořt před osmi roky

Dobrý večer. Otázka Petra Kalacha bude poslední, kterou Karel Nikl dnes zodpoví. Ještě jednou děkujeme Karlovi, že si našel čas, vám všem, kteří jste dnes rozhovor sledovali děkuji za účast a těšíme se na vás opět příští středu, kdy bude našim hostem Jarda Těšínský.

Otázka zatím nebyla zodpovězena.

Petr Kalach

Petr Kalach před osmi roky

Ahoj Karle, pripojim se k tazatelum a to s otazkou ohledne barev boilie. Ve sve palete produktu, mas bolie s prirozenou barvou, jakou mu daji vlastni komponenty, ale take boilie jako napr. bila cokolada, ktere je opravdu vyrazne bile. Jak dle tvych zkusenosti pusobi barevne oproti „prirodnimu“ boilie na kapry? Diky Kali.

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Ahoj Petře.

Drtivá většina výrobců používá přirozené barvy u boilie, kterým se krmí a na které se chytá. Jsou to spíše tmavší odstíny, samozřejmě v závislosti na složení. U plovoucího boilie je nyní bílá barva zcela přirozená a kapři na tuto barvu perfektně reagují a ulovilo se na ně neskutečné množství kaprů.

Před několika lety jsem viděl na Cassienu používat Německé kapraře bílé boilie s velkým úspěchem. Tehdá jsem již věděl, že takové boilie také chci v budoucnu nabídnout rybářům i u nás. Takže stejně jako na bílé pop-upy reagují na bílé boilie. Je to již dlouhodobě odzkoušená věc, jen u nás to můžeme považovat jako novinku. Určitě ale nejsme zdaleka první.

Doufám, že se budeš brzo potápět a natočíš pěkné podvodní záběry. Kdyžtak mi něco pěkného pošli. Rád se na podvodní záběry dívám.

Bloodworm

Bloodworm před osmi roky

Dobry vecer.Chtel bych se zeptat na zacatky vasi firmy.Jaka byla prvni smes nebo mrazenka kterou ste poslal do prodeje?

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Administrátoři stále ještě pracují na vložení mého rozhovoru. V něm se dozvíte o tom, jak jsem začínal a ještě mnohem víc. :-)

Škoda že jsem jej nemohl poslat dříve, určitě se i dobře pobavíte. :-) Byl jsem moc rád, že jsem mohl zavzpomínat na své začátky a děkuji za to klukům z carpfishing.cz

Dlouho jsem v archivu hledal staré fotky a opravdu jsem se při jejich prohlížení dost nasmál a vybavilo se mi spoustu krásných vzpomínek.

Málokdo ví, že se první rok má firma jmenovala Carp Actual. Ale po necelém roce jsem název přehodnotil a moje firma nese mé jméno. To je i velký závazek, protože jdete takřka s „kůží na trh“. V době Carp Actual byl můj první mix Ryba/Pepř. Neměl jsem kontakty na zahraniční dodavatele a esencíální olej černý pepř jsem nakupoval opravdu velmi draho. Za takové peníze bych ho chtěl dne prodávat. :-)

Pescador

Pescador před osmi roky

Dobry vecer, Karle,

Je dle vaseho nazoru rozdil mezi spatnym mistem se skvelou nastrahou ve vode a dobrym mistem se spatnou nastrahou? Netravim u vody tolik casu jako vy a predpokladam, ze vase odpoved bude smerovat ke kombinaci obou pozitivnich okolnosti, ale to nepotrebuji slyset :o)

Diky

Milan

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Dobrý večer Milane.

Už jste si v podstatě sám odpověděl. :-)

Místo je vždy velice důležité, tam kde kapry budete lokalizovat, můžete je chytit i na antilopí bobek, což byla moje nejkurióznější nástraha při mé výpravě do Afriky.
Po místě je samozřejmě důležitá i nástraha, ale stejnou pozornost vyžaduje i vaše montáž. Lidé se často ptají, na jaké boilie byl kapr uloven, ale úplně zapomínají na to, jaký návazec byl úspěšný. A to je velká chyba.
V dnešní době, kdy jsou kapři opakovaně chytáni a pouštěni, je třeba zaměřit dostatek pozornosti pro každý detail.

Béda

Béda před osmi roky

Děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěl zeptat na nová krátká rovnátka Mouthsnagger. Tahle novinka se používá místo původních dlouhých nebo jenom k novým háčkům Gladiator LS?

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Nová krátká rovnátka Mouthsnagger byla vyvinuta hlavně pro použití s háčky s delším raménkem. Klasické Mouthsnaggery v nabídce samozřejmě zůstávají – jsou ideální pro použití s háčky s raménkem kratším.

Výhodou Mouthsnaggerů Shorty je i to, že mají´profilovaný otvor a díky tomu dobře pasují na velké háčky ze silného drátu.

Netipa-první hrdina kaprařiny

Netipa-první hrdina kaprařiny před osmi roky

Dobrý den pane Nikl,

v jednom článku v rybářském periodiku jsem četl rozhovor s Vámi, kde jste se v souvislosti s nočním rybolovem zmínil o moderních trendech EU. Rád bych se zeptal, co konkrétního se pod pojmem moderní trendy EU skrývá, respektive, co jste tím myslel Vy.

děkuji za Vaší odpověď

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Dobrý den.

Děkuji za tuto otázku. V tomto týdnu jsme na naší prodejně pomáhali zřídit povolenku dvěma zahraničním rybářům. Myslím si, že kdyby nebyla nebylo naší pomoci, tak by tito rybáři nebylo schopni si povolenku vůbec zřídit. A to jen kvůli zkostnatělému systému ČRS.

  1. povolenky se vydávají jen ve 2 dnech v týdnu.
  2. zahraniční host musí složit zkoušky.
  3. po složení zkoušek dostane osvědčení a musí si dojít pro rybářský lístek
  4. s rybářským lístkem se musí vrátit zpět na ČRS, kde mu dají složenku
  5. Se složenkou musí dojít na poštu ji zaplatit
  6. s útržkem se pak musí vrátit na ČRS, kde je mu vydána konečně povolenka k lovu. ¨

V kterékoliv zemi jsem chytal, tak jsem povolenku koupil po uhrazení požadované částky a předložení občanského průkazu.

A to je jen jeden příklad.

Co se týká samotného rybolovu, všichni moc dobře vědí, že 70% našich kaprařů chytá non-stop. Ale je to veřejné tajemství. Moderním trendem je částečně umožnit využívat lovu ryb i v noci. ČRS už udělao určité kroky, pro zavedení nočního rybolovu na některých revírech nebo úsecích. To jsou určitě první náznaky přístupu k žádaným moderním trendům.

Blek

Blek před osmi roky

Pan Nikl mam otazku ohledne zpusobu loveni a mista na 80 hektarove sterkovne s prumernou hloubkou 1 – 15 metru.Pricemz 1–3 metrova hloubka je max do 10 metru od brehu.Byl sem tam o vikendu a absolutne sem vyhorel.Je to hodne hluboka voda ktera se hur prohriva.Chytal sem v 10 metrech,kde by mohla byt chyba.Dekuji

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Dobrý den.

Hlubší pískovny jsou všeobecně pomalejší na jarní rozjezd. Jako příklad uvedu známou maďarskou pískovnu Gyekenyesh, která je podobně hluboká. Hodně rybářů, kteří tam jezdí v brzkých jarních měsících tak neuloví jediného kapra. Důvod je, jak píšete, dlouho trvající prohřívání vody a kapři jsou tak delší dobu letargičtí.

Přesto i v těchto pískovnách se kapři dají nachytat, ale za vynaložení nesrovnatelně většího úsilí. Zkuste najít mělkou oblast a chytejte v hlouhkách kolem 2m. Taková místa mohou být i blízko břehu, což si vyžaduje naprostý klid, ale výsledek by se mohl dostavit.

Michal Tisoň

Michal Tisoň před osmi roky

co by jste doporučil na kapra na rybnik cca 2ha a s kapry 50–60cm? a u přítoku jsou keře kde se drží amuři.

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Dobrý večer.

Pro lov kaprů této velikosti je na místě použít atraktivnější nástrahy. Perfektní volbou bude boilie malých průměrů, pelety a používejte obalovací těsta, která jsou pro ryby této velikosti velmi atraktivní a rychle je vyprovokují k záběru.

Mára

Mára před osmi roky

Ahoj Karle. Chci se zeptat rád bych s parťákem začal prozkoumávat Labe a zajímalo by mě jakých základních věcí by jsme se měli držet. Jaká vyhledávat místa, nástrahy, jak krmit atd. díky.

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Ahoj Máro.

Labe je úžasná řeka plná krásných ryb. Můžeš jít na kapry téměř od Dvora Králové až po Děčín a všude určitě kapry najdeš.

Mám jednoduchou radu, jak vybrat dobré místo na Labi. Díky své popularitě je Labe kapraři velmi navštěvováno. Ideální místo je tedy takové, kde najdeš nejméně rybářů. Nehledej žádné zvláštní objekty ve vodě ani nic podobného. Labe je ve své podstatě na většině místech obrovský okap, kde kapři migrují sem a tam. Nejbozpečněji se ale budou cítit na místech, kde mají nejvíce klidu od rybářů. Taková místa se dají najít. Doporučuji začít právě takto.

Při podrobnějším mapování pak budeš objevovat taje této řeky a později již snadněji rozklíčuješ, kde kapry dobře nachytáš.

Michal Tisoň

Michal Tisoň před osmi roky

ahoj hele dal by si mi nějaký recept na boilie prosím?nějaky lehký a finančně nenáročný dekuji!Petrův Zdar!

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Ahoj.

Poradím ti, jak udělat nejlevnější boilie na světě. Hrnková metoda. :-)

2 hrnky kukuřičného šrotu
1 hrnek semoliny
2 hrnky sojové mouky
1 hrnek pšeničných klíčků
můžeš přidat 1 hrnek rybí moučky (ale to už ti mix opravdu dost prodraží :-) )

6 vajec, 1 pytlík perníkového koření

Máš boilie, které ti kapra chytí, ale nezaručuji ti, jak dlouho a jak velké kapry na něj budeš chytat.

Berte tuto odpověď samozřejmě jako legraci. Ale zkusit to můžete.

Lumír

Lumír před osmi roky

Ahoj Karle :-) Chtěl jsem se zeptat, které boilies z tvé nabídky považuješ za nejlepší pro cílený lov velkých kaprů a proč právě Food Signal? :-)

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Čau Lumíre.
Jsem rád, že tě dobře znám a až budu potřebovat opravit srdce, tak se ti ozvu. :-) Neotravuj a jdi si prohrabat bedýnky s Foodem do meziskladu.

Radek FBC

Radek FBC před osmi roky

Dobrý večer a zdravím. Chtěl jsem se jen zeptat co Vás vede k tomu vyrábět spoustu a spoustu nových směsí. Velké firmy v Anglii mají zaběhlé věci a jednou za čas (dejme tomu 2 roky) vyběhnou s nějakou novou směsí, věřím že ji nějakej čas i testují, ale u Vás to jde celkem dost rychle…Nemyslíte, že méně je někdy více?

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Dobrý večer.

Koukám že otázky stále přibývají. Určitě klukům z carpfishing.cz nebude vadit, když budu odpovídat déle než hodinu. Pokud se budou chtít kapraři ptát, budu samozřejmě odpovídat i po oficiálním konci online rozhovoru.

K Vaší otázce.
Je to prosté. V hlavě mám tolik různých nápadů na inovace boilie, které kdybych stále produkoval, novinky by se hrnuly jedna za druhou. Ale to není můj záměr. Každoročně vypouštíme jeden nový druh boilie, ale na základě vyhodnocení prodejnosti všech druhů boilie nahradí to nejméně žádané. Všechny naše novinky jsou testovány dlouhodobě před uvedením na trh, takže není důvod mít obavy z toho, každý rok s nějakou novinku přijít. Ale je možné, že někdy budeme muset boilie ladit delší dobu a s novinkou vyjdeme právě až za 2 roky.

Béda

Béda před osmi roky

Dobrý den, já bych se touto cestou rád zeptal na novinku Kill Krill. Zatím se mi nejvíc osvědčila Noční můra obalená odkopanou selkou, případně doplněná o plovoucí boilies C4. Kill Krill bych chtěl taky vyzkoušet, jakou formu zatraktivnění byste mi doporučil?

Děkuji a přeji hezký večer, Michal D.

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Dobrý den Michale.

Určitě Kill Krill vyzkoušejte. Já i celý team jsme z něj nadšeni. Můžete nadále používat Odkopanou Selku a prozradím Vám jeden trik, na který přišel vloni můj syn Kája na společné výpravě.

Kill Krill jsme obalili do Odkopané Selky a takto připravené nástrahy jsme dipovali v tekuté potravě Liquid Krill nebo Liquid Aktivator. Důležité bylo, aby nástrahy byly v Liquid Krillu min. 24 hodin. Těsto ze Selky do sebe natáhlo velké množství této špičkové tekuté potravy. Rozdíl v počtu záběrů byl pak opravdu markantní.

Když použijete klasické obalovací těsto Kill Krill, vytvoříte také velmi atraktivní nástrahu.

campy

campy před osmi roky

ahoj karle, chtěl sem se zeptat jestli je vhodné z jara krmit partiklem, nebo něčím jiným (popřípadě čím).....ještě jsem se chtěl zeptat jak funguje boilie kill krill a jestli je vhodné i do studené vody.....a ještě jedna otázka :D jestli si mám koupit vidličky a nebo stojan. většina kaprařů mi doporučuje vidličky .´:D :D předem díky a at to jezdí campy :D

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Ahoj.

Partiklem můžeš krmit prakticky celoročně. Záleží pouze od množství – jestli je zima nebo léto a také zarybněnosti revíru. Když pojedeš nyní na kapry, klidně zakrm uvařenou kukuřicí, řepkou nebo konopím. Nastraž 1 nebo 2 zrnka voňavé kukuřičky a 100% nějaké kapry chytíš. Počítej ale s tím, že budou spíše menší.

V nabídce máme záměrně 2 druhy boilie Kill Krill. Do studené vody(ale i po celý rok), je vhodnější Kill Krill Atrakt. Je atraktivnější a rozpustnější, což je ve studené vodě velká výhoda. Po celou sezonu ideální pro krátké výpravy a závody.

Osobně velmi rád používám vidličky, především na krátké výpravy. Ale jsou situace, kdy se bez stojanu neobejdu. Doporučuji ti pořídit si kvalitní, ideálně nerezové vidličky ( už jsem viděl i úžasné titanové vidličky), ale přemýšlej i nad dobrým stojanem, který využiješ všude tam, kde nezapíchneš nebo při lovu na vyvážku.

DejvL

DejvL před osmi roky

Zdravím,
zajímalo by mě, jak dlouhou výpravu považuješ z hlediska naplánování za optimální a dále pak, po jak dlouhé době, pokud vůbec, měníš lovná – krmná místa pokud nedosáhneš záběru..Děkuji za odpověď a v ať se daří v sezoně 2012

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Dobrý večer.

Minimum, co bych označil za optimální čas, je podle mého názoru 2–3 dny. Když vím, že jsou kapři aktivní, ale nemám záběry, hledám kapry na jiném místě. Tuto strategii provozuji při lovu velkých kaprů. Když chci chytat mnoho ryb a je mi jedno, jaká bude jejich velikost, tak se při absenci záběrů stěhuji klidně po půl hodině. To už je ale skoro lov na šoulačku.

hrubdo

hrubdo před osmi roky

Zdar Karle…ty c4 voní jako psí suchary ,přidáváš je tam v malém množství nebo se mi to zdá?:D Jinak jak se ti dáří prodej?Díky předem za odpověď…Ps:Sáme dvacky ti přeji :-)

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Ahoj hrudbo.

:-) psí suchary :-) Tak tuto složku boilie C4 určitě neobsahuje. Ale některé psí pamlsky nejsou špatnou nástrahou, ale boilie skládám z mnoha jednotlivých surovin. Jelikož nevím, z čeho se psí suchar přesně skládá, tak jej nepoužívám a určitě nepoužiju.

Pavao

Pavao před osmi roky

Ahoj, Karle. Jak jsi se vůbec dostal k rybaření a kdo ti vnukl myšlenku začít vyrábět vlastní koule a založit firmu? Díkes. Pavlos

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Na tuto otázku je zodpovězeno podrobně v zanedlouho zveřejněném rozhovoru, který jsem klukům z carpfishing.cz poskytnul.

Pavle, rád ti odpovím na jinou otázku, ale nechci zde odpovídat na to, co si zanedlouho přečtete.

kovič

kovič před osmi roky

Dobrý večer pane Karle, rád bych se zeptal jak vymýšlíte nové druhy boilies. Jedná se pouze o cíleně (komerčně) připravované receptury s ohledem na silnou konkurenci nebo se snažíte jít pří výrobě pouze vlastní cestou a používáte jako „šéfkuchař“ vlastní fantazii a zkušenosti z praxe?

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Dobrý večer i Vám.
Všechno nové boilie, které vyvíjím, jsou koncipované čistě dle mých zkušeností. V jedné z otázek do rozhovoru, který bude zanedlouho zveřejněn píšu, že jeden zásadní průlom v mém vývoji boilie jsem učinil, když jsem důkladně nastudoval odbornou literaturu zaměřenou na trávící ústrojí kapra. Velmi mne baví vyvíjet boilie, které obsahuje účinné složky. Díky tomu boilie chytá kapry dlouhodobě.

Prvním z těchto druhů boilie bylo již dnes legendární 3XL. Znalostí načerpaných při vývoji tohoto boilie využívám až do dnešních dnů.

David Fořt

David Fořt před osmi roky

Ahoj Karle, vítám tě na středečním on-line rozhovoru. Děkujeme, že jsi přijal naše pozvání a udělal jsi si ve svém nabitém programu čas. První otázka je od nás. Jak se ti líbí www.carpfishing.cz

Karel Nikl

Karel Nikl odpovídá:

Ahoj Davide.
Celou letošní zimu jsem jezdil po různých městech a účastnil jsem se místních carpshow. Moc rád jsem zde s kapraři diskutoval, takže vaše pozvání jsem moc rád přijal. Právě jsem dokončoval odpovědi na otázky do rozhovoru, který za nedlouho zveřejníme.

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč