Zateplené holiny Polyver

Všechny diskuze » Vybavení » Zateplené holiny Polyver

Zateplené holiny Polyver

Založil Hanz P.

Dne 20. 11. 2017 11:18

Odpovědí: 29

Zateplené holiny Polyver

Chci se zeptat zda náhodou někdo nemá osobní zkušenost s touto švédskou firmou a konkrétně s tímto modelem na obrázku. Případně jiné tipy na funkční zimní boty. Díky za názory.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (29) Starší Nejstarší »

Honza 68

Honza 68 před třemi týdny

123162-1-526.png

Za mě tyhle Alaska GTX Men Honza 68

.

. před třemi týdny

Hanz P. » nejsou zateplené, klasická turistická pohorka, …nehledě na to že garmonty se dřív docela sraly, nikdy jsem je neměl, ale dost lidí kolem mě je reklamovalo, …vzhledem k ceně ani není jistota že ten goráč bude po celé výšce boty, …jestli chce i něco s čím se dá lítat v zimním období po horák, tak meindl antarktis

Hanz P.

Hanz P. před čtyřmi týdny

123137-1-113.jpg

Ještě mám jeden tip který by taky nemusel být špatný. Garmont Nebraska gtx.

Upraveno moderátorem Hanz P. v 16:57, 22. 11. 2017.

B3R4

B3R4 před čtyřmi týdny

Hanz P. » Jsou na pohled opravdu robusní, mají vysokou podrážku, která ale pak právě dobře izoluje … Vnitřek je vlna v kombinaci s nějakou syntetikou, mám je 5. rokem a stále se to nijak nevymačkalo, aby mi byla zima… za ty koruny mi to přijde jako dobrej kup …:)

Hanz P.

B3R4 » Taky zajímavý tip. Dík. Sice je to trochu takový terminátor styl ale o to tu nejde:-) jaký mají vnitřek boty?

B3R4

B3R4 před čtyřmi týdny

123134-1-237.jpg

Hanz P. » Pokud se bavíme vyloženě o holině, pak za mě rozhodně toto: Viking ICEFIGHTER

Relativně lehká, vysoká, stabilní holina, ze který se snadno vylézá. Jsou vyrobené, teda spíš vymyšlené kdesi v Norsku.. Používal jsem hlavně v zimě na posed, tepelný komfort je fakt neuvěřitelný – v běžně dostupných ponožkách jsem v nich nezažil zimu a to jsem na nohy dost cíťa :)

.

. před čtyřmi týdny

Hanz P. » ještě takový upozornění, není to bota vhodná na turistiku, je volnější, pohodlá, ale je to tak na sezení u vody a kratší výlety sněhem na posed. Tatry s něma určitě nezdoláš

Hanz P.

Jo tak to už bude asi jiná liga. Do Lidický to mám asi deset minut z práce tak je půjdu kouknout a pak asi napíšu Ježíšovi jestli nemá zbytečnou devítku:-)

.

. před čtyřmi týdny

Hanz P. » pokud ti nejde o cenu a není podmínkou aby to byl gumák na brození tak si kup to co ti poslal ahma, …nordcapy jsou pecky, je to v goráči, dýchá to, je to taková sněhule, …ale bota za skoro devítku

ahma

ahma před čtyřmi týdny

Hanz P. » Ja dam ruku do ohne za tyhle! http://www.meindlboty.cz/…produktu.php?…
Kazdej rok je nosim 2–3 mesice a nenasel sem chybu

Hanz P.

Dík za názory. To co říká Johan pod to se podepíšu, Delmary taky ještě někde mám a potí se v nich hnáta jak hovado což je předpoklad i u těch holin od Polyveru vzhledem k tomu vnitřku. Proto se ptám, jestli je někdo má a může mi k nim něco říct, jestli to stojí za to do nich jít nebo pořídit něco úplně jinýho. Už jsem na nohou měl celkem dost zimních bot od x značek jak rybářských tak i nerybářských, ale o žádných nemůžu s čistým svědomím říct, že to jsou nějaký pecky. Tyhle mě zajímají hlavně kvůli tomu matroši z jakýho jsou udělaný. Nejde mi ani tak o cenu jako hlavně o kvalitu. Tak jestli má někdo vyzkoušený nějaký jiný bomby než tyhle od Polyveru a dá za ně ruku do ohně tak sem s nima. Ď

.

. před čtyřmi týdny

Carpkiller » no a navíc když z nich vytáhneš tu vložku a v místě kotníku kde je gumák nejužší uvážeš a namotáš špagát a na konec šutr co někde najdeš na zemi, máš skvělou H-bojku která se krásně odmotává. Romek na poslední výpravě trajdal i v kalužích v nazouvákách a obě tyhle gumcle měl nad krmným místem. Lovil napřesno mezitím co já nához od oka a podělal mě. Je to kluk z vesnice, ale od doby co začal závodit jede bomby

Příspěvek upraven autorem.

.

. před čtyřmi týdny

Carpkiller » jako píšou o nich hezky a i ostatní gumáky vyšší třídy nejsou vždy s botičkou. Jen prostě ať je gumák sebelepší, po dní nošení se ti potí haxny a sucho je základ, …Ty polský demary jsou prostě polský:), ale materiál je taky pěna, takže lehký, izoluje to a ta vnitřní botička z vlny je taky cajk, ale prostě jedenkrát denně je potřeba vyzout, vytáhnout vložku, vytřít co se nakondenzovalo zevnitř na tý gumě a nechat nejlépe proschnout vnitřní botičku. Nikdo mně nevymluví že se ti v těch polyverech noha potit nebude, …to prostě nejde. Jsem taky na značky a mám rád kvalitu, ale v tomhle případě mně přijdou ty demary jako lepší řešení, schválně je zkus, taky sem z nich nebyl na prodejně hned z jedničky odvázanej když sem se díval kdo to vyrábí.....v létě botičku vytáhneš a máš sice volnější nohu, ale dá se když je teplo a na rychlý obutí, s tou vložkou by sis uvařil nohy.

smolda

smolda před čtyřmi týdny

kok » Aha, tchán je s tim ve hnoji často a zatím dobry! Až bude nadávat, ukážu mu tohle. K nutriím může bez obav.

Carpkiller

Carpkiller před čtyřmi týdny

kok » je to o tom, že ta pěna je taková porézní, měkčí než na klasických gumákách a snáze se tak rozedře nebo prořeže… takže není úplně friendly ve vztahu k vidlím a lopatám:-D

Dřve jsem je měl na obchodě a prodával je, kdo si je koupil, si je nemohl vynachválit, je to fakt kvalitní holina.

.

. před čtyřmi týdny

Carpkiller » :)), …spíš mně v hlavě hlodá proč to nedoporučují, …močůvka není žíravina, nebo vlastně je, ale polyurethan snad nerozpustí, …napadá mě jen jestli třeba prasatům nešmakuje a při poklízení ti neokousaly nohy. Nebo co myslíš?:)

Carpkiller

kok » takže nic pro tebe:-D

.

. před čtyřmi týdny

123098-1-198.png

jinak taková zajímavost ke gumclím značky polyver. Viz poslední věta v popisu

.

. před čtyřmi týdny

sidneyv » pravda, …jiná disciplína:)

sidneyv

sidneyv před čtyřmi týdny

kok » nie vsade, kde je vlhko je zima :)

.

. před čtyřmi týdny

Carpkiller » nicméně si stojím za svým, kde nejde vnitřek gumáku sušit, je to na pytel a to píšu slušně:). Díval jsem se při koupi i na gumáky irish setter a jiný libůstky, ale zásadní nedostatek holínky je že nedýchá a co nedýchá se ti zapotí a co se zapotí potřebuje vyschnout a co nevyschne, tam je vlhko a kde je vlhko je zima:)

Carpkiller

kok » hoši to co tu srovnáváte, nejde vůbec s botou polyver srovnávat…tohle jsou jediný opravdu kvalitní gumovky do extrémních mrazů… huntery, a ty levný polský kopie sice s vyndavací vložkou jsou jen rádoby náhražkou opravdové kvality, kterou demonstruje značka polyver…si o nich nějdříve něco přečtěte…to je úplně jinej level, asi jako afars vs meindl.
Huntery nejsou špatný na občasný nošení, ale taky nejsou do extrému. kdo se hodně pohybuje v mrazech venku, polyver určitě ocení i přes absenci vyndávací vložky.
Právě tahle zimní holina se stala předlouhou desítek levnějších a nezdařilých kopií.
BTW: když si pořídím holiny na zimu, například na štiko-dírky, kterýma trávím každou zimu více než stovku hodin, tak polyvery.
Přes to si vždycky vystačím skvalitní gore-texovou obuví chirucca a kvalitní termo ponožkou.

.

. před čtyřmi týdny

Johan » je vidět že znáš, …no tak krom těch botiček ještě s sebou voz extra savej hadr kterej se vždy hodí:), …vytřeš, necháš vložky alespoň chvíli oschnout, no a smradlavý upocený fajfky necháš v mezičase nadechnou než je tam zase nasoukáš, popřípadě je vrazit pod rypák kolegovi se slovy: " na a žer!! " Každopádně je vidět že koupit si a nosit gumáky není žádná prdel a není to pro blbce:))

Johan

Johan před čtyřmi týdny

kok » Pokud mas tu vnitrni cast gumove boty mokrou, dostat dovnitr dalsi vlozku je parada. Ale i tak si dalsi „kozisek“ poridim.

.

. před čtyřmi týdny

Johan » kup si do nich ještě jedny náhradní botičky, jak se zapotí, vyměníš a ty druhé sušíš, …právě sháním k těm svým náhradní vložky

Johan

Johan před čtyřmi týdny

123071-1-992.jpg

Já mám na tyhle…
https://www.hilby.cz/…al-3801.html?…
Po celodenním pobytu musíš vložku vyndat a boty vysušit. Je to prostě neprodysna guma. Odseděl jsem v nich pár mrazivých večerů v lese a za ty peníze super. Na delší pohyb ne, potí se v nich nohy jak dveře od chlíva.
Na krátké zimní pobyty venku, nebo u vody se koukni na zimní kanady Thinsulate. Hodně muziky za pár kaček.

.

. před čtyřmi týdny

no a jinak bavíme se o holinkách zateplených, …funkční zimní kožená obuv s kvalitní membránou a hlavně membránou v celé výšce boty a né jen na exponovaných místech která je vhodná i na turistiku je cenově úplně někde jinde, …tam začínáš někde na sedmi tisících u levnějších. Taky mám doma, včetně těch gumáků v odkaze a na ryby pokud to není spojené s nějakým dlouhým dobrodružným šmajdáním terénem k cíli mám oblíbenější ty gumcle

.

. před čtyřmi týdny

http://www.fishhunter.cz/…k-S-Fur-0206
byď jsou levné, tak zatím to nejlepší co sem pro zimní pobyt někde ve sračkách viděl, mají jediné mínus že by mohly být vyšší

.

. před čtyřmi týdny

jestli vidím z fotky správně, nemají vyjímatelný vnitřek, což je mínus

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (29) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (5 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč