IBCC 2015 – 20.-25.4.2015

Všechny diskuze » Závody » IBCC 2015 – 20.-25.4.2015

Založil Marda

Dne 13. 11. 2014 18:31

Odpovědí: 42

Velmi zajímavý závod na státním jezeru Balaton v Maďarsku s rozloho 60 000 ha. Kapraření na tomto jezeru je poměrně těžká a náročná záležitost. Posledních několik let nebylo na jezeru možné zavážet. Minimálně pro tento závod to neplatí. Jezero je dlouhé cca 75km, na nejšírším místě cca 12km. Průměrná hloubka okolo 3m. Určitě obrovská výzva pro všechny odvážné kapraře, kteří milují extrémy!

Upraveno správcem Marda v 08:31, 21. 4. 2015.

Toto téma je uzamčeno. Již do něj nelze přispívat.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (42) Starší Nejstarší »

Marda

Marda před šesti roky

Tuhle diskusi zavírám, aby nám neběžely dvě. Pokračuje tady: http://www.carpfishing.cz/…uze/10/3373/

Havo

Havo před šesti roky

Z Balatonu som sa vratil predvcerom a viem si zivo predstavit, co chalani prezivaju. V piatok sme mali vietor 57km/hod a vlny neskutocne. Tie blbe svetla blikaju skoro stale. Najhorsie je, ze blikavali, aj jed voda bola jak zrkadlo. Vystraha byva pre cely Balaton. A ak na jednej strane troska fukne, na druhej strane su mega vlny a uz blikaju svetlo 90× za minutu a je po vyvazke :( Chalanom drzim palce. A hlavne zavidim, je tam uzastne :)

Ráďa

Ráďa před šesti roky

Marda » Hubkyn s Ivanem by nemusela bejt špatná dvojka, spíš mi je divný, že pořadatelům nefunguje pár dní před začátkem závodu na stránkách startovní listina, to je docela blbý a nepříjemný, ale tak snad na tom pracujou…

Příspěvek upraven autorem.

Marda

Marda před šesti roky

Aktuálně je na Balatonu rozjetej druhej závod, kluci ze Sportcarpu drží průběžný skvělý druhý místo!
https://www.facebook.com/…rgaszverseny?…

Marda

Marda před šesti roky

Termín tohoto závodu se nebezpečně přiblížil a za sebe musím říct, že mě mrazí při pomyšlení že bych tam jel zachytat. Mám s touhle vodou hodně zkušeností a hodně nevyřízenejch účtů. Ale hlavně obdivuju lidi, který sem jedou na závody. Těžkej a hlavně nevyspytatelnej je Balaton. Náladovej podle počasí a stejně tak podle roční doby anebo třeba podle toho, jakej je aktuální stav vody…
O to víc se těším na ON-LINE přenos, kterej nám přinese velmi neokoukaná dvojice kaprařů, který se rozhodli, že týhle výzvě půjdou naproti. Jeden z nich je stálicí a zárukou kvality ON-LINE přenosů tady na Carpfishingu. Druhej chlapík osobně na Carpfishingu moc nevystupuje, nicméně mohli jsme jeho medailon vidět v jednom z prvních dílů televizního pořadu CarpTime. Velice známá osobnost hlavně slovenské kaprařské scény!
Takže malá tipovačka na to, kdo budou ti tdva chlapíci, kteří nás závodem provedou a sice z pohledu závodníků. A já mezi tím založím a připravím ON-LINE přenos. Za správné tipy nebude žádná výhra, ale co můžu s jistotou slíbit je, že během přenosu z IBCC 2015 se tady na Carpfishingu bude soutěžit o několik cen. Jednou z nich bude výbornej kaprařskej naviják z aktuální řady značky SHIMANO!

Marda

Marda před šesti roky

72829-1-396.jpg

Další dávka informací… http://fishingandhuntingtv.com/…-informacie/

Bobika

Bobika před šesti roky

foxo » To čo Ty nazývaš maďarskou povolenkou za 2000 forintov je v skutočnosti niečo ako na slovensku rybársky lístok. V maďarsku je systém v povolení na rybolov odlišný ako na slovenslu alebo v čechách. Neexistuje tam zvazová, krajská povolenka. Sú tam v platnosti iba tzv „napijegy“, ktorú je treba zakúpiť nad rámec rybárskeho lístku.

foxo

foxo před šesti roky

Nevie niekto nahodov ci staci na balaton iba madarska povolenka za 2000 ft alebo treba este platit ako napr. Na palotasi.

Harvej

Harvej před šesti roky

Krasne ryby :-)

Bobika

Bobika před šesti roky

Několik pěkných úlovků posledních let z Balatonu:

http://ibcc.hu/…oni-fogasok/

Bobika

Bobika před šesti roky

Tady budou probíhat registrace, slavnostní zahájení a vyhlášení a tady bude sídlit organizační štáb:

Bobika

Bobika před šesti roky

Malá ochutnávka v angličtině: https://www.youtube.com/watch?…

Robin

Robin před šesti roky

Ráďa » Ajo, ja sem byl porad v Madarsku.. :))

Ráďa

Ráďa před šesti roky

Robin » Ve zkratce? Jednoznačně nejlíp dotovaný a asi i nejzajímavější kaprařský závody, který se konají na Deru: http://www.worldcarpmasters.com

Robin

Robin před šesti roky

Ráďa » Co je CarpMasters? To jsou ty hazeci nebo neco uplne jinyho?

Ráďa

Ráďa před šesti roky

Robin » Už koukám na Prize Table, ale vlastně jsi to napsal dobře, protože z logiky věci je to nesmysl s tím maďarským rekordem, ten tam nikdy nemůže padnout… Jinak co se týče cen, tak Carp Masters jednoznačně vede, to měl spíš Karel obrátit svou pozornost tam :-))

Edit: Tak jsem projel startovní listinu a Karel je zapsanej i tam, ten se do toho ale příští rok chce obout panáček :-))) No to 2. místo mu tam přeju :D :D

Robin

Robin před šesti roky

Ráďa » Nepochopils.. Ale ja sem to vlastne napsal spatne, jde po 40 000E (vyhra + top ryba + rekord..).. :))

Ráďa

Ráďa před šesti roky

Robin » První cena je „jen“ 20 000 EUR, ne? :-))

Robin

Robin před šesti roky

Bobika » Jasne, Karel se vzhlidl v tech 30 000Eur.. :)))))))

Bobika

Bobika před šesti roky

Robin » Vím, že Karel posílá dva týmy, ale ještě nebyli odeslané registrace. Oprav mne když se mýlím.

Robin

Robin před šesti roky

Bobika » Je jich vic, Madari pomalu aktualizujou.. :))

Bobika

Bobika před šesti roky

Tak zatím jsou přihlášeny 2 české (druhý ještě není uveden na startovní listině) a 1 slovenský tým.

http://ibcc.hu/hungarian/list/

alda

alda před šesti roky

67827-1-725.jpg

Bobika » jasny je to tam napsane :-))

Bobika

Bobika před šesti roky

alda » Všichni to vědí dopředu, tak to pro ně nebude překvapením, že ke sportovnímu rybáři nepatří nevhodné chování. Kdo chce chlastat, ať jde jinam.

alda

alda před šesti roky

Bobika » to tam asi moc teamu nezustane....­........

Marda

Marda před šesti roky

Bobika » Takže je to tak, jak jsem si myslel…

Bobika

Bobika před šesti roky

Drinks » V pravidlech závodu pamatují také na nadměrné požívání alkoholu, kdy po prvním upozornění na nevhodné chování, bude při dalším prohřešku tým ze soutěže vyloučen.

Bobika

Bobika před šesti roky

Marda » Několik let bylo zavážení na Balatonu zakázané. Od příštího roku bude opět povoleno, ale jen na určitých vyznačených úsecích pobřeží a pouze do vzdálenosti 300m. Pro závody platí stejné podmínky.

Marda

Marda před šesti roky

alda » Nekoukal jsem na pravidla. Nicmene k tomu omezeni – je dost mozne, ze souvisi s obecnymi pravidly pro zavazeni na Balatonu. V drivejsich dobach, kdyz jsem tam jeste jezdil rybarit platilo pravidlo, ze se nesmelo zavazet dal nez asi 200m. Ale tim cislem si dnes uz nejsem jisty. Obcas to hlidali policajti. Hlavne za zhorseneho pocasi, kdy byl spusteny majakovy varovny signal kolem jezera.

Tak tezko rict, jak je to aktualne s pravidly zavodu versus pravidly rybareni ci pohybu plavidel na Balatonu obecne.

Drinks

Drinks před šesti roky

alda » A jak to na takových závodech bývá? No, chlast hraje velkou roli při podobných závodech. :-)

alda

alda před šesti roky

Drinks » nejvetsi pruser je u kaprare chlast

Robin

Robin před šesti roky

No ja bych osobne tuhle otazku neresil. Berte to rekneme jako „soucast hry“. O to je to vetsi vyzva, ne..?

Drinks

Drinks před šesti roky

alda » Hodně lidí by udělalo pro výhru víc, než je v jejich silách.Mnozí se v zápalu boje vrhnou i do většího extrému, než dokáží zvládnout, toho jsme svědkem dá se říct, každý den, né? O porovnávání pinďourů, je jen zbytečný výkřik do tmy. Peníze za výhru nedokážou vyvážit lidský život. A vždy je lepší, když to rozhodne někdo, kdo má nezaslepený pohled na situaci a dokáže posoudit hranici mezi bezpečím a situací, která zavání průserem.

alda

alda před šesti roky

take jsem to nedavno zaregistroval ale co me vadi je ze to ma zase omezeni coz znamena ze ne pro kazdeho bude platit stejne, stejne jako v zivote at se zavazi jak je libo na vlastni nebezpeci co kazde podepise pri prihlasce at se kaprari v takovejch zavodech kdo ma jake koule a ne kdo ma jake znacky za zadkem

Bobika

Bobika před šesti roky

Marda » Závody, které vyhráli Ešpi a spol. byly letos nahazovací, příští rok budou zavážecí. Rozdíl mezi oběma závody je jak ve startovném, tak i hlavně v cenách. Vyhrát 20.000€ je už pořádná výzva.

Marda

Marda před šesti roky

Bobika » Ano, letos vyhráli kluci ze Sportcarpu, což je úžasnej výsledek. Nevím jak funguje tenhle závod po organizační stránce. Každopádně na Balatonu jsem mnohokrát chytal a vím, jak je to těžké. Takže 1. místo, je fakt pecka! Obtížností a pokud je tam 100 týmů, tak je to naprosto srovnatelné s WCC!

Bobika

Bobika před šesti roky

Pavel Brázda » Ty první, tedy III.ročník je zmateční, jednou píšou, že se smí zavážet do 250m a na jiném místě, že se člun smí používat pouze k mapování a krmení s přísným zákazem pobytu v člunu s prutem. Tak nevím. Tyto jsou v termínu 11.-18. dubna. Ty druhé, o kterých píšu jsou v termínu 20.-25. dubna a jsou zavážecí do 300m.

Libor Klatt

Libor Klatt před šesti roky

Bobika » Aha, díky. které jsou dřív, nahazovací nebo zavážecí?

Bobika

Bobika před šesti roky

Pavel Brázda » Donutil jsi mně pátrat a narazil jsem na toto: https://www.youtube.com/watch?…

Příští rok to bude již třetí ročník. Letošní druhý ročník tyto závody vyhrály kluci od Sportcarpu.

To bude na těsno během dvou týdnů dva závody (jedny nahazovací, druhé zavážecí)

Libor Klatt

Libor Klatt před šesti roky

Bobika » Podle názvu je to první ročník. Bylo něco letos, nultý ročník?

Bobika

Bobika před šesti roky

Odpovím na vše, co vím. Případně se můžu zeptat.

Bobika

Bobika před šesti roky

Startovní listinu najdete zde : http://ibcc.hu/hungarian/list/ postupně ji budou doplňovat.

Upraveno správcem Marda v 19:15, 13. 11. 2014.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (42) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (4 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč