Mršník Junior Cup

Datum konání: 24. 8. 2018 - 26. 8. 2018. Místo: písník Mršník, Lysá nad Labem - Litol. Typ akce: Závody.

Tato akce již proběhla!

PRAVIDLA ZÁVODU Juniorů – Junior Mršník cup – Lysá nad Labem – Litol

1. Team tvoří 2 lovící ve věkovém rozmezí od 12ti do 17ti let včetně (v době přihlášení), kteří se po registraci do závodu můžou změnit nejpozději týden před zahájením závodu.
Startovné na team: 200,– Kč. Startovné musí být uhrazeno na účet pořadatele nebo osobně nejpozději tři týdny před začátkem závodu. Startovné je nevratné.
Přihlášením do závodu, team bere na zřetel, že se účastní závodů na vlastní nebezpečí.

2. Losování: teamy budou seřazeni k losování dle datumu a času přihlášení, los určí lovné sektory č. 1 – 13, které budou vyznačeny plováky a bójemi.

3. Team loví celkově na 4 pruty na položenou s únikovou montáží, na jeden jednoháček. Na lovném místě u nahozených prutů musí zůstat vždy jeden soutěžící.
Zákaz používání šňůr jako šokového návazce a krmítek. Zavážecí lodičky a echoloty nejsou povoleny. Průzkum lovného místa pomocí markeru je možný od vylosování sektoru.

Loví se formou chyť a pusť s výjimkou sumce velkého a sumečka amerického, kteří nesmí být puštěni zpět.
Lovící jsou povinni dodržovat Pravidla odlovu na klubových vodách Rybářského klubu Lysá nad Labem z.s. – http://rybarskyklub-lysa.webnode.cz/…dlovu-platna…/

4. Krmit je povoleno pouze ze břehu a to pomocí ruky, kobry, lopatky, rakety, praku a pva. Množství krmení je neomezené, k vnadění lze použít pouze: boilies, pelety, method mix a řepku. Krmit lze již před začátkem závodu od 17,30 hodin.Oz­načování krmných míst je zakázáno jakýmkoliv způsobem.

5. Povinná výbava na team: vaničková podložka, desinfekce, podběrák s délkou ramen minimálně 80 cm, pean, vážící sak, nádoba na polévání o objemu nejméně 5 litrů a váha

6. Bodované ryby: každá ryba od 3 kg včetně. Vítězem je team s největší váhou všech ulovených bodovaných ryb. V případě stejné dosažené váhy u více teamů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba.

  1. – 3. Místo – poháry a medaile + věcné ceny 4. – 13. Místo – medaile + věcné ceny Cena za první bodovanou rybu – pohár Cena za nejtěžší bodovanou rybu – pohár
  2. Za nástrahu lze použít pouze: boilies a pelety, případně jejich napodobeniny (např. zig rig)a lze jí nastražit pouze ze břehu formou nahození. Na závodním místě č. 4 (lovné místo 23) a č. 6 (lovné místo 19) lze nahození provést z vody z důvodu vedení vysokého napětí, které omezuje částečně nahazování.
  3. Nikdo mimo závodníků nesmí žádným způsobem zasahovat do průběhu závodu (nahazování, podebírání ulovené ryby, příprava krmení, návazců, vnadění, atd.).

Pomoc závodníka z jiného teamu je povolena. Na závodním místě se nesmí zdržovat jiná osoba mimo závodníků bez vědomí pořadatele (rozhodčí nebo ředitel závodu). Návštěvy jsou povoleny v čase od 6:00 hodin do 21:00 hodin.

9. Při ulovení ryby si lovící rybu sám zváží, jestliže se bude jednat o rybu bodovanou, přivolá telefonicky rozhodčího, který následně provede opětovné zvážení, zapsání a vyfocení úlovku s lovcem a tabulkou

10. V případě, že závodník započne zdolávat rybu těsně před ukončením závodu a její zdolání skončí až po jeho ukončení, je i tato ryba započítána. Při zdolávání může závodník rybu zdolat i mimo svůj vyznačený sektor, nesmí však tím dojít k zamotání montáží závodníků z ostatních teamů. V případě zamotání montáží jiného teamu se ryba nezapočítává.

11. Protest lze podat pouze během závodu za poplatek 500,– Kč. O protestu rozhoduje ředitel závodu a dva vylosovaní kapitáni nezainteresovaných teamů. V případě neuznání protestu je poplatek nevratný.

12. Zázemí pro doprovod závodníků je povoleno pouze na ploše u rozhodčích. Vozidla musí být ponechána na plochách k tomu určených.

13. Pro zázemí závodníků jsou povoleny pouze přístřešky dle Pravidel odlovu na vodách RK Lysá n/L z.s. Na každý sektor se vejdou dva přístřešky.

14. Během závodu se zakazuje konzumace alkoholických nápojů a návykových látek. Doprovodu je alkohol povolen v míře rozumné (pivo po obědě).

15. Pořadatel si vyhrazuje právo učinit změnu v propozicích

Bližší informace na : https://www.facebook.com/mrsnikjc/ a na https://rybarskyklub-lysa.webnode.cz/…-junior-cup/

« Návrat na Kalendář akcí

Zprávy od vody (2 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč