Kaprový rybářský prut

Všechny diskuze » Vybavení » Kaprový rybářský prut

Kaprový rybářský prut

Založil Pampalini

Dne 30. 12. 2017 19:44

Odpovědí: 53

Chtěl bych si koupit kvalitní prut na kapry okolo 10 tis. Můžete poradit .

děkuji

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (53) Starší Nejstarší »

marketajiraskova

marketajiraskova před sedmi měsíci

Dobrý den. Chci přítelovi koupit nějaký kvalitní prut https://netobchodak.cz/…ole-9-m.html koukala jsem na tento, ale moc se v tom nevyznám. Máte nějaká doporučení nebo je tento prut dobrý? Předem děkuji :)

Milan €

Milan € před pěti roky

Máš pravdu,ale sou tady kluci co píšou rozumně taky tu člověk načerpá informace.

Broula

Broula před pěti roky

ideafix » presne tak. Na vystave max osahat jak sedne delka rukojeti, mrknout na zpracovani, detaily atd. Jak se bude prut chovat se stejne nedozvi.
A ti „odbornici“…bez­pochyby tam budou, ale budou tam predevsim obchodnici = budou ti tlacit to svoje a vychvalovat jen to svoje, coz jim ani nikdo nemuze mit za zle.
Loni jsem stal k jednomu takovemu odbornikovi zady, kdyz tam jednomu zajemci predstavoval prut…kdyz sem to slysel, tak sem mel pocit, ze snad lepsi prut v podstate neexistuje…hody za horizont bez problemu, ohyba se i u malickeho kapra, krasny..... tak jsem se otocil zrovna ve chvili kdy mu prodejce ohybal mohutne spicku k zemi a v tom koukam .....prut zn. Konger a cena 1000kc/ks…no nekup takovou paradu za pakatel po rade odbornika :-)))
Chce to mit proste uz nejake pruty predvybrane. Mrknout na youtube videa, kde se necha okouknout jak se chova pri zdolavani nejake te ryby atd

Milan €

Milan € před pěti roky

Na výstavě se člověk max podívá o švihání atd. to nehrozí.Sou prodejci kteří dovolí vyskoušet prut tam bych se podíval,dneska každej prodejce je odborník a potom u vody člověk nadává co mu to prodal a dalík peněz v prdely a prodat to člověk může,ale za kolik.

ideafix

ideafix před pěti roky

Pampalini » osahat na výstavě ano, ikdyž jestli jsi měl do teď levný teleskopy a nyní si v hale mezi stovkami lidí lehce zacloumáš několika pruty za 10k… no nevim jestli rozpoznáš ty rozdíly, aby si se mohl objektivně rozhodnout. To “nechat si poradit od odborníků” bych bral vůbec s rezervou. Já osobně bych hledal info u zkušených kaprařů formou neveřejné diskuze. Přeji šťastný výběr

sidneyv

sidneyv před pěti roky

IvanS » neporovnavam s nicím. Jednoducho je to tak ako píšem.
Ps mal som napr aj chub outcast 3,5lbs.co teda je tiež tvrdá palica

Pampalini

Pampalini před pěti roky

Děkuji všem za příspěvky do diskuse. Po zvážení navštívím nejdříve výstavu FOR FISHING, kde si mohu vše osahat o pohovořit s odborníky a pak se v klidu rozhodnu. Ještě jednou všem děkuji.

martan01

martan01 před pěti roky

Pampalini » Nemenujes jsem náhodou Zdeněk 

IvanS

IvanS před pěti roky

sidneyv » predsa nemozes porovnat FBS alebo Acurix v 3,5 lb s Horizonmi, to je jasne.. Ale 13 ft zdolavacky a bez vyvazky su nezmysel. Tak tvrde zasa tie pruty nie su.

Příspěvek upraven autorem.

sidneyv

sidneyv před pěti roky

IvanS » zdolavanie je prijemne? to su tvrde palice jak hrom. na daleke hody to ano, na rieku hadzat 250g olova to ano, ale nemoze byt rec o prijemnom zdolavani., pokial teda kolega netaha kazdy den 15+ :)

IvanS

IvanS před pěti roky

Pampalini » podla toho co pises by ti podla mna sedli Fox Horizon X 13 ft 3,5 lb. Myslim, ze to je super kompromis a su to vyborne pruty za prijatelnu cenu. Da sa s nimi slusne odhodit a zdolavanie je prijemne.

Broula

Broula před pěti roky

Pampalini » cus, hele jdes na to podle me celkem spatne. Jak daleko si predstavujes, ze budes/potrebujes hazet, kdyz si do ted hazel 60m? Je to 100m..130m…150m?
Pokud si do ted mel teleskopy, tak uz jen samotny prechod na dvou-delicku bude hodne velky posun a to nemusi stat ten prut 10k. I se zvejkackou za 1500 se da bez vetsich problemu hodit 90–100m. Pruty s parametry 13ft a 3,5lb jsou predevsim na velmi daleky odhoz, ale to jen v pripade, ze to umis. Pokud neumis perfektne hazet a nemas vyladenou sestavu, tak s tim stejne nejak moc daleko nehodis a vysledek bude takovy, ze budes mit zbytecne tvrdej prut, jehoz potencial nevyuzijes, a kterej se pri mensim kaprovi ani neohne (ryby pak muzes vyrezavat) = pozitek z lovu zadnej.
Takze pokud nechces vyhodit 20 tisic z komina, tak sem zkus napsat:

• jak daleko s tim chces cca hazet
  • jak tezka olova chces hazet
  • jakou akci prutu bys rad…semi-parabolickou a nebo plno-parabolickou…
  • jakej navijak, vlasec, montaz chces pouzivat

…pokud chces aspon trochu realne poradit, tak sem napis co nejvic informaci.
Potom dostanes par smysluplnych tipu a nakonec vyraz na vystavu, ktera bude za mesic a tam si ty pruty osahej a vezmi ten, ktere ti proste padne do ruky.
Pokud tohle neudelas, tak ti sem kazdej nacpe milion typu prutu a znacek, ze nebudes vedet ktera bije. To vse bez ohledu na to co vlastne chces ty.

A dals vec…budes schopny na tu dalku taky nakrmit?…aby ano, tak budes potrebovat jeste spodovej prut na raketu :-)

Pampalini

Pampalini před pěti roky

Pruty chci především na lov kaprů a chci se pokusit nejdříve o delší hody než jsem byl schopny dohodit s teleskopem do 60 m. O zavážce jsem zatím prioritně neuvažoval (nemám loďku)

Heyna

Heyna před pěti roky

Pampalini » Přesně jak tu píše NeBeroun, nejdříve tu musíš napsat na co ty pruty hlavně chceš, jestli na házení spíš či na zavážku víc, pak se dájí teprve říkat značky atd. U těch značek co jsi jmenoval, tak počítej s tím, že kromě Foxu to jsou všechno spíše tvrdší typy prutů, obzvlášť Sportex a Daiwa.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před pěti roky

Pampalini » na Hartě budeš asi vyvážet,ne?

Bary

Bary před pěti roky

Souhlasím s kolegy níže, že jsi naprosto nevhodně založil diskuzi.To nejpodstatnější jako délku a libráž jsi napsal až dnes!

Pampalini

Pampalini před pěti roky

Nejdříve se chci omluvit všem co do té doby přispěli do diskuse, ale byl jsem služebně mimo republiku. Prošel jsem si vaše návrhy na koupi ručně dělaných prutů, ale ve většině případů byly pruty na mim limitem snad pouze fa Free Spirit cca 15 tis. Chci si koupit prut 13ft 3–3,5lb . Díval jsem se spíše na Sportex (dávají 10 záruku) Daiwa nabo Fox. Mám pouze zkušenosti s teleskopickými pruty, které jsem koupil cca do 3 tis. a nechci udělat chybu. Chytám již 20 let a v poslední době hlavně na Slezské Hartě.

Milan €

Milan € před pěti roky

Pípal staví na Torrixes protože je za dobrý peníze o proti Century a dávat díly v základu to si múžu koupit prut v obchodě,ale ani tak do desítky Torrix u Pípala nevěřím.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před pěti roky

123936-1-932.jpg

Heyna » dík za info,no asi za těch pár let ceny poskočily já dal za blank12ft 2,75lb 3tyšonce ale je to už dýl:)jinak za mne bych na torixu nestavěl ve3,25už není tak tenkej a akce se už oproti starým harysonum změnila s plné paraboly do pruměrné srandy:)

chesper

chesper před pěti roky

Heyna » vešel by ses neboj

Heyna

Heyna před pěti roky

Chudýpocestný » pouze Torix blank má na stránkách pan Pípal za 5750,– Kč u 3,25 lb. Když to shrnu, tak abych se vešel do 10 tisíc za prut, tak ostatní věci na to bych musel brát základní a to je za mě oničem a i tak nevěřím, že se do desítky vejde.

Karasík

Karasík před pěti roky

CTTimata » Diky, jeho prace vypada velice dobre.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před pěti roky

Heyna » torix blank za7k?nebo celý prut?ja jen že mně nový blank stál3k:)

CTTimata

CTTimata před pěti roky

NeBeroun alias Qwerty81© » to je tá nevýhoda drahých prutov :-)

NeBeroun alias Qwerty81©

CTTimata » no.. A pak chytneš kapra jak krávu, tajtrlikuješ na břehu, klepneš prutem o podběrák nebo nějaký šutr a pak kvíkáš jak píchlé prase..
Já mám pruty za 18 stovek a klidně je švihnu do kopřiv.. Žádný stres :-)

CTTimata

CTTimata před pěti roky

NeBeroun alias Qwerty81© » jedine v použitých komponentoch a možno ešte praca, ked je ručne stavaný.

NeBeroun alias Qwerty81©

V čem je takový rozdíl mezi prutem za 5k a 10k? :-)

CTTimata

CTTimata před pěti roky

Karasík » https://www.claytonscustomfishingrods.co.uk/, na instagrame su potom fotky prutov

Heyna

Heyna před pěti roky

To bych chtěl teda vidět postavené pruty do 10 táců, když u pana Pípala máš Torixe blank jen za 7000 nejlevnější. Víc bych tomu věřil už z Té Anglie asi. Za mě nový FOX Horizon X5 .-)

IvanS

IvanS před pěti roky

Broula » Na inych forach to ma asi rozbehnute lepsie:))

Broula

Broula před pěti roky

…a lovec PAMPALINI stale mlci.....necekane :-)))

Karasík

Karasík před pěti roky

CTTimata » odkaz u koho si nechavas v UK stavet by nebyl? Ciste ze zvedavosti :)

Milan €

Milan € před pěti roky

To tam maj konfigurátor na poskládání.Múžeš mi poslat odkaz dík.

chesper

chesper před pěti roky

Milan € » a to podotýkám že to je prut ve 13 ft

Milan €

Milan € před pěti roky

Jo máte pravdu dá se poskládat,ale člověk se musí držet jinak cena leze rychle vzhůru a když si člověk nechá poskládat tak at to vypadá.Se stavěči v UK nemám skušenosti.Kvalitní klacky není problém sehnat horší to je s navi čekám ještě na zásilku s UK mám tam Shimana Power Aero tak sem zvědavej.

CTTimata

CTTimata před pěti roky

Milan € » ja som dal stavat minuly mesiac do UK, 230 libier v korku harrison torrix.

chesper

chesper před pěti roky

Milan € » neřekl sem za 10000 , ale kolem letos mám od pana Milana spodovej trebuchet a cena 11400 ale to jsem si tam trochu vymýšlel třeba dražší sedlo o litr než třeba základ od fuji a tak

Milan €

Milan € před pěti roky

Jo mrkni do bazaru tady sou tam Daiwy stavěný p.Pípalem.

Milan €

Milan € před pěti roky

Cau za desítku toho moc neposkládá letos sem byl u p. Pipala a ceny dost přes desítku nakonec sem koupil C2.

chesper

chesper před pěti roky

když si nebudeš moc vymýšlet tak máš kolem 10 stavěnej prut na zakázku a ne obyčejnou seriovku kterou si může kopit každej druhej

Milan €

Milan € před pěti roky

Také doporučuji Free Spirit měl sem je tři sezony a super.

Broula

Broula před pěti roky

jirisyky » v pohodě, pochopil jsem. Jsem zvědav jaké moudro vybleje

jirisyky

jirisyky před pěti roky

Broula » omlouvám se, na Tebe to nebylo

jirisyky

jirisyky před pěti roky

MAREK » to mělo být na Tebe.

Broula

Broula před pěti roky

MAREK » olalaaaaa…mistr světa za klávesnicí :-)))
Pořád nějak nevidím tvoje super doporučení…tak pojď, prozrad nám to

jirisyky

jirisyky před pěti roky

Broula » Ano mám klacky za pár slováků a Co???? A co je ten facebook??? Ty ho nějak znáš…

Marek Poláček

Marek Poláček před pěti roky

není důvod se vyjadřovat, ale ty slinty vocasu jako jses Ty tady cist nikdo nechce

ty toho hlavne moc neporadíš v dane oblasti, když mas pruty, které mas v profilu

sracky od foxe za 3 tis

Broula

Broula před pěti roky

MAREK » tak nás blbce pocti svým doporučením ty chytrá hlavo… Všichni se těšíme až doporucis to co máš doma ve skříni bez ohledu na to jaké požadavky a představy má zadavatel otázky

Marek Poláček

Marek Poláček před pěti roky

premyslim nad Vama dvěma chytrakama, co se tady vyjadřujete.

Za prvé, ani jeden tady neodpovídáte na dotaz. To že je někdo začátečník nebo ne.......není důležité a zda má hluboko do peněženky už vůbec ne.

Za druhé, ze mas pruty za 1700 taky tady nikdo cist nechce.

Otazka znela jinak panove, pokud nedokážete odpovědět na otázku, tak si ty Vase chlisty nechte na facebook. Clovek se pak musí prokousávat diskuzemi a cist nesmysly, které se netykaji tématu.

Alfii

Alfii před pěti roky

To bude zase priprava na reklamni kampan :)

jirisyky

jirisyky před pěti roky

Brouka má pravdu. Jestli si myslíš, že čím dražší výbavu budeš mit, tím víc ryb budeš lovit, tak to opravdu není. Já mám klacky kolem 1700,–ks a svete div se i nějaký kapry 15+ vytáhli. …

Broula

Broula před pěti roky

Vzhledem k tomu jakým způsobem si položil dotaz, budeš naprostý začátečník s plnou peněženkou…pletu se nebo ne?
A nebo si prostě jen založil naprosto hloupou otázku?
Protože tvoje otázka je stejná jako bys přišel do autohausu a řekl že máš milion a chceš auto se ctyrma kolama

Cerebro

Cerebro před pěti roky

Free Spirit

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (53) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč