Člun Kolibri nebo Bark

Všechny diskuze » Vybavení » Člun Kolibri nebo Bark

Člun Kolibri nebo Bark

Založil daniels

Dne 16. 5. 2016 12:34

Odpovědí: 33

Zdravím panove nemohu se rozhodnou ktery s těchto člunu koupit.Kolibri hustota 950g / m2 ale vaha 20kg Bark hustota 800g / m2 a vaha 12kg. http://www.m-link.cz/…dlaha-drzak/http://barkboats.cz/…-230c-detail

Příspěvek upraven autorem.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (33) Starší Nejstarší »

kok

kok před týdnem

runaway » na ně se dá upevnit vázání stejně jako na snowboard nebo serfovací prkno

runaway

runaway před dvěma týdny

Nejak si neumim predstavit k cemu maji slouzit?

kok

kok před dvěma týdny

runaway » je to na prostrčení takových dvou lišt který nejsou součástní člunu

runaway

runaway před dvěma týdny

122917-1-481.jpg

Cau. Na co jsou ocka ( jsou i v zadu ale podelne) na vysokotlake podlazce? Je to na poveseni nebo? Diky

chesper

chesper před desíti měsíci

Jinak na fotce je na 290 cajk na 9 dní pro 2 lidí včetně všeho jídla a vody dvou bivaků atd však to víte co je potřeba

chesper

Carpfisher » to nevím u tohohle se dá objednat a i spoustu jinech cajků dával mi k tomu i nějakej katalog jinak bark kolibri storm jsou fabriky v jedné ulici v dnětroperovsku proto zřejmě ta dosti velká podobnost dle toho co mi povídal chlápek co to sem vozí

Carpfisher

Carpfisher před desíti měsíci

chesper » díky jen y Kolibri vypadají lip ty novější se mi zda… myslim maj i kladku na spici

daniels

daniels před desíti měsíci

Kolibri K 240 za cenu do 7000tis na vyvazeni uplne staci https://www.youtube.com/watch?…

chesper

115826-1-568.jpg

115826-2-265-nahled.jpg

Carpfisher » ale jo jednu sem našel v pc a jednu sem skočil blejskonout kvalita je cajk jakože dobrá kupoval sem to na bazoši od ukrajince co to vozí dával sem 8500 vozím jen jednu lavici ještě je tam jedna posuvná

Carpfisher

Carpfisher před desíti měsíci

chesper » nebylo by foto nasel jsem ted ten Bark za 9000 tak vaham… kvalita je ok?

Broula

Broula před desíti měsíci

PoligoN » spis 280/40

chesper

mám člun bark bt 290 udělal sem do něj pevnou podlahu z překližky místo latěk člověk ho unese uplně v pohodě nafouklej horší je to dát na střechu auta blbě se zvedá jak není za co pořádně chytit proto ho vozím na vozejku tam to dáš v jednom krásně

PoligoN

PoligoN před desíti měsíci

Broula » pochybujem zeto km vazi 27kg aj s podlahou. Ta vaha 36kg bude podla mna spravna. Ci uz storm alebo kolibri je uz na tebe. Kvalita bude podobna alebo rovnaka. Pri tom storme si uvazoval tu verziu 280 alebo 280\40?

Broula

PoligoN » s temi vahami to je takove zvlastni. Na strankach autorizovanych prodejcu na Ukrajine ma clun bez zrcadla K280T napsano 21kg (s latkovou podlahou). U verze se zrcadlem KM280 udavaji 27kg (s latkovou podlahou), ale na ofiko strankach Kolibri u neho maji 36kg…to bude ale nejspis vaha vcetne pevne podlahy.
Pevna podlaha bude mit tedy cca 10kg, coz by asi i odpovidalo.
Jinak me to vic tahne ke clunum Storm kvuli tomu, ze maji vyssi hustotu materialu, pricemz jsou levnejsi.

PoligoN

115763-1-628.jpg

Broula » tu verziu bez zrkadla kludne zoberes, ma to len dakych 26kg. Ak zoberes verziu kde je zrkadlo mozes si tam nahodit kolieska

CTTimata

CTTimata před desíti měsíci

115752-1-575.jpg

Broula » Ja mam tento vyrobeny na zakazku, nakolko v tej dobe sa v takej farbe bezne nepredavali a bolo mi povedane, ze vsetky ostatne okrem zelenej maju material 1100 a maskac 1150. Tiez to bolo za priplatok, ale ci je to naozaj 1100, tak netusim :-).

Broula

CTTimata » ted maji ve standardu jeste svetle sedou barvu. Ostatni jsou za priplatek – o vyssi hustote sem bohuzel nenasel ani carku

Broula

PoligoN » to sundani a nandani na auto by me az tolik nedesilo. Spis ten prenos k vode. Ne vzdy muzu zajet az k vode.

CTTimata

CTTimata před desíti měsíci

Broula » kolibri ma material pri ostatnych farbach ako klasicka zelena 1100 a mastacovy 1150. Len zelena ma 950. Aspon u clnov KM, ak si dobre pametam.

PoligoN

Broula » nazdar, nemyslim že pri uvedených člnoch by si mal problem s manipulaciou. Mám čln s pevnou podlahou dlžky 270 a váži 52kg. Na príves ho hodim celkom v pohode a na vodu tiež za predpodladu že tam neni dáky strmý breh. Tebou uvedeny kolibri KM280 váži podla výrobcu 36kg, to by nemal byť problém. A či už so zrkadlom alebo bez zaleži od teba či tam planuješ neskor dať motor alebo nie.

Broula

Ahoj,
chci si poridit na letosek nejak clun. Budu ho vozit nafouknuty a hlavne potrebuju, abych s nim dokazal manipulovat sam. Nejakou tu silu mam, ale nemam absolutne predstavu jak dobre se manipuluje napr. s 280cm dlouhym a 43kg vazicim clunem. Obzvlast, kdyz ho musi clovek k vode kousek nest.
Po clunu chci pouze to nejzakladnejsi = pruzkum dna echolotem + zavazeni krmeni. Stehovat se s tim primarne nechci. Pokud ano , tak velmi zridka. Motor zatim kupovat nebudu, mozna v budoucnu. Chytam na Labi a pisakach.
Vzhledem k tomu co sem napsal se mi jevi prijatelneji cluny bez zrcadla, s latkovou podlahou a delkou 260–280cm.
Na druhou stranu vim, ze podlaha z preklizky bude mnohem lepsi, ale taky tezsi a clun pak bude mit okolo tech 40kg a nastupuje obava z manipulace.
Zrejme se povede, ze mi ho priveze kamarad primo z Ukrajiny. Vybiram mezi modely znacek Kolibri a Storm – padli mi do oka modely:

1. Storm STM 280 vs Kolibri KM-280
  • STM 280 ma material 1100gr/m
  • KM-280 ma material 950gr/m
  • Kolibri udava vyssi nosnost a to o cca 100kg (???)
  1. Storm SS 280 vs Kolibri K-280 T
  • oba maji material 950gr/m
  • storm je sirsi = lepe stabilni?

Dokaze nekdo poradit a popripade objektivne porovnat tyhle dve znacky a modely?
diky moc

kok

kok před dvěma roky

Tomajo » http://inoxpod.webmium.com/vyrobky/ není co odpouštět, nekecal jsem a jedná dobrá duše poradila:)

Tomajo

Tomajo před dvěma roky

kok » do zítra se rozmyslim, jestli ti odpustim tu mistifikaci ;-)

kok

kok před dvěma roky

Tomajo » tak to sorry za mistifikaci, sem měl právě za to že jak si to tehdy rozlámal, že to někdo dělá na kšeft z nerezu a že to máš od něj

Tomajo

Tomajo před dvěma roky

kok » to ja nevím kdo to dělá. Ja jsem si to nechal udělat sám komplet z nerezu.

kok

kok před dvěma roky

Tomajo » nesmíš s tím drandit na pětce proti vlnám:), …hoď sem odkaz nebo číslo na toho borce co to vyrábí

Tomajo

Tomajo před dvěma roky

kok » no ty cepy na pádla si radeji preventivně výměn za kovové, protože az ti to rupne 300m od brehut, tak nebudeš mít zrovna radost. Po výměně je to na věky.

kok

kok před dvěma roky

daniels » za málo

daniels

daniels před dvěma roky

kok » Díky moc takovou odpověď a recenzi jsem potřeboval…

kok

kok před dvěma roky

ještě sem opomněl, pádla na kolibříku mají i lepší záběr, lépe tvarované konce pádel a má třecí pruh, bark nemá a dvakrát už mě to zachránilo když sem jel jak prase a nečuměl do čeho:)

kok

kok před dvěma roky

daniels » vlastním přesně toho kolibříka co je na fotce ( 260cm? ), 18kg, ideální pirátskej člun kterej odneseš sám kamkoliv a naložíš na něj když nejsi megaloman na věci vercajk pro dva lidi na týden, ale na balaton bych ho asi nechtěl:). v porovnání s barkem je lepší skrze pádla, madla u bárka jsou nasazený a tvoří jakýsi prodloužení páky, vypadávají, což jsem jako technik nepochopil jak může někdo udělat takovou kokotinu …bark je i užší, takže méně místa, ale má propracovanější ventily, …u kolibříka hlavně co se týče krytek ventilů, toje hrozná vidlácká práce, taky se není čemu divit když to dělá ukrajina:). Na druhou stranu sem s něma neměl nejmenší problém a po třech letech používání hodnotím jako dobrej "bezmotorovejů člun na malý a středně velký vody, .....pokud bych měl znova vybírat, šel bych do kolibříka právě skrze ty debilní pádla na barku. S čím je potřeba počítat a jednou mě to taky čeká, tak čepy pro pádla jsou z plastu, což jsem taky nepochopil, ale prostě je to tak a až prdnou, je třeba si nechat udělat nerezové. Někdo to už vyrábí a dá se sehnat. A nebo preventivně ty plastové odstranit a dát rovnou kovové

daniels

daniels před dvěma roky

101773-1-956.jpg

Bark

daniels

daniels před dvěma roky

101772-1-336.jpg

kolibri

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (33) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (28 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč