echolot

Všechny diskuze » Vybavení » echolot

echolot

Založil hinterfisch

Dne 30. 5. 2012 08:36

Odpovědí: 28

Ahoj chci si pořidit echolot a jsem v tomto oboru uplně laik jaké jsou nejduležitější věci podle kterých vybírat. Chci to spíše na melé vody do 20 ha a Labe.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (28) Starší Nejstarší »

MikeT

MikeT před čtyřmi roky

Zdravím..Pánové, nemá někdo náhodou echolot Humminbird 581i HD DI?? Marně sháním český návod :-/

Zbyněk V

Zbyněk V před pěti roky

Kluci díky …

.

. před pěti roky

Zbyněk V » je to jednoduché, hluboká voda, malej úhel snímání nastavit, …když budeš na 50metrech měřit s úhlem záběru 60stupňů, tak si pythagorovou větou spočti jak širokej pruh ti sonar snímá, zjistíš že hodně velkej, .....tahle šířka pásu sonarem snímaná, je zprůměrovaná a je to ta křivka co vidíš na obrazovce, …to jest že pod lodí máš rovný dno, ale snímá ti to díky kuželu i hrb kterej je třeba 2 metry po levici nebo po pravici, tenhle výčnělek se přičtě a třeba lavice která je ve skutečnosti ty dva metry vedle ti ji ukaže pod lodí a s jinou výškou než je skutčenost, nevím jak fungují našláplější sonary s 3D modelováním, ale u 2D standardu je to podle mě takhle. Prostě jak narazíš na nějakje bobek, tak to chce pojezdit kolem dokola ať máš přesnej obrázek a nežiješ v bludech

Dida

Dida před pěti roky

Zbyněk V » ano mělo by to tak být ty úhly jak říkáš, pro pokládku je důležité to co máš ihned za lodí pod sondou takže funkce DI bude dobrá volba

Zbyněk V

Zbyněk V před pěti roky

Dida »
sonarová sonda-standart DI / DualBeam
sonarové pokrytí 28°,16°, 74° @ –10db
frekvence sonaru 200 / 455 / 455 kHz
rozlišení cíle 63,5 mm

rozlišení malý
počet pixelů displeje 240V x 320H
typ displeje barevný TFT

co si o tom myslíš ?

Pak bych ještě potřeboval prosím vysvětlit :)
Jestli to chápu dobře :) , že podle hloubky měnim úhel a např. při 74° vidím kužel při hloubce 2m cca 2,5m ?Při 3m hloubce cca 3,8m kužel ?
A když zmenčim úhel 28° vidim menčí kužel , ale víc detailně ? nebo ne a jen prostě mám menčí záběr… ?(Nebo to ani při takovém rozlišení displaye 240V x 320H ani řešit nemusim ?)

dík :)

Dida

Dida před pěti roky

Zbyněk V » moznosti je plno, ja take ted vybiram novej. Preferuji funkci down imaging pro detailni vykresleni dna primo pod lodi. Pokud bys chtel jeste vice detailne mapovat fleky a pak si profil dna prohlizet na PC tak vyuzijes i funkci SI side imaging kde ti sonda mapuje dno cca 10m vlevo i vpravo od lodi, vse si pak nahrajes na PC. Tuto funkci maji nove Humminbirdy 5 a vyse.

Zbyněk V

Zbyněk V před pěti roky

Kluci díky .. ono je těch echolotů mraky ..

Můžete mi ještě prosím napsat na jaký parametry se zaměřit a čemu se případně vyhnout :)

koukal jsem ještě na tenhle :

http://www.tropicliberec.cz/…max-197c-di/

Dendy036

Dendy036 před pěti roky

99896-1-859.jpg

99896-2-849-nahled.jpg

99896-3-177-nahled.jpg

99896-4-460-nahled.jpg

Čaute,vlastním lowrance Mark 5× pro už niekolko rokov.Možem potvrdiť že na kaprárinu je to luxusný sonár.Dobre rozlíšenie displeja,prepínanie uhlu 60–120stupňov,sve­telnost dispeja a velká obrazovka.Sonar pri správnom nastavení krasne vykreslí všetko pod hladinou.Je to iba o praxi s narabaním sonaru.Za mňa velká spokojnosť.

Příspěvek upraven autorem.

Harvej

Harvej před pěti roky

Ahoj. Taky jsem to letos řešil…dal jsem si strop do 7tis.a jaktotak bývá nakonec skončil u tohoto…:-) http://www.carpproduct.cz/…x-5-di-32037

Zbyněk V

Zbyněk V před pěti roky

Zdravim , chtěl bych se zeptat na váš názor na tenhle echolot :

https://www.chytapust.cz/…terie-ZDARMA?…

případně , kdyby někdo napsal na co je dobrý koukat při výběru echolotu na kaprařinu ..

díky …

.

. před osmi roky

Kubacarp » no když myslíš že kámenem úrazu na Labi byl reliéf dna, tak si echolot kup, já echolot taky nemám a až budu pořizovat, tak ten co jsem popisoval a bude to až úplně poslední krám do výbavy, něco jinýho by bylo kdybycs jezdil neznámý velký zahraniční jezera, pak bych sis ho měl pořídil jako první věc

Kubacarp

Kubacarp před osmi roky

kok » Nojo ale jak na Labi zjistim relief dna atd.?Na labi neco mam chycenyho ale je to bida a myslim si ze prave zjisteni reliefu dna byl kamen urazu.Jak bys to tedy resil na Labi ty bez echolotu?

.

. před osmi roky

Kubacarp » v sonarech se moc neorientuju, ale ty nejlevnější to mít asi nebudou, tipuju že střední třída, bejt tebou, koupím nějakej jetej kterej bude mít tohle plus třeba GPS než novej ořezanej o fce, ale podle toho co píšeš kam budeš jezdit bych raděj kupoval jiný věci než sonar a když náhodou na přehradu nebude problém si půjčit, ..jinak dual sonda by mohlo bejt to co sem ti psal

Kubacarp

Kubacarp před osmi roky

kok » Omlouvam se za pravopis.Pisu z mobilu.

Kubacarp

Kubacarp před osmi roky

kok » A ten sirokej a malej uhel to je ta dualni sonda?Ty nejlevnejsi to asi nemaj co?Ja chytam vetsinou Labe obcas Vltavu srm tam nejaka piskovna.Ale uz delsi dobu me laka jenda prrhrada na vltave.Sice tet kdybych si mel koupit echolot tak do ted sem opravdu jezdil jen reky a mensi piskovny ale co ja vim kdy dr vypravum na nejakou tu prehradu.treba uz letos nebo pristi rok.a tam je tedy lepsi trn drazsi?Diky

Kubacarp

Kubacarp před osmi roky

Lidl » Jj diky.

.

. před osmi roky

Kubacarp » vybíral bych takovej, kde se dá detekce přepínat ze širokýho úhlu na malej úhel, v praxi to vypadá tak že jedeš první přímočarou štráse po neznámý hlubší vodě a hledáš jakokoukoliv nerovnost dna a sonda vyšňupe díky širokýmu ůhlů záběru a dostatečné hloubce i nerovnost která je mimo tvoji trasu, třeba i pět, deset? metrů po levici či pravici mimo tvoji přímočarou cestu, …když tě to zaujme, přepneš užší úhel záběru a motáš se dokola a tím nerovnost přesně lokalizuješ, naopak by to fungovalo tak že kdybys tu stejnou štráse jel prvně s užším úhlem záběru, tak ti to nic nevykreslí pokud přez tu nerovnost přímo nepřejedeš, jinak pokud hodláš lovit jen na mělkých a menších vodách, kup ten nejlevnější echolot a nebo si vystač s olovničkou a márkerem:)

Joika Kake

Joika Kake před osmi roky

Taky se chci letos v kaprarine posunout kousek dopredu a koupe echolotu k tomu urcite patri.Cetl jsem na toto tema spoustu diskuzi a clannku,videl nejake videjka a nakonec jsem sam sebe limitoval peti tisici.A ponevadz se venuji jen kaprarine po dlouhych uvahach padla moje volba na Lowrance Mark 5× DSi.Bude asi potrebovat delsi „seznameni“ ale na vykreslovani dna je to pry v teto cenove kategorii to nejlepsi.Zkusenosti osobni od vody zadne nemam/zatim/,ale echolot uz jsem vyzkousel na suchu a protoze je v cestine,neni nic sloziteho se v nem vyznat.
J.K.
http://www.youtube.com/watch?…

Lidl

Lidl před osmi roky

Kubacarp » Hele určitě se za 5000kč daj koupit lepší mašinky;). Tohle tenkrát měli u nás na krámě, stálo to pár šupů, a tak jsem do toho šel. Jednoduše mě to jako uplně vyhozenej peníz nepřijde. Tak šťastnou ruku při výběru ;)

Kubacarp

Kubacarp před osmi roky

Lidl » Cau,nevim kolik bych investoval.Taky bych nejradeji nejakej levnej ale nevim jestli opravdu neni lepsi nejakej kolem bura jak psal Poustak.Fakt nevim snad se ozve jeste nekdo.Ale diky.

Lidl

Lidl před osmi roky

Kubacarp » Čau, já zrovna používám echolot Eagle CUDA 300 asi 4 roky a na to moje chytání postačí. Otázkou je, co od toho očekáváš. Když se naučíš na echolotu číst, tak poznáš „tvrdé a měkké“ dno, nerovnosti to také vykreslí a řekl bych, že celkem přesně. Ve výsledku jde jen o to, kolik si můžeš dovolit investovat ;).

Poušťák

Poušťák před osmi roky

Kubacarp » já přece netvrdím že nejlepší jsou za 5000,–kč.On se ptá na echáč dostačující na prozkoumání dna na kaprařinu,a to třeba mnou vlastněný Mark 5 DSI splnuje.Jasně že jsou echoloty daleko lepší,přesněj­ší(možná) a dražší,ale na prozkoumání dna k mým účelům mě naprosto stačí a nevidím důvod proč bych měl zbytečně utrácet peníze za něco,co plně nevyužiju.A ještě jedna poznámka,já nejsem žádný velký odborník přes echa a jsou zde lidi,kteří třeba o tom přednáší na různých akcích a ty ti přesně vše vysvětlí.Ahoj

Kubacarp

Kubacarp před osmi roky

Poušťák » Takže nejlepší jsou tak okolo těch 5 tis. jako třeba ten lowrance mark 5 nebo tak něco?A koukal jsem že ten mark 5 x pro má nějakou duální sondu.V čem je rozdíl oproti normální sondě?Má ta duální sonda na kaprařinu tj.zjištění reliéfu dna nějakej význam?Díky

Poušťák

Poušťák před osmi roky

Kubacarp » do těch bych zrovna nešel,jsou to ty nejlevnější tipy a dost nepřesný.Běž do echolotů nanejvýš tak tři čtyři roky starých.Špatným zacházením se dá poničit všechno.

Kubacarp

Kubacarp před osmi roky

Poušťák » Díky. U echolotu se asi není potřeba bát pokud člověk kupuje od někoho starší ne?Tam se nemá moc co pokazit?A takový ty úplně levný echoloty typu eagle cuda atd. ty jsou asi špatný že jo?

CTTimata

CTTimata před osmi roky

ja by som zobral lowrance mark 4, ma to gps a na kaprarinu uplne staci.

Poušťák

Poušťák před osmi roky

Kubacarp » stačí Lowrance Mark PRO atd,oklo 5000,–kč.Prolítni i bazary,tam se prodávají i skoro nové.

Kubacarp

Kubacarp před osmi roky

Ahoj,připojuji se k dotazu.Zatím tu není žádná odpověď.Poradíte mi?Taky to mám většinou na Labe a různé pískovny.Zas aby nebyl nějak extra drahý,mám to jen čistě na kaprařinu.Díky

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (28) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (3 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč