Kaprařské pruty na daleké nahozy

Všechny diskuze » Vybavení » Kaprařské pruty na daleké nahozy

Kaprařské pruty na daleké nahozy

Založil Jířa

Dne 5. 8. 2014 18:45

Odpovědí: 324

Zdravím kolegové kapraři mám v plánu si koupit nové kaprařské pruty. Chtěl bych s nimi házet větší dálky okolo ±140m, ale je tolik značek a druhů že neví které. Délka pruty by měla být 3,60 cena do ± 5000 kč. Děkuji za vaše odpovědi…

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 8 z 8 (324) Starší Nejstarší »

MikeT

MikeT před pěti roky

Ondřej Macků » A v průměru 43mm :-)

Ondřej Macků

Ondřej Macků před pěti roky

kok » Golfovej míček je ve svý podstatě přesušený KOKpro :-)

.

. před pěti roky

Alfii » to si děláš kozy!, …když praštíš do golfovýho míčku tak to může letět 300metrů?, z čeho ten míček doprdele je:)?

Alfii

Alfii před pěti roky

Danny » Ale v UK se to pocita v YDS!!!

Danny

Danny před pěti roky

Za tyden az budu mit nove pruty , tak vam reknu co nejlepsi na hazeni :)) snad se konecne dostanu i pres 100m :)
Jinak vse je o pocitu , mel jsem Torix 3,25lb i Daiwa Infinity 3,25lb klidne bych je snesl tuzsi …

Příspěvek upraven autorem.

lefty

lefty před pěti roky

Nazdar panstvo, neslyšeli jste náhodou, jak to lítá ze Sportcarpů Black Star 2D – 3,5lb, 12 ft? Chápu, že to nejsou žádné odhozové speciály. Míra Kratěna s něma jezdí na odhoz a docela s nima pěkně rube. Díky za případné informace.

Alfii

Alfii před pěti roky

Jak tu jiz bylo psano je to o technice. Podivejte se treba na Golf (velmi zjednosdusene). Pokud veme amater do ruky hul, tak dostane micek max na 180m a profik 300m. Oba maji stejnou hul a stejny micek. Cim to je? V technice svihu. Neco podobneho se deje I pri nahozu. Takze trenujte a trenujte:)))

Drinks

Drinks před pěti roky

60256-1-681.jpg

:o)

alda

alda před pěti roky

Carpbaiter » tenkej neni ale kdyz vemu odhoz a souboj tak je to solidni kompromis neni torrix jediny ale moc jich neni a hlavne mam odzkouseno a vim co pisu a nehadam s fotky nebo logru :-))

.

. před pěti roky

B3R4 » zkus na drzo, že máš zájem, ale… třeba ve Sportcarpu je s klukama domluva, nechali mě si zaházet s několika modelama a já jim na oplátku udělal kšeft, pravdou ale zase je, že se známe, .....když seš ochoten nechat v krámě dvacítku za klacky, tak by obchodník měl lecos zkousnout, zavřít na chvíli krám, naložit tě třeba i do auta a odvízt tě si zaházet k vodě

B3R4

B3R4 před pěti roky

kok » tak nějak bych to viděl, míval jsem i shimo beastmaster, přesný označení už nevím, ale byla to 3,9 a 3lb taky „jen“ se 40mm a na házení supr… Ta padesátka je víc než funkčně dneska asi prostě víc „IN“ ale nějakej extra házecí rozdíl bych v tom taky nehledal… Ted´ ale zvažuju prodej jedný 3lb (mam 3ks) s tím, že bych zkusil 3,5ku právě na házení příp. na těžší olova a další kdyztak pak ještě přikoupil. Ale jak píšeš, potřeboval bych si s tím nejdřív hodit, abych tak nějak věděl, jestli mi to padne do pazour jako ty trojky…

Carpbaiter

Carpbaiter před pěti roky

alda » Máš pravdu Torrix rozhodne nie je z kategórie tenkých prútov možno tak 2,5lbs.

.

. před pěti roky

a jinak pravdu díš, já bych uvítal v těch parabolickejch proutkách i 4lb

.

. před pěti roky

dasty carp » je to možný jestli myslíš ty s označením Ive, byly silnější v rukojeti, takže jednoznačně špičková akce, takže házečka a jen ji u vody vyzkoušet jestli jo nebo ne, s konkurencí sem si taky věřil na prodejně ( FMA ) a v reále prd, nakonec to šlo nejlíp s jakýmsi kompromisem mezi „klasikou“ a házecím ( NCS ) ale zase jako vyloženě kopyta mně ty ive nepřipadaly, chtělo by to k vodě:)

.

. před pěti roky

B3R4 » :)), …prut s kterým si předem nezaházím už dnes nekoupím, já si vzal před třemi lety jako univerzálky s tím že když budu potřebovat sem tam hodit dál NGéčka 3,5lb a 3,66, …ale na dalekej nához nejsou, za sto metrů se dostanu, ale prut je parabolickej a právě sem kdysi váhal mezi něma a HIS ve stejné libráži a připadaly mně akcí podobný, ale jen pocit na prodejně. Jinak bych se nebál vyvrátit mýthus že ty velký očka prodlužují nához, teoreticky by to tak mělo být, ale v praxi prd, …mám doma fox Ethos, 3,85/3,25lb, sedum oček a první blíž navijáku, takže antiházecí sestava podle toho co se píše. Ale prut má jinou akci než NG a než sem měl v pazourách právě ty NCS, tak s tímhle sem hodil nejdál ( a není tvrdší, pocitově stejná optimální zátěž jako na to NG – 100g ), …a pak něčemu věř co se píše, kdybys ty foxy viděl, neřekneš že budou na hod dobrý …chce to fakt k vodě a zaházet si

.

. před pěti roky

Tulo » teď nevím jestli ironie na ten sortiment a nebo to myslíš upřímně za ten dojezd na kole:), …za týden mně ešpi doveze na kup ty Century NCS, ale klidně si zahážu i s konkurencí, neříkej mně že by byl problém to domluvit když se vrátí proutky nepoškozené

dasty carp

dasty carp před pěti roky

kok » Ten klacek dle meho neutahnes.))))Ja mel trojky a ted jsem bral tri 3.5lb kvůli delsim hodům. A musim rict ze uz měkčí klacky nechci.

Příspěvek upraven autorem.

Tulo

Tulo před pěti roky

kok » ty jsi opravdu nenáročny chlapec :-D

.

. před pěti roky

Tulo » dej echo až pojedeš na ešpilejk, přijel bych na kole i s raduš, …zaházel bych, večer víno a špek, přespíme, radku vyvenčím a ráno zpět, nebo bych přijel i s Romanem, nedávno mně říkal že by se tam rád podíval a já tam nikdy nelovil, tak bych třeba smočili proutek:) …jinak od Free Spirit by mně zajímal hlavně model HIS – ive, je silnější v ručce, tužší, ale nebyl zas tak tvrdej, takže bych ho mohl zmáknout, domluv to u mika a vem celej sortiment:))

Scopex

Scopex před pěti roky

Vsechno je to o treninku a o stylu hazeni. Letos druhou sezonu chytam pomerne casto z dalekeho odhozu. Nekolikrat jsme si hody merily. Jen jednou se mi povedlo hodit s montazi 152m. To beru jakonahodu. Ale proste casem se clovek vytrenuje a hazi dal a dal. Nyni jsem schopen chytat na nahoz na 135m bez problemu. Pokud tedy nefouka vitr. Vlasec pouzivam 0, 28 a 0, 30mm.Docela me to chytlo a bavi me to.

Tulo

Tulo před pěti roky

kok » asi ti někdy teda půjčím me Hi-s 12.6ft 3.25lb. Takova zvejka s kterou se da nahodit.:-D

B3R4

B3R4 před pěti roky

kok » ahoj, sháněl jsem pruty, proto jsem si právě s FS byl zaházet na prezentačce. Házel jsem s Eclassem 3,25/50mm/12ft v porovnání Hi-S 3/40mm/12ft to pocitově (měřák selhal :) …) s 100g kapkou na konci vlasce lítalo ± totožně, ale už i „zdolávačka“ onoho olova byla jiná … Teď reálně, koupil jsem si nakonec Hi-S 3lb/50mm/12ft montáž klasická závěska se 100 olovem + 20mm panák s malou plovkou v obalovačce, což má rozhodně daleko do ideální montáže pro daleký hody a zahodil jsem to k 131m ( reálná vzdálenost, klip + nechal jsem se zlákat do distančních tyčí..) jen pro upřesnění, měřím sice 190cm ale rozhodně nejsem žádnej kulturista, ručičky a ramena jak spadlej cirkus :o) 0,29 krystonite a PA Spin power…

.

. před pěti roky

Dida » stojíš nohama na zemi a tohle je tak hraniční vzdálenost pro běžnýho rybáře kterej neháže na dálku poprvý, nemá vyloženě žvejkačky pruty a nemá v rukách nasráno. Nebylo by naškodu udělat takovou nestrannou rezenci napříč toho co trh nabízí, kdyby obchodníci poskytli, mě by třeba zajímala ještě značka Free spirit, na výstavě sem kolem těchhle proutků taky šňupal, ale u vody sem na házení bohužel neměl

Smike

Smike před pěti roky

sidneyv » souhlas, mám E-Class 3,25 lbs, vyloženě na házení nejsou, ale užiješ si i zdolávání.kolega s 3 lbs Torrixem mě celkem v pohodě přehodí.lítá to z něj fakt parádně.takže jak píše Alda, 3,25 lbs bude na házení opravdu dobrý.akorát ta zdolávačka potom…

sidneyv

sidneyv před pěti roky

Vdolek » e class 3,25lbs nie su bohvieco na hadzanie. Da sa dohodit cez 100m, jako nehovorim ze neda, ale ak ktosi chce palice vylozene na hadzanie, tak tieto e classy by som nedoporucoval.

Dida

Dida před pěti roky

kok » souhlas, tady se bavíme o sestavě která je schopná vytáhnout bezpečně trofejního kapra, tzn. vlasec minimálně 0,30 a výše… takže se lze reálně bavit o vzdálenostech tak na hranici 120 metrů a to s kuličkou do 20mm.

.

. před pěti roky

alda » taky se podívej jaký má pracky, a jak si řekl sám má, navíc natrénováno, já se spíš bavil o proutku s kterým hodí i normální smrtelník

alda

alda před pěti roky

kok » blazek s torrixem hodil na zavodeh v hazeni nejakejch 160m a zadnej obr to neni ale ma natrenovano

.

. před pěti roky

Dida » jeden z deseti je ještě hodně optimistický, …ale klidně hodím i já, ale budu mít 0,18 silon, .....spíš jde o to kdo to hodí se setavou která je schopna bezpečně vytáhnout trofejní rybu, takže třeba s 0,35 vlascem

.

. před pěti roky

alda » podle fotky vypadá že je to tenoučký párátko, takže sorry, …jinak lecos se dá odvodit aniž bys zkoušel. jen jsem střelil na základě fotky. Je to asi jako když ti dá někdo do ruky velkej naviják kterej váží jen 500gramů, taky to asi nebude žádnej odolnej dříč a nemusím s ním ani chytat.
Alfii – oboje jsou krásný pruty a s tou rezervou na ADV máš určitě pravdu, dostat ho do akce chce sílu jako prase, původně sem si je chtěl taky koupit, mám rád tvrdší pruty i tam kde nehážu, ale mně to s těmahle „surfovýma“ prutama na dálku fakt nejde, s FMA jsem házel míň jak s 3,5 lb NG a s ADV tak stejná vzdálenost. Z těchle dvou modelů dokáže vyždímat maximum hodně málo lidí, ale ti co to zvládnou, věřím že se dostanou hravě za hranici 150m i s koulí

Dida

Dida před pěti roky

hoši po pravdě, kdo z nás hodí 140 metrů i s kuličkou? Možná tak jeden z deseti…zkuste si někdy změřit délku svých náhozů, abyste neměli zkreslenou představu…

Alfii

Alfii před pěti roky

kok » Jo FMA je krasnej prut. Pokazde v jedne nejmenovane prodejne, kde je maji jdu ke stojanu s prutama a musim si ho osahat:) Bohuzel i kdybych ho utahnul, tak krmit na vzdalenost vetsi jak 100m ve velke mire je pekna drina.

Alfii

Alfii před pěti roky

Letosni rok sem poridil ADV 12" 3.25lb (coz je nastupce NCS) za ucelem delsich hodu. Prut utahne i tezsi olova nez napr. Fat Boy v 3.5lb coz se mem hodi na reku. Hody sem meril jen prvni den pouzivani s 0.28 vlascem a 10m sokovky 0.50. Hrave sem hazel 125m. Ted hazim cca lehce pres 130m a porad mam pocit, ze je v prutu je rezerva.

alda

alda před pěti roky

kok » no je videt ze jsi torrix nemel v ruce jak pises nijak tenkej prut to neni a 140m s nim hodis pri sikovnosti v pohode a nejvic me prekvapuje jak mas nazor na torrix kdyz jsi ho v ruce jak pises nemel tomu fakt moc nerozumim :-) jinak ahoj

.

. před pěti roky

alda » bez urážky a ikdyž sem s něma nikdy neházel, tohle nejsou pruty na extra daleký hody, jsou hezký a tenký a v tom je ten problém, všechny házečky jsou více kuželovitý, to jest v rukojeti balda a ve špičce tenký, ten kdo hodí i s tenkejma proutkama který jsou dneska IN a líbivý je jen o tom, že to má v prackách

alda

alda před pěti roky

60196-1-254.jpg

torrix 12ft 3,25lb

Vdolek

Vdolek před pěti roky

Já mám brilianty sportexu a sem maximálně spokojenej. cena je teda vyšší, ale můžeš si koupit Moriony 12 ft 3lb. Cena není tak vysoká a nejsou to žádny bydla a nástrahu s nima dokážeš taky pěkně daleko hodit. Další pruty který sou dobrý na házení jsou E-class 12ft 3,25lb. Na prodejně prodávám pruty Entity od nashe. Hodně mích kamarádu je má a jezdej s nima na rozkoš kde se hází daleko. Každopádně házet s nástrahou do takový vzdálenosti není sranda a málo kdo to hodí. Stačí jen aby malinko foukalo a nástrahu tam nejseš schopnej hodit. Hodně záleží i na montáži kterou budeš používat.

.

. před pěti roky

cena krapet vyšší, ale nej pruty na házení co sem kdy držel v ruce pro normálního smrtelníka jsou Century NCS 13/3,5lb. Nejsem žádnej házeč a házecí speciály jako FMA a ADV1 sem silově nezvládl, ale s těmahle čaganama sem házel hned z jedničky aniž bych se s něma zžil kolem 130m s 0,35 silonem bez koule, a nejsou to žádný kolíky do rajčat. Docela příjemná byď špičková akce. Designově jsou průměr. jsou širší v oblasti rukojeti, takže pro vyznavače slimů nejsou, ale co se týče náhozu, nemá tenhle prut konkurenci a to sem toho v prackách držel hodně

onryša

onryša před pěti roky

jde o to esi by jsi byl sám vůbec schopen hodit těch tvých 140 i s tim nej nej v ruce :P

Lubos25

Lubos25 před pěti roky

Soniky SK4XTR :-)

« Nejnovější Novější Strana 8 z 8 (324) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (18 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč