Amiaud Combi Carpo Inox

Všechny diskuze » Vybavení » Amiaud Combi Carpo Inox

Amiaud Combi Carpo Inox

Založil Hapas1

Dne 29. 11. 2012 02:57

Odpovědí: 54

Amiaud Combi Carpo Inox

Máte někdo?? Jste s něčím nespokojený??

Příspěvek upraven autorem.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (54) Starší Nejstarší »

Bandy

Bandy před čtyřmi týdny

131050-1-718.jpg

Ten kdyby v ČR někdo začal vyrábět, tak je ve vatě… Mám už roky teda made in CZ, neměmil bych a věřím, že až vyroste bude z něj skoro amiaud :-D :-D :-D . Stojany, které v dnešní době rádoby frčí nejsou nic moc, ale to je každého věc…

Radek FBC

Radek FBC před čtyřmi týdny

Jde ještě někde sehnat?

Tomajo

Tomajo před pěti roky

Michal Marek » největší PRD z jižní moravy :-)

Michal Marek

Michal Marek před pěti roky

Tomajo » si asi adept na největšího :-D

Tomajo

Tomajo před pěti roky

98621-1-511.jpg

Ťava » nevím jestli jsem zažil ještě větší vjetr, ale s větry občas mívám problém :-))))

Ťava

Ťava před pěti roky

a kdo zažil ještě větší vjetr ho má největšího … :))

pablo

pablo před pěti roky

Kamil68 » pjeknee…na tu vody by som sa chcel pozriet…je tam pekne? A klud?

Kamil68

Kamil68 před pěti roky

98582-1-293.jpg

pablo » No dobře ..ha ha …to je věc názoru a potřeb každého … na fotce ten vítr vypadá nic moc … ale na místě to bylo ukrutný …mimochodem to bylo loni na podzim a evakuováno bylo kvůli vichřici pobřeží moře a tuším 12 mrtvých … trvalo to 2 dny a noci :-)

pablo

pablo před pěti roky

dasty carp » to vies nemam cas chodit do posilky :D

pablo

pablo před pěti roky

Carpbaiter » na tej vacdej fotke fukalo z lava do prava tak myslim 20m/s …:)…bolo to 3 dni pre wcc …ak sikovny tak si najdes niekde ze to je fakt ;)

Michal Marek

dasty carp » to mě kámo nenapadlo asi máš pravdu :-D

Carpbaiter

Carpbaiter před pěti roky

pablo » Veď tam nemáš žiadne vlny a na druhej fotke jak by dal :D

dasty carp

dasty carp před pěti roky

Michal Marek » Se nediv ze ti to sfouklo mas na tom MGS a Pablo LC a to neco váží ))) Tak si porid normální naviják a můžeš s tím do větru )))

Michal Marek

98465-1-495.jpeg

Mě solar taky zfouklo, ale byl ultra vítr který poskládal všecko v okolí,každopádně žádné vůle ani jiné nesmysly tam nemám a jsem s ním spokojený..

pablo

pablo před pěti roky

98464-1-223.jpeg

98464-2-963-nahled.jpeg

Kamil68 » sfuknut vetrom? Ha ha…a ze na madine vie fukat…na trhu nieje nic lepsie ako tu spominane dva. A ze som mal aj plast od foxa.

Okurkáč

Okurkáč před pěti roky

pjarmil » sky pod se klepe? A kde ?:)))

supinna

supinna před pěti roky

Kamil68 » Vím :))

Kamil68

Kamil68 před pěti roky

supinna » To ne … nedotýkají se zábradlí … :-) Jen vím u kolegy,co Solar stojan má,jak se to viklá se dvěma pruty, natož čtyři … měl jsem na něj před lety zálusk,to přiznávám a jsem rád,že jsem nepodlehl … :-)

supinna

supinna před pěti roky

Kamil68 » Proto ještě jistí pruty tím, že je opírá o zábradlí :)))

Kamil68

Kamil68 před pěti roky

Hapas1 » Jo díky …asi si musel hodně googlovat … a ještě,že tam má bezvětří,protože jinak by se mu to klepalo jako sulc … :-)

Hapas1

Hapas1 před pěti roky

98339-1-927.jpg

Někde tady padlo, že někdo neviděl Solara s více jak třemi pruty..tak prosím 4 klacky ;)

Danny

Danny před pěti roky

JAG by vydrzel :))

Carpbaiter

kok » Bol masaker ale to je normálne počasie na velkej vode, mohol si zato trochu aj sám, mal ho príliš vysoko zdvihnutý a naplavovalo mu trsi vodnej trávy do silonu, mne udice nevyhodilo zo zavŕtavačiek a kolegov Sky pod držal.

.

. před pěti roky

Carpbaiter » když foukne berta na otevřené ploše, tak můžeš být klidně na 100hektarech a poskládá to jakýkoliv stojan a ani se nedivím, …jednou sem musel vázat pavoukama co šlo a měl sem strach aby neulomilo hlásiče z toho jakej byl boční tlak vody a větru na vlasec a pokud by stojan nevážil 50kg, letěl by jak drak. Když přijde echte záser, můžeš mít co chceš a je ti to stejně k hovnu. Na velkých vodách nelovím, jen zřídka a proto sem kupoval tohle, bo je to použitelný všude a nohy používám jako vidličky a tak mně věc která stojí desítku nesmrdí doma v koutě ikdyž pro něj nemám využití

Carpbaiter

kok » Si písal, že ho vietor nesfúkne :D Iba ak nejdeš na vodu 1000ha a viac :D

.

. před pěti roky

Dida » a člun by zaplul píchlej ke dnu, …a s brekem:)

Dida

Dida před pěti roky

Ondřej Macků » Solar by to vydržel :-)))

.

. před pěti roky

Carpbaiter » no a co?:), víš co já viděl věcí?:)

Ondřej Macků

Ondřej Macků před pěti roky

Amiauda jsem nikdy neměl ani detailně neokukoval, ale z fotek na mě působí bytelně a stabilně a líbí se mi. Solar jsme dva roky po sobě používali na Šíravě a je to podle mě peklo. V kuse se tam povolujou nějaký šroubky, hrazdy se protáčí, nohy pruží, já bych to nechtěl ani zadarmo.
Já mám Rangera MK2a nebýt toho že mi ho letos ve Francii povalil metrákovej člun, tak vše 1A :)

Kamil68

Kamil68 před pěti roky

Dida » Mně nepřesvědčíš o opaku … je to na moje zacházení hrachovina … ano,vzhledově je rozdíl,stejně tak variabilitou,což je pak u každého človíčka otázkou výběru … já vybral Amiaud … I když už mi se třemi pruty také letěl a jak pěkně :-) ale čekal jsem,že se ozveš :-) :-)

Carpbaiter

kok » Bol som pri tom ako Rakúskim kaprárom prekotilo onen stojan od Solaru, mal tam sadu delkimov, navi bb lc prúty už neviem asi harrison, každopádne poteší ked oplieska o zem :D Bol pri tom aj Peťo aka Sidneyv.

.

. před pěti roky

Lukas446 » ten solar ti vítr rozhodně nezfoukne, oproti amiaudu má hodně výhod, jediná jeho nevýhoda oproti konkurentovi je že při maximálním vyložení vidlí je v podélným směru nějaká menší vůle, která v praxi nemá vliv, jakože by se ti kymácel ve větru. Jinak jestli máš trošku technický myšlení, tak ta čtyřnoha má vždy větší stabilitu, né díky čtvrté noze, ale spíš díky větším vzdálenostem mezi jednotlivýma „bodama dotyku na zemi“. To amiaudu chybí, ale dohání vahou. Skrze variabilitu jdi raděj do toho solaru. Sem docela nestrannej a kdyby byl nahovno, byď ho mám, tak to klidně napíšu a než něco koupím, hodně promýšlím, abych nemusel pak na bazaru po roce prodávat

Ivo

Ivo před pěti roky

Danny » Se svigrama se to prohne:))

Dida

Dida před pěti roky

98110-1-608.jpg

98110-2-851-nahled.jpg

98110-3-211-nahled.jpg

98110-4-759-nahled.jpg

Kamil68 » nevím jak si přišel na to, že se Solar prohýbá:-)) srandisto. Tolik možností nastavení jako má Solar, nemá snad žádný jiný stojan. Nemluvím o vzhledu. Amiaud je proti němu nevzhledné těžké lešení :-))

Danny

Danny před pěti roky

Ivo » no jooo,ale ten je bez swingru :))

Ivo

Ivo před pěti roky

98107-1-724.jpg

Kamil68 »

Kamil68

Kamil68 před pěti roky

98091-1-375.jpg

Ahoj fšem … stojan také mám už pár let,dokonce se třemi délkami noh.Naprosto musím souhlasit s Lumírem … nemám mu co vytknout … naopak oponuji Kokovi …Solar jsem nechtěl ani náhodou,když jsem viděl,co je to za splašený prohýbající se trubky … a vlastně si nevzpomínám,že bych na Solaru viděl někdy více jak tři klacky … Za mně Amiaud i když je to jako vše věc názoru a hlavně využití …

Štefáno

Štefáno před pěti roky

David Fořt » No vidíš já třeba vím o dost reklamacích na podobné věci co jsem psal já :)

Lukas446

Lukas446 před pěti roky

jakewww » jezdím většinou Labe, stojaté vody, které navštěvuji, tak tam si vystačím s vidlema. Ale na Labi občas jsme na místech, kde to nezapíchnu.

jakewww

jakewww před pěti roky

Lukas446 » Amiaud i Solar jsou kvalitní stojany, vzhledem k rozdílnosti konstrukce záleží na jaké vody spíš jezdíš. Pokud máš potřebu stavět stojan např. do hlubší vody, tak je lepší Amiaud s dlouhýma nohama díky tomu, že jeho konstrukce vychází z tripodu udržíš pruty nad vodou viz. foto Lumír. Pokud navštěvuješ revíry, kde je potřeba stavět stojan do svahu např. svahy kolem přehrad, tak je lepší jednoznačně rod pod jako Solar, Skypod apod., tripod Amiaud v takových podmínkách nedosahuje zdaleka stability jako nabízí konstrukce rod pod.

Lukas446

Lukas446 před pěti roky

David Fořt » Ahoj. Meccanicu znám má jí známej, ale mě se líbí víc Amiuad.
Jsem pro něj tak na 80% rozhodnutej, pak sem přemýšlel nad solarem. Chci něco stabilního, abych se nemusel bát že mi to při záběru strhne stojan i s prutama.

David Fořt

David Fořt před pěti roky

Lukas446 » Těch stojanů se prodaly tisíce a o žádných problémech nevím. Podle mého názoru je to patrně nejstabilnější stojan na trhu. Pak je tady ještě Meccanica Varese, ale to už je zase úplně jinej level. Amiaud mám a fakt se tam nic neklepe.

Lukas446

Lukas446 před pěti roky

Štefáno » To mě teda dost děsíš s tím Amiaudem, chtěl bych si ho objednat.

Kaprr

Kaprr před pěti roky

Pavel Lukšík » ty hrazdy mají šroubovací tyčky které se zasouvací do toho účka, a myslim si že mají i stejný závit jako hlásiče, tudíž pokud koupíš hrazdu kde je možnost nastavení šírky těch dvou vidliček, tak si myslim že to bude problem. Origo Amiaud nevim zda je dělá mrkni na francouze tam je toho více než u nás.

pjarmil

pjarmil před pěti roky

Pavel Lukšík » neda

Štefáno

Štefáno před pěti roky

Mám ho dva roky a stále s ním mám problémy. Upevnění oblouků na hrazdy je je jen nalisované a stále se to otáčí až to dopadne tak že se točí celé hrazda to stejné na hrazdách jak se roztahuji tak je aretování stejným způsobem a stejný problém po reklamacích a stále stejných problémech jsem to vyřešil u stojanu za nehorázné peníze tak že jsem to nechal zavařit bohužel :(

pjarmil

pjarmil před pěti roky

Nic proti ale stojan od dolarů se klepe jak ratlik. To samé skypod. Osobně budu kupovat amiaud.

Tom3ks

Tom3ks před pěti roky

Pavel Lukšík » mám ho taky v merku,jen u nás stojí ranec.ve francii vyjde ten černý na 250euro.na jaro si ho asi objednam.

Pavel Lukšík

Pavel Lukšík před pěti roky

94103-1-382.jpg

Zdravím,

poslední dobou jsem začal pokukovat po tomto stojanu pro „chlapy“, především pak pro francouzská dobrodružství, kdy je stojan potřeba umístit do vody, často do víc jak metrové hloubky. Prostě pro důvody, které zde vyjmenoval Lumír ve svém příspěvku níže. Stojan chci ale i pro běžné chytání u nás v Čechách, velkých řekách atd.

A proto mám otázku, zda někdo neví, jestli se k tomuto stojanu dá dokoupit užší hrazda pro lov s dvěma pruty? Díky

.

. před osmi roky

Lumír » teď jsem si vzpomněl na jedno mínus solaru, který amiaut díky konstrukci mít nebude, ...... v podélném směru má při maximálním vysunutí všech čtyř nohou s prodlužujícími redkukcemi na zadku lehkej vakl vlivem pružnosti ( prostě se s ním dá posunout o cca 1,5 cm vpřed a vzad když je takhle poskládanej ), …na mušácích sem ho jednou potřeboval dostat do cca 60cm hloubky, ale se špičkami směrem dolů, takže přední redukce jsem narval dozadu abych prodloužil ty krátký zadní nožky a měl navijáky nad vodou, ve vlnách to nic nedělalo jakože by přirážel vpřed a vzad, každopadně jako puntičkář jsem si udělal vroubek:)

.

. před osmi roky

Lumír » …na ten euro cosi jdou našroubovat stormpouly, prachsprostě zadní i přední šroubovatelný nohy dáš dopryč, nandáš tyhle mrchy k bivaku a klidně ho usadíš do víc jak 1,5m hloubky s mechanismej ještě 0,5 m nad vodní hladinu, …a nebo na břehu ´tak vysoko že na něj ani nedosáhneš, …jinak mechanismus pod vodou ničemu nevadí, vyzkoušeno, takže tyhle opičárny nedělám, …krom čtyř plastových těsnících kroužků, samá nerez a to jako že fakt!. Jinak ty nohy co ze stojanu odděláš, klidně použiješ jako samostatný stylový vidličky. Přesně tyhle teď každej kupuje v rámci UK stylu a ty zadní jsou u euráče tak krátký, že nic víc UK už není:). Terén pro tuhle mrchu není taky problém, každá noha se dá na zubátkovým mechanismu natáčet samostatně. Jinak skladnost je úžasná, je to takovej úzkej pytlíček čtyř vidlí a středový tyče plus taštička na hrazdičky s váhou 3kg. Oproti amiautu bo jak se to píše má navíc přidanou hodnotu v podobě více cnc opracovaných dílců, a co sem se díval, závity jsou možná tvářený né řezaný ( menší opotřebení, lajcky řečeno obyč řezanej závit párkrát silově na nekvalitním matroši dotáhneš a je v hajzlu, tvářenej si jede dál ikdyž je matriál bláto ). Jako strojař a pintlich kterej se zaměřuje i na sílu detailu sem ho proštudoval a vyrobit jeho kopii, by nebyl problém, Ale!!, …byl by to tak dvojnásobek času oproti amiautu, tedy vyšší výrobní cena. Z toho mně okamžitě vyplívá vyšší předraženost francouze. .....Když to tak nějak celkově zhodnotím, variabilita solaru je vyšší, …máš v něm vidličky ( přední se daj redukcí prodlužovat ), máš malej stojan pro magory kteří neumí zapíchnout vidle a staví stojan kde se dá ( stojanovej UK styl ), …dále v něm máš odstřelovací rampu pro „euro styl“, …a když budeš chtít oslnit okolí, můžeš si pro pruty v něm uloženém, plavat i do dvoumetrový hloubky. Máš tedy vše co v praxi využiješ a nebo to s čím můžeš machrovat:). Jinak na oko mně připadá hezčí díky těm opracovaným dílcům, ale to už je věc vkusu, …každopádně je vidět že se na solarku konstruktér vyřádil a je to mazel. Stabilitu řešit nemusíme, ta je u obou stojanů dobrá, u toho tvýho hlavně díky váze, u toho euráče díky konstrukci předsazených nohou. Ale abych jen nevyzdvihoval solar, tak amiaut má panoramatický hrazdy, chybí mu jedna noha a vyrobili ho francouzi:).
Když jsem tyhle dva stojany porovnával ( jinak váhal jsem před koupí mezi cygnetem, tím tvým a tím co mám ) tak jsem u toho amiatu nepochopil cenu kontra zpracování, prostě je víc předraženej než solar, ale pak jsem si dal brko a uvědomil si že ho dělaj právě ti francouzi kteří maj největší kapry na světě a z takové země nemůže přijít nic levného, ale jen moje domněnka. Jinak když to shrnu v globále, tak eurocosi vévodí, pak je ten tvůj francouz, …pak dlouho dlouho nic a teprve pak přicházejí na řadu plastové leč stabilní výliskové nejpředraženější kozy od foxů a jinejch značek.

Lumír

Lumír před osmi roky

kok » To jo, ale rodpod má nevýhodu v komplikovanějším usazování v terénu, způsobu náklonu prutů a hlavně pokud chceš pruty dát do vody, budou krátký zadní nohy i se středovým mechanismem pod vodou. To se mi právě nelíbí. Jinak když Carpo stojanu dáš dlouhý nohy a roztáhneš je, je to fakt neskutečně stabilní..

.

. před osmi roky

Lumír » super stojan, ale musím oponovat, jsou stabilnější kozy jak tento, čtyřnohej světoběžník a eurocosi od solaru je dál, předsazený nohy jsou vždy stabilnější! jak nohy ze středu, to mně nevymluvíš:)

Lumír

Lumír před osmi roky

19914-1-289.jpg

19914-2-704-nahled.jpg

19914-3-896-nahled.jpg

19914-4-647-nahled.jpg

Já tento stojan mám a jsem s ním VELMI spokojený.
Naprosto skvělá stabilita ve větru, z konstrukce tripodu vyplývající velká variabilita nastavení. Hodně jsem si oblíbil panoramatický hrazdy, kdy se dají oba krajní pruty vychýlit hodně do stran a při chytání na 4 pruty to můžu roztahat „na kopretinku“ jak to mám rád… :-)
Podle mě je to prostě stojan na víc prutů – tedy hlavně pro ty, co jezdí do zahraničí – tedy Francie… Je mohutný, dostatečně tuhý aby udržel 4 pruty s těžkýma big pit navijákama úplně v pohodě i s hodně vyšponovanýma šňůrama.
Úplně nejraději ho mám s dlouhýma nohama postavený ve vodě. Jsou místa – a na nich chytáme pravidelně – kde nejde postavit stojan na břehu „v UK stylu“ … I když stojan ve vody jěk je na fotkách je teda podle mě ještě víc styl :-) Je prostě dobrý mít tu možnost dát ho do vody. Dlouhý nohy ho umožní postavit neuvěřitelně stabilně a hlavně tak, že středový kloub je nad vodou a netrpí ponořený do vody.
Dnes přemýšlím i o Cygnet Sniperu pro „tradičnější“ chytání se dvěma pruty na břehu… Kdybych si měl ale vybrat jen jeden stojan, byl by to určitě Amiaud…
Carpo Inox je můj myslím 4tý stojan za dobu nějakých 12 ti let a nejde kvalitou, stabilitou ani zpracováním srovnat s ničím jiným co jsem měl. Je drahý, ale je to prostě Amiaud.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (54) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč