Výběr prutů 10ft

Všechny diskuze » Vybavení » Výběr prutů 10ft

Výběr prutů 10ft

Založil David Divišovský

Dne 14. 8. 2016 20:43

Odpovědí: 159

Čau,potřeboval bych poradit s výběrem prutů 10ft do 4000kč díky.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 3 (159) Starší Nejstarší »

David Fořt

David Fořt před pěti hodinami

smolda » Nevím jakou gramáž starndartně používáš, ale „optimální“ váha je hodně subjektivní slovo. Něco je udávaná gramáž, co prut unese, další věc je to, na co si zvyklej. Pokud chytáš stojáky s olovama 90–110g, tak ti asi přijde 250g jako hrozná váha. Já už několik let chytám prakticky jen řeku a nešel bych už pod 170g, což mi dříve přišlo jako strop, ale dnes se na to koukám jako na poměrně lehký olovo. Samozřejmě, že s tím neprásknu jako se 110g olovem, ale s tím prutem šlehnu s tou 250g tak, že se většině lidí, který na to koukaj tlačej oči z hlavy, protože si myslej, že to ten prut nemůže unést. Používám 0.38mm vlasec, takže se nemusím bát, že to rupne a odhozovej náprstek, tak vím, že si neuříznu prst. Ten prut to vydrží a myslím, že má ještě rezervu. Házím tam, kam potřebuju, ale dal by ještě více.

Carpteam

Carpteam před devíti hodinami

Haemorrhage_gore » Jj ja hlupák je jeste kupoval u nás před dvěmi lety za 2900kc kus:-)teď už nakupuji jen v UK už nepodporuji ty obchodníky „zloděje“u nás v ČR

Haemorrhage_gore

Haemorrhage_gore před devíti hodinami

Carpteam » jsou to dobrý pruty, mám je ve 12ft a 2,75lb. Zvlášť hezký jsou v celokorku v limitovaný edici na angling direct za cenu kolem 1900kc jak 10ft tak 12ft

Carpteam

Carpteam před jedenácti hodinami

Ja mám Shimano tribal velocity 3lb a super

smolda

smolda před třemi dny

Ferda77 » Zkusil jsem to.Ta váha je o proti krmné raketě taková jiná.

Ferda77

Ferda77 před třemi dny

smolda » Já bych takové olovo na své 10tf asi z obavy nedal :)

Haemorrhage_gore

Haemorrhage_gore před čtyřmi dny

NeBeroun alias Qwerty81© » Mám sportex morion ST stalker 10 FT 2,75lb a moc super klacky

smolda

smolda před čtyřmi dny

Ferda77 » Měl jsem ty první typy co Tomáš dovezl, někdy 2007. Taky měly udáváno 250 gr. Ty hodíš s prutem 250 gr?

Ferda77

Ferda77 před čtyřmi dny

smolda » Říkáš jako jeden z prvních, tzn od kdy je máš? :-)

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před čtyřmi dny

A co Sportex Competition Stalker? Máte někdo?

Luger46

Luger46 před týdnem

smolda » bylo me to jasny:))

smolda

smolda před týdnem

Luger46 » Mě jseml od IB pruty, jako jeden z prvních tady v republice. Zkoušel jsem stím 250 hodit. Těch 250 je taková obrovská váha, je to spíš takoví přehoupnutí přez rameno. Plným švihem bych moc nehodil a musel bych házet s olovem ze země. Myslel jsem to jako nadsázku:-)

Luger46

Luger46 před týdnem

smolda » měl sem v ruce twin tipy, standard jakože optimální? já beru za standardní váhu tu optimální se kterou nejvíce hodíš. Jestli někdo tvrdí, že 250 gr hodí plnou palbou či švihem s pruty 10 ft ve 3 lb tak prostě nevěřím dokud to neuvidím nebo sám nezkusím .)

Radmil Piňos

Radmil Piňos před týdnem

B3R4 » Díky

B3R4

B3R4 před týdnem

Radmil Piňos » PA Spin Power s 12000 cívkou z XTAčka…:)

Radmil Piňos

Radmil Piňos před týdnem

Chlapi poraďte na 10ft pruty nějaký naviják na dalekou vyvážku díky

smolda

smolda před týdnem

Luger46 » To je u IB prutů standard odhozová váha 250 gr.

Pulec7

Pulec7 před týdnem

Kritik » Hele nepotkáš bohužel :), nikdy sem v tričku nikoho na FF neběhal, byl jsem tam jednou zjistil sem, že mě to nenaplňuje a tradičně když je FF jedu na ryby :) všude prázdno.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před týdnem

smolda » jak pravíš, tudíž 10ft působí na rybu větší silou :-)

Drinks

Drinks před týdnem

smolda » Dobrá volba, pochvaluji. :))

smolda

smolda před týdnem

Drinks » Mám 10 i 12 ft:-) Na pár metrů 10 a jinak 12. Přesnost je na straně 12 ft. Vybírám si ještě jednu sadu 12 ft dvou díly.Líbí se mi fox twin tip. Něco na odhoz, na kapry.:-)

Drinks

Drinks před týdnem

smolda » Jde vidět, že těm feeder nepoznamenal. :))

smolda

smolda před týdnem

10 ft pruty na zdolávání ryb oproti 12 ft prutům nemůžou být nikdy lepší.
Pravidlo páky je jasný.

Marek Poláček

Marek Poláček před týdnem

A letos jsem uplne v pohode vytahnul na svozovce 2× kapry 17kg na daiwa black widow stalker 10ft 3lb.Pruty za 2 tis.Takze u tohoto prutů nepředpokládám nějaký problém.A rozdíl to je.Kdyz jsem porovnal pocitově.Ten nolert ma velkou sílu.Rezervy.Daiwa ok.Ale.....tady lepší pocit o něco.

Marek Poláček

Asi může hodnotit jen ten kdo je má a nebo drzel v ruce.Nemam je ale držel jsem je v ruce.A opravdu luxusní poutekZkoušel jsem akci.Ta je parádní,v žádném případě se neohybyjen špička.Jak by někdo čekal.Ale krásné jako na fotce dole.A zároveň pocit síly z prutu je dost dobrej.Ja jdu na FF urcite vzít ještě do ruky.A asi do nich půjdu na celou sezónu.Na všechny vody.Co jezdím.Chci na ně dát Daiwy Tournament s 5000 Black Series.

Příspěvek upraven autorem.

IvanS

IvanS před týdnem

Plnym svihem to asi nebude, tahem nevidim problem.. Prut ma parabolicku akciu a silny blank. A osadit to big pit navijakom? Dnes bezna vec, 10 ft su perfektne na vyvazku, radsej ich osadim big pitom s ktorym odchytam vse, ako malym navi, s kterym odchytam len male vody..

Luger46

Luger46 před týdnem

Pulec7 » hele nechci rejpat ale ani já si nedovedu moc dobře představit 10 ft prut se kterým se dobře zdolává a který dovede plným švihem dát 260 gr. Ono každý má asi jinou představu o tom kdy prut ještě dobře pracuje a kdy je to už pro něj kolík. Pro někoho je zdolávačka ohlá špička pro někoho až k rukojeti.

fony84

fony84 před týdnem

Docela by mě zajímalo kolik kritik držel v ruce 10" prutů od jakéhokoli výrobce když tady plácá nesmysly… 

Luger46

Luger46 před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » no na 10 ft pasovat bigy je jak 150 kg chlap na babetě :)) klidně big pit ale ne LC :) ale proti gustu…

Kritik

Kritik před týdnem

Pulec7 » Slibuji, že při při nejbližší příležitosti se na ty klacky podívám a svůj dojem sem napíšu, abych neplkal… Doufám, že budou na FF a že tam tebe v trikotu IB potkám a klacek vyzkoušíme :))

Pulec7

Pulec7 před týdnem

Kritik » Tak vzhledem k tomu, že reaguješ na příspěvek, kde se mluví o IB prutu že sním háže 250g olova, tak teď asi těžko budeš dělat, že vlastně si to plácal jen tak všeobecně. Pokud tvrdíš, že je to blbost tak si aspoň za tim stojím a nebo řeknu ok spletl sem se. A nesnažím se dělat vlastně, že si nic nenapsal. Jedinej kdo tu začal vyskakovat a hlásat cosi o násadě od koštěte a laminátový anténě si byl ty. Já pouze reaguju na to, že pokud se tu někdo adekvátně chce bavit o prutech tak ty jakožto nemajitel prutů o kterých se mluvilo a můžeš plkat co chceš, to těžko posoudíš. Jestli tam má LC nebo SS2600 je asi nepodstatné, to je asi podle chuťi, nevidím jediný důvod proč by je tam nemohl mít. Remorkér těžko, takhle ten prut pracuje s kaprem od 15kg vejš.

Kritik

Kritik před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » Ne, já mám LC i na vláčáku :))

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před týdnem

Kritik » to jako LC patřií jen na 12ft klacky? :-)

Kritik

Kritik před týdnem

Pulec7 » Nedržel, ani to netvrdím…:) 250 olovo nepálím ani se svýma 3lb Torrixama a to nejsou zrovna zdolávací speciály :)
Pouze jsem se zeptal, tak nevyskakuj. O prutech IB nepadlo ani slovo.
PS. Borec na té fotce zapřáhl remorkér na Labi? :))) LC na 10 ft prutech? Hmmmmm:)

Pulec7

Pulec7 před týdnem

124042-1-876.jpg

Kritik » No je vidět, že si Temptation v ruce neměl jinak by si tohle nemohl říct. Zdá se ti snad toto, jako násada od koštěte? Je to nesmysl co píšeš. Jediný co tak blank je krapet silnější to mu evidentně dává možnosti extrémní akce kombinované s obrovskou nosností. Hodnotit něco na čem si v životě neměl rybu a co si nedržel v ruce je dost pochybné :-D.

Kritik

Kritik před týdnem

Chlapi, jenom se zeptám, na co vám jsou 10 ft pruty, se kterými se nechá „pálit“ 250 g olovo do plných? Jsou to tuhý kolíky, když lehce okrouhám násadu od koštěte nebo zaříznu laminátovou anténu ze starého tanku tak mám to samý :)

Podho

Podho před týdnem

Díky za reakce! Půjdu do 10ft, pokukuju po nových Daiwách Regal. Ty Tempationy jsou parádání, ale jsou už jiná cenovka no..

Marek Poláček

tyhle proutky jsou muj favorit na letošní sezonu od Nolerta, chci je jeste omrknout na FOR FISHINGU,mel jsem je uz v ruce a vypadaji zajimave a v kombinaci se staryma daiwama, viz. carptime fakt bomba.
Letos jsem zkousel u vody free spirit 12ft a daiwa black widow 10ft, chytam Vltavskou kaskadu hlavne a musim rict, ze pruty 12ft me nesedi, spatna manipulace u vody, pod vetvema, spatne se to dava do auta, nenasel jsem jedinou vyhodu. Vetsinu casu jsem tahal 10 ft.A udelal jsem na nej ryby 10 az 17 kg uplne v pohode.Takže letos urcite 3m pruty jasna volba.A ty od Nolerta vypadaji hodne slusne. Uvidime v Praze.

David Fořt

David Fořt před týdnem

123977-1-363.jpg

123977-2-566-nahled.jpg

123977-3-262-nahled.jpg

123977-4-349-nahled.jpg

Prakticky celou minulou sezonu jsem odchytal na Max Nollert TEMPTATION TEN. Kromě opravdu extrémně dalekého odhozu jsem nepotřeboval jiný prut. Zvládne bez problému hody přes 100m, měl jsem ho jak na kanálech v Amsterdamu, velkých vodách, menších jezerech a na řekách. Nakladám mu i 250g olova a házím do plných. Perfektní akce, prut má sílu. Když mám dnes sáhnout po delším prutu, tak se docela kroutím, protože tyhle desítky jsem si opravdu zamiloval. Cena je ale o něco vyšší.

Upraveno správcem David Fořt v 11:53, 7. 1. 2018.

Broula

Broula před týdnem

Alfii » to miminko tipuju tak na 50–55cm a 3kg(?) …a ten prut se ani nehnul :-)… ale tak zalezi co kdo taha za mimina :-)))

René

René před týdnem

Ja mam druhym rokem 3lb impali od delphinu a zatim supr, , levný proutky s kteryma hodis i ke sto metrům, kdyz je potreba. Zdolavaci akce taky paráda,, vytáhnul jsem i pár lepších ryb a krásná práce prutu. Úzkéj prut s dlouhou 60tkovou rukojeti v korku.

Alfii

Alfii před týdnem

Broula » Taky taha kapri miminko :))

Broula

Broula před týdnem

Alfii » vždyť v tom videu ten prut pri zdolávání v podstatě vůbec nepracuje a je to rovné jak trubka kromě posledních 20cm

Alfii

Alfii před týdnem

fony84 » 3 + 1 prodluzovaci z 2,7 na 3m

fony84

fony84 před dvěma týdny

Alfii » kolik to má dilu? :-D

Alfii

Alfii před dvěma týdny

KODEX KOMPACT CN 9/10ft 3lb CARP ROD objednaval sem z UK pro kamarada za 1600,– kus. Za ty penize hodne muziky. Kvalita zpracovani na vybornou, vsechna ocka nalepena rovne.

IvanS

IvanS před dvěma týdny

Podho » ak chytas na zarostlych vodach, urcite chod do libraze min. 2,75, Daiwa v 3 lb by mohla byt ok. Ja som zacal s 2.5 a na tieto vody to bolo malo. Pri kvalite dnesnych blankov uz aj vyssie libraze nie su koly k rajcatum..

fony84

fony84 před dvěma týdny

Honza 68 » ty whiskersy máš reedici?

Honza 68

Honza 68 před dvěma týdny

123933-1-508.jpg

Tak jsem nakonec koupil ty proutky Rod Hudchison DMX 10 ft 3 lb . Honza 68

metloš

metloš před dvěma týdny

Podho » V loni na jaře jsme si koupil taky 10ft ve 2,75 jen na zkoušku a nakonec jsme s tím prutem odchytal moře času. Fakt super na zdolávačky a na boj na blízko. Myslím, že si budeš překvapen. Mám Etnu za 13kill.

fony84

fony84 před dvěma týdny

123931-1-584.jpg

Podho » já mam 12" century armalite MKIII a starbaits m5 10" 3lb. Ty 10 používám cca 80% času. Jsou super. Trochu tvrdší ale tenký blank a výborná manipulace. Nebojís se do nich ani opřít když je potřeba. Teď jsem je viděl tady někde v Čechách na eshopu za 2500/ks. Dřív stály 5000. Jestli chceš něco co funguje a ještě dobře vypadá tak je to jasné volba. Tenhle PRUT mě fakt prekvapil.

Podho

Podho před dvěma týdny

IvanS » Díky! Právě jde mi hlavě o tu manipulaci, jelikož rád chytám na místech, kde nikdo nechytá, na zarostlých místech, atd. Jen přemýšlím ohledně zdolavání větších ryb (tlumení výpadů atd.)? Koukám po nových daiwách v 3lbs.

IvanS

IvanS před dvěma týdny

Podho » ak nepotrebujes hadzat, uplne v pohode na vsetky druhy chytania, od potoka az po daleku vyvazku. Zalezi na librazi samozrejme. Hlavna vyhoda je lahsie manipulovanie a skladnost. Mam 10, 12 aj 13 ft a 10 ft beriem najcastejsie..

Podho

Podho před dvěma týdny

Čau, chci se zeptat těch co mají/měli klasické 12ft pruty, ale i 10ft. Plánuji pořídit nové pruty a přemýšlím právě o 10ft prutech. Jde mi hlavně o klasické chytání (ne „stalkování“) a tedy jak se s nimi pracuje při normálním chytání. Jestli by jste volili klasiku 12ft nebo jste našli výhody u 10ft prutů? (Daleký odhoz nijak neřeším)

Michal Třešnák

Michal Třešnák před osmi měsíci

Zdravím, uvažujem o těchto proutkách KORUM carp 10FT 2,75Lb, jak se chovají
při zdolávání apod. Používal bych pouze na stojaté vodě, a kolem 70m. Jde mi spíš o menší kapre,
přehradový mám doma Sportexy 380 3,5lb.

foxo

foxo před osmi měsíci

Chcem sa opytat, aka gramaz je vyhovujuca pre nahadzovanie s prutmi fox X 10ft 3lb?

ideafix

ideafix před osmi měsíci

besnota » max 80g olovo + pva. Je třeba to odhazovat s rozumem. Když hážu jenom olovo, neni problém se do té osumdesátky opřít naplno.

Radek Zaviačič

Radek Zaviačič před osmi měsíci

119991-1-763.jpg

119991-2-190-nahled.jpg

119991-3-606-nahled.jpg

Kdyby někdo chtěl mám na prodej nové Rod Hutchinson Dream Maker

besnota

besnota před osmi měsíci

ideafix » sry že ešte otravujem ale aké olova im nakladáš koľko toho zvládnu? Keď budem dávať k tomu pva … Objednal som 10ft/2.75lb

milans63

milans63 před osmi měsíci

Honza 68

Honza 68 před osmi měsíci

119901-1-798.jpg

Já koukám na tyhle Avid Traction 10 ft 3 lb 3400. Honza 68

besnota

besnota před osmi měsíci

ideafix » takze by sa s 2,75 dalo v pohode aj dalej ?

ideafix

ideafix před osmi měsíci

besnota » 50–60m neni s 2,75 dwarfem vůbec problém

besnota

besnota před osmi měsíci

zdar chlapi prosim vas o radu chcem si kupit nash dwarf abbreviated 10ft len mam dilemu ci 3lbs alebo 2.75lbs … aby si v pohode dalo co to hodit (50–60m) ale zas aby to nebola roxorova tyc pri zdolavani dakujem za rady

IvanS

IvanS před jedním rokem

CTTimata » mne z neho jedna ponorka spravila tvar L, citil som sa ako pistolnik:)) Cumel som, ze to blank vydrzal, ale rezervy pominuli..

CTTimata

CTTimata před jedním rokem

109113-1-770.jpg

IvanS » ano, klasicke 2,5lb su dost mäkké, na volne vody paradny prutik, do prekazok by som volil nieco silnejsie, ale ja ich aj tak nosim aj na rieky aj do prekazok, zatial vytiahli vsetko.

IvanS

IvanS před jedním rokem

Falda » pruty krasne, to ano, ale v standardnej verzii maju rezervy len na volnej vode.

Falda

Falda před jedním rokem

109107-1-498.jpg

Mám druhým rokem E Bank Creepery, letos chytám prakticky jen na ně. Zatim pět kusů 10+ kg a pruty jsou luxusní, velké rezervy a nahazuje se s nima taky slušně, dávám 85g a pva a lítá to. Samozřejmě do vzdálenosti cca 50m v klidu na přesnost. Měl jsem i Scopy 2,75lb 10ft a Free spirit rozhodně o level jinde a cenově vyjde mnohem líp.

Tomajo

Tomajo před jedním rokem

Ťava » no právě, ale ja na něj potrebuju lovit a ne čučet jak visí na zdi

Ťava

Ťava před jedním rokem

Tomajo » takovej prut neni, je to díky tomu zběratelskej kus

Tomajo

Tomajo před jedním rokem

Ťava » ty woe, teď už je nechci, když to měl v pazouře úplně každej

.

. před jedním rokem

Ťava » ok, dej vědět

Ťava

Ťava před jedním rokem

kok » ješte je to otevreny, budu vedet na tutovku zitra

.

. před jedním rokem

Ťava » flašku vem na víkend jestli pojedem, nebo já s tebou počítám

Ťava

Ťava před jedním rokem

kok » já jen hledal duvod kdy se vozrat…, nic jdu poučovat…

.

. před jedním rokem

Ťava » nevoz žádný provianty, mě pak svezeš někdy k vodě na oplátku:)

Ťava

Ťava před jedním rokem

kok » zítra ti ho dovezu a opravíš ho za láhev vína, bereš ?, nebo kg tygřáků od Robina ?

.

. před jedním rokem

Ťava » já nechápu proč je prodáváš, kdybych se nestyděl za to že je to teleskopka, mám je taky, praktický a propašuješ je i na tůru když jdeš do hor s krosnou, stačí pak jen žížala a horský pstruh ti říká pane:), …sprav si očko a nech si je, stejně jsi bez povolenky tak nevím co vymejšlíš:)

Ťava

Ťava před jedním rokem

Tomajo » dej adreu :)

« Nejnovější Novější Strana 1 z 3 (159) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (4 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč