klasika korkove pruty

Všechny diskuze » Vybavení » klasika korkove pruty

klasika korkove pruty

Založil alda

Dne 3. 4. 2012 16:37

Odpovědí: 278

klasika korkove pruty

zdravim mistni partu nadsencu korkacu a budu rad za fota a hodnoceni korkovych prutu

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 6 (278) Starší Nejstarší »

smolda

smolda před sedmi roky

Supi » Já mám korky napušténý včelím voskem.

Supi

Supi před sedmi roky

Chcel by som sa opýtať ako to je s korkom pri dlhodobom používaní, či sa veľmi neopotrebuje a či časom nestráca prirodzenú farbu? Mám skúsenosť pri prívlačových prútoch že na miestach kde ich držím tak korok stmavol. Ako sa staráte o korok aby ste predišli opotrebeniu ?

Jan Straka

Jan Straka před osmi roky

já mám korkový sk3ojky 3,25lb s 50 ockem.. jsou do dobry klacky jak na nához, tak na vyvážku..dřív jsem měl sk3 bez korku, uvažoval jsem co předelani…pak jsem ale koupil rovnou korkove..

sidneyv

sidneyv před osmi roky

Tomajo » no aj ručne stavané a ručne stavané je rozdiel :)
predsa len keď robia vo fabrike pár desiatok kusov za deň, je rozdiel, ako keď si prídeš k stavačovi a ten ti to urobí na mieru – presne odmeria lakeť, dohodnete si vzdialenosť sedla, typ, počet, veľkosť a postavenie očiek, v prípade laku jeho farbu, viazanie, či nápisy.. atď.
jo a 3,25lbs e classy sú dosť tvrdé prúty. Ale na ozaj dlhé nahadzovanie je ten blank relatívne pomalý, a na zdolávanie je to pritvrdé. jedine, že by si ťahal každý deň 15+:)

Kritik

Kritik před osmi roky

alda » Jo jo, mluvil jsem s Pípalem, že ty blanky jsou dávno fuč :-)))

alda

alda před osmi roky

63223-1-952.jpg

63223-2-248-nahled.jpg

63223-3-140-nahled.jpg

Smike » kdyz je to konicek tak to jde samo :-)

Smike

Smike před osmi roky

alda » tohle je fakt krasna prace! Kloboucek pane:-)

alda

alda před osmi roky

63219-1-262.jpg

Kritik » ty torrixy jsou uz nastrojeny nejaky patek myslim ty bez stribrneho okraje :-)))

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

smolda » mam od Nashe Nomade tak snad se tam vejdou určitě to ještě před koupi zkusím :-)

Tomajo

Tomajo před osmi roky

Smike » ano je to ten starsi model. Nevim jak ten tvuj pocitivej rozdil popsal, kazdopadne rozdil tam je. To by jsi proste musel vzit do ruky.

Smike

Smike před osmi roky

Tomajo » to je ten prvni typ,ze?jaky je pocitovy rozdil v tuhosti mezi novym e classem 12/3,25 a temi tvymi 13/3,5 ?

Tomajo

Tomajo před osmi roky

Smike » pro to prave ne. Chci ty stejne v korku tak zkousi jesli by nekdo nemel zajem(kdyz to jsou funglovky) a ja si jen priplatil a koupil ty stejne. Kdyz se neprodaji tak si je v klidu necham a pres zimu je predelam do korku sam. Radeji bych tady zmaknul vse bez prace, ale kdy to nepujde tak se k tomu postavim celem ;-)

smolda

smolda před osmi roky

Tomajo » Každej nemá ruce jak svěráky:)

Smike

Smike před osmi roky

Tomajo » proto je prodavas v bazaru:-D

Tomajo

Tomajo před osmi roky

smolda » hejjjj ja mam pod 180cm a pruty 13ft utahnu bych rekl uplne v klidku

smolda

smolda před osmi roky

Lubos25 » 50tky očka, se ti do každýho futrálu nevejdou! Musel jsem kůli nim vyměnit futrál, takže další investice.

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

smolda » o.k beru v potaz a budou 50ky :-) díky
Teď ještě vyřešit samotný pruty :-))

smolda

smolda před osmi roky

Lubos25 » Aha, tak to jsem netušil, ale co se týče těch navi, tak by padesátky očka byly lepší. Pokud používáš jako odpal silnej vlasec, v prvním očku se to brzdí a mlátí to o blank jako kůň.

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

smolda » mám 194cm :-)) ale i tak je nechci :-) navi mam ultegry ci14 14000

smolda

smolda před osmi roky

Lubos25 » Pokud nemáš přez metr devadesát, 13 ft pruty ti jsou k ničemu. Co se týče 50mm oček, jde o to, co používáš za navijáky. Mám torrixe a 50 mm k očka, protože mám velko kapacitní navijáky.

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

Smike » já bych nechtěl delší pruty jak 12ft :-) a když budu házet okolo 100m bude mi to taky stačit… pruty na zakázku pro mě asi padly je tam cena okolo 11 tisíc za kus … takže budu nejspíš řešit buď :
free spirit e-classy 2,75lb nebo 3,25
daiwa whisker 3,0lb +(doplnění korku)
shimano tribal 3,0lb
z tohodle asi něco vyberu :-)
ještě mě zajímá jak moc má vliv 50mm oko přeci jen tam nějakej příplatek je a když to pude rád ušetřim :-))

Smike

Smike před osmi roky

Lubos25 » dal jsem 60 metru 200 g grippou,ale zlehka a moc komfortne mi u toho nebylo:-) ja chytam vetsinou na svazovce,kde musis hazet daleko.13 ft jsem zase nechtel kvuli transportu.tech 120 je u mne mezni vzdalenost,ale mozna,ze mam v rukach nas…o :-D

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

Smike » nejde mi zas o nějaký brutální vzdálenosti :-) max okolo těch 120m s nějakym 90gr olovem dál to asi ani stejně nehodim :-))))
spíš hledám takovej prut aby byla zdolávačka potěšení ale kdyby nastala situace a já musel nandat 180ky olova abych s tím dohodil aspoň těch 50 – 60 metrů :-) fakt nějaký 150ky nebudu posílat někam na maximum ;-)

Smike

Smike před osmi roky

Lubos25 » e classy 3,25 lbs jsou super na zdolavacku,ale na nahoz jsou to zvykacky.pokud budes mit moznost,vezmi ty torrixy v 3,25 i kdyby jsi je nechaval do korku predelat pozdeji.ja takhle ‚setril‘ loni.s kolegovym torrixem hodim dal,nez on sam,ale s e classem se k nemu nemam sanci priblizit

Příspěvek upraven autorem.

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

Kritik » o.k díky :-)

Kritik

Kritik před osmi roky

Lubos25 » Jasný. Jenom bych hodil dotaz, nic víc.

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

Kritik » taky mi zaleží hodně na ceně :-) mám fakt těch max 8000 tisíc na kus a to už se mi budou křížit prsty :-))) navíc bych si bral zatím 2 kusy a 3 bych musel doladit časem… takže jestli by byla cena za kus někde okolo 9500 je to už pro mě pase :-(

Kritik

Kritik před osmi roky

Lubos25 » Není to nic tajného – 604449314. Nás­ledkem poklesu koruny je možná cena někde jinde, ale zavolal bych a optal se.
Jeden kolega svého času prodával blanky Torrix 3,25 lb v matu za 9000,– nechával je u Pípala, možná tam ještě jsou. Myslím, že je to jeden z TOP blanků na odhoz a ještě příjemné zdolání.
S tím by se možná už nechalo něco dělat.

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

Kritik » ahoj jestli budeš tak hodnej a pošleš mi ho budu rád :-)

Kritik

Kritik před osmi roky

Lubos25 » Zdar, včera jste tady se sidneyvem řešili stavěný pruty. Svýho času se nechali pořídit Torrixy 2,75 lb sedlo Fuji, očka Kigan, koncové SIC MNST 12 za 7500,– za kus, ručně stavěný přímo od Pípala. V mechu, na korek by jsi musel lehce připlatit.
Dneska je možná cena krapet jinde, ale za optání nic nedáš...... můžu ti poslat na Pípala kontakt. Mám od něj dvě sady klacků – Torrixy a Acurrixy. A neměnil bych.
Kvalita odvedené práce u ručně stavěných prutů je maličko jinde. A vím co píšu, měl jsem HiSka i E- classy.
Jak tady padlo, některé modely E – classů jsou ručně stavěný asi tak, že šikmoočky maximálně brali pruty do ruky, aby mohli odkousnout nitě .-))
Ber to s rezervou, můj názor:-)

Ivos

Ivos před osmi roky

Lubos25 » Ty 2, 75 určitě na odhoz ne je to strašna hadice na vyvažku do loďě oka ale na hazaní to moc není.

Tomajo

Tomajo před osmi roky

peron77 » nebudu ti tady beznadejne tvrdit ze to tak musi byt na 100%. Jen jsem napsal co jsem slysel. Kazdopadne to pro me neni vubec dulezita informace jestli jsou vyrobene v cine, japonsku nabo na Marsu. Dulezite je ze za ty roky co je pouzivam nemam sebemensi problem a maximalne me pri chytani vyhovuji. Lov s tema prutama si proste uzivam a nemam potrebu zhanet neco jineho.

Tomajo

Tomajo před osmi roky

Lubos25 » nemeril jsem to ale za hranici 100m rozhodne v pohode. Ale te 3.25lb se rozhodne taky vubec nemusis bat. Neni to zadny poleno. Ja mam 2ks 2.75lb a 2ks 3.5lb a kdybych si mel poridit jen jeden par univerzalnich prutu tak jdu jednoznacne do 3.25lb.

peron77

peron77 před osmi roky

63174-1-966.jpg

63174-2-132-nahled.jpg

Tomajo » Měl jsem je ve 12f6inch 3,25lb s 50 očkama a jako ručně stavěné mě nepřišly. Na dotaz na facebooku na Fs mě bylo řečeno, že je to standartní provedení. Nakonec jsem je prodal…

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

Tomajo » můžu se tě zeptat jak dohodíš daleko s 2,75lb a dej me tomu s 90kou olovem ? (obrazně řečeno ;-) )
rozhoduju se mezi 3,25lb a 2,75lb
chytám převážně odhoz… ale bojím se té 3,25lb aby nebyla jako kůl na zdolávačku … navíc těžký olova používam max 160ky jen když je pak velkej průtok nasadím větší ale to už stejně nehazim tak daleko…

Tomajo

Tomajo před osmi roky

sidneyv » e-class v korku nebo s 50mm ockama uz neni seriovka ale take rucne stavene

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

sidneyv » v úterý mi přijedou na krám tak se na ně jdu podívat… :-)
budu porovnávat s Shimano Tribal 3lb daiwa whisker 3lb (s tím že budu muset dát korek) e classy 3,25 a 2,75 :-)

sidneyv

sidneyv před osmi roky

Lubos25 » ja bych to lámal cez koleno:). Sériovky E classy sa nedajú porovnať s ručne robenými. a keď máš 7000 rozpočet, nie je o čom:)
tak želám šťastnú voľbu.
Ja mám aj stavané century aj sériové e classy tak viem o čom vravím:)

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

Carpbaiter » dík za doporučení :-)

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

sidneyv » o.k diky. .. asi ti dopadne ze stejně koupím E-classy a nebudu to nějak lámat přes koleno :-)

Carpbaiter

Carpbaiter před osmi roky

Lubos25 » Zober nového E classa, chybu na ňom nenajdeš.

sidneyv

sidneyv před osmi roky

Lubos25 » no za 7000 neviem. Ešte by asi trebalo prihodiť tú tisícku – dve. Je tu Alda, ten stavia, isto ti povie, ak to tu bude čítať. Mne robil FBS p. Mikerásek, v podstate spokojnosť s jeho prácou. Taktiež stavia aj p. Pípal, alebo myslím na carpfanatics.cz je konfigurátor… ale to je najlepšie tam osobne zájsť, vidieť nejaké práce a na mieste sa rozhodnúť.

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

sidneyv » dokud neprodám Soniky SK3 tak to je zatím pase ale už chci mít něco vymyšleno… myslíš že za 7 tisíc by někdo postavil kvalitní proutek ? Hlavně chci aby to vydrželo nějakej rok abych nemusel za 3 roky kupovat jine. ..

sidneyv

sidneyv před osmi roky

Lubos25 » je tu dosť borcov, čo ti iste dobre poradia. Keď už máš v pláne dať 7000 za kus, tak je škoda zapodievať sa e-classmi..Na hádzanie blank century NG, (kľudne aj ten spevnený SU), eventuálne torrix – v tej cenovej kategóri, čo píšem dole.
Sú aj ďalší adepti dobrých hádzacích prútov, ale tam sú už ceny vyššie..

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

sidneyv » v tom se vůbec nevyznám :-))

sidneyv

sidneyv před osmi roky

Lubos25 » ešte pošetri a prihoď prihoď tisícku – dve na kuse a daj si postaviť..

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

Freeda » jde mi o to aby hlavně vydrželi nějakou dobu abych nemusel po 3 letech kupovat nový. … u me je korek podmínkou a jestli mám pak nechat dodělat korek mi už zas finančně nevyjde… ještě mi byly nabídnuty shimana Tribaly. ..

Freeda

Freeda před osmi roky

Lubos25 » Čau E-Class je dobrej já si ho taky pořídil a jsem spokojenej, ale pokukoval jsem po Greys Air-Curve ve stejný libráži jen by mohl být problém v ČR je nabizen v klasickým provedení bez korku

Lubos25

Lubos25 před osmi roky

Čau všem chtěl bych se zeptat jaky pruty v korku by stě mi doporučili do 7000Kč za kus ?
Měl sem v merku e-classy 3.25 lb chytám převážně odhoz dík všem

alda

alda před osmi roky

kobr.d » neni nad domaci slivku ta leci stale ted mi dosla a jsem nachlazenej :-(

kobr.d

kobr.d před osmi roky

alda » Ne, Filda ředí colu kapitánem. :-))

Danny

Danny před osmi roky

alda » kdyby jen kapitana

alda

alda před osmi roky

Danny » ty si redis kapitana colou ?

Danny

Danny před osmi roky

Martin Matuš » ne jen cola 0,33ml

Martin Matuš

Martin Matuš před osmi roky

Danny » ja vim Bohumile, ja vim. Dneska jen 4l Coly a 3 Red bully

Danny

Danny před osmi roky

Martin Matuš » jdu do sebe

Martin Matuš

Danny » protoze te poslal do Pelhrimova :-)

Danny

Danny před osmi roky

Ladiis » :)) ja zacinam zdrave zit, minuly tyden me kardiak vysadil leky a rekl ze predemnou smeka !

Martin Matuš

Ladiis » myslimze to nebude dlouho trvat a dockas se ;-))

Ladiis

Ladiis před osmi roky

Danny » Jestli se mi ty dostanes nekdy ve spitale pod ruce, konecne si vyzkousim cevkovani nasucho… :D :D :D

Danny

Danny před osmi roky

kobr.d » jasne ze umi vsechno :)) stihnout odmaknout 300h prescasu v praci,odmakat neco v soukrome ordinaci,chvilku zastavkovat a jeste si predelaji pruty a to musim uznat,ze hezky dle fotecek :))

kobr.d

kobr.d před osmi roky

Ladiis » To musel mít Pirk radost, když jsi na lékařáku v IKEMu brousil korek. :-))

Ladiis

Ladiis před osmi roky

kobr.d » Slepak mi moc nejde, ja se lidem vrtam v hercnach… :D

trevor

trevor před osmi roky

54269-1-353.jpg

taky přidám své new kousky Soniky Sk3 100% spokojenost.. :)

kobr.d

kobr.d před osmi roky

Lumír » Paráda. Krásná práce. Vy doktoři umíte koukám všechno. Jak jde Ládisovi slepák. :-)))

Ladiis

Ladiis před osmi roky

Lumír » V pohode, jsem rad, ze uz mi zmizly z oci… :D

Danny

Danny před osmi roky

Lumír » krasne vsechny ctyri :)

Lumír

Lumír před osmi roky

54261-1-290.jpg

54261-2-449-nahled.jpg

54261-3-852-nahled.jpg

54261-4-984-nahled.jpg

Dnes jsem si domů přivezl nově předělané pruty do korku. Svoje Millenium New Generation 3lbs 12ft jsem měl strašně rád, natahal jsem s nima svýho času spoustu ryb, ale jak jsem si pořídil svoje první kaprový korkáče, už jsem nechtěl chytat s jinýma prutama než v korku.
Čekání se vyplatilo – Ladiis odvedl fantastickou práci. Natrápil se s nima, ale výsledek fakt stojí za to. V korku jim to mnohem víc „sluší“ a v ruce sedí nesrovnatelně líp než originální rukojeť.
Jako bonus jsou na prutech jména našich nově narozených princezen :-)
Myslím, že to na ně bude fakt brát… :-) Ještě jednou děkuji Laďo!

Lumír

Lumír před osmi roky

Ladiis » Jasný, vím, taky se těším až je budeš mít z domu :-)
A opatrně na ně! Ty ještě musí natahat spoustu big ones.. :-)

Ladiis

Ladiis před osmi roky

Ja se nestacim divit panacci… :D
Pane doktore Lumire, jen doufam ze pocitas s tim ze to je moje poprve a vis, ze poprve… :D uz mam tech tvych Millenek vazne plny zuby, ani nevis, jak se tesim az je odevzdam zpet svemu majiteli… :D

Miky

Miky před osmi roky

Marda » spíš bych to viděl, že bude postupem času řešit korkovou rukojet na golfových holích ;)

Lumír

Lumír před osmi roky

alda » O vstupenku do IKEMU teda určitě nestojím. Spolupracujeme s CKTCH a jsme spokojení.
Pěkný korek na Millenkách je pro mě o dost atraktivnější představa.

Marda

Marda před osmi roky

alda » :-)

alda

alda před osmi roky

Marda » nebo to bude mit jako vstupenku do IKEMu

Marda

Marda před osmi roky

Lumír » Naprosto chapu tvoji volbu. Spolu s jeho profesnim rustem bude logicky narustat i cena tvych Millenii uz jen proto, ze prave jeho ruce to byly. Az se stane legendou, jako ten Pirk, budes ty pruty moci vymenit za nejakou peknou nemovitost u vody :-D :-D :-D

Lumír

Lumír před osmi roky

Marda » Čistá práce :-). Nesvěřil bych je jen tak někomu. Kardiochirurg je ale podle mě dobrá volba. Kdo může říct, že mu korkoval pruty Pirkův pobočník ? :-)

Marda

Marda před osmi roky

Lumír » Zajímavý, že sis je nechal předělávat taky vod doktora :o))))

memphisto

memphisto před osmi roky

Martin K. » jj, zkusím. Díky moc za radu

« Nejnovější Novější Strana 1 z 6 (278) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč