Nůž / brousek ( brousek na háčky )

Všechny diskuze » Vybavení » Nůž / brousek ( brousek na háčky )

Založil Ťava

Dne 27. 3. 2015 18:57

Odpovědí: 74

debata o nožích, brouscích + brouscích na háčky, multifunkčních hračkách …

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (74) Starší Nejstarší »

Jan Třeský

Jan Třeský před třemi měsíci

119904-1-430.jpg

119904-2-784-nahled.jpg

119904-3-915-nahled.jpg

119904-4-727-nahled.jpg

Já upřednostňuju vlastní výrobu :)

Skabis

Skabis před třemi měsíci

Pescador » Ta lupa je super nápad. Požívám brousek od Tasky a zatím spokojenost su zvědavej až to čeknu pod lupou jakej pak bude rozdíl.

Filla

Filla před třemi měsíci

119485-1-887.jpg

119485-2-507-nahled.jpg

Carpkiller » Zdar more. Hele nejak extra do toho nevidim, ale libi se mi to a obcas sleduju vlakna na fb a ctu clanky. Kamos z Rican ma neuveritelnou sbirku zaviraku a od nej mam trochu prehled.. treba Mcusta je super firma, ale trochu jinej rank, nez nasi delnici. V Cechach je velka enklava skvelych noziru, az sem cumel..
Tvuj Sog je proverenej klasik a ano, byl v tom vyberu taky. Koneckoncu i ten Buck, takovej udernik na praci (my name is Buck and i came to fuck!)

Ale idea pronikani pres hadry do humans flash, s tim di nekam :))

Příspěvek upraven autorem.

doktor glock

doktor glock před třemi měsíci

Carpkiller » ak mas rad sogy pozri si radu vision a k tvojmu uz je mladsi braska sog pent arc, ak mas rad naozaj top kvalitu a ja viem , ze si na kvalitku potrpis… pozri si aj youtube videa k nozu coldsteel hatamoto, ale k mani bude, uz asi len v USA.
Potom si pozri noze znacky ,,firstedge" absolutna topka na vydrz v extremoch…

Carpkiller

Carpkiller před třemi měsíci

doktor glock » líbí se mi nápad špičky ve tvaru žraločího zubu, pro lepší pronikání tkáni a oblečením protivníka… snad to nebude třeba nikdy zkoušet v reálném boji.
Prostě nůž pro Killery:-D

doktor glock

doktor glock před třemi měsíci

Carpkiller » presne ako si povedal, legenda medzi nožmi spoločne s radou tomcat a vision, detto značka spyderco, zero tolerance, esse, crkt, cold steel – ich model hatamoto, ktorý sa už nevyrába. Každý z tých nožov, včetne toho tvojho je absolútna špička…

Carpkiller

Carpkiller před třemi měsíci

119416-1-917.jpg

119416-2-716-nahled.jpg

119416-3-357-nahled.jpg

119416-4-600-nahled.jpg

Filla » pokud tě tohle téma baví, možná budeš znát i mého parťáka pro denní nošení, Sog Pentagon Elite… taky prý patřil snad do Top ten.
Na blbnutí a k vodě mám mimo jiných aktuálně Buck, není zlej, ale s pentagonem to srovnávat nelze.

Filla

Filla před čtyřmi měsíci

Johan » šurman, rado se..

pablo

pablo před čtyřmi měsíci

119187-1-724.jpg

Victorinox sú top nože :D a hlavne tento…voľakedy dávno som si ho požičal z fabriky kde som ním vykostoval prasacie hlavy :D…ale nôž dobrý… Nikdy nebrusený a krája.

Johan

Johan před čtyřmi měsíci

Filla » Ja jsem stary lakyrnik, takze jen trochen :) Dik za tip

Filla

Filla před čtyřmi měsíci

119170-1-968.jpg

Johan » Rok rezani a porad ostrej? Pocem, nelakujes nas trochen? .)
Brousim na diamant. sade EZE-LAP s grity 400, 600 a 1200. Ale co jsem u kamose ochutnal tenhle Tri-Angle od Spyderca, neresil bych nic jinyho. Pro ty, kdo se chteji vyhnout brusnym kamenum a pri nauceni se pokazit par fazet, je to myslim idealka.

Johan

Johan před čtyřmi měsíci

Filla » Má ho rok a musím přiznat, že jsem ho ještě nebrousil. Už jsem se s ním něco nařezal a je pořád ostrý jako howado :) Ale rád si nechá poradit, čím a jak ho do budoucna nabrousit.

Filla

Filla před čtyřmi měsíci

Johan » Krasavecek a dlouhou dobu synonymum nej noze pro denni noseni, v pomeru cena vykon. Dobre sis vybral, jak ta AUS8ka drzi ostri, cim a jak brousis?

Johan

Johan před čtyřmi měsíci

119159-1-606.jpg

Taky s dovolenim pridam foto sveho zabikucha. Ontario RAT 1. Jednu dobu patril do TOP 5 nozu pro denni noseni. Za me parada.

Filla

Filla před čtyřmi měsíci

119156-1-267.jpg

Pekna diskus, davam do oblibenych!
Kdyby chtel nekdo ladit idealni EDCcko za rozumny penize, muzu doporucit Avispu od ESEE z D2ky s frame lockem. Koupeno z nozenuz.cz… http://www.noze-nuz.com/…K1301CBB.php

alda

alda před čtyřmi měsíci

Pescador » ale to jsi mě špatně pochopil je nerezu.damaskova ocel a u te rez není tak můžeš mít muž k vodě bez potřeby řešit olejicek jako u běžného damašku

Chudýpocestný

Chudýpocestný před čtyřmi měsíci

119134-1-508.jpg

když se člověk zapomene aneb to kdyby viděl muj zbrojíř:)

Chudýpocestný

Chudýpocestný před čtyřmi měsíci

také mám jeden damacen'ák od kámoše co se tím živí a je fakt že to je spíše citová záležitost páč jak říznu do cibule nebo citronu tak tu chemickou reakci žádný olejíček nezastaví a mám co dělat abych co nejdřív šáhl po hadříku,no kluci co jsou na košér papání by asi ty rezavý příchutě moc nemusely zvládnout:)

Drinks

Drinks před čtyřmi měsíci

Pescador

Pescador před čtyřmi měsíci

alda » mam doma takovy noze na zeleninu z Japanu, ale u vody chci ladit pasti na ryby, ne olejovat Julii…

alda

alda před čtyřmi měsíci

Pescador » můžeš mít z damascenske nerezove oceli a olejicek a rez je pryč

Pescador

NeBeroun alias Qwerty81 » me se tyhle noze libi. ostri drzi dobre. moje prsty by mohly vypravet…

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před čtyřmi měsíci

Tady něco pro labužníky :)
http://www.mikov.cz/…tribrna.html

NeBeroun alias Qwerty81

Pescador » ta čepel je strašně vysoká.. Jak to „drží“ ostří?

Pescador

NeBeroun alias Qwerty81 » to je jenon pro odvazny :o)

NeBeroun alias Qwerty81

Pescador » s tím asi u vody „roztahováka“ nehraješ, co? :)

Honza 68

Honza 68 před čtyřmi měsíci

Pescador » je to jenom info pro ty co by měly zájem o tyto nože .já ti nic nenutím :-) Honza 68

Pescador

Honza 68 » diky, neni treba, mam sveho oblibeneho nozire. a filetak s sebou k vode asi fakt ne :o)

Honza 68

Hodim adresu na toho nožíře ttknives Honza 68

Honza 68

Pescador » ty nože dělá známí dělá jih hodně i filetovaci nože Honza 68

Pescador

119107-1-205.png

Honza 68 » noze krasny, ale k vode na ryby neni damaskova ocel uplne to nej. za ty kacky muzes mit krasnej nuz na zakazku, kterej ti nezrezne…

Honza 68

119104-1-873.jpg

119104-2-841-nahled.jpg

119104-3-490-nahled.jpg

Jak se vám líbí tyto nože Honza 68.

kzfjhzfbkhj

kzfjhzfbkhj před dvěma roky

Pescador » Díky za odkazy, objednávám hned o))

Okurkáč

Okurkáč před dvěma roky

Dobře to brousí :))

Okurkáč

Okurkáč před dvěma roky

kok

kok před dvěma roky

Pescador » ten mikroskop je hezčí, půjdu asi do něj, už sem si dlouho neudělal radost, ještě pro sichr zlustruju co trh nabízí, ideální by to bylo na klíče kde bych se zbavil malé baterky a měl místo ní baterku i s lupou:)

Pescador

Pescador před dvěma roky

81504-1-837.jpg

kok » i tu sklenenou lupu ten cinan ma. je vcetne LED svetla za $1,5 :0)

kok

kok před dvěma roky

Pescador » to video co sem viděl bylo taky od Jagu, umí vyrobit profi náčiní, ale v jeho používání amatéři:)). Tu lupu si asi pořídím, v polovině roku už mám pravej palec tak rozpíchanej od zkoušení špičky že mám mozol a není už takovej cit:)

Pescador

Pescador před dvěma roky

Pescador

Pescador před dvěma roky

kok » Ten zelenej kamen od JAGu je hodne jemnej. Doma si ostrim japonsky noze a bzdy jedu ostrim dolu. To JAG video je spatne. Akorat si tam lidi udelaj takovej ten mekkej ocasek, co se ulomi a je po ostri.

Tim diamantem se s tim nemazu a jedu obracene, ale jemnym brouskem vzdy proti spicce. Vybousim to ze shora do trojuhelnokoveho ostri a drzi to skvele. Mam barbles hacky a mam pocit, ze pichnu i vic ryb…

kok

kok před dvěma roky

Pescador » na tu lupu kdyžtak hoď odkaz, to se mně líbí ikdyž jedu ostří hmatem:)

kok

kok před dvěma roky

Pescador » a máš recht, ten foxáckej stojí zahovno, respektive moc peněz za kus kovový destičky na který je trošku brusnýho prachu kterej rychle sedřeš

kok

kok před dvěma roky

Pescador » jinak na úplný doleštění špičky je dobrá křemíková destička z mikroprocesoru, je hladká jako žádnej jinej brousek, hrot jím vyleštíš do zrcadlovýho lesku, to když by si chtěl člověk hodně vyhrát, dřív sem ji používal, teď už né, ale ještě o chlup to ostří doladí. Jinak sem čuměl na jakýsi video, bourec brousí háček a končí pohybem ve směru špičky, mám za to že posldní tah by měl jít vždy proti jakýmukoliv ostří, alespoň mně to kdysi říkal jeden nožíř

Pescador

Pescador před dvěma roky

81494-1-793.jpg

kok » Brousek na nozi jsem nikdy nemel tak dobrej. FOX brousek stal taky za houby. Fixy mam a je potreba nechat zaschnout a pak nic nerezne. Normalni lihovka smrdi, tohle je nastesti na jiny bazi. Lupu mam, ale tohle je nej!

Pescador

Pescador před dvěma roky

Slavík » V ruce ty moje hacky vel. 12–8 moc brousit nejdou. Mam JAG hrubej diamantovej na odebrani zakladniho mmozstvi hmoty + ten nejjemnejsi na zahlazeni. Mam k tomu prtavej mikroskop se 100nasobnym zvetsenim a hrot vypada optavdu skvele. O vikendu se to pokusim prefotit z toho mikroskopu. Oproti JAG lupe ma vyhodu v LED prisvetleni, protoze v bivaku na to neni poradne videt ani s celovkou… Prebrusuju jen mezi rybama, vylozene tupy hacky nemilosrdne vyhazuju.

kok

kok před dvěma roky

Pescador » brouskem na nože uděláš stejně kvalitní ostří jako profi brouskem kterej je přímo na háčky (viz. ten JAG z fotky ). Je to povedená hračka, tak si ji možná taky pořídím, ta lupa k tomu je nejdál:). Momentálně brousím karborundem co používám na nůž a mačetu, je úplně obyč a jemnější stranou když to ostří doladím, srovnatelný s novým háčkem, někdy i lepší, akorát rezne a při vytažení musím znovu polechtat, co ty JAG fixy?, zabraňuje to opravdu té rzi na hrotu?

Slavík

Slavík před dvěma roky

Pescador » Ahoj, máš nějaké doporučení na dobrej brousek ? Používam od Foxe ale po 5letech už by zasloužil odpočinek, na háčky jsem náročnej a brousím i nové :)
Po tom brousícim setu od Jagu jsem koukal a mam i dalšího adepta z Německa ale myslim že by dobrej brousek mohl stačit :)

Pescador

Pescador před dvěma roky

81489-1-929.jpg

Hacky bych nikdy brouskem na nozi neostril (mozna jen, kdybych sel na tunaka) :o)

Marda

Marda před dvěma roky

Carpkiller » Taky jsem míval Leatherman nářaďák. Byl výbornej, ale vzal ho čas…

Smike

Smike před dvěma roky

Carpkiller » pekne to mas! Ja to dost casto ztracim' tak radsi kupuju multi do 500 woci.

Ťava

Ťava před dvěma roky

Carpkiller » no jo to sem se zase uvrtal, saaakrys jdu se dívat po klestich, pěkný to mas, diky

Carpkiller

Carpkiller před dvěma roky

81327-1-541.jpg

Ťava » taky jsem nervní když nemám po ruce nůž nebo kleště, proto se snažím mít jich u sebe vždy několik, kdybych nějaký ztratil… Zrovna teď mám u sebe tyhle dvoje a v tackle boxu třetí;-) každopádně Leatherman je asi nejkvalitnější…

Ťava

Ťava před dvěma roky

kok » a k tomu jedna az dve věci co nevíš na co jsou ;) hned sem si vybavil jak s tím zabijim králíka, bych nevěděl jak to držet :))

kok

kok před dvěma roky

Ťava » tohle už je překombinovanwj paskvil:), stačí nůž, pilka železo dřevo, nůžky, otvírák, kleště, šroubovák a dva křížáky, …a samosebou vývrtka na víno:)

Ťava

Ťava před dvěma roky

Johan » přesně tohle ma moje manželka na seznamu dárku co chci při první příležitosti koupit

Johan

Johan před dvěma roky

81308-1-953.jpg

Ťava » Pro honaka tveho kalibru bych nevolil nic jineho nez kukri nozik!

Ťava

Ťava před dvěma roky

81304-1-640.jpg

Brousek na háčky i nůž používám tento victorinox za cca 90kc, brousí paradne a je malej

Tomajo

Tomajo před dvěma roky

kobr.d » Opinel neni zrovna moc extra nuz, ale na takove to bezne krajeni staci. Mam ho taky a libi se me ;-)

Okurkáč

Okurkáč před dvěma roky

Ťava » Jj to je on

Ťava

Ťava před dvěma roky

81278-1-724.jpg

Kokandliku to je neco pro tebe :)

Ťava

Ťava před dvěma roky

Okurkáč » wenger

Ťava

Ťava před dvěma roky

doktorglock » uz jsem je omrkl, jsou paradni

Ondřej Macků

Ondřej Macků před dvěma roky

Na podzim jsem si pořídil tohle http://www.leatherman.com/831429.html#…
Super věcička.

kobr.d

kobr.d před dvěma roky

81267-1-727.jpg

Mám Opinel.

Okurkáč

Okurkáč před dvěma roky

Ťava » Wagler nebo tak nějak podobně

doktor glock

doktor glock před dvěma roky

Ťava » skus si pozriet tu rescue ediciu od victorinoxu, ma kriklavu farbu a lahko ho najdes ak ti niekde spadne,… ak nie volba je na tebe

Ťava

Ťava před dvěma roky

81263-1-961.jpg

doktorglock » mel jsem presne tento a neco podobneho si zase koupim

Smike

Smike před dvěma roky

Ťava » zalezi, jestli hledas novej nebo novou:-)

Ťava

Ťava před dvěma roky

Kocháč » jak zjistila ze serfuju a hledám novej, tak i chvilku sama pohledala…marně

doktor glock

doktor glock před dvěma roky

Zalezi kolko chces do toho investovat, urcite kvalita za super cenu tzv. svajciarsky noz mas od firmy VICTORINOX, edicia rescue a hunter myslim xt, hlavne ten rescue ma vyhodu, ze ma kriklavo zltu farbu a ak ti spadne do trávy, listia a podobne, lahko ho najdes. Ak chces tzv. multitool, tak bud kombi noze od znaciek gerber, leathermann alebo sog, ale tam uz mas hodne vyssiu cenu…

kzfjhzfbkhj

kzfjhzfbkhj před dvěma roky

Ťava » Už vidí aspoň trochu na jedno oko? :o)

supinna

supinna před dvěma roky

Smike » :))

Smike

Smike před dvěma roky

Ťava » vymen manzelku:-) nuz je jen jeden!

Ťava

Ťava před dvěma roky

81232-1-962.jpg

manzelka mi doma uklidila svicarak, ze uz ho nemuzu dva mesice najit, prdim na to a koupim si novej nuz, mel jsem ho rad a asi si i pobrecim, muz ma mit nuz …

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (74) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (15 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč