Polarizační brýle

Všechny diskuze » Vybavení » Polarizační brýle

Polarizační brýle

Založil big.John

Dne 18. 7. 2017 21:01

Odpovědí: 51

Polarizační brýle

Ahoj kluci a holky,
Můžete mi prosím poradit s výběrem opravdu kvalitních polarizačních brýlí?
Na co si dát pozor při výběru, zkušenosti (jasné světlo, stmívání…) čištění atd
Cenovka není rozhodující jen kvalita.
Díky big.John

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (51) Starší Nejstarší »

M.Č.

M.Č. před šesti měsíci

Ok dík když je nasadim nevidím rozsvícený ani tel tak mne to zajímalo jestli v tom nebude nějaká bouda

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před šesti měsíci

M.Č. » v polarizačkách taky nevídíš na display tankovacího stojanu :-)

chesper

chesper před šesti měsíci

M.Č. » dá se to testovat i tak e si vezmeš dvoje polarizačky a když je dáš křížem přes sebe není přez ně vidět

M.Č.

M.Č. před šesti měsíci

Dotaz je ten test na polarizační brýle věrohodný ? Myslím ta samolepka co skrývá ten obrázek a po nasazení bryli to vyleze ven .,…

pablo

pablo před šesti měsíci

hans83 » ako nemyslím si že by boli vyslovene zlé…len testy filtrov na objektív boli niečo v zmysle ze to je úplný odpad :(… Možno to u okuliarov neplatí… Neviem… Mal som jedny par rokov do zadu… Neboli zlé…ale dnes mam už Óčka a som spokojný

Zbyněk V

Zbyněk V před šesti měsíci

U brýlích jako takových je potřeba počítat i s čištěním. Proto počítejte , že je vždycky lepší mít obroučky co nejtenčí ne tvarované plastové brýle , které super vypadají , ale strašně dementně až k vzteku se čistí :) A kór na rybách , kdy je zaserete v cukuletu … :D

hans83

hans83 před šesti měsíci

pablo » To mi ani neřikej )))))) je fakt, že na recenze jsem ani nekoukal. Zase jsem nechtěl kupovat brejle za 5000 a Polaroid mi přišla jistota..máš jiný zkušenosti ?

pablo

pablo před šesti měsíci

hans83 » niesom si tak úplne istý či je polaroid zrovna kvalitný výrobca.
Ich foto filtre sú hodnotené veľmi slabo.

kalinz

kalinz před šesti měsíci

hans83 » díky

hans83

hans83 před šesti měsíci

kalinz » Čau, http://www.misteroptic.cz/…ke/polaroid/ Koupil jsem v kamenný v Praze. Mám pak ultrazvukový čištění u nich zadax vždycky, alespon mi pán říkal )) Jinak na netu jich je dost a Polaroid, jsem si říkal, že bude jistota..už podle názvu )

kalinz

kalinz před šesti měsíci

hans83 » nazdarek kdesi kupoval?

hans83

hans83 před šesti měsíci

Já ted pořídil okuláre od Polaroidu – když teda polarizační a spokojennost. Měli „akce“ ( z 2200 na 1190 např.) a zatím spokojenost. Kdysi jsem koupil na FF v Praze nějaký v akci 1 + 1 – bůhví, jesli byly polarizačky a je fakt lepší koupit „nerybářské značky“, jak píšou kluci dole. No Oakley jsou taky střely, ale za 5000 se mi moc nechce )))

sindeji

sindeji před sedmi měsíci

kuban » už jsem je vyzkoušel na rybách a dobrý

kuban

kuban před sedmi měsíci

sindeji » A neni to uz jedno?Poznas nosenim ;-)

sindeji

sindeji před sedmi měsíci

125490-1-265.jpg

https://www.korum.co.uk/…s-brown-lens Pořídil jsem tyto polarizačky. Myslíte, že jsou použitelné? Popř. jestli je někdo nemáte.

Johan

Johan před jedním rokem

120821-1-869.jpg

Sice trochu s krizkem po funuse, ale taky pridam svuj poznatek. Nejdriv jsem mel polarizacky Sema – typ uz si nepamatuju, zadne super terno to nebylo. Jsou spise na paradu. Tak jsem si poridil bryle zn. Solano. Za ty kroupy dobry. Nekdo tady psal o ztrate UV, to jsem vazne za ty 3roky nepoznal. Jedina vada je obcasne poceni-i pres perforaci v ramecku, ale vse jde upravit a ovlivnit, takze za me spokojenost. Svou sluzbu odvedou…

.

. před jedním rokem

120776-1-805.jpg

Palica_von_zvreca »

.

. před jedním rokem

Filla » však početl sis, tak nekafrej:), …teď si mně připomněl že jsme neudělali fotku v tom techno oblečku co s sebou taháš, na podzim to dáme

.

. před jedním rokem

Palica_von_zvreca » tak nesmí to být profi cyklistka co honí na silničce kilometry, taková má stehna že by tě semknutím vymáčkla jak citron:)), já myslím takový ty amatérský sportovkyně co se prohání ve volným čase na kole a k tomu brusle, …ty maj hezký spodky

Filla

Filla před jedním rokem

kok » ja prestanu byt mrzuty, az se v podobnych okuliarovh blejsknes s kaprem.
Tak ale chapes, clovek chce pocist neco o polarizakach a zase musi louskat ty Tvoje moudra o outdoorovym textilu (kdyz dobre). Mas stesti, ze mas smysl pro humor a dobre se to cte, pazuure ;-p

Palica_von_zvreca

Palica_von_zvreca před jedním rokem

kok » to jo, ale dvakrát takovej jakej by si přála.....už si viděl cyklistku s hezkým zadkem? :D

Příspěvek upraven autorem.

.

. před jedním rokem

smolda » neboj, jen fór:), …na downhill se mám rád, ale jinak jezdím, mám takový enduro, …a jen ať jezdí, …když jí to vydrží, bude mít z toho pevnej hezky tvarovanej zadek, lépe ji provdáš

smolda

smolda před jedním rokem

kok » Sjezdový kolo? Pěkný, ale jsem strašpytel. Starší dcera mi dělá radost, na kole peláší, už jí sotva stačim.

Vetesnik

Vetesnik před jedním rokem

120760-1-368.jpg

Já mám brýle Relax a spokojenost.Filtry dobrý, kdyby ne tak mám večer po celím dni na slunci oči jako bych hleděl pul dne do COčka. Jsem na to háklivej. vůbec je nešetřím a zatím bez ujmy

.

. před jedním rokem

Ludy » meindl nordkap měl kamarád, je to taková sněhule, já díky tomu že se hýbu a chtěl sem využít i na turistiku v zimě sem si koupil meindl antarktis, …ty nordkapy jsou teplejší, mají vnitřní botičku, antarktisy jsou zateplený jen syntetickým vláknem, …obojí špičková obuv a doporučuju u obuvi na zimu pokud je to jen na statickou činnost o celé číslo větší botu než máš nohu ať se ti dobře prokrvuje, těsný boty=zima

Ludy

Ludy před jedním rokem

kok » Díky přečtu já jen myslel ze víte o nějakých z vlastní zkušenosti ;)

.

. před jedním rokem

120754-1-223.jpg

ať se vrátíme k tématu a kolega filla není mrzutý, …tady jedny pro náročné a odvážné, …jsou osázené kříšťálovými kameny, polarizovaná skla

ideafix

ideafix před jedním rokem

.

. před jedním rokem

Ludy » v otázce oblečení na ryby nebo jak se to jmenuje už bylo všechno napsáno a dokonce i několikrát, pohledej a pročti si, nechce se mně hledat odkaz

Ludy

Ludy před jedním rokem

Když už se tady tak mluví o tom oblečení od brýlí až po bundu a kalhoty tak co takový kvalitní boty na zimu? Ono taky asi i záleží na kvalitní ponožce aby se noha nepotila pak chlad bude cítit o to rychleji nebo ?:) Už nějakou dobu koukám po nějakých botách na zimní lov tak bych byl rád za nějakou radu nebo nějaký dobrý tip Díky

Filla

Filla před jedním rokem

..a otazka o brejlich v hajzlu, bozii..

Ja mam zkusenosti s:
Solano – strasne mekky „sklo“ resp. UV vrstva sla hned s*at, pri poceni slezla povrch.uprava obruby
Polaroid – takovy spis fashion bryle, ale relativ. kvalitni zpracovani celku
Oakley – predrazeny bryle pro stylery, nicim extra nevynikaly. Obruba ale drzela veky

Ideal kompromis z mnou vyzkousenych byly Polaroidy, ale ted bych si je koupil s oranzovym sklem.
Stejne jako nejsou na trhu idealni pipaky, chybi mi na trhu polarizacky, ktery by mely neposkrabatelny skla/filtry. Takze sci-fi, trzni mechanizmus by se toliko nenazral…

.

. před jedním rokem

smolda » tož není co fotit, ..od loňska nelovím, ztěhuju se na vysočinu a začínám postupně prodávat vercajk, chci si koupit sjezdový kolo a začnu drandit po lese

.

. před jedním rokem

Carpkiller » chci ty letní lehký kalhoty, dobrej matroš, takový neutrální, i do města by se v tom dalo:), …no a jestli voda a cákance, tak určitě jak píšeš, membránu a navléci se, nechť simska slouží

smolda

smolda před jedním rokem

kok » Kecáš, od doby co jsi začal cvičit tě nikdo neviděl:-) Fotka černá jako noc.

Alfii

Alfii před jedním rokem

Carpkiller » Na candata jedine IPHONA :)

Carpkiller

Carpkiller před jedním rokem

kok » fjalraven samozřejmě moc dobře znám, moji myslivečtí kolegové ze slovenska prakticky nic jiného kromě toho a blaseru ani nenosí, takže po nich taky pokoukávám, ale dává mi to smysl spíše do lesa, než na ryby, a tam má solidní hadry koupený, nebo nosím to, co mám normálně na ryby, přeci jen se myslivosti věnuju furt jen okrajově…jinak bych už doma nebyl vůbec nikdy.
co se kondice týče, tak á jsem furt v cajku i s tou tatarkou, ale hejbu se furt a spíše než na kaprech, běhám poslední týdny s vláčákem a honím obřího candoše 100cm či 10kg + :-) ale kupujeme rychlou loď, a tam i když neprší, jsi mokrej od hlavy až k patě, když letíš 65km/h ve skluzu, tak voda prostě lítá všude, proto chci konkrétně tuhle bundu, s vyšším límcem a volnějším a delším střihem ta je na to šitá. proto potřebuju mebránu, samozřejmě peří je super, ale ne na tohle a převlíkat se před každým přejezdem by byla úchylárna, proto to musím řešit cibuli pod goráčem GTX.

.

. před jedním rokem

Carpkiller » nemáš chlemtat pívo a sedět jen na kaprech:), já začal cvičit ať nejsem takovej rachetik jako dřív, v jídelníčku otočil o stoosmdesát stupňů a cítím se dobře, …taky doporučuju, né nějaký mordy ve fitku, ale denně si krom víkendu udělat dvěstě kliků, sto shybů na hrazdě, nežrat bílé pečivo a sladkosti, …v tvým případě si odpustit tu megaporci tatarky k smažáku:)). Přestal sem citít polední únavu, je z toho kondička jak cip, a je to fajn:), za 3/4 hodiny máš hotovo, …čekám kdy začne filla:)).
A ten střih není uplej, však uvidíš. A jestli můžu doporučit, tak pokud mrzne nebo je kolem nuly a neprší, lepší než goráčovka, podvlíkačky a dvě flísky je jedna tenká flíska a šikovná péřovka nebo bunda z dutýho vlákna. Je to pohodlnější a prodyšnější a i teplejší řešení, dřív sem to řešil vrstvama pod goráč a není to ono …ale jinak pravdu díš, že sims je jediná nebo o jiné rybářské značce nevím že by dělala z GTX. A jinak mrkni na kalhoty fjalraven, pokukuju že koupím na léto na ryby a na tůry, krásný věci mají, sice né s membránou, ale fakt pěkný

Carpkiller

kok » čoveče mě se zase líbí volnější střih, abych se pod to mohl v zimě více vrstvě oblíknout, v prosinci jsem pod tím nabalenej jako blázen…a jde i o pohodlí, vím že tilak dělá super hadry, ale mě se nelíbí právě ten design a střih…za další si myslím, že čím méně kusů látky, tím lépe.
BTW: jak dlouho si myslíš, že ti sportovní postava vydrží? na věky určitě ne, já jak už dělám krom ryb houno, tak se začínám tvarovat do klasický český postavičky, takže tilak pro mě není, respektive je, ale za pár let už nebude:-)

.

. před jedním rokem

120715-1-231.jpg

Carpkiller » anabáze na tu simsku:), …na fotce to není až tak vidět, jen že je užší, v reále víc vynikne to tvarování na zádech a ramenou. Bundy pro aktivní pohyb jsou v tomhle trošku dál, věř že jo

.

. před jedním rokem

Carpkiller » vím, sims znám, dělají dobrý věci, hadry mně upřímě až tak netankují, ty střihy jsou nic moc už podle fotky, …materiál jedna věc, druhá design, třetí střih, …mám rád takový ty hadry co nikde nevlají a kde ti nepřebývá materiál, a ikdyž je někdy problém splašit vhodnou barvu na ryby, tilak, millet v tomhle vítězí, sice je bunda z vícero plátů látky, ale je to vlastně 3D opis anatomie sportovní postavy, …jestli se letos potkáme na underground párty, něco ti ukážu, klidně vem tu simsku jestli ji máš a uvidíš rozdíl, …jinak já o koze a ty taky o koze, ale nějak se nemůžem sejíti:)), …však sem ti poslal odkaz na smith optics, značka která dělá optiku plus helmy a nějaký doplňky jako sjezdový brýle na prkno a podobně

Carpkiller

120713-1-785.jpg

kok » musíš googlit smith optics… a když už jsi vzpomenul simms, tak tam bych vybíral (a taky že jo) skutečně pořádný rybářský hadry. podle mě je to absolutní špička v outdoorovým oblečení vůbec, pro nás rybáře je plus že to designují rybáři, používají jen nejkvalitnější gore-tex GTX pro-shell a fakt to i vypadá, na kapraření je to asi škoda, zajebat to od dipu atd…ale na vláčku, mouchu a další techniky kde se nesedí v bivaku, ale potřebuješ se hýbat, je to podle mě absolutní TOP, srovnatelná, ne-li lepší jak značky pro snowboarding či horolezectví, nejhůře naprosto srovnatelná.
Úplně jsem se zamiloval do týhle.

.

. před jedním rokem

Carpkiller » jj, ty jsou pěkné, …vyloženě „kundolapky“, k tomu černou košili, boty diesel a přijet před diskotéku v baworáku, …mám dvoje sportovnější na kolo a na ryby ale už jsem se na podobné taky díval
https://www.templestore.cz/z/smith
v odkaze smith optics, …výroba snowbordových helem, brýlí a slunečních brýlí, ..asi mají i nějaký rybářský model:)

Carpkiller

120711-1-725.jpg

kok » kdepak, nepletu, smith optics se samostmývacímy skly najdeš třeba tady: http://monfish.cz/…ics-maverick . Co se tyče modré, myslel jsem samozřejmě skla, ne obroučky, mě se líbí například tyto: https://m.smartbuyglasses.cz/…-265598.html?… .
dělají i hezčí obroučky, ale píšu z mobilu a nebaví mě to hledat:-)
Pěkný jsou třeba tyhle, mám podobný v šedým, ale nevím jestli jsou tyhle konkrétně polarizační, každopádně tomuhle já říkám kvalitní brýle.

.

. před jedním rokem

Carpkiller » sem gůglil a během toho mně došlo že myslíš modrou barvu brýlí, né skla:), …nicméně ty různé barvy skla dělají své, .....pošli odkaz na ty modré, nemůžu najít

.

. před jedním rokem

Carpkiller » aha, já se teď nějakou dobu nepídil, ale mrknu, .....jinak ty modrý skla jsou příjemný, měl jsem je u těch jedněch polaroidů …vzpomeň si někdy, dej si čouda ať seš vnímavější a když s něma budeš chvíli sedět v pařáku, ( a teď si nedělám srandu ), nebudeš to horko až tak pociťovat, .....to stejné když si v mraze nasadíš žlutý skla což je naopak teplá barva, …psychika a vnímání mozku je někdy úlet:).
S těma smithama sem teď zmatený, bo doteď mám za to že smith je prestyžní snowbordová značka, alespoň sem je kupoval v obchodě kterej s rybařinou nemá nic společného a ani design mně nepřijde že by měly něco s rybařinou, …nepleteš si to smuškařskou značkou SIMS?

Carpkiller

kok » třeba ty WX to nabízejí standardně, stejně tak i lepší muškařský smithy mají samostmývací skla, přesně proto co píšeš. Lze je nosit prakticky od úsvitu do soumraku, což tmavý skal neumožňují. Ten psychickej vliv taky souhlas, moc tmavý skla jsou depresivní.
Mě učarovaly ty reflexně modrý, super to vypadá a dobře se skrze ně Kouká.

.

. před jedním rokem

ještě takovej poznatek z praxe. možná lepší vybírat skla se zabarvením do žluta či oranžova, háže to příjemnější teplejší barvy okolí, trošku to působí i na psychiku, prostě je to okolí veselejší:), …zároveň tyhle barvy tak neztmavují, klasický černý skla který mám u současných polarizaček když zajde slunce zdělávám bo člověk vidí hůře, …když je oblačnost, člověk pořád nasazuje a sundává, ty méně tónovaný „žlutý“ skla se dají nosit ikdyž na chvíli oskar zaleze. Dělají se i fotochromatická skla která se sama ztmavují a naopak,…podle intenzity světla se přizpůsobí, …perfektní věc kdo jezdí krom rybařiny i kolo, člověk nasadí a za podmračeného počasí má ochranu proti muškám, když začne svítit, tak i ochranu proti slunci, ale zatím to dělají jen cyklistické značky a brýle vyráběné pro armádní účely

B3R4

B3R4 před jedním rokem

Souhlasím s Honzou, pokud chceš opravdu kvalitu – koukej mimo rybářský sektor…Měl jsem již různé druhy a značky brýlí / skel, ale jen jedna mě svou kvalitou opravdu přesvědčila :)

V současné době na běžný denní provoz + řízení používám skla od Oakley – Prizm black polarized (bacha NE Prizm daily polarized!) Je to fakt krásně čistý, ostrý a hlavně přirozený sklo – z těch různě zabarvených skel mě po delší době řízení bolí hlava … No a do jakých obrouček tahle skla zasadíš už je na gustu každého soudruha – kvalita je u Oakley, troufám si říct, u všech stejná – jde jen o design – já osobně je mám v modelu Sliver XL… Na sport už cca 8–10let používám Oakley Radar Path se sklem tuším Red iridium polarized a pořád drží bez ztráty kytičky a to zvl. v době, kdy jsem ještě závodil na kole, dostaly pořádně zabrat…:)

Carpkiller

Pokud ti jde o kvalitu bez kmpromisů, tak bych určitě nehledal apriori v rybářských značkách, ale spíše u klasických výrobců prvotřídních brýlí jako jsou značky Ray-ban, dražší modely Polaroid, WX, smith, oakley, costa atd…
prostě skla by určitě měla být ze skla a né z plastu- to je nejdůležitější atribut kvalitních brýlí.
spíše lepší seženeš v optice než v nabídce rybářských potřeb a když už, tak spíše muškařské značky, než ty kaprařské, protože tam se v 99% případů jedná o plast, který nikdy nebude tak kvalitní, jako sklo.
pak je to i o kvalitě obrouček jak píše kok níže, ale pokud koupíš takto kvalitní, nemám strach o zpracování.

.

. před jedním rokem

jestli chceš opravdu kvalitní, tak mrkni na značky oakley nebo smith, je jich určitě vícero, ale znám jen tyhle…ty oukleje už jsou za ranec a platíš hodně značku, ale ty smith koupíš kolem dvou tisíc, ty co mám mají na nožkách panty, žádnej šroubek provrtanej skrz, lak drží, …prý i u lidí co mají agresivní pot, ......z levných a méně líbivých mrkni na značku polaroid, od 800Kč do 2000Kč, polaroidů sem měl několik a nikdy sem neměl problém, ale designově pokulhávaj a nožky nemaj panty, ale klasika šroubek, nicméně skla perfektní, lak taky držel a nezaznamenal jsem u skel rozdíl mezi polarizačkama za trojku nebo litr, obě skla jsou podle mě stejně funkční, takže se spíš dívej na zpracování a hlavně ať ti padnou a nejsi jak to dítě na fotce:)

Bady-87

Bady-87 před jedním rokem

120696-1-170.jpeg

Zdarec mám Fox xt4 a musím řict, že naprostá spokojenost. Za pětistovku jsou pěkný a myslím, že i dostatečně funkční ;-) Mám orange :-D

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (51) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (19 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč