Kvalitní vlasec na Kapry 0.28-0.30

Všechny diskuze » Vybavení » Kvalitní vlasec na Kapry 0.28-0.30

Založil kirous

Dne 17. 12. 2017 19:01

Odpovědí: 68

Dobrý kaprařský vlasec 0,28–0,30 a poprípadě co si myslíte o tomto vlasci TRABUCCO- T FORCE PRO CARP viz obr. Děkuji všem za komenty .

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (68) Starší Nejstarší »

Dida

Dida před dvěma měsíci

Luger46 » nene mám toho víc..ultegra malá čistě nához

Luger46

Luger46 před třemi měsíci

Dida » přesedlal si z Pennu na Shímo? :)

Rosťa S.

Rosťa S. před třemi měsíci

Tomajo » ok, dik za info. Pouzivam Fin Strong, ale ten se dost krouti, jinak by byl fajn.

Tomajo

Tomajo před třemi měsíci

Rosťa S. » tvrdej drát to zrovna není, takže trochu prutazny asi bude. Ja ho mám v 0.28mm na odhoz a to je super.

Rosťa S.

Rosťa S. před třemi měsíci

Tomajo » čau, prosím tě, jak moc jsou průtažný? chci něco takhle viditelnýho na vyvážku.

Tomajo

Tomajo před třemi měsíci

125703-1-400.jpg

za mě max spokojenost s Awas Fluo +

Dida

Dida před třemi měsíci

125700-1-357.jpg

Za mě Celt.

strop330

strop330 před třemi měsíci

Asi bych se snažil upravit závěs na olovo nejjednodušší co může být

Slavíček

Slavíček před třemi měsíci

Broula » Neřešim to když to náhodou ryba o něco uřízne je tam závěska s které olovo když se někde zachytí vypadne . Za roky co chytám mě to povolilo tak 5 krát právě proto používám všechno nad dimenzovány aby k tomu došlo jenom výjimečně .Tvrzení používám slabý vlasec abych dal rybě šanci neberu .Za tohle tvrzení bych dal někomu akorát pořádný kopanec do zadku .Šanci dám rybě tím že ji zdolam a pustím .

kalinz

kalinz před třemi měsíci

Broula » ved nemusíš robiť taký uzol aby ti záveska neprešla

Broula

Broula před třemi měsíci

kalinz » jo a ryba si pak to olovo z té závěsky odepne a uzel rozvaze když to náhodou praskne někde mezi tím uzlem a navijákem

kalinz

kalinz před třemi měsíci

Broula » navleč najprv závesku a potom sprav uzel

Broula

Broula před třemi měsíci

Slavíček » tak jak to řešit? Neexistují závěsky s širší dírou?

Příspěvek upraven autorem.

Slavíček

Slavíček před třemi měsíci

Broula » myslim s ze tohle nepujde neni uzel ktery by tohle spojil tak aby to proslo

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi měsíci

hans83 » přes to přeleze závěs na olovo?

hans83

hans83 před třemi měsíci

125682-1-492.jpg

Broula »

Broula

Broula před třemi měsíci

Chlapi mám dotaz. Kmen mám 0,40mm… Nepoužívám šokáč,ale na poslední metr chci dát fluorocarbon 0,50 (když chci chytat naked chod nebo i klasiku ) a tudíž potrebuju aby mi spojovací uzlík prošel zaveskou. Jak to spojujete?

Humi

Humi před čtyřmi měsíci

Haemorrhage_gore » Já ti děkuji za reakci už je na cestě tak doufám že budu spokojený

Haemorrhage_gore

Haemorrhage_gore před čtyřmi měsíci

125547-1-296.jpg

Humi » Mám zkušenosti s technium tribal, technium tribal carp, technium invisitec a ultegra invisitec. Ani s jedním neuděláš chybu. Technium tribal jsem měl v camo zelené v 0,285 a v pohodě. Jemný a velmi pevný vlasec bez odírání. Tribal carp je hnědý a docela tvrdý, měl jsem ho v 0,30. Pokud bych ale měl vybrat jeden a doporučit jej, bylo by to technium invisitec v 0,285. Je to to nejlepší, co jsem kdy měl. Vypadá jako něco mezi čirým a šedým, ale na denním světle je lehce do fialova, viz mé foto. Tvrdost na odhoz akorát a pevný jako bejk. Kup ho někde v akci, zkus a nebudeš litovat.

Humi

Humi před čtyřmi měsíci

125540-2-142.jpg

Zdar máte někdo zkušenosti?Díky za reakce

David Fořt

David Fořt před šesti měsíci

Danda05 » Tak 0.30mm a 0.35mm je taky rozdíl, tady je to stejné. Ten rozdíl je viditelný.

Broula

Broula před šesti měsíci

David Fořt » Nejspis to tak dopadne a koupim RM. Jedu na FF, tak doufam, ze tam poridim :-) jen sem fakt zvedavej., jak to s tim 0,42 poleti… mam z toho trochu nasr… :-)))

Danda05

Danda05 před šesti měsíci

David Fořt » Ahoj, a je potřeba když tam máš tu 0,38mm dávat ještě tu 0,42 ? To už zas takový rozdíl není ne ?

David Fořt

David Fořt před šesti měsíci

Broula » RidgeMonkey ti mohu jen doporučit. Fakt jsem s ním velmi spokojený. Já si na řeku namotal 0.-38mm a dovazuji si tam 20m 0.42mm místo šokáče. Už jsem to někde psal, na ten průměr jsou ty vlasce hezký měkké a super to s nimi lítá. Na tenhle rok to taky pořeším 0.42mm celonávin.

Broula

Broula před šesti měsíci

Vetesnik » nemaji ho v pozadovanem prumeru a radeji bych vyssi ligu vlascu, jestli se to tak da rict :-)

Broula

Broula před šesti měsíci

muna » mel sem ho drive v 0,28, chci neco jineho

Vetesnik

Vetesnik před šesti měsíci

Broula » Ja používám Fox Tourgue 0,38 spokojenost za ty prachy. To chytam vodu kde je plno Slavíček.

muna

muna před šesti měsíci

Broula » Zkus P-line i ve větším průměru je na odhoz super

Broula

Broula před šesti měsíci

Ahoj, na tenhle rok bych to chtel zkusit ve vetsine pripadu bez sokoveho vlasce. Doporucte prosim vlasec prumeru 0,40mm, s kterym to alespon trochu poleti a neco vydrzi. Potrebuji se s tim dostat max na cca 70m s olovem 80/90g (mam fox warrior 3lb).
Za kmen navazu uz jen metr olovenky nebo flourocarbou, tak bych chtel pro klid v dusi nejakou nenapadnou barvu – hneda / zelena…
Zamlouvaji se mi vlasce Korda, Fox, RidgeMonkey…nevim ale jaky typ. Diky

Madlo

Madlo před šesti měsíci

Mým favoritem minulou sezonu byl od Giants Fishing. https://www.chytapust.cz/…e-1-1-zdarma a letos to nejspíš měnit nebudu.

fony84

fony84 před sedmi měsíci

ideafix » máš pravdu ve finále to bude nejspíš stejně jeden výrobce. :-)

ideafix

ideafix před sedmi měsíci

fony84 » se s nima nějak roztrhl pytel. Moc to řešíš, kup a vyzkoušej sám, na netu se ke stejnému monofilu dozvíš stejně milion protichůdnejch názorů. Hází se s tim wychwoodem dobře.

fony84

fony84 před sedmi měsíci

123886-1-876.jpg

123886-2-284-nahled.jpg

123886-3-147-nahled.jpg

ideafix » Děkuji za info. Mě jde právě taky jen o tu barvu. Peníze neřeším. Jak se s ním háže není moc tuhý?

Našel jsem ještě další 3.

1. gardner sure pro purple
  2. climax cult deep purple
  3. daiwa infinity super soft

Řazeno od sestupně od nejlevnějšího. Kdyby jste měli ještě někdo zkušenost budu rád za info.

ideafix

123877-1-201.jpeg

fony84 » mám ho namotanej celou letošní sezónu. Nebo vlastně teda už celou minulou. Průmer 0,28. Nosnost neni taková jako u zmiňovaného P-line, ale zase se nekroutí. Kydy o ultrafialové barvě a neviditelnosti ve vodě jdou mimo mě. Srovnal bych ho s jinými levnějšími monofily ale líbí se mi ta barva, tak mi nevadil připlatit. Alternativa je fe fialovej od GientsFishing a to je naprosto stejnej monofil. Ještě něco by tě zajímalo?

fony84

fony84 před sedmi měsíci

123867-1-808.jpg

Čau nemáte někdo zkušenost s tímto vlascem popřípadě jiným ve fialové barvě? Díky

Slavíček

Slavíček před sedmi měsíci

bigkaz » Co mě tvrdili v ryb potřebách extra carp jsou vlasce asso.Extra carp jsem používal dobrých 5 let a dobrý ve 30 je ale trochu tvrdší hůř se s ním hází

bigkaz

bigkaz před sedmi měsíci

Máte někdo z Vás zkušenosti s vlasci Asso?

chesper

chesper před sedmi měsíci

carper 88 » tak to ste mněli štěstí že se nekroutil

carper 88

carper 88 před sedmi měsíci

P-line používám už třetím roke a kvůli házení 0,25 nikdy se mi nekroutil ani nepraskal a to mám dost kaprů 20+ na něho vytažených. kamarád má taky P-line a taky vůbec nemá problémy a to jsme tyhle silony měli na Ultegrách XTD kde není ložisko v rolničce…

MaximusSk

MaximusSk před sedmi měsíci

no rozhodujem sa medzi RM, Shimano Technium a Foxom. do novej sezony mam nad cim rozmyslat

Azmondan

Azmondan před sedmi měsíci

MaximusSk » Skus Katran Synapse Neon Predáva sa po 1000m ale aj po 300m čo je na odhodove pruty myslim dosť a aj na príp. vyskúšanie https://www.kkcarp.sk/…m-300-m.html

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před sedmi měsíci

MaximusSk » já jsem namotal Nash Hardcore Mono.. řekl bych, že na něm odtáhneš vola z pastviny :-)

MaximusSk

No v dalsom roku chcem chodit viac ale ci sa mi podari je to otazne takze nerad by som vyhadzoval peniaze za nieco co na plno nevyuzijem ( shimano Technium) celkom sa mi pozdavala ta Davidova volba od Ridge Monkey RM-TEC 1200m za cca 24€ mi pride celkom fajn cena dufam ze aj kvalita bude stat za to. Koniec koncov az tak daleko zasa nenahadzujem najdlhsie nahody co potrebujem dosiahnut je max cca 115m na zvazovke a na rieke taktiez netreba az tak daleko nahadzovat.

C@rpSt4r

C@rpSt4r před sedmi měsíci

MaximusSk » ja chtel hazet daleko a tak jsem na druhe civky namotal 0,23 reflektora. Hodil jsem asi o 5metru dal, nez s 0,28 techni­em…akorat technium vytahne parnik a reflektor jsem nekolikrat urval a tak sel po prvni dobre zase dolu a namotal jsem ho na srandapruty…

Chudýpocestný

Chudýpocestný před sedmi měsíci

MaximusSk » dle mne průměrnému házeči udělají tvoje udané hodnoty tlouštěk silonu rozdíl 5až10 metru:)

MaximusSk

Zdar. Tento rok som moc kaprarine nedal mal som kopu prace okolo domu a aj tych par krat co som vybehol nebolo moc vydarenych hlavne co sa nahadzovania tyka a silonu. Mam na cievkach Sufix XL strong 0,28mm a nic moc kruti sa a dost praska v uzle. Preto by som prijal nejake odporucania na silon hlavne nahadzovanie. A posledny taky poddotaz ma nejaky vyzdnam riesit priemer 0,28–0,30–0,32 kolko % to prida popripade uberie na dlzke. Co pozorujem tak vacsina anglickych znaciek zacina na cca 0,32mm a viac na daleke nahadzovanie.

Slavíček

ideafix » Mam stejnou zkusenost psal jsem dole . Nosnost dobra v uzlu drzi opravdu dobre mel jsem vazku musel jsem to utrhnout vlasec praskl az u prutu .U vetsiny vlascu povoli spoj u soku

bigkaz

bigkaz před sedmi měsíci

Mate někdo zkušenost s vlasci Ridgemonkey RM Tec mono? Jak nahou, tak zavážka, diky

ideafix

P-line by vytáhl i ponorku z vody, ale taky mi začal brzo smyčkovat a to je monstrvopruz. Za mě doporučuju monofily od slovenského FIN. Dobrý vlasce a stojej hovno.

ideafix

metloš » :D

Drinks

Drinks před sedmi měsíci

metloš » :)))

Chudýpocestný

Chudýpocestný před sedmi měsíci

metloš » :)

metloš

metloš před sedmi měsíci

A já nic neprodávám, takže nic nedoporučím ......

C...arlos

C...arlos před sedmi měsíci

Už několikátou sezonu používám P-line čirý a musím teda říct, že jsem s ním taky nebyl úplně spokojen – motal se, chuchvalcoval se, takže šel pryč. Pak jsem dal šanci další várce a tam už to je v pohodě, ale smíšené pocity z toho mám taky. Ještě teda záleží jak se namotává. Já to udělal tak, že jsem ho hodil normálně do kýble s vodou a namotával jsem.

Honza 68

Honza 68 před sedmi měsíci

123633-1-110.jpg

123633-2-948-nahled.jpg

Shimano Korda.

Milan €

Milan € před sedmi měsíci

To potěší co.Taky patřím mezi vás.

Dusimil

Dusimil před sedmi měsíci

123629-1-698.jpg

můžu jen doporučit! :)

KlokyCarp

KlokyCarp před sedmi měsíci

Aspoň že nejsem sám,koho P-Line zklamal.

Haemorrhage_gore

Haemorrhage_gore před sedmi měsíci

123618-1-330.png

Shimano technium INVISITEC. Můžu doporučit.

chesper

chesper před sedmi měsíci

já poslední tři nebo 4 sezony používám berkley trilene xl a jsem hodně spokojenej

David Fořt

David Fořt před sedmi měsíci

Podívej se na nové vlasce od RidgeMonkey. Pokud bys chtěl monofil s fluoro potahem, je tam v průměru 0.33mm, jmenuje se RM TEC Fluoro a je dělaný vyloženě pro odhoz. Osobně jsem si velmi oblíbil klasický monofil RM-TEC. Průměry tam jsou sice silnější a začínají na 0.35mm, ale vlasec je velmi přijemně měkký a velmi dobře se s ním nahazuje, přitom je velmi pevný a nekroutí se. Vlasců jsem vyzkoušel opravdu hodně, s těmito jsem konečně spokojený.
http://www.imperial-fishing.cz/…ry/c-77.html

Carpkiller

Carpkiller před sedmi měsíci

Mě teda P-line taky zklamal a vyškubal jsem ho z cívek ani ne po sezoně,měl jsem ten čirej a to je fakt hrůza. prej ten zelenej je lepší, ale čirej už nikdy více.
Každopádně pokud bych měl doporučit opravdu unikátní monofil na odhoz, tak to bude určitě FOX Exocet : https://www.foxint.com/…-trans-khaki .
toto je opravdu unikátní vlasec minimálně v kontextu délky náhozu, každý kdo ho použil potvrdí, že mu prodloužil náhozy řádově o desítky procent 10–20, což rozhodně není zanedbatelné.
umožňuje to použití silnější průměru, při zachování stejné délky náhozu, nebo jeho výrazné prodloužení při stejném průměru.

muna

muna před sedmi měsíci

Také ho mám 0,35 a vydží hodně moc,zatím max spokojenost…

Mifí

Mifí před sedmi měsíci

Slavíček » Zajímavý…kolega ho má ve 0,30,chytá řeku,stojáky a žádný problém…nic se mu nekroutí,ale co už co člověk to názor neberu ti to:)…za mě prostě doporučuji(moje zkušenost)

Slavíček

Mifí » Ze zacatku super po 2 mesicich me zacali litat pri nahozu masle chuchvalce nekolikrat jsem to upalil . Tak letel do kose za tyhle love jsem cekal vic roky jsem pouzival extra carp menil jsem ho po 2 sezonach a stoji pulku . Ale v 30 je tvrdsi hur se s nim nahazuje proto jsem zkusil tohle .

Mifí

Mifí před sedmi měsíci

Slavíček » Co jsi s ním měl za problém pokud se mohu zeptat?…Mám zelený,dost ryb mezi 10–18 kg a ještě by vydržel nejeví žádné známky opotřebení…Vyhodil jsem ho letos z důvodu že už jsem měl méně na cívce a to nebylo ono na odhoz delší a taky proto že mi přítelkyně koupila novej(ten samej)

Slavíček

Mifí » taky jsem ho mel za 2 mesice letel do popelnice za me velky sklamani ale byl v bile barve je mozny ze zeleny je lepsi

Mifí

Mifí před sedmi měsíci

123602-1-247.jpg

Neznám…Číslo 1 u mě je P-Line Floroclear,Měl jsem 0,28 2 sezony namotanej,kolikrát tahal skrz bordel a nezklamal,dopo­ručuji

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (68) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (12 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč