RidgeMonkey

Všechny diskuze » Vybavení » RidgeMonkey

RidgeMonkey

Založil onryša

Dne 8. 10. 2015 09:28

Odpovědí: 470

RidgeMonkey

…někdo náké recepty nápady? Mě nic nenapadá na vaření fakt nejsem…esi máš ideu pocééééém s ní ;) …moc se mi líbí ten z Carptime :)

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 11 (470) Starší Nejstarší »

IvanS

IvanS před měsícem

Michal T. » Tak to je zvlastne, lebo mne to dlouhodobe funguje opacne:) makke koule ze sacku se pri letu puli, kdyz je na 5 min namocim vyrazne se to zlepsi, i presnost. A dovolim si tvrdit, ze kobruji hodne.

MiraP

MiraP před měsícem

Měl jsem kobru od Ridge Monkey Carbon Throwing Stick 26mm, kupovanou v 12/2017 a prodal jsem ji. Zpracovaná byla krásně, ale na karbonovou kobru hrozně těžká (cca 120g). Nahradil jsem ji kobrou od Mivardi. Pokud je nová kobra RM lehčí a tišší, tak je to určitě parádní kousek. Bohužel jsem netušil, že to je nový typ kobry a tak jsem ji v pátek na stánku FF2019 přešel bez větší pozornosti. Měl jsem v ruce i kobry od MZ carpu, ale nemohu je porovnávat u vody, jen jsem je držel v ruce. Dizajnově je MZ Carp něco jako Oktávka a RM jako Ferrari. Obě tě někam dovezou, jen pohled na ně je jiný. Jak jsem už napsal, původní kobra RM byla hrozně těžká, snad je ta nová lehčí.

Ještě musím pochválit, že jsem byl mile překvapen cenou za hořák Quad Connect Stove Primary Head Only, která na výstavě byla stejná jako v UK (cca 1600 Kč), což nebývá vždy pravidlem. Za mne palec nahoru. Zvažuji jestli koupit hořák RM nebo Trakker Armolife CG-3 Stove.

Michal T.

Michal T. před měsícem

David Fořt » Hm,tak to je zajímavé.O těch Mz carp jsem nějakou recenzi od lidí četl a psali dost spokojeně.Ale od Ridge monkey,jsem našel recenzí jen pár.Takže osobně moc srovnávat nemohu.ale těším se na to srovnání.

David Fořt

David Fořt před měsícem

Michal T. » Měl jsem tu MZ kobru v ruce a při vší úctě je to naprosto nesrovnatelné. Kvalita zpracování je v případě RM úplně někde jinde.

Michal T.

Michal T. před měsícem

David Fořt » Děkuji za odpověď.Jsem zvědavý,jak to bude znít.Měl jsem v plánu kobru od MZ carp Taipan.Ale tohle mi dalo brouka do hlavy. :)

David Fořt

David Fořt před měsícem

Michal T. » Porovnání určitě udělám. Ten rozdíl v hlučnosti je opravdu velmi výrazný.

Michal T.

Michal T. před měsícem

IvanS » To jsem zkoušel a stávalo se mi,že se kuličky za letu rozpůlily,nebo jsem musel čekat až trochu oschnou,jinak špatně vyletěly z kobry.A když jsem namočil kobru,tak kuličky nechytly rotaci a špatně vyletěly.Prostě se mi to moc neosvědčilo.Ale máš pravdu,je to takové banální.Ale zaujalo mě,co se zase vymyslelo.Ještě o tom nikdo takto nemluvil,že by se tím zabývali.

IvanS

IvanS před měsícem

Michal T. » Odhlucnis kazdou, kdyz boilies alebo kobru namocis do vody. Neni to taka prace a nemusis to brat ako kriterium.

Michal T.

Michal T. před měsícem

Ahoj,viděl jsem video z výstavy a hodně mě zaujala,ta druhá verze kobry.Bude i nějaké video nebo recenze?Srovnání hlučnosti té první s druhou?Dobře to říkal ten pán,že se mu nelíbí zvuk těch kevlarových kober.Když jsem viděl některé videa,znělo to,jako by byly z plechu a vyletěly z nich ocelové kuličky.Tak mě právě zaujalo to tzv. odhlučnění.

smolda

smolda před třemi měsíci

Broula » To máš pravdu a díky těmhle fušerům mám prace víc a víc. V dnešní době se musí člověk řídit zkušenostma a doporučením a né jen cenou.

M.Č.

M.Č. před třemi měsíci

Broula » :-D:-D:-D

Broula

Broula před třemi měsíci

Pánové řemeslníci, nechci se nikoho dotknout, ale vybrat mezi vámi pořádného, je taky slušná fuška…8z10 jsou fušeráci první kategorie. Menšině vzdávám hold :-)

smolda

smolda před třemi měsíci

Vetesnik » Mám to stejně jako ty. Nesmlouvám.
A od roku 2020 s povinností v novostavbách instalovat T.Č. a rekuperace mi ubyde hodně konkurence.

Vetesnik

Vetesnik před třemi měsíci

smolda » hele hůř jak pro koho, určitě ne pro řemeslníky, Ja dělám ve stavebnictví na sebe a konečně si můžu vybírat co budu dělat a hlavně za kolik to budu. Podchází ještě pantatové co maj před duchodem do něj a řemeslo začne mít fakt zlaté dno :)

smolda

smolda před třemi měsíci

A bude hůř, řemeslníci nejsou a nebudou.

M.Č.

M.Č. před třemi měsíci

. » Přesně :-D jo Poláci taky makaj ale jen ze startu než se otrkaji pak je hledáš jako cestare v zimě ..... Začnou objevovat víc než Češi :-D:-D:-D tak to máme asi stejne

.

. před třemi měsíci

M.Č. » jj:)), … u nás ti co jsou před důchodem a fyzicky už to nedávají nebo chlastaj v práci vyhodit nemůžeš, bo ti jediní fakt umí a na těch to stojí a náhrada není …u nás jsme nabrali na svařování na zkušenou bandu vietnamců, …jsou roztomilý, pracovití, ale pokud je nechytneš za ruku a nedovedeš k dilci a nestojíš nad něma, všechno pokurví, …ale dobrý je, že když svařujeme potrubí, tak do průměrů 600mm se ti evropan moc nevleze a nebo se mu tam nechce:) a tady ty lasičky se vlezou všude a svaří i nepřístupný místa:)

Příspěvek upraven autorem.

smolda

smolda před třemi měsíci

. » Srágoro!

M.Č.

M.Č. před třemi měsíci

. » Jj je to tak mi už nepohrdnem ani kuchařem který má zájem do práce prijid navíc jsme rádi že ten kuchař aspoň umí česky a odmaka celý měsíc :-D:-D:-D

.

. před třemi měsíci

smolda » tak to já si počkám, na rybu až koncem února jestli nebude led

smolda

smolda před třemi měsíci

. » Velkoobchod má inventůru, mám ještě volno.
Propad mi rybářský lístek, nedali mi papíry.
Tak čekam na pondělí až mi vydaj novej a pak na výdej povolenek:-)

.

. před třemi měsíci

smolda » ale prd:), doma nemám čas a čoveče ani chuť zapínat internet, ale v práci si na mrku a tady počtu u kávy, a kolikrát mně to nedá nenapsat:), .....a co ty?, plynaři, …všem to topí a nikdo ti nevyletěl do povětří?:)

a jinak jak píšeš, těch výrobců nebude moc

smolda

smolda před třemi měsíci

. » Ono těch výrobců vlasců asi taky moc nebude. Tohle co píšeš je zcela logické řešení závady. Copak, konec dovolený tak píšeš. To ti doma vypli data:-)))

.

. před třemi měsíci

M.Č. » …tak koukám že je to ve všech strojírenských podnicích stejné:), …a bude hůř, nejsou strojaři a už vůbec né lidi ke strojům

.

. před třemi měsíci

Michal T. » u nás se na noční zmetky nevyrábí, u nás borci chrápou a nebo chlastají:)

M.Č.

M.Č. před třemi měsíci

Michal T. » A nedej bože že tyhle lidi přijdou z nějaké agentury dnes běžná věc ti to mají na háku nejvíc hlavně že to jede kvalita o ničem taky tyhle pracanty mám na starost a je to kolikrát peklo co jsou schopni vyprodukovat …co u nás nastoupili šla zmetkovitosti i reklamace hodne nahoru

Michal T.

Michal T. před třemi měsíci

. » Ano to s tou výrobou potvrzuji.Dělám ve firmě,kde se vyrábí plastové profily a je to opravdu tak.Výrobu ovlivňují okolní teploty,tlak,vlhk­ost vzduchu..A jak říkáš,někdo si dá tu práci a dělá poctivě a jiný to má zase na háku.A když děláš kilometry denně..Pokud máš šmejd vlasec,počítej s tím,že je z noční směny. :)

Ondřej Macků

Ondřej Macků před třemi měsíci

Bohužel naprosto běžná věc, setkávám se s tím na krámě fakt často. Vlasec,kterej někdo používá x let v kuse mu najednou dělá problémy, buď se nesmyslně kroutí, nebo praská, další várka už je třeba zase v pořádku. Ta kvalita prostě nemá trvalou hodnotu bohužel.

.

. před třemi měsíci

David Fořt » nic podivného:), …a možná někomu pomůže v bádání: v minulosti jsem k plné spokojenosti kupoval sufix XL strong a najednou z ničeho nic se mně po namotání nové cívky dělo něco co tady popisuje Neberoun. Říkal jsem si že asi starý klubo co leželo někde bůhví kde. No takže po tomhle incidentu sem začal používat awashimu, nikdy sem neměl problém, ale začaly se na trhu oběvovat kilometrážní námoty se značkama po 250 metrech, tuším že s tím začal korda a našel sem si tady svýho favorita, bo tahle idea kdy mám přesně na čtyři cívky návin se mně líbí. Bohužel třetí rok stejnej problém jako u safixe. Z novýho kluba stál vlasec za hovno, respektive nevydržel v tahu to co ten samý vlasec který byl celou sezonu používaný. Tady už to nešlo svézt na staré zásoby, bo korda zas tak dlouho vlasce nechrlí a aby se vlasec trhal jako nit, to by se muselo jednat o slušnou řádku let v hodně nevhodných podmínkách. ( pokud budu mít doma uskladněný vlasec v pokojové teplotě 5 let, je to naprosto cajk a rozhodně nemůže ztratit na kvalitě tolik abych to při rybolovu poznal ). Teď zase jako vždy hádám, ale nebudu daleko od pravdy:) .....vlasec se vyrábí metodou vytlačování a materiál z kterého se vlasec vyrábí je při zpracování hodně reaktivní, a ač se to někomu bude zdát divné, tak při výrobě má i zásadní vliv okolní teplota, rychlost chládnutí a atmosferický tlak. Už nějakou dobu se pohybuju ve strojírenství a lidi na dílně to mají někdy opravdu na háku a tak abych to přiblížil i lajkovi, zkusím jen obrazně ikdyž těch faktorů může být víc, .....Pokud při tom vytlačovacím procesu si někdo víc otevře okno, nebo vytlačovací tryska nebude úplně v pořádku bo se ji zrovna někomu nechtělo měnit, může se stát že se do oběhu na cívkách dostane zmetek. Nebuďme naivní že vlasce někdo nějak zásadně kontroluje, dejme tomu že průměr a namátkově to možná zkouší na trhacím stroji, ale pochybuju. Nejedná se o pevnostní vazácí lano, ale jen posranej vlasec na ryby, tudíž výstupní kontroly nebudou přísné.
Jinak sem dokonce přesvědčený že těch zmetků je v oběhu víc než tyhle dvě reklamace tady, ale část rybářů se nikdy nedostane na krajní hranici únosnosti vlasce a proto ani nezjistí že pro tenhle rok mají namotáno něco co udrží třeba polovinu. A myslím si že tohle není problém jen u ridge monkey. Může se to stát u jakýkoliv značky
Já bych nad tím vůbec nebádal, stejně nic nezjistíš:)

David Fořt

David Fořt před třemi měsíci

Štefáno » Podivné. Kouknu na to.

Štefáno

Štefáno před třemi měsíci

David Fořt » RM-Tec Mono 0.35mm zelený trhá se jako slaboučký vlasec nikdy nepraskl v uzlu nikdy..

Michal T.

Michal T. před třemi měsíci

Měl bych dva dotazy,ohledně světla Lite Elite IR.Zajímalo by mě,jestli má paměť nastavení světla?A to kolečko u usb,to je vypínač zap-vyp? Díky za info

David Fořt

Štefáno » Popiš mi přesně ten problém? O jaký průměr vlasce se jedná? Prodalo se jich opravdu hodně a nemám na ně reklamace a jak píšu, sám je používám bez nejmenších problémů. Mám ale namotáno 0.38mm, 0.35mm je pro mě málo.

Štefáno

Štefáno před třemi měsíci

David Fořt » Nerad ale přidávám se vlasec tragedie stejný problém co kolega.

David Fořt

NeBeroun alias Qwerty81© » Myslím, že to byla fakt nějaká chyba na té aktuální špulce. Já jsem na vlasce docela pes a pokud by to zlobilo, tak bych na to v životě nechytal. S vlasci jsem více, než spokojený.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi měsíci

Chudýpocestný » kašlu na celou výstavu :) koupil jsem jiný vlasec a jsem spokojený :)

Chudýpocestný

Chudýpocestný před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » hele na tý výstavě udělej pořádnej humbuk ať ti dá ty špulky dvě vzal bych nejlépe 0,38 brown ten je na vyvážku dobrej,dám ti pak kilčo:)

Sněžnik

Sněžnik před třemi měsíci

Broula » Jde to narovnat i mezi prsty.Jak 25 tak 35LB 

NeBeroun alias Qwerty81©

127778-1-756.jpeg

David Fořt » díky.. Byl jsem fakt překvapený.. Vlasec už je v koši.. Ostatní věci ou kej, ale vlasec tragédie.. Nejzajímavější je, že nikdy nepraskl v uzlu.. Zajímavé..
Namotal jsem dvě cívky LC a pak zkoušel pevnost.. Cca. 50cm vlasce – dvě smyčky a natahovat.. Přirovnal bych to k pevnosti 0,10mm co používám na návazce při lovu línů na plavanou..

David Fořt

NeBeroun alias Qwerty81© » Nevím, co se ti dostalo do ruky. Kromě tebe na něj nemám jedinou stížnost. Osobně používám 0.38mm RM-Tec Mono na řeku a 0.37mm Fluoro na stojáky a nemám s nimi absolutně žádný problém. Zkoušel jsem mnoho vlasců a tohle je určitě jeden z těch nejlepších. Zastav se na výstavě, dám ti nový. Ten vlasec je ok.

big.John

big.John před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » nevím kterej máš, ale já jsem pořídil RM-Tec Mono 0.35 zelený a spokojenost bez výtek.
(Chytám s ním od května do teď )

Richie

Richie před třemi měsíci

netvrdim,ze je top najlepsia ale pre mna super a mozem doporucit…

Broula

Broula před třemi měsíci

Sněžnik » dekuju za ochotu, ale furt tam ten rozdíl v barvě nevidím :-)))
Teď používám Strip X a jsem zcela spokojen, rád ale zkouším nové věci a ty od RM se mi zamlouvaji. Budu zkoušet hacky, tak ať to je komplet i se šňůrkou :-) K tomu potahu…lze ho narovnat i bez páry? Tedy jen přijetím prstama a natazenim?

NeBeroun alias Qwerty81©

Sněžnik » trhá se jak nit..

Sněžnik

NeBeroun alias Qwerty81© » Tak ten jsem zatím nezkoušel..zklamání v čem ?

NeBeroun alias Qwerty81©

Sněžnik » nevím jak šňůrky, ale vlasec je velké zklamání..

Sněžnik

127769-1-847.jpeg

Broula » Nevím jestli ti to postačí,fotil jsem to mobilem.Nicmeně sňůrka a ten potah je hodně ve vůni,tak jako většina produktů RM 

Sněžnik

Richie » Toš to musí být super snurka

Broula

Broula před třemi měsíci

Richie » hecni se a vyfot pokud mas camo nebo brown ;-)

Richie

Richie před třemi měsíci

super snurka..tohto roku mam na nu kapry 19+ 20 a 21+ a drzala krasne

Honza 68

Honza 68 před třemi měsíci

Broula » mrkni na YouTube Honza 68

Broula

Broula před třemi měsíci

David Fořt » ja asi blbe vidim :-) kdyby to byl nekdo schopen vyfotit bez blesku, tak bych mu byl vdecny

David Fořt

Broula » Tyhle barvy jsou velmi reálné. Samozřejmě je to trochu přisvícené, ale takhle ta šňůrka na světle bude vypadat. Když bude zataženo, bude tmavší.

Broula

Broula před třemi měsíci

vsechny tyhle reklamni fotky maji takovy divny odlesk :-) zajimal by me real

Honza 68

Honza 68 před třemi měsíci

127754-1-437.jpg

Tady něco je Honza 68

Broula

Broula před třemi měsíci

chlapi, hodte sem prosim nejake pekne foto jednotlivych barev snurek…nikde jsem zadny detail nenasel. zajima me hlavne soft coated hooklink. diky

Daniel Markievič

Daniel Markievič před třemi měsíci

127732-1-121.jpg

Vánoční dárek
RM VRH150

BambiSpP

BambiSpP před šesti měsíci

Ahoj,chlapi jakej je ten vlasec konkrétně ten čirej?

Honza 68

Honza 68 před šesti měsíci

Mifí

Mifí před sedmi měsíci

126715-1-213.jpg

126715-3-809-nahled.jpg

126715-4-710-nahled.jpg

Dobře to vymysleli,včera premiera u vody a peckaaaaa!:)

zewlbába

zewlbába před sedmi měsíci

Přemejšlím o line control při použití s distance sticks, Nebaví mě furt držet ten vlasec napnutej, když odměřuju vzdálenost.
Zkoušel jste někdo, jak to funguje?

http://www.imperial-fishing.cz/…-p-1531.html

David Fořt

David Fořt před sedmi měsíci

Houmi » Elite je komplet voděodolné.

Fanda

Fanda před sedmi měsíci

126678-1-822.jpg

126678-2-476-nahled.jpg

126678-3-971-nahled.jpg

…:)

Fanda

Fanda před sedmi měsíci

126677-1-640.jpg

126677-2-276-nahled.jpg

126677-3-427-nahled.jpg

Produkty opičáka od vody :)

Houmi

Houmi před sedmi měsíci

Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi světly Bivvy lite Elite a Pro??

David Fořt

Mifí » Ano, velikost pánvičky je úplně stejná.

Mifí

Mifí před sedmi měsíci

David Fořt » Děkuji Davide za informace, ještě se zeptám tahle new verze je velikostne uplne stejna jako ta stara?:)Diky

David Fořt

Mifí » Ahoj, drží to opravdu dobře. Tyhle nové pánvičky jsou z nějakého odlehčeného materiálu, jsou opravdu hodně lehké. Velmi lehce od sebe ty pánvičky rozepneš ůjudo zvlášť. e k nim i neoprenové pouzdro, které je již v balení. Odepneš ty madla a složí se dovnitř, do té sady nádobí, co tam je, ale z druhé strany. Zustane ti tedy jen ten pánvičkový čtverec, který zapneš do pouzdra. Včera nám dorazily konečně i ty menší verze, takže již máme skladem jak XL, tak standard. Ty menší by měly být na shopu zítra.

Mifí

Mifí před sedmi měsíci

Zdarec, má už někdo tu novou verzi Toasteru od opicaka?především by me zajímalo jak drží ten magnet oproti Stare verzi kde to bylo resene jinak :)

David Fořt

David Fořt před desíti měsíci

126164-1-105.jpeg

MiraP » Snad koncem tohoto měsíce. Dnes jsme naskladnili jehly.
http://www.imperial-fishing.cz/…ly/c-84.html

« Nejnovější Novější Strana 1 z 11 (470) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (12 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč