RidgeMonkey

Všechny diskuze » Vybavení » RidgeMonkey

RidgeMonkey

Založil onryša

Dne 8. 10. 2015 09:28

Odpovědí: 351

RidgeMonkey

…někdo náké recepty nápady? Mě nic nenapadá na vaření fakt nejsem…esi máš ideu pocééééém s ní ;) …moc se mi líbí ten z Carptime :)

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 8 (351) Starší Nejstarší »

Michal T.

Michal T. před 15 hodinami

David Fořt » Četl jsem to v jednom příspěvku,když byly závody na Šíravě.Podle toho pána,to bylo jediné mínus.

Honza 68

Honza 68 před 17 hodinami

David Fořt » dík za info Honza 68

David Fořt

David Fořt před 20 hodinami

Michal T. » Dosah ovladače 5m je udávaný výrobcem. Pokud někomu funguje pouze 2m, pak je tam problém a můžeme světýlko vyměnit. Měníme okamžitě kus za kus.

Michal T.

Michal T. před 21 hodinami

Luger46 » Díky,díky.O tom dosahu dálkového ovládání,jsem četl nedávno.Také tam zmínil že ho to zaskočilo,že má dosah tak dva metry.Mě hlavně u té čelovky zaujalo to zelené světlo.Jestli budu mít pokoj od hmyzu.V létě s je to s bílým světlem k nevydržení,jak to léce do očí,do nosu i do huby. :)

David Fořt

David Fořt včera

Honza 68 » Ahoj Honzo, bohužel jsou stále v prodeji pouze v UK, do evropské distribuce ještě nešly, ale podle všeho už je to jen otázka chvilky. Budu určitě informovat.

Luger46

Luger46 včera

Michal T. » Svítí parádně ve dvou režimech. V létě nebudeš ani potřebovat to bílé. Jinak to venkovní voděodolné světlo na silnější režim osvítí hodně velký plac, víc ani nechceš. Jediný co mě překvapilo tak dálkový ovladač mě fungoval tak max do 5 m. Je možný, že v něm je slabší baterka, ještě vyzkouším.

Příspěvek upraven autorem.

ideafix

ideafix včera

Honza 68 » ještě jsem ho neviděl ani nikde v prodeji.

Honza 68

Honza 68 včera

https://youtu.be/ugPSdU9OZBQ vlastní už tento vařič už někdo dík za info Honza 68.

Michal T.

Michal T. před třemi dny

A co to zelené světlo?Je lepší jak to červené proti přitahování hmyzu?

Honza 68

Honza 68 před třemi dny

122578-1-602.jpg

Zdar má už někdo tento vařič od ridgemonkey Honza 68

Carpkiller

Carpkiller před třemi dny

ideafix » mám to úplně stejně, za mě dobrej produkt.

ideafix

ideafix před třemi dny

Po několika vycházkách musim uznat, že ta čelovka je fakt dobrá. Svítivost, výdrž, pohodlí při nošení… vše v pořádku. Píská mi taky, ale musim si jí dát úplně k uchu a hodně se zaposlouchat, jinak to neslyšim, takže neřešim. Několikrát jsem jí tedy vyndal z batohu rozsvícenou – vyřešeno tim jejich obalem. Za mě tedy dobrý, s klidnym svědomim ji mohu doporučit.

Krajíc

Krajíc před měsícem

Petzl tactikka plus RGB, má taky silnější zeleného světlo i červenec. Navíc dela Petzl i dobíjecí monolanek Core který jde dobíjet přes Micro USB a vydrží hodně dlouho. Navíc jde baterie z opicky vyměnit?

Luger46

Luger46 před měsícem

Michal T. » Těch světel je více. Já pořídil to na venek. V pokoji svítilo hodně. Za týden ho testnu u vody tak dam vedet.

Luger46

Luger46 před měsícem

smolda » Ja nemám nic proti Petzlu :) ja jen když sem je porovnaval tak jasné zvítězila RM . Jsem stejného názoru taky nechci být míč vidět. Nejvíce svítit tím zeleným a je to pecka. Skrze ho sem ho taky koupil. Ostatní mají to červené tak maximálně abys viděl na ruce. Víš jak každý má jiné požadavky na celovku. Ostatně jinak by sme měli všichni všechno stejný.:))))

ideafix

ideafix před měsícem

Michal T. » popravdě jsem dosah nikdy nezkoušel, ale ten hlavní účel, tedy vypnutí světla pohodlně ze spacáku plní na jedničku. Stačí

Michal T.

Michal T. před měsícem

V jednom příspěvku Zemplínský Kapr čtu,že dálkové ovládání na světlo lite duo,má dosah tak 2–3 metry.Což mě docela překvapilo,že tak málo.

smolda

smolda před měsícem

Luger46 » U vody chce být každej co nejménè nápadnej, šajnu potřebuješ k čemu? Aby tě každej viděll? RM má první čelovku, Petzl je proti tomu legenda.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před měsícem

kok » přesně jak píšeš,vlastně vůbec nechápu proč si rybáři kupují čelovky které maj svit jak jaderný výbuch,pomalu odchází doba kdy každý druhý musel být slyšet jaký nemá signalizátor a tet' to střídá moda kdy tě oslní borec na druhém břehu stohektarové vody,mám obič tikkinu2 od petzlu která mi ve dvou režimech svícení dostatečně postačuje a když si večer nedopatřením bliknu do voka tak se učím5minut chodit po slepu ale je mi jasné že kluci chtěj být vidět

kok

kok před měsícem

Luger46 » v tom případě ok

Luger46

Luger46 před měsícem

kok » byl to poslední model actic nebo taktika uz nevím. Hele já porovnavam ty celovky v té ceně do 2 tis. Na kaprarinu dostačující. Proto me stačí 200 lumenu. Světla od auta určite nepotrebuji:)) Já vzal opicaka z důvodu co ta celovka nabízí a pro me nabízí víc než ty ostatní v této cenové kategorii. Než sem ji koupil tak sem je měl všechny v ruce a sehnal veškeré info o těch celovkach.

kok

kok před měsícem

Luger46 » nejde porovnávat jednu „novou černou čelovku“, pokud se podíváš kolik jich vyrábí, nebudeš se stačit divit, tyhle modely do dvou tisíc jsou takový „obyčejný“ pro běžný uživatele. Vyšší řady co dělá petzl mají svítivost jak reflektor u auta, samosebou odpovídá tomu cena. pro normálního uživatele je světlo který vydává ta „levná“ petzlovka dostačující, pokud chceš něco víc, musíš si připlatit. Popravdě ale nechápu k čemu všichni potřebujete svítit jak kolotočáři. Od poloviny roku kdy mně dochází baterky mám bludičku, většinou stejně svítím v režimu červený světlo a krom hledání bojky na vodě nevidím důvod proč svítit jak kráva. Nejsi jeskyňář, neběžíš orientační noční běh:)

Luger46

Luger46 před měsícem

smolda » Nová černá Petzlovka se mě líbila ale ve srovnání RM svítí jako bludička :)

Luger46

Luger46 před měsícem

Za mě je to super čelovka lepší než Lenser, Fox nebo Petzl. Porovnával jsem je všechny . Ted mám opičáka v ruce a vůbec nic nebzučí na žádným režimu ani u ucha a to jsem v pokoji vše vypl aby bylo úplné ticho.
Fakt nejsem ani nahluchlý :))) Hošíci nečuchejte k těm esencím tolik :))))

smolda

smolda před měsícem

kok » Led lenserky se sraly, petzl je petzl!

kok

kok před měsícem

Vetesnik » pro každej typ čelovky je jiný pásek, …různý šířky a zpracování, takže podle typu čelovky, už ho akorát nekoupíš v originální barvě, já chtěl zase ten origoš zelený, ale náhradní jsou myslím jen černé. zároveň ale několik typů čelovek má totožný tvar pásku, takže ten náhradní co sem kupoval pasuje na tři typy čelovek. Na krámě řekneš že chceš pásek na tenhle typ čelovky a oni ti poradí a pokud nemaj, objednají

Vetesnik

Vetesnik před měsícem

kok » Tak to je slušná firma že se da koupit jen náhrádní pásek. Většina by radši prodala novou čelevku

kok

kok před měsícem

Vetesnik » ty pásky se daj koupit náhradní, mně se aso po osmi letech rozpadnul a padalo mně to z hlavy, tak sem koupil novej, stojí myslím 300Kč

kok

kok před měsícem

Ťava » :)))), …to se stalo tehdy tam?:)

Ťava

Ťava před měsícem

122198-1-277.jpg

kok » tvl to je pravda, tenkrát jsem si dal kvalitní uspavadlo

Vetesnik

Vetesnik před měsícem

kok » takže rada zní nepotit se :) Našel jsem jsem ji na netu za hodně dobrý peníz takže když by se ta guma třeba za 3–4roky vytahala tak ji s klidem v duši vyhodím. Jestli ji dřív nenechám někde pověšenou

kok

kok před měsícem

Vetesnik » si určitě nešlápl vedle, petzlovky už byly víc jak před deseti lety top kdy nebylo tolik značek a pořád si drží prim. Kupodivu i ty levný modely jsou držáky. V mým okolí to má hodně lidí a nejen rybáři a vím jen o jedné která se rozflákala, respektive svítí dál, ale popraskal plast, a sklíčko chytlo takovou mléčnou barvu. Kolega ťava tvrdí že s ní usnul na hlavě ksichtem směrem dolů, si tehdy zmrzačil touhle polohou i čelo a chvíli chodil jak princezna se zlatou hvězdou na čele. No a od tý doby je taková hryzlá. Já myslím že kecá, podle mě mu spadla na rozpálenou pánev a pak po ní šlapal:). Jediný co, tak po letech se ti vytahaj ty pásky, pot tu gumu naleptá, ale to ti udělá po letech užívání každej pásek kde je pryž

Vetesnik

Vetesnik před měsícem

Ještě že jsem se rozhodl nakonec pro Petzlovku,ta nebzučí. bych to nedal dát za to ty prachy a aby mě to bzučelo jak nějákej šumnt za pár korun

kok

kok před měsícem

Knedlik » a z toho plyne že opičák je ještě horší jak čína a já jsem vůl že sem utrácel za značkovou lampu

Knedlik

Knedlik před měsícem

kok » mel sem nekolik kopii led lensru a jiný ciny a nebzucela ani jedna a slouzej mnoho let

kok

kok před měsícem

Mr.Doctor » věřím, taky led lenser je firma která chrlí svítilny několik let a mouchy maj asi vychytaný

Mr.Doctor

Mr.Doctor před měsícem

kok » Mám už spoustu roků Led lenser, starý typ H7R, ta má vzadu takovou tu páčku pro plynulou regulaci a určitě nebzučí…

kok

kok před měsícem

Luger46 » a jestli bzučí všechny svítící věci s potenciometrem nevím, …nechť rozlouskne kdo má jinou značku čelovky a plynulou regulaci:)

kok

kok před měsícem

Luger46 » v elektronice se nevyznám, ale už mám druhou stojanovou lampu s takovým tím knoflíkem kdy si reguluješ množství světla a obě bzučí, u první sem si říkal, tak je to lampa za litr a je to hryzka, …tu co mám teď, tak stála několik tisíc a bzučí taky a určitě víc nahlas jak ta čelovka:). Je to zvuk kterej nevnímáš když na to zapomeneš, jak si to uvědomíš že to bzučí, tak tě to i někdy sere, hlavně když je ticho a čteš, nebo něco kutíš. Přirovnal bych to něco jako k nástěnným hodinám který slyšíš jak jim cvaká vteřinová ručička:)

Luger46

Luger46 před měsícem

kok » v tom případě musí bzučet uplně všechny čelovky co mají režimy světelného toku, jen nikoho nenapadlo předtím pouslouchat čelovku u ucha :)))) pokud to neslyším na hlavě a já to neslyšel tak je to u zádele :)

big.John

big.John před měsícem

Tak jsem byl na reklamaci čelovky.
Vysvětlil jsem co mi vadí, vyzkoušel jsem další 3kusy, poděkoval a odešel s původní domů.
Pískaj všechny a budu se pokoušet zvyknout… Jinak jak jsem psal níže, čelovka super!

Mifí

Mifí před měsícem

David Fořt » Okej:)

David Fořt

David Fořt před měsícem

Mifí » Nic nevybouchne:-) Mně taky trochu bzučí, ale na rybách to vůbec nevnímám. Ptal jsem se přímo na centrále a není to nic na závadu.

Jirka M.

Jirka M. před měsícem

Tápa » Já tam ten ovladač musím narvat silou, ten prostor pro něj je úzký a pouzdro je prohnuté jako banán. Úplně na pikaču!

kok

kok před měsícem

jak už bylo psáno, dělá to ten potenciometr, v obýváku mám lampu se stmívačem a pokud nesvítí na plný výkon, tak taky bzučí

ideafix

ideafix před měsícem

Tomajo » vole úplně si mi to vzal z huby :D
Apple by z toho udělal revoluční funkci, kterou nemá zmádnej jinej výrobce :D

Tomajo

Tomajo před měsícem

to bude určitě vysoko frekvenční ton a plaseni komárů ☺️

Tápa

Tápa před měsícem

Jirka M. » Ovladač i světlo, tam jdou volně, ale pouzdro je, tak nějak šito celkově do křiva :) Na obrázku je vidět, jak je do vrtule.

Jirka M.

Jirka M. před měsícem

Tápa » A taky tam musíš ten ovladač tak narvat? Jakože ten prostor je pro něj úzký? Já jo! A to světlo tam taky prostě musím narvat silou. nechápu, proč ty konce pouzdra jsou kulaté a ne hranaté podle tvaru světla. Hrozně mě to pouzdro štve.

M-A-S-E-R_cs

M-A-S-E-R_cs před měsícem

Vybuchu bych se nebal… Dle toho co jsem tady cetl, tak vam tam bzuci potenciometr, pomoci ktereho si nastavujete silu svitu… Předpokládám, ze pri plnem svitu to nebzuci

Mifí

Mifí před měsícem

David Fořt » Davide to bzuceni je normální? :Dnerad bych aby me to bouchlo na palici:D

Carpkiller

Carpkiller před měsícem

Tvl tak jste mě tak rozhodili, že jsem ji teď sundal z palice, a dal si ji k uchu. No a vona fakt bzučí!!! Nechápu, ale je to tak. Každopádně normálně to neslyším, tak co už.

Tápa

Tápa před měsícem

122133-1-699.jpg

122133-2-785-nahled.jpg

122133-3-490-nahled.jpg

Jirka M. »

Jirka M.

Jirka M. před měsícem

Můžete sem někdo dát foto jak máte světlo do bivaku RM uložené v pouzdře s ovladačem a kabelem?

Luger46

Luger46 před měsícem

Já osobně jsem žádný pískot nepostřehl ale na další rybačce si ji zaplou dám k uchu. Třeba jsem nahluchlej:))

David Fořt

David Fořt před měsícem

K dostání máme nově i pouzdra na čelovky VRH300 USB.
http://www.imperial-fishing.cz/…-p-1664.html

caprinus

caprinus před měsícem

Ahoj, je to tak, čelovka mi taky slabounce píská a kamarádovi taky. Nedávno jsme byli na rybách, tak jsme to řešili. Nic ale co bych musel řešit reklamačkou.

mkcarp

mkcarp před měsícem

Cau,taky bzuci,ale jinak super.Uvidim jestli se to nezhorsi,mam ji poprve na rybach.

Hynek Machalek

Hynek Machalek před měsícem

big.John » čau,mam stejný problém ale není to tak hrozné.Jinak celovka super

big.John

big.John před měsícem

Carpkiller » OK díky za info – zítra jde na reklamační kůru.

Carpkiller

Carpkiller před měsícem

big.John » neexistuje, tam musí bejt něco v zadku.

Zdeněk(ZVcarp)

Zdeněk(ZVcarp) před měsícem

big.John » Ahoj, dělala mě to taky čelovka od Black Diamond a šla z domu…nedá se to poslouchat…jsem zvědavej co ti napíšou ostatní.

big.John

big.John před měsícem

Ahoj všem, tak jsem také neodolal a pořídil čelovku.
Velmi mile mně překvapila svítivost a výdrž ( to se snad dobíjí samo ze vzduchu) opravdu super!
3 Intenzity bílého a 2 zeleného světla víc než dostačující, ovládání intuitivní a je vidět, ze se někdo zamyslel s ovládáním z obou stran.
A ted otázka – taky vám čelovka na první dvě intenzity světla píská?
(je jedno, jestli bílá nebo zelená)
Je to slyšet slabě ale neskonale to sere!
Díky za postřehy.

Luger46

Luger46 před měsícem

Dnes jsem testl tu novou čelovku. Za mě je to asi nejlepší čelovka v této cenové relaci. Pro rybáře dobře vymyšlená, někdo u toho fakt myslel. Tři režimy bílého světla

1. široký 50 lm
  2. široký 80 lm
  3. úzký kužel 200 lm, ten opravdu svítí jako kráva plus je okolo toho kužele i ten široký slabší takže žádné kroucení hlavou pro perifejní vidění jak když zaostříš Lenserem.

Opravdová lahůdka je to zelené světlo ve dvou režimech jak první dva u bílého. Žádná červená bludička jak u většiny čelovek. Nejseš oslepený z toho světla a při tom krásně vidíš jak v nočním vidění z akčního filmu :)) Hmyz na to světlo nereagoval. Přepínání jednoduché, super indikace článku. Má kvalitní popruh na hlavu, žádný lagric. Čelovku můžeš nasadit jakkoliv, je oboustranná, takže se v noci nespleteš a naslepo ji nasadíš. Je trošku větší než malé Petzly či Lensery ale tahle je vyloženě dělaná pro nás rybáře. Celá je pogumovaná a měla by vydržet prudké lijáky. Jsou určitě výkonější čelovky ale za cenu zadních baterií a celkové váhy, navíc max. boost u těchto čelovek je max. na jednu minutu či půl. Co se týče výdrže tak mě dnes ubyla jedna čárka ze čtyř po neustálém svícení ráno i večer jak sem balil a to nebyla nabitá na 100%. Myslím, že by týden u vody dala v pohodě bez dobití z powerbanky, při rozumném svícení. Záleží jak bude ryba v noci kousat :))
Takže za mě je to dobrá investice.

Luger46

Luger46 před měsícem

ideafix » Díky. To je ještě přijatelná váha.

Heyna

Heyna před dvěma měsíci

121788-1-691.jpg

Tak už ji mám doma také. Zatím vypadá dobře, akorát mě trošku také překvapila její velikost a váha, sle není to zas tak hrozné. Líbí se mi to zelené světlo to vypadá dobře, no uvidím na rybkách :-)

ideafix

ideafix před dvěma měsíci

Jinak si nepamatuje poslední nastavení. Vždy se zapíná na nejnižší intensitu bílého světla.

ideafix

121784-1-495.jpg

Luger46 » k té váze

ideafix

Jirka M. » vejde se mi to tam všechno v klidu. Jen je to ušitý jak když honíš levačkou.

Jirka M.

Jirka M. před dvěma měsíci

Dida » No...... tak to tedy nevím jak na to. Dávám to tam dokonce bez kabelu a ten obal je hlavně kulatý i na koncích a to světlo je na koncích rovné a jako šestihran. A ten ovladač je taky široký všemi směry. Jde to tam všechno na hulváta. I Rybíz Urbánek se divil, že to tam jde na fest, chtěl jsem zkusit Mivardi obal, ale ten neměli.

Dida

Dida před dvěma měsíci

Jirka M. » obal je super a pasuje přesně na světlo s kabelem i ovladačem…nesmíš to tam mrsknout jak tě napadne :-)) vše má své přesné místo!

« Nejnovější Novější Strana 1 z 8 (351) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (30 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč