Jaký naviják?

Všechny diskuze » Vybavení » Jaký naviják?

Jaký naviják?

Založil Mirek Černohorsky

Dne 15. 10. 2017 19:50

Odpovědí: 31

Prosím o radu jaký kaprovy naviják ?

https://www.nasoutokushop.cz/…er-2-8000-lc?…

A nebo ?

https://www.nasoutokushop.cz/…ra-14000-xsd?…

Nebo Jakej doporucite? Moc dekuji

Příspěvek upraven autorem.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (31) Starší Nejstarší »

kok

kok před měsícem

Broula » jinak Lajnatora neznám, ale měl jsem dnes shodou okolností na drátě radka Foxe a řešil jsem výměnu kliček a jestli bůh dá, tak právě přez radka by se mně tenhle člověk v tom povrtal:) a prý umí a vyzná se

kok

kok před měsícem

Broula » slyšel jsem to, a škoda že sem nevyfotil, …to hnací kolo bylo velikosti vršku od piva, hrozně malé, rozdělal jsem je na popud toho že při ztahování těžších olov sem tam cítil něco co sem s XT neznal. Když jsem to viděl, tak mě to vylekalo že sem to vyměnil přímo u vody s kamarádem za další XT, …jako neříkám že jsou to jebky, byly oproti XT lehké a dál to z nich lítalo, krásnej chod, ale podle mně to není zátěžovej naviják, …při rybačce používám olova 120g a výš, na házecích používám 130g, pod tím se houpe ještě 30mm koule která dělá ve vodě taky odpor a když tuhle sestavu taháš z dalekýho odhozu a chceš to odlepit ode dna aby jsi nezaváznul nebo netupil háček, naviják dostává fakt zabrat. Druhá věc je ale to je moje blbost a jednou na to doplatím:), když váznu tahám to přez dotaženou brzdu …vlasce používám silnější než je zvykem pokud teda nehážu a to navijáku taky nepřidá, …jako navijáky který já třeba odsoudím budou někomu stačit, …ono když bych měl měkký čagany, 80 metrů náhozy s olovem pod sto gramů, tak asi taky nebudu mít na prutech takový kombajny, …mně se třeba líbí daiwy basie a podobně, už bych to měl, ale obávám se že bych to fakt odrovnal, …a ty spinfishery nevím, neměl jsem to v prackách, ty klasiky vím že jsou držáky, ty co udělaly pro kapraře sem tady hodil jen s dovětkem že pokud by byl vnitřek totožný, mohl by to být další dříč, …a evidentně není

Broula

Broula před měsícem

kok » od Lajnatora mám info že Ci4 Xsa je velmi dobrá,navic vzácná pokud je v dobrém stavu, a na úrovni novějšího BB XT-A. Naopak ten spinfisher longcast nemá údajně s klasickými spinfishery nic společného

Chudýpocestný

Chudýpocestný před měsícem

kok » je fakt že ta xtb držela ale zhruba po4letech když si dvakrát po sobě stáhl větší olovo z200metu tak bys ty zuby na převodu spočítal i poslechem:)no je fakt že v tý době sem byl pilnější na ty roláky

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před měsícem

kok » kilo z kýty si kup u paláca :-))

kok

kok před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81 » :), …vzal bych si kilo z kýty na guláš jestli je možnost

NeBeroun alias Qwerty81

kok » ani přes to žrádlo, nemůžu mu vnutit půlku jelena :-)

kok

kok před měsícem

122500-1-707.jpg

NeBeroun alias Qwerty81 » kdyby sis chtěl ještě udělat radost a „nestřílet zajíce kulovnicí“ pořiď si shimano stradic, …sem měl doma na ukázku a špičkovej celokovovej vláčecí naviják, na malé louže na lehký kaprový proutek pecka. Primárně na těžší přívlač, takže vnitřek dobře udělaný, …a byď mají malou cívku, tak motají rychle a precizně, …ale vyloženě jednoúčelový naviják a pro tvoje současný toulky ideálka. A s fillou se příště o takových věcech neraď, to je lingvista a odborník přez žrádlo:)

NeBeroun alias Qwerty81

kok » právě.. :-)

kok

kok před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81 » docela goliášové na takovou louži:), ale zase pokryješ všechny disciplíny v budoucnu

NeBeroun alias Qwerty81

kok » BB LC :-)

kok

kok před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81 » jako vzhledem k tomu že jezdíš jen tam kam jezdíš, tak by nebyly špatnou volbou, ty níže zmiňovaný až na menší velikosti spherose jsou velký navijáky. Ber to tak že je to podstivej neojebanej strojek, bohužel pokrok šel dopředu a tecnicky pokulhávaj, .....co jsi nakonec koupil?

NeBeroun alias Qwerty81

kok » chtěl jsem si je koupit.. Pak jsem je měl v ruce a nechci :-)

kok

kok před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81 » ještě takový technický detail, …líbí se mně zpevnění rolničky tím můstkem který je ve předu. Ať taky nějaká chvála krom exteriéru:)

kok

kok před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81 » na druhou stranu před víc jak 20 lety nebo kdy vyšel na trh to musela být pecka a v tehdejší době mít tohle na prutě, chcal bych si do trenek

kok

kok před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81 » ještě nedávno bych ti napsal na základě toho šílenství a ovlivněn chválou že je to kvalitní naviják, .....starej tournament S5000T mám momentálně doma na vyzkoušení si, …za mě je to naviják pro sentimentální úchyláky, …je nádhernej, to souhlasím, ale šílenej vergl, pomalu motá, nemá ložisko na rolničce, oproti tomu má ložisko v madle kličky kde by nemuselo být, rotor se ti při otočení kličky vrací dozadu, šíleně dlouhej krok brzdy což by šlo potunit a když ho roztočíš rozvibruje ti to celou ruku, bo má nevyváženej rotor, …asi snese, ale je fakt pomalej, bych se umotal a tupil háčky, možná si je koupím na lov blízko břehu až koupím krátký čagany, ale jen kvůli tomu že je hezkej

NeBeroun alias Qwerty81

kok » nezapomněl jsi na Daiwa Tournament SxxxxT?

kok

kok před měsícem

Chudýpocestný » kurňa ale ty píšeš že mrdka:), …co ti na ní odešlo?

kok

kok před měsícem

Chudýpocestný » CI4 XSA úplně tu první sme měl a neříkám že mrdka, ale slabej naviják, není to žádnej dříč, takže sem se jich rychle zbavil, …ale zapomněl jsem na ultegru XSB , ( stříbrná se zlatou kličkou myslím ) a tu když jsem s kolegou servisoval, byl jsem mile překvapený, nezkoumal jsem podrobně a jaký ložiska a zda tam není plastové futro, ale hnací kolo přez celý tělo navijáku, možná poslední ultegra která za něco stála

Chudýpocestný

Chudýpocestný před měsícem

ultegra xtb mrdka,utegra xtc mrdka až C14+xtb mi trochu drží,takže když čtu počet a druh ložisek v xtd tak tipuju na mrdku:)

B3R4

B3R4 před měsícem

Mirek Černohorsky » Měl jsem rozdělanou ULT XTD (jen jiná barva) v kategorii nových navijáků za tu cenu za mě OK. Přesto bych ale raději investoval ty 4k do nějakých níže vyjmenovaných starších typů v dobrém stavu…

C...arlos

C...arlos před měsícem

Používám Titanos XT už dvě sezony a musím říct, že je to vážně pracant. Takže za mě doporučuji.

Mirek Černohorsky

Mirek Černohorsky před měsícem

Tudíž ulterga by byla lepší volba? Než ten Penn?

B3R4

B3R4 před měsícem

kok » Tohle vypadá fakt jako pracant, nic extra vzhlednýho, takový trochu „dodělej doma“ ale proč ne :) Pokud to druhý kolo slouží fakt jako „opěra,“ aby nebyl takovej tlak na bok navijáku, pak je to dobře vymyšlený a hozená rukavice konkurentům na výdrž…:)

kok

kok před měsícem

Pizzamuzik » jj, to je skoro jak ultegra

Pizzamuzik

Pizzamuzik před měsícem

kok » ještě Titanos XT…neni lakovanej, takže na něm není vidět tak každej škrábaneček :) a je to neskutečnej nezmar a pracant.

kok

kok před měsícem

122458-1-592.jpg

122458-2-136-nahled.jpg

for B3R4 – vnitřek klasickýho spinfisheru a na druhý fotce je ten s dlouhou cívkou, pokud by byl vnitřek obdobný, zajímavej naviják na „allround“ a není úplně nejošklivější, jen madlo kličky vyměnit za něco normálního a zlatou přestříkat, .....to druhý ozubený kolečko podle mně zapadá do zubů na hřídely kličky, podle mně opora při velkým zatížení, ale jen hádám

kok

kok před měsícem

a pokud trváš na baitu, tak ještě shimano BBLC

kok

kok před měsícem

Mirek Černohorsky » pokud chceš pořádnej naviják, tak shimano ultegra nebo biomaster XT, spheros a nebo power aero XT nebo XSA, ( pozor, né spinpower – hůře zpřevodované a na hnacím kolesu příliš malé zuby který se dřív vyběhaj )…možná ještě staré technium Xt když nebudeš navijáku nakládat, pak Daiwa entoh ta starší hranatá šedá a tím končí pořádný kaprový navijáky

Eskymo

Eskymo před měsícem

nebál bych se ultegry.

Mirek Černohorsky

Mirek Černohorsky před měsícem

Nikdo nic ?

Upraveno moderátorem Mirek Černohorsky v 19:28, 17. 10. 2017. Poznámka: Pardon

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (31) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (28 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč