Navijáky SHIMANO

Všechny diskuze » Vybavení » Navijáky SHIMANO

Navijáky SHIMANO

Založil Luďa

Dne 23. 4. 2012 17:23

Odpovědí: 17

Ahoj,mám v plánu nákup navijáků a řeším jestli vyzkoušet baitrunnery a nebo koupit klasiku Ultegry …Baitrunnery asi tyto :
http://sportcarp.cz/…-medium.aspx
Prosím Vás o názory,zkuše­nosti.Děkuji

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (17) Starší Nejstarší »

Sněžnik

Sněžnik před třemi měsíci

Chlapi dotaz,budou pasovat cívky z Aero technium 10000×sc na Aero technium MGS 12000×tb?
Nebo je to díky baitspoolu u těch MGS neřešitelné ?Thanks

Ťava

Ťava před dvěma roky

kok » tak ty se nestydíš ničeho :)

.

. před dvěma roky

Ťava » za pětku bych ho asi nekoupil ,ale nestyděl bych se ho za tu cenu prodávat:), každopádně raděj koupím tohle za pětku než to co dělá shimnano momentálně v týhle cenový relaci

Ťava

Ťava před dvěma roky

se v tom bazaru asi někdo po..al starý XTčka za pět tyček. Ten naviják je klasika co hodně snese, ale pořád je to neohrabany motadlo. Ať je ten naviják jakej chce, tu hodnotu prostě nemá !!

Luger46

Luger46 před dvěma roky

IvanS » proto sem si pořídil na starý PA XT matici z Technia a je to ted hodně rychlá brzda. Kdyby dělali na všech Shimanech takhle rychlé brzdy baitspooly by byly zbytečné, ikdyž ten baitspool byl vymyšlen jinak než ho většina používá.

Příspěvek upraven autorem.

IvanS

IvanS před dvěma roky

Luger46 » jak pises, je to taky mackopes ten baitspool. Instant drag je vydarenejsia vec.

Luger46

Luger46 před dvěma roky

Carpkiller » 90% lidí co má baitspooly to řeší jak popisuješ včetně mě, když jsem je měl. To zn. že malé kolečko nepoužívají u zdolávání ale určují si tím rozsah velkého. Ale na jiné diskuzi jsem viděl od Shimana video, kde tenhle systém popisují uplně naopak, kdy velké kolo je náhrada za páčku u klasických baitrunerů. Po záběru místo cvaknutí páčky dotáhnou brzdu velkým kolem a malý pak používají ke zdolávání. Takhle to Shimano primárně udělalo. Je to podle mě na pikaču ale je to tak. Dá se to používat oběma způsoby. Já osobně sem to používal teda jak většina a jak ty píšeš, protože používat to malé u zdolávání je docela blbý.

Knedlik

Knedlik před dvěma roky

Carpkiller » jasan taky to jen dolazuji pri vetsim prutoku 

Carpkiller

Carpkiller před dvěma roky

NeBeroun alias Qwerty81 » určitě na e-bay, nebo někde v zahraničí, v čr blbě, ale jistě se někde po prodejnách co nemají e-shopy válí, jen je najít.
kdybych ještě jezdil velkoobchod sehnal bych ti je, ale to už je pasé…:-(

Carpkiller

Knedlik » samozřejmě si to tím menším kolečkem můžeš doladit dle aktuální situace, skrze proud třeba, ale já mám brzdy utažený vždycky hodně, stejně na řece i stojáku, takže jsem to povětšinou už ladit nemusel.
po záběru není ani třeba utahovat, max o to jedno cvaknutí, druhý až před podběrákem, nebo naopak o jedno povolit když kapr hodně jančí. je to o zvyku… každopádně hodně lidí z toho je v pasti a to nechápu, pokud někdo nepochopí tenhle systém, nechápu jak může fungovat v běžným životě. je to jednoduchý a funkční, jako stoptonská facka:-D

Knedlik

Knedlik před dvěma roky

Carpkiller » honzo jak to resis se spoolem na labi kdyz jde bordel…??? Tam kdyz bych to nastavil podle tveho postupu,tak to mam nastavene na zaber jeden cvak a je to na tvrdo..ja to teda vzdy dolazuju tim mensim..asi ispatnej postup ale nekdy to jinak nejde

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před dvěma roky

Carpkiller » nevíš jestli se dá nekde sehnat Alivio 10000XTA?

Carpkiller

rfejgl84 » v prvním kroku si úpně povol velkou matici a tu na hřídel utahuj pomocí malého středového kolečka. až bude brzda utažená tak akorát na záběr, vyzkoušej si velkou matici utáhnot, půjde to jen o tři až 4 cvaknutí, to je tvůj pracovní, zdolávací rozsah. pokud ti to nevyhovuje, malým kolečkem to vyladíš tak akorát. Já to měl vždycky tak, že v poloze velké matice úplně odbrzděno, bylo nastaveno akorát na záběr a pak jsem jen dotahoval podle tahu ryby.
to malý kolečko tak při zdolávání už nepoužívás, pohybuješ se jen v nastaveným rozsahu, tou velkou maticí. to malý kolečko ti prostě jen určuje rozsah. odpor brzdy, kterou pak už ovládáš tou velkou maticí. je to vychytanej systém, jen to pochopit a zvyknout si.

kobr.d

kobr.d před dvěma roky

Moc děkuju.

Ondřej Macků

Ondřej Macků před dvěma roky

kobr.d » Záleží jaká cívka a jakej průměr. Mám po ruce cívku z Ultegry XT, ta má nějakejch 81mm v nejširším místě, třeba XSC Ultegry má ale jen 77mm.

kobr.d

kobr.d před dvěma roky

Můžete mi prosím někdo změřit jaký průměr má cívka vel. 10 000 na naviják Shimano? Děkuji

rfejgl84

rfejgl84 před sedmi roky

nemáte někdo podrobný popis/ vysvětlení jak nastavit Baitrunner Spool II ? koukal jsem na youtube a do návodu v aj, ale stále se mi nadaří to „nastavit“ :/ díky za rady:)

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (17) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (13 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč