Trakker Tempest Bivvy System V2 nebo Nash Titan T1

Všechny diskuze » Vybavení » Trakker Tempest Bivvy System V2 nebo Nash Titan T1

Trakker Tempest Bivvy System V2 nebo Nash Titan T1

Založil Michal11K

Dne 20. 5. 2018 20:14

Odpovědí: 24

Ahoj, už jsem byl rozhodnutý,že koupím Titana, ale viděl jsem několik videii s Tempestem a dost mi to zamotalo hlavu. Je nekdo kdo má, měl, nebo alespoň viděl oba dva řekl by mi, který by si vbral a proč?
Díky.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (24) Starší Nejstarší »

pablo

pablo před čtyřmi měsíci

Chudýpocestný » (Mimo temu) preto som pisal o tom composite …nieje to aquatex ale nylon=lahsi+o­dolnejsi?(zaje­bal som do Toho matrosu nechcene kolikom a vydrzal…uz som chcel plakat) Ale asi tolko nedycha…zamna turbo rychli bivak na kratke vyprava ked pouzijes Len 3 koliky (Ak IDE burka do 3 minut som skovany!) tak isto aj super ked ostavas na 4–5 dni … Ak pojdes okolo karlovej predajne myslim ze ho tam najdes…pozri SA nan ;)

Příspěvek upraven autorem.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před čtyřmi měsíci

126135-1-531.jpg

pablo » za gramatiku se neomlouvej v tom budem podobní:)já mám ovšem jinou zkušenost s aquatexxem,koupil sem tempesta první generace z druhé ruky do roka slezly podlepy švu neva poléčil sem to ale při dlouhých deštích je vnitřní část látky natolik mokrá že každá opřená věc je následně mokrá a musím podotknout že se nejedná o srážení vody nebo vydýchání je to zkrátka schopnost látky (prodýchat) vodu na vnitřní stranu,snažil sem se to pořešit zimákem samo že origo ale opět po větším dešti když je nápor vody a větru takový že se slepí obě vrstvy tak se proces opakuje ale jak říkám V2to už možná bude mít vymakanější(ne­vím)za mne mne víc ochrany a trvanlivosti proti vodě v minulosti udělaly klasické nylonové bejvaky s gumovým zátěrem uvnitř a až budu řešit nákup nový tak pudu zpět do nylonu,jak se pak asi spí v dešti pod přehozem z aquatexxu na spacák:)

pablo

pablo před čtyřmi měsíci

Chudýpocestný » s tou trvanlivostou u aquatexu si dovolim nesuhlasit… Kupoval som Mk2 od Filipa.S myslim v Roku 2010/11…odspal som v nom takmer rok! A ta latka stale drzi.
Minulu sezonu som mal tempest V2 a myslim si ze to je velmi podobny matros…podlepenie je uplne Bez predmetne riesit…ziadne odlepovanie…ci by som si zobral tempest V2 alebo nie mam vsak do párty dalsieho adepta. Tuto sezonu mam k dispozicii composite V2 aj s tym skull capom …zatial som v nom spal Len asi 3 tyzdne …a snad v kazdom pocasi…ale cim dalej tym viac SA mi paci ten composite…nema okna co je mozno nevihoda…ale ako som uz Tu niekde pisal v lete musim zarabat cash takze okna az tak nepotrebujem … Skull cap dost redukuje kondenzaciu. …ale stojí to za to.....?…hm …super vyuzitie toho scull capu ja ked potrebujes zakrit veci v clne ked SA presuvas…na to je to uplna pecka :D.....aaaaa ten titan…raz som mal Tu moznost „sahnut si“ na vystave v trencine …IBA som SA zasmial nad stabilitou…ale mozno ho Len vystavujuci zle postavil ..... Plus tie tyce mi prisli ako riedny kôl do rajcin…
Ak mate niaku otazku ohladom tempesta V2, composite V2 alebo Mk2 rad zodpoviem.
Za gramatiku SA ospravedlmujem …som neandrtalec

Mr.Doctor

Mr.Doctor před čtyřmi měsíci

126128-1-773.jpg

Michal11K » Já se rozhodoval stejně, nakonec vyhrál Tempest V2 a to také z důvodu, že oproti Titan T1 je hlubší, tedy od vstupu k zadním oknům má navíc 40 cm, u takového malého bivaku to dělá fakt hodně, ostatní rozměry cca stejné… Těch 200 cm u Titan T1 mi přijde už fakt málo, dneska to sám vidím, raději jsem oželel kšilt a přidal prostor a jsem nad míru spokojen… Titan se mi líbí, ten je také v plánu na „delší“ výpravy, ale tady jsem rozhodnutý pro T2, tam už ty rozměry jsou o něčem jiném…

Michal11K

Michal11K před čtyřmi měsíci

No vůbec mi to neděláte lehké :(. Škoda že je nemají v Olomouci na krámě. Mohl bych je tam zkouknout a rovnou jeden koupit. Těžko něco vybírat, když to člověk neviděl naživo. Ale beru to tak, že chybu neudělám ani s jedním, jsou to top produkty. Značka NASH by se mi více hodila do vybavení, ale podle toho, co jsem četl a co jsem viděl na videích bych spíše preferoval Tempesta. No ale že bych byl nějak definitivně rozhodnut, tak to ne.

Ondřej Macků

Ondřej Macků před čtyřmi měsíci

Já mám Tempest V2 a Titan T2 a mnohem víc mě baví Titan teda…

Ondřej Filip

Ondřej Filip před čtyřmi měsíci

Pavel Janula » Ahoj, vždyť ten kšilt se dá dost zvednout. Zatím jsem teda nezaznamenal problém, že by se mi na něm držela voda vše krásně stéká, asi taky záleží jak to člověk vepředu zvedne těma podpěrnejma vidlema kšiltu. Boky došponuju krásně do hladka akorát na té fotce byl konec břehu a nevešel jsem se celým obvodem bivaku proto je na fotce tak pomuchlanej. Hned jak budu u vody pošlu foto, kde bude Titan úplně došponován.

Pavel Janula

Pavel Janula před čtyřmi měsíci

Ondřej Filip »
Ahoj Ondro mam T1 a spokojenej nejsem rozhodně s kšiltem, kde se drží voda . A ta tyčka co k tomu Nash doposílá tak to je úplně mimo. A plandající boky od kšiltu co nejdou vypnout taky děs. Kupoval jsem a dnes bych vzal určitě Tempesta.Na tom TCčku se voda nedrží?

Ondřej Filip

Ondřej Filip před čtyřmi měsíci

126122-1-359.jpg

Taky jsem se tenkrát rozhodoval zda vzít Tempesta nebo Titana nakonec to vyhrál Titan Tc Pro a neměnil bych a měnit už nemám potřebu, plní veškerá má očekávání a to nad míru.Takže za mě Titan.

Michal11K

carpdu » Diky.

carpdu

carpdu před čtyřmi měsíci

Michal11K » Pokud pouzijes ksilt tak kondenzace na plose ksiltu zmizi. Koupil jsem ho kvuli te kondenzaci a parada.

Michal11K

Jasně, ale tak kondenzace musi byt stejna i u T1. Kazdopadne pokud koupim tempesta tak k nemu vezmu rovnou i ksilt, takze doufam ze to bude alespon trosku lepsi. Diky za reakce.

Mr.Doctor

rower » Bez přehozu se bude rosit každý bivak, některý méně, některý více, podle materiálu, ale bude.......jinak to ani nejde, to bychom chtěli změnit fyzikální zákony. Čím větší teplotní rozdíl bude mezi dnem a nocí, tím více bude na vnitřním plášti kondenzovat sražená voda, ale jak jsem psal, ten přehoz to řeší luxusně…ale pravda, bágl navíc to je :-))

rower

rower před čtyřmi měsíci

Mr.Doctor » suhlasim, prehoz mam a s nim je to o uplne inom, ale je to takmer ta ista bagaz navyse, tak ho uz nebravam ani na jar ani na jesen. aj kamil ma pravdu, tiez nepredpokladam, ze existuje material, ktory by kondenzu zabranil uplne, ale podla reklamy a referencii na forach som ocakaval lepsi vykon :D

Kamil Milacek

Kamil Milacek před čtyřmi měsíci

Zalezi na pocasi… T1 se taky dost obcas rosilo, kdyz bylo vlhko. Ve finale jsem nezazil bivak, ktery by se nerozil. Dle meho to snad ani neni mozne. U V2 doufam v to, ze roseni minimalizuji – castecne i vytvorim druhou vrstvu Skull capem…kdyby nekdo mel zkusenost se striskou na V2, tak jsem jedno ucho…

Mr.Doctor

rower » Je k tomu třeba koupit a používat druhý přehoz , wrap, potom uvnitř není po kondenzaci ani stopa… Já pořídil V2 i s přehozem ve vánoční akci z UK a jsem naprosto spokojen. Ten aquatexx perfektně dýchá, okna i na přehozu, takže ani v létě žádný problém, řekl bych právě naopak, díky takto vytvořené vzduchové izolační vrstvě mezi bivvy a přehozem je v něm v létě příjemněji, než v bivaku bez přehozu.....kdo nevěří, ať někdy vyzkouší.

rower

rower před čtyřmi měsíci

Chudýpocestný » to je spravene na paradu, drzi jak zvarene. ostatne cely bivak je konstrukcne pecka, kondenz je naozaj jediny problem, ktory som s nim mal.

Chudýpocestný

rower » a co podlepy švu zevnitř drží ty pásky uV2?

rower

rower před čtyřmi měsíci

Chudýpocestný » v2 kondenzuje jak o zivot, tam sa toho moc nezmenilo. ja mam tempest v2 aj brolly kvoli manipulacii – lahke, male, skladne a zlozis ich rychlejsie ako feederku ;)

Chudýpocestný

Michal11K » přesněji schopnost látky odolávat vodě,nevím jam moc posunuli matroš naV2 ale na první generaci po pár letech prodýchává vodu na vnitřní stěnu v míře až kapající:)nic proti fanouškum značky ale ani po10ti letech u starých nylonových bejvaku s klasickým zátěrem sem tento jev nepozoroval,už sem párkrát osahal Nashe a už jen pocitově je látka proti aquatexxu pancíř,jinak na konstrukci rozměry atd si nestěžuji

Michal11K

Kamil Milacek » Ahoj, diky, musim říct, že ten tempest je můj mírný favorit. Díky za reakci.

Michal11K

Chudýpocestný » Ahoj, diky za reakci, co presne ti prosim nevyhovuje?

Chudýpocestný

čau,mám V1 a do aquatexxu bych už nešel,vem Nashe

Kamil Milacek

Kamil Milacek před čtyřmi měsíci

Mel jsem rok T1 a pred tydnem jsem se ho zbavil a objednal System… na titanu se na strese i pres dodelanou tyc od Nashe drzi voda, u T1 nejak divne boky lezi na zemi a nejdou vypnout,podlaha je s loznici dohromady,tran­sportni rozmery jsou vetsi – tezsi, spojovaci tyce hned odrena barva,celkove to zpracovani a stabilita se mi zda horsi jak u systemu. Plus pro T1 je ksilt,ale ten se da k V2 dokoupit a ma jine (lepsi) vyhody.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (24) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (21 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč