Penn vs Shimano

Všechny diskuze » Vybavení » Penn vs Shimano

Penn vs Shimano

Založil daniels

Dne 28. 8. 2015 15:40

Odpovědí: 29

Panové který z těchto navijáku by jste si vybrali a proč.Jená se o Penn affinity 7000 LTD nebo Shimano Big Baitrunner XT-A LC dik

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (29) Starší Nejstarší »

daniels

daniels před čtyřmi roky

113153-1-704.jpg

Tak už jsem si vybral a už jsou doma za 90.GBP neni co řešit.

Knedlik

Knedlik před pěti roky

wabi » spis nez ve velikosti ocka bych hledal problem ve tvaru patky ocka

cba

cba před pěti roky

wabi » já mám na prutech třicítkový očko a velikost navijáku 80 a problém s tím není

Rosťa S.

Rosťa S. před pěti roky

wabi » ano, v podstatě máš pravdu, k navijáku s velkým průměrem cívky je lepší 50 očko a naopak.

wabi

wabi před pěti roky

martan01 » Upozurňuji že je to jen můj názor a ostatní zde můžou mít jiný…Vysoký návin asi nevadí,Nikdy jsem s ním neměl problém při odhozu a to hlavně u 8000 LC.Chtěl jsem k vánocům ještě dva tyto kolovrátky, ale ježich to poprděl a dostal jsem dva 7000ltd.S těmi moc zkušeností zatím nemám,ale nepředpokládám,že rozdíl bude velký.Zkoušel jsem je jaký asi bude rozdíl…ale oba hodily v klidu přes 120m..5m neřeším.Snad jen jedna zkušenost…s pou­žitím 8000lc se mi párkrát stalo, že při použití prutu s prvním očkem velikosti 40 se mě při odhozu přetrhl silon v místě mezi kmenovým silonem a šokovkou…prav­děpodobně právě u prvního očka přeskočí smička při požití vysoké cívky co má penn.Na prutech s prvním očkem o velikosti 50 se mi nikdy nic takového nestalo.Ted jsem zvědav jestli se toto stane i 7000 v kombinaci se 40 očkem ,který má menší průměr cívky…Možná je můj úsudek špatný, ale o to budu radši z názorů ostaních.. :-)

Příspěvek upraven autorem.

martan01

martan01 před pěti roky

Kljci ma nekdo Affinity LTD pouze na odhoz ? Neni prekazkou prilis velky navin vlasce ?

Petr Zverina

Petr Zverina před šesti roky

Ahoj. Nemate nekdo zkusenost s Penn Affinity 7000 Baitrunner. Chytal jsem az do ted s bait navijaky a nejak nemam odvahu koupit predobrzdu. Diky!

Krajíc

Krajíc před šesti roky

Ty penny má myslím že Petrs Novotný z LKBaits. Ten nechyta na špatný Kolovratky 

C...arlos

C...arlos před šesti roky

Díky, já jsem pro něj rozhodnutej, ale postupně se ukazují nějaký negativa, tak hledám zkušenosti.

Rosťa S.

Rosťa S. před šesti roky

C...arlos » žádná vůle ani problémy při točení nepociťuji, vůle na kličce je, ale nemá to na nic vliv. při používání to cítit nejde

Dida

Dida před šesti roky

C...arlos » má vůli v kličce, jediná chyba..jinak vše perfektní

C...arlos

C...arlos před šesti roky

Rostid » Pozoruješ nějaké vůle při točení?

Rosťa S.

Rosťa S. před šesti roky

90540-1-650.jpg

neodolal jsem, vyzkoušeno už i u vody a super! :-)

David

David před šesti roky

Měl jsem oba dva tyhle kolovrátky .Ty penny sice krásně skládají vlasec , ale myslím že shimana mají hladší chod . Teď budu dávat oba dva penny pryč mám model 8000LTD a beru místo nich technia od shimana. Zkrátka mě ty penny nějak neuchvátily .

Surfmaster

Surfmaster před šesti roky

89528-1-255.jpg

Vývozy se mnou ještě neokusily, ale na nához byla hodně velká spokojenost .. Ukládání vlasce a pomalá osilace se mi u těchto kolovrátků hodně páčí.. No a design, ten je móóc povedenej :)

Okurkáč

Okurkáč před šesti roky

Filip Štefek » big ci-4

Dida

Dida před šesti roky

89523-1-980.jpg

Mám oba a jsem spokojený, jsou super. Ty myslíš asi ten starší model Shimana, ten je ted cca za stejnou cenu jako Penn. Je to těžké rozhodování, ale zvažoval bych spíše jestli více zavážím nebo házím, na zavážku bych bral Shimana na hod spíše ty Penny ale oba zvládnou vše. ještě zmíním že Penn má rychlobrzdu a shímo jí má delší, musíš víckrát otočit než je utažená. Přeji dobrý výběr :-)

Filip Štefek

Filip Štefek před šesti roky

Okurkáč » To máš Bigy nebo Media?

Okurkáč

Okurkáč před šesti roky

89487-1-897.jpg

Shimano to je jasný.

IvanS

IvanS před šesti roky

Za kvalitu u súčasných modelov Daiwa a Shimano si dnes treba hodne priplatiť, nižšie rady sú nezmysel. Preto vzniká priestor pre iné značky, ktoré sa postupne stále viac presadzujú. Našťastie som si nedávno zadovážil staré modely – ale fungláče do zásoby, aby som podobné dilema ešte pár let nemusel rešit:)

Robert1

Robert1 před šesti roky

souhlas..mel sem stary biginy…a koupil sem i novy https://www.raven-fishing.cz/…roduct/1411/ a stary sli pryč a zustali tyhle mazlici..3 kou­sky..jeste dokoupim 4 kus a max..spokojenost

Pulec7

Pulec7 před šesti roky

Daiwa pánové Daiwa :). Mám 6ks XSC a 3ks XTC a nyní jsem koupil Tournament 5000T a paráda :). Vždycky se mi zdálo dobré mít širokou cívku ale když sem poprvé nahodil s tournamentem nechápal jsem jak technologicky 20let starej stroj může tak házet, stahuju 200g olova a ta malicka daiwa neví že něco táhne. XSC je pěknej naviják mam ho rád, ale pokud jezdítě na ryby často a hodně taháte tak má životnost 2 roky a je na servis. Mejch 5 kousků šlo po dvou letech do servisu a to ještě nevim kolik mě to bude stát :). Nevim ale asi je nakonec prodávat nebudu bo jsou to navi pěkné, jen hold nejsou dělané na takovej záhul co dostali u mě.

Podle mě totiž už to nejsou made in Japan ale čína navi. Takže leda o dvě generace starší Ultegry to věřim, že mělo pořádný střeva a vydrželo to nesmysl. Proto jsem šel do novejch ale technologicky starejch tournamentů a ty jsou vyráběné stále stejně v Japonsku. Kdyby to samé udělalo Shimano věřim, že budou mít taky úspěch.

daniels

daniels před šesti roky

onryša » dik ale stejně bych raději něco s baitrunnerem.

onryša

onryša před šesti roky

daniels » vim já jakou? dle vlastního uvážení ;)…a máš tam fajn cenovku

daniels

daniels před šesti roky

onryša » mysliš tyhle a jakou velikost https://www.raven-fishing.cz/…oduct/10398/

onryša

onryša před šesti roky

to je těžkej krám necejtíš pak ruce :D proto ultegra XSC necejtíš v rukou :D

Filip Štefek

Marda » Hrál jsem si s Galantem, Ultegrou XSC, Tournosem, Speedcastem, Dragonem Mega Baits, Daiwama, Pantherem SHX a pár jich ještě bylo. Nemůžu říct, ze by mi na nich něco konkrétně vadilo, ale ty Bigy mi prostě sedly do ruky ze všech nejvíc. A ten chod je opravdu úžasný.

Marda

Marda před šesti roky

Filip Štefek » Diky za zajimavej koment. Jaky dalsi favority jsi mel a co ti na nich vadilo?

Filip Štefek

89418-1-690.jpg

89418-2-555-nahled.jpg

Ahoj, od jara letošního roku jsem řešil otázku nových navi, už jsem si myslel že si v tom nepřeberném množství ani nevyberu, nakonec po dlouhém dumání a ježdění po krámech vzal pár měsíců zpátky právě tebou zmiňované Bigy. Špičkový a nejlepší chod snad z všech které jsem měl vyhlídnuté a které jsem si zkusil. Na nějaké velké recenze je z mé strany ještě brzo, ale jsem fakticky rád že jsem zvolil právě takto.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (29) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč