Kvalitní kaprový podběrák

Všechny diskuze » Vybavení » Kvalitní kaprový podběrák

Založil Lumír

Dne 26. 10. 2012 11:35

Odpovědí: 208

Předpokládám, že zdejší diskutující budou mít dohromady odzkoušeno velkou spoustu všemožných kaprových podběráků.
Prošel jsem poctivě dosud existující témata, ale otázku podběráků jsem nenašel. Proto si dovoluji založit toto téma a otevřít diskuzi.
Se kterým podběrákem máte nejlepší zkušenosti Vy? Foto samozřejmě vítáno…

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (208) Starší Nejstarší »

martan01

martan01 před pěti roky

peterrrr94 » Ano . To ještě špatně. Musel jsem to přilepovat.

peter94

peter94 před pěti roky

martan01 » teda ak tomu dobre rozumiem to koliecko s drazkou je tam nasroubovane?dik

martan01

martan01 před pěti roky

peterrrr94 » aha.

peter94

peter94 před pěti roky

martan01 » normalne sa to predava.
Bud jednodielna 6ft tyc ,alebo dvojdielna 8ft tyc

https://johnsonrosstackle.co.uk/…-handle.html?…

martan01

martan01 před pěti roky

peterrrr94 » A kde jako koupíš jen tyč od FS?

peter94

peter94 před pěti roky

116428-1-526.jpg

116428-2-860-nahled.jpg

Jedna sa mi ,kupit ,len tu tyc bez ramien a nasroubovat tam klasicku podberakovu hlavu.

.

. před pěti roky

martan01 » aha, v tom případě ok, …já myslel že je to na cigána, karbon na ocelový trn, z fotky to tak vypadá

Příspěvek upraven autorem.

martan01

martan01 před pěti roky

kok » v kolečku (placka) jsou dírky.
Na ramenu je nasazeno kovové zakončení.

.

. před pěti roky

peterrrr94 » z technickýho hlediska nešťastný řešení, hádám že z té placky trčí dva kovový trny na který pak nasouváš uhlíkový rameno, ta vůle, páka, a rozdíl v materiálech může jednou nemile překvapit, ale nemusí, …mnohem lepší řešení je když je na uhlíkovým ramenu nalisovaný ocelový váleček který pak zasouváš do díry v tý platformě. Viz foto níže od Tóno.

martan01

martan01 před pěti roky

peterrrr94 » Ano dá. To kolečko z drážkou je sundavací velice lehce.
Proč by jsi měl měnit hlavu?

.

. před pěti roky

Radim Křížka » eq mám a nemám mu co vytknout, původně sem váhal mezi century a nebo solarem, ale tenhle sem měl za půlku ceny výše zmiňovaných když sem vyhandloval slevu, a zpracování mně přijde totožné s century, …a jestli je u podběráku tyč z obyčejnýho uhlíku nebo nějakýho echte jako je tomu u těch značkovějších v tomhle případě neřeším, není to prut a sem rád že sem si neuletěl a nedal za síťku sedmičku

peter94

peter94 před pěti roky

116420-1-272.jpg

Pani viete mi poradit,ci sa da na podberak FS HiS nasroubovat podberakova hlava?dik

pablo

pablo před šesti roky

Tóno » Co to je zac?

Chudýpocestný

Chudýpocestný před šesti roky

105971-1-719.jpg

má někdo nejakou špatnou zkušenost s trakkremEQ?jinak stará teleskopická sona s metrovýma ramenama také hafo vydrží:)lepší je shánět za hranicema-UK,D,A,PL je to jiná kvalita a rychlost(obchod­níci) a ty kecy že se cena zvýší:)libra od dob za50kčš jen furt padá to jako nebudou už chtít prodávat jo?:)))to dřív mně a Cantinovi zas narostou vlasy:)

Tóno

Tóno před šesti roky

105970-1-992.jpg

105970-2-675-nahled.jpg

105970-3-140-nahled.jpg

Konecne som sa dostal k vode a odfotil som ten podberak ktory tu tak rozprudil debatu ☺

Tóno

Tóno před šesti roky

IvanS » Odkial som co objednaval vzdy bol problem. Napriklad mali to mat skladom a nemali. To je taky klasicky problem na slovensku. No skus menovat aspon jeden obchod. Ktory je kvalitne zasobeny.

IvanS

IvanS před šesti roky

Peterrrr94 a Tono: urcite by som nehadzal vsetkych do jedneho vreca, ako to tu prezentujete.. Su aj dobre obchody a ludia, ktori vedia objednat takmer vsetko. To, ze sa na nieco dlhsie caka je podla mna uplne bezne, nie len u nas.

Carpkiller

Carpkiller před šesti roky

Tóno » pokud je to ve tvém okolí až tak moc na ho-no, tak to samozřejmě lze pochopit…ale neboj se, co nevidět tam budete mít stejnou nabídku, jako v čr, uvidíš…

Tóno

Tóno před šesti roky

peterrrr94 » o to ani nejde ci je tu chudoba kupec sa vzdy najde… Len oni to nevedia robit. Objednavaju veci ktore sa nepredavaju a potom samozrejme nejsu peniaze na dalsi tovar je to taky kolotoc. Personal neni skoleny atd atd.

peter94

peter94 před šesti roky

Tóno » mas pravdu.na sk je to otras.v ryb.ob­chodoch,len same smejdy a lacne veci.clovek si nema ani co pozriet,osahat…a ked si nieco objedna,caka aj vyse mesiaca a ani nevie, co vlastne kupuje.Som narocny klient a na sk je tovar iba pre nenarocnych,ale na druhej strane je tu chudoba.

Tóno

Tóno před šesti roky

Carpkiller » Plne tie rozumiem a chapem co mi chces povedat. Bohuzial po tejto skusenosti koncim so slovenskymi obchodnikmi kedze to nevedia robit a stale nastane nejaky problem.U vas v ČR taky problem neni aspon tam kde objednavam. Vsetko skladom ochota poradit a ludia sa v tom aj vyznaju. Ak by som objednal podberak znacky trakker, nash alebo avid ktore som mal v plane kupit by som to urcite neobjednaval z UK kvoli tomu ze by bol o 20 eur lacnejsie radsej podporim dobry obchod v ČR tak ako to robim uz poslednych par rokov. Objednal som podberak ktory sa tu nepredava skor zo zvedavosti. PS.: Drzte si v ČR taku kvalitu aku mate lebo na SR cista katastrofa.

Martin Matuš

Martin Matuš před šesti roky

Marda » Máš pravdu, že než hledat kde je cokoli o kilo levnější, je ty prachy vydělat, protože hledáním na netu taky ztrávím čas který mi nikdo nezaplatí. Ale naprostá většina lidí nepočítá čas věnování best ceně do ceny. To jen my, co se živíme sami si spočítáme, že náš čas je kuwa drahej a dá se ztrávit líp, než porovnáváním cen a snahy uštřit pár stovek :-) Na druhou stranu, i já kupuju venku, ale věci, který jsou o min 30% lepší než u nás.

Marda

Marda před šesti roky

Martin Matuš » V nejbližší době určitě ne, měl jsem to na mysli v dlohodobějším horizontu, třeba zmiňované 2 roky, což je doba, po kterou se bude řešit jejich odchod z EU. Kurz měny můžeš hedgovat, obvykle ale do roka, nejde to na věky :) No do té doby může přijít ještě spousta různých faktorů, které můžou mít vliv na ceny zboží. Takže rozhodně není na místě řešit jestli je lepší koupit podběrák teď s tím, že se bude zdražovat a nebo čekat, jestli se nebude zlevňovat :o))) Lepší cesta je přemejšlet na tím, jak vydělat víc kaček a pak neřešit jestli bude něco o stovku levnější nebo dražší, prostě si to koupit kdykoliv když je to potřeba a hotovo ;-)

Martin Matuš

Marda » jestli nejsou vyrobci v uk uplny nymandi, maji zabookovany kurzy a tak se nejakyho narustu cen v nejblizsi dobe fakt nebojim. Nejsem sice fin. analytik, ale naprosta vetsina vyvozcu/dovozcu co vim tak se chrani pred vykyvem kurzu bookovanim meny kterou plati dodavatelum/od­beratelum

Marda

Marda před šesti roky

Martin Matuš » Libra ale taky klesla poměrně dost i vůči USD. UK výrobci nakupují v Číně, kde platí dolarem… Takže se jim zdraží nákupy. Myslím, že z marží si ukrajovat nebudou, navíc tady naskočej cca 4% cla a nějaká administrativa k tomu. Podle mě se moc zlevňovat nebude, jestli to nebude spíš naopak.

Robin

Robin před šesti roky

Dida » Z hlediska slozitejsich ekonomickejch souvislosti je celkem jedno „ci znacka je“, ale diametralni rozdily v cenach se daji predpokladat jenom u veci, ktery jsou primo vyrabeny v GB. Samozrejme je to vec, na kterou si nemuze nikdo ted uplne vsadit, nicmene alespon ramcove se predikovat da. Edit, zbytek v podstate viz MM (nicmene, prevazna vetsina nakupnich cen pro kontinentalni trh jsou stejne v eurech..)
Killer: vole, toz to je kurva jasny, ze podpora lokalnich prodejcu je svinstvo na n-tou, ne?! Preci sme si porad nevyndali hlavu z prdele a nakupovat abroad veci, ktery jsou tu bezne dostupny za rozumny ceny je styl, ne? Zrovna sem sel kolem domaci pekarny, co tu vede pani Mrackova, docela dobry domaci rohliky, kolace a tak, ale skocil sem normalne pro Sumavu od Andreje.

Martin Matuš

Dida » Spíš zlevní, koukni na kurz libry. Není absolutně důvod k tomu, aby zboží u UK zdražovalo, trh v UK je pro unii důležitý, takže se nebojim nějakých cel nebo dovozních přirážek. Teď by po pádu libry mělo být zboží alespoň o trošku levnější, jen co se doprodají zásoby nakoupený za vyšší kurz libry. Uvidíme jak kurz promítnou prodejci do cen u ná

MikeT

MikeT před šesti roky

Dida » Myslíš ceny v ČR, vid?

Dida

Dida před šesti roky

Carpkiller » předpokládám, že se ted ceny anglických značek po výstupu GB z EU zvednou časem astronomickou­ řadou.

Carpkiller

Tóno » já nejsem pohoršený, je mě to jedno, mě mrzí fakt, že někdo v čr investuje nemalé prostředky do propagace sortimentu který dováží, drží skladem, řeší reklamace atd…a následně si to samé zboží někdo objednává přímo z Uk, to je smutek, vzhledem k tomu, že nebýt českého dovozce, nikdo by o tom zboží třeba ani nevěděl, nebo by si ho bez předchozích zkušeností a recenzí (vzniklých díky dovozci) nikdy nekoupil, páč by o něm prostě ani nevěděl…
samozřejmě to chápu u věcí které zde nelze sehnat, což ale není příklad podběráku trakker, který není problém koupit v čr, ani na slovensku. to je celý, ale ať si každý dělá, co uzná za vhodný…
BTW: jen jsem to konstatoval v kontextu aktuálního, nepochopitelného výsledku anglického referenda, kterému nemůžu uvěřit, i když je to už bohužel faktem.

Tóno

Tóno před šesti roky

Carpkiller » Poviem ti to rovno objednaval som odtial prvykrat aj to po rozculenie ked som obehol 4 rybarstva najazdil som 200km a nic som nekupil kedze slovenske obchody su katastrofalne zasobene. A vsetko objednavam z ČR a raz za rok idem na nakup do rakuska. Takze tvoje pohorsenie je zbytocne. Rad by som nakupoval len na slovensku ale bohuzial nemam kde.

Carpkiller

Tóno » a už budete mít konečně s tím objednáváním z Uk úplně po p-či, takže honem honem, do 2 let bude po všem…a vůbec to není na škodu.

Tóno

Tóno před šesti roky

Pescador » ahoj dakujem za rady uz som nieco objednal z UK . Nieco pofotim a pridam foto . Znacku si zatial necham pre seba ale kupoval som uplnu kocku v mechu :D :D … Ale som maximalne spokojny vsetko splna co som chcel od podberaka .

Mtt

Mtt před šesti roky

Já jsem si koupil od Prowess Procatcher s plovákem.Je to můj první podběrák tohoto typu.Osobně si myslím že je lehký a rukojeť se dobře rozdělává,nevy­padává a plovák nenasává vodu.Síťku má velkou s oky myslím tak akorát.Takže při zvedání z vody neklade velký odpor.Jak se rozkládají ramena,tak s tím jsem měl problém spíše z toho důvodu,že jsem takový podběrák nikdy neměl,jen ten se sklopnou hlavou. Akorát,než jsem na to přišel,roztrhl jsem síťku u hlavy. :) Ale nijak to nevadí.Ramena se sundávají možná trochu hůř.Ale není to tak hrozné.Ono,když je člověk sám,na strmém břehu s prutem v jedné ruce a s podběrákem v druhé,tak to bude myslím vždycky trochu složitější. Ptal jsem se ve Sportcarpu na náhradní síťky ale zatím je nemají.Jinak fajný podběrák.

Pescador

Pescador před šesti roky

Tóno » Trakker EQ je taky fajn. S cernou sitkou vypada skoro jako Matrix :) Zrovna jsem jeden o vikendu bral u v Koline :o)

Tóno

Tóno před šesti roky

Pescador » Taky si kupim ked budem velky ta cena je bohuzial dvojnasobna :((((… skor sa rozhodujem medzi Fox Torque, Nash entity, Trakker alebo avid carp …

Pescador

Pescador před šesti roky

104610-1-276.jpeg

104610-2-957-nahled.jpeg

104610-3-457-nahled.jpeg

104610-4-793-nahled.jpeg

mam 2 kousky od Matrixu a jsem nad miru spokojeny. Sklada a rozklada se mnohem lepe, nez FS (mel jsem HiS), jenlehounky a hlavne je z blanku od Harrisonu :o)

Tóno

Tóno před šesti roky

Zdravim pani neviete mi poradit nejaky podberak tak do 100eur(3000kc) ??? dakujem

martan01

martan01 před sedmi roky

Carp Kahuna » Sak na vazeni s plovakama nevipada tak spate.

No kazdopadne podberak jiz nemam.

Ma nekdo skusenost s Trakker ?

Carp Kahuna

Carp Kahuna před sedmi roky

martan01 » jasne, ze to jde i s kaprem a rekl bych, ze i lip, protoze je sitka mokra a tim i poddajnejsi. Nesmis se toho proste bat. Ja ho kupoval se vsim co mam od nashe na fishininvest.cz a neprislo mi od nich nic, co by uz mel nekdo v ruce. Jedina vec, ktera je od nashe na dve veci jsou saky.

supinna

supinna před sedmi roky

Carp Kahuna » Jo přesně tento grif to chce. Mám jako druhý podběrák, myslím od MACK2 a vysouvání ramen šlo fakt blbě, jen Tvou metodou jakžtakž…" Na štěstí "mi prdlo to véčko, sehnal jsem jen od Carp Systemu s asi o milimetr vštším otvorem. Na funkci to nemá díky dostatečnýmu napružení ramen absolutně žádný vliv a vysunout to jde luxusně.

martan01

martan01 před sedmi roky

to mario86 to jsem schledl snad vsechny videa.
Mozna chtela byt snurka mezi rameny delsi o 1 cm.

to Carpkiller jj na ten jsem uz take koukal.

to Carp Kahuna jj meli ho tam jedinej. A pri vraceni putoval opet na prodejnu :-)
ps : jdou vyndat ramena i z kaprem v siti ?

Carp Kahuna

Carp Kahuna před sedmi roky

martan01 » Ramena jdou vyndat, ale nesmis se toho bat. Chytnu rameno zhruba v prostred a jako bych ho chtel zlomit smerem od druheho ramene. Jde to v poho. A ty ostatni vady co jsi psal jsem po roce a pul pouzivani nezaznamenal. Nejspis ti prodali osahanej (vystavovanej) kus.

Carpkiller

Carpkiller před sedmi roky

martan01 » poradím tu, kup si podběrák od pelzeru s dělenou rukojetí za talíř i s plovákem a máš klid, až ho zničíš, tak si koupíš novej. pokud chceš nějakej hezkej, s carbonovou tvrdou a rychlou rukojetí, s moderním provedním kříže z oceli a v suprk valitě, kup si Fox Torque a budeš si libovat:-)

mario86

mario86 před sedmi roky

martan01 » Bohužel u podběráků Nash je snad u všech modelů problém s vytahováním ramen. Na nějakém jejich videu ukazovali na to nějaký grif

martan01

martan01 před sedmi roky

Dobry den dnes jsem si z jedne prazske prodejny prinesl podberak Nash Entity.
Po podrobnem proskoumani doma jsem velice znechucen a podberak pujdu vratit.
1 VADA hejbe jse hlava na podberaku.
2 VADA dirka v sitce.
3 VADA ramena nejdou vyndat.
Ramena jsem vyndaval ve 2 lidech cca 10 min.
Co myslite je to jen spatny kus ci spatny model?

Jak vam jdou vyndavat ramena u vasich podberaku?
Dekuji za radu.

kzfjhzfbkhj

kzfjhzfbkhj před sedmi roky

doktorglock » Aha, tak to by sedělo. Ten podběrák bude hodně starej.

doktor glock

doktor glock před sedmi roky

Kocháč » middy stara UK znacka, mam od nich zavodny podberak na feeder a match s teleskop ruckou, a atypicky zohnutou hlavou… middy robi hlavne veci na match, feeder,,,light uk kaprarinu

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (208) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč