Kaprařské pruty na daleké nahozy

Všechny diskuze » Vybavení » Kaprařské pruty na daleké nahozy

Kaprařské pruty na daleké nahozy

Založil Jířa

Dne 5. 8. 2014 18:45

Odpovědí: 305

Zdravím kolegové kapraři mám v plánu si koupit nové kaprařské pruty. Chtěl bych s nimi házet větší dálky okolo ±140m, ale je tolik značek a druhů že neví které. Délka pruty by měla být 3,60 cena do ± 5000 kč. Děkuji za vaše odpovědi…

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 7 (305) Starší Nejstarší »

C1AUD13

C1AUD13 před týdnem

127080-1-145.jpg

Frenkyza »

Frenkyza

Frenkyza před týdnem

Diky chalani, pozeral som aj na Sonik Dominator X 12ft 3,25lb alebo 3,5lb mate ich niekto ? Ak ano pochvalte sa kludne aj fotkou a samozrejme skusenostami ako ste s nimi spokojni 

Novi

Novi před dvěma týdny

C1AUD13 » Je tam sleva 100£. Výprodej modelové řady! Od příštího roku bude nová řada prutů Sonik Gravity a to XT. Určitě bych na ně počkal, vypadají parádně! :-)

Viz Carpology
https://www.youtube.com/watch?…
Od 3:24

C1AUD13

C1AUD13 před dvěma týdny

:)

Příspěvek upraven autorem.

C1AUD13

C1AUD13 před dvěma týdny

Tady máš zajímavý tip, trošku dražší, ale třeba oproti niklovi opravdu skvělá cena.. https://www.total-fishing-tackle.com/…dle-carp-rod?…

Frenkyza

Frenkyza před dvěma týdny

zewlbába » vdaka za radu, skusim pozriet na vystave na jar v Trencine, snad ich tam budu mat, ale zatial nemam ziadneho favorita, musim popozerat viecej znaciek 

zewlbába

zewlbába před dvěma týdny

Frenkyza » mám rok Soniky SK4 12ft 3,25lbs a lítá to z nich jedna radost, zdolávačka taktéž poměrně citlivá na horní část prutu, obrovská silová rezerva v páteři. Na menší ryby to chce lehčí ruku, větší ho krásně ohnou až do poloviny zvlášť při zdolávání z lodě

IvanS

IvanS před dvěma týdny

Frenkyza » Ja by som isiel do prutov od Sonik, 120 m das s viacerymi, kvalita za dobru cenu..

Frenkyza

Frenkyza před dvěma týdny

Trosku ozivim tuto temu, hladam pruty (3,6m a 3,25 – 3,5lb) na daleky odhoz (cca 120m) do 250euro za kus, poprosim skusenych poradte nejake palicky :)

memphisto

memphisto před dvěma roky

Krásné pruty budou Nashovi nové Pursuity…vypadají úúúúúúúúchvatně.

kalinz

kalinz před dvěma roky

Zdar máte nekdo tyhle klacky Sonik SK3XTR Carp 13ft 3,5lbs ??????

IvanS

IvanS před dvěma roky

kok » ved to, ze nepoznam.. A nemam zasa tolko odhadzane s jednym prutom, aby som to vedel porovnat. Na laku prutu, ktory je neustale hadzany do clna alebo sa rukovat vala na zemi pri rieke to vidis, ale u prutu, ktory je v stojane na brehu, prepravovany vo futrale atd moze kazdy napisat, ze je ako novy, pritom dostal 1000 mrd pri hadzani a blank okolo ociek a trnu uz asi nebude ako u noveho prutu.

.

. před dvěma roky

IvanS » neřeš to:), jediná známka opotřebení kterou poznáš, a že byl prut používanej a dostával při hodech nebo ohybu záhul jsou praskliny v laku kolem oček. Jinak samosebou uhlík podléhá jako každý materiál únavě, ale jak moc, to ti nikdo neřekne, slovo používaný prut je navíc relativní stejně jako sousloví velkej kapr:). Jestli máš možnost koupit dobrý ale jetý házečky, kup je a neřeš to, to v jakým je blank stavu podle mně nepoznáš.

IvanS

IvanS před dvěma roky

Ahojte, ozivim trocha tuto temu. Zaujima ma, aky mate nazor na zivotnost a vlastnosti blanku po x 100 hodoch a niekolko rocnom pouzivani? U prutu na odhod a tak aj u zdolavaciek na vyvazku, myslim u top znaciek. Na roznych strankach sa z casu na cas objavia starsie pruty, ktore si „drzia“ vysoku cenu. Myslite, ze je to adekvatne, alebo sa taky prut oplati kupit len zberatelovi, ktory ho sem tam vyvenci na malom rybnicku? Dakujem za nazory a postrehy.

Alfii

Alfii před čtyřmi roky

Ma tu nekdo praktickou zkusenost jak to lita z C2 13" 3.5lb?s

Michnič

Michnič před čtyřmi roky

61093-1-301.jpg

taky ti neco prihodim lita to s tim velice slusne mam ho v 0,28. tak at mas z ceho vybírat :)
http://www.rybolov.cz/…c-line-1000m

Buldozer

Buldozer před čtyřmi roky

Ťava » dík,jdu prostudovat.

Radek FBC

Radek FBC před čtyřmi roky

Buldozer » za me zatim nej P-line Floroclear. Bezkonkurencni

Ťava

Ťava před čtyřmi roky

Buldozer

kok » no odpočatej duševně,fyzicky to nešlo,cca 300ks spombu tam bouchat denně nebyla prdel.Jezdilo to převážně v noci a přes den pařáky,že se nedalo dospat:-)))

.

. před čtyřmi roky

Buldozer » ok, tak hlavně že odpočatej a nabaženej

Buldozer

Ondřej Macků » ok super.ted musím někoho ještě sehnat kdo mi to dá za nákup:-)))koukal jsem tak jejich věci mají jenom 3 e-shopy v cz.

Buldozer

kok » brejlouna nechci!moc mi to nešlo,bylo to vše poznávací a objížděli jsme vody kde podle místních ještě československá noha nepáchla.bylo to fajn,nachytalo se,odpočinul jsem si,víc za měsíc ve videu:-)

Ondřej Macků

Ondřej Macků před čtyřmi roky

Buldozer » Jojo cena dobrá a kvality bych se fakt nebál, používám od nich nějaký návazcovky a kvalita srovnatelná nebo lepší jak Kryston a cena třetinová. Jejich přívlačový vlasce jsou naprostá špička, to mi tvrdilo už několik závodních vláčkařů. Já ho rozhodně namotám.

Buldozer

Ondřej Macků » dík.ještě slovák nevyrobil dobrou věc:-)cena je tam dobrá kolem 180kč za 300m?

.

. před čtyřmi roky

Buldozer » adrena od brejlouna je v pohodě, …a povídej, přeháněj, klidně po sz jestli si tajnůstkář, .....jsi neobyčejně klidný, takže čuju že si loupnul svěťák:)

Buldozer

Ťava » co?o vlasci?nenašel jsem.

Ondřej Macků

Buldozer » Mrkni na tenhle http://eshop.moss.sk/?…
Měkčí a ohebnější vlasec jsem snad neviděl. Fakt paráda. Ještě jsem ho teda neměl na navijáku, přišel mi na obchod minulý týden, ale fakt se mi strašně líbí, bude to s ním lítat jak z praku. A ještě je to tvoje domácá firma, hej? :-)

Ťava

Ťava před čtyřmi roky

Buldozer » já taky, už tady o tom je diskuze more

Buldozer

kok » jakou pompéznost si čekal?jsem tak nabaženej chytánim,že se mi o chytáni nechce ani psát:-)vrátime se k tématu opět.potřebuji vlasec na daleké nahazováni:-)

.

. před čtyřmi roky

Buldozer » čekal jsem pompézní návrat a né že nám jen suše sdělíš že si tu a že se ti nechce:), …jinak nevím proč, ale ten tvůj trajler nespustím

Buldozer

smolda » zdar.video bude koncem příštiho měsíce,nemám na to moc času ho dělat:-(ale dal jsem sem trailer,to ti musí zatím stačit:-)

smolda

smolda před čtyřmi roky

Buldozer » Aha, nazdar bejvalej skoro bratře. Jsem rád, že ses vrátil v pořádku zpět a do týdne nám sem dáš další video. Viděls? Občas tam už mrsknu i smajlíka. Přijel jsem z roboty, tak to tu okukuju, co se urodilo.

Buldozer

smolda » já jsem tady,jen nemám náladu psát a tak to jenom sleduji:-)

smolda

smolda před čtyřmi roky

kok » Už aby se ti vrátil bulda, ten na tebe na rozdíl od nás není tak ošklivej.

Tulo

Tulo před čtyřmi roky

A je to venku kokandl je bily cigi :-D

Lumír

Lumír před čtyřmi roky

kok » No jsi bystry chlapec! Ale rozumis – takhle jsem ti to napsat nemohl.. :)
Sam bych o tom nezacal psat, ale nedalo mi to nereagovat na tu tvoji teorii o rybach a volnym case :)

P.H.

P.H. před čtyřmi roky

Lumír » tak tak zewling není smysl života, po miliony let se každý samec živočišného druhu staral jen o to, aby se spářil s co nejvíc samičkama a zůstalo po něm hodně potomků, kromě toho si sem tam něco ulovil nebo našel k snědku :)

P.H.

P.H. před čtyřmi roky

Ondřej Macků » všeobecněji ano, ale dělat v krámu je časově náročný a v dnešní době ne moc prosperující, ale chápu, že mít zajetou firmu, kde je na vše nějaaký poskok by bylo fajn :-)

.

. před čtyřmi roky

Lumír » :))), …jako jo, není ti co vytknout, máš asi pravdu, …teď ale vedle tebe vypadám jako nedospělej smrad a ty jako zodpovědnej otec a občan, …to už nedělej:)

Lumír

Lumír před čtyřmi roky

kok » ja nemam buhvijak uslechtili hodnoty. Spis bych rekl, ze jsem „normalni“. Na co mi bude, kdyz pujdu do hrobu nezhuntovanej a odpocatej, kdyz nebudu mit rodinu ? Kolik let bylo tvymu otci, kdyz si se narodil… ? At si rika kdo chce co chce, mit deti je v konecnym dusledku to nejdulezitejsi proc jsme na svete a nic jinyho po nas stejne nezustane.
Ale aby si je vychoval, je potreba drit a snazit se. V zewlingu nevidim smysl zivota. Poradna drina nikomu neublizi.
Kdybychom to vsichni brali takhle, jeli si jen to svy a delal jen co nas bavi, tak nas prinejmensim"hne­docesi" za chvili asimiluji :)

Ondřej Macků

P.H. » Já to psal všeobecněji ve vztahu k podnikání. Rybařina je obchod jako každej jinej se svýma specifikama. I v tomhle oboru se dá zkrachovat, stejně jako zbohatnout. Záleží na schopnostech každýho soudruha.

P.H.

P.H. před čtyřmi roky

Ondřej Macků » čau, myslím, že podnikáš v rybařině. Nevím jestli je zrovna toto dneska obor kde se dá tak zbohatnout, že za tebe budou makat jiní a ty se budeš válet u vody:)

.

. před čtyřmi roky

Ondřej Macků » vše je něco za něco a pokud vaříš slušnou vatu, je to záhul na palici a starosti, ve finále toho času tolik nemáš, ikdyž seš svým pánem, mám celkem dost kamarádů co podnikají a není to prdel, migrény, ustaraní jsou, šediny a když si vedle ně stoupnu já, vypadám jak jejich syn:). Dřinu a stres sem neokusil a tyhle dvě věci tě nejrychleji sešrotujou. Je odnesou do hrobu zhuntovaný a s tikem v oku, já si do rakve zalezu odpočatej sám a ještě za sebou zavřu víko:). Jinak zrovna Scopex nemá vůbec špatnej výhled ikdyž buší osmičky, …strojařina má budoucnost a v tomhle oboru kačky zatím jsou, …akorát si to tam odstojí až tu mašinu odladí a s čistou hlavou domů a může spokojeně přemejšlet jakje návazec a jakou kouli zítra podváže:)

Scopex

Scopex před čtyřmi roky

Ondřej Macků » Jasně,všechno má svoje. To byla pouze rýpavá připomínky,však víš :-)

Ondřej Macků

Scopex » No jo, jenže jako zaměstnanec máš jednu jistotu – vždycky budeš dřít jak trouba za relativně málo peněz (jasně, i jako zaměstnanec se dají vydělat super kačky, ale kolik % lidí u nás to tak má). Jako podnikatel máš možnost takovýho rozvoje, že za tebe budou dělat časem jiní a ty si budeš furt ležet u vody a jen sledovat, jak ti to na účtu naskakuje :-))) Všechno má svoje. Já začal podnikat letos a na ryby samozřejmě není tolik času co dříve, ale i tak se dá občas vyjet a hlavně mě nikdo nebuzeruje a vše si dělám po svým.

.

. před čtyřmi roky

Lumír » no to je taky pravda, …máš ale jiný a ušlechtilejší hodnoty než sobecky si dávat jen koníčka, takže na prvním místě je pro tebe perspektivní práce, manželka a rodinný život, což je v pořádku, …a jdeš na ryby když je volný čas …já chtěl kolegu jen namotivovat že když by na ty ryby hodně chtěl, vše je možné a dá se jít i přez mrtvoly, tím neříkám, že je to ta správná cesta:)

Scopex

Scopex před čtyřmi roky

kok » Ale každého věc. At si každý jezdí jak chce,priority máme každý jiný. Mě to takhle prostě baví a naplňuje. Nikdy se nenudím a pořád se něco děje :-)

Scopex

Scopex před čtyřmi roky

Ondřej Macků » Proto bych podnikat nikdy nešel :-)

Scopex

Scopex před čtyřmi roky

kok » Lumír má pravdu. Rodina,děti,atd. atd. To třeba já neznám. Určitě bych to měl taky jinak.
Ale na druhou stranu s tebou souhlasím. Spousty lidí si to neumí zorganizovat a stále jen řeči,nemám čas (mladý,svobodný,bez dětí). Hovno,čas se najde,ale jsem línej! Takhle si mají odpovědět! Já mám taky málo kterej měsíc odpracováno měně než 200h,spíše kolem 220h. A taky si čas najdu. Ještě k tomu v práci směnuji a držím různé pohotovosti,když se CNC posere. Pokud k tomu dojde,např. ve 2h ráno musím vše sbalit a hurá do kolbenky. A to se stává poměrně často! Týden ranní,týden odpolední,týden noční. Ale málo kdo dá energii do toho,aby jel na ryby po práci a z ryb hned do práce. Takhle jsem to letos praktikoval několik týdnů. Ale mám asi výhodu v tom,že moji přítelkyni mám na směně,jsem její nadřízený a vidíme se v podstatě každý den :-)))

Ondřej Macků

kok » Začni podnikat a uvidíme, jak budeš mít času na ryby. A můžeš někdy organizovat jak chceš :-)

Lumír

Lumír před čtyřmi roky

kok » Tyjo snazis se to dost zjednodusit a pausalizovat , ale ve skutecnosti je to fakt naprosto jinak nez se to snazis podat :) mozna kdyz nekdo fakt pracuje jen tech 8 hodin denne a nepracuje o vikendu, nema rodinu ( mysleno deti, nikoliv tolerantni pritelkyni..), tak je to doopravdy jednoduchy easy life. To se pak na ryby dostanes opravdu jednoduse a ultra snadno kdy chces.
Realny zivot ale muze vypadat dost odlisne od toho, jak popisujes…
Ja treba mesicne namisto obvyklych 160–170 hodin vykazuju standartne okolo 260. Mesic ma pro me dva vikendy. Doma deti, Katka co me taky rada obcas vidi…
takhle je to realne a urcite to tak nemam sam…
To co popisujes je zivot vydelavajicigo studenta bez zavazku … :)
Letos jsem byl na rybach dvakrat a i za to jsem rad. Spousta lidi to ma stejne. Neni to tak, ze si to staci umet zorganizovat. Kdyz chces mit rodinu v pohode a nezustat jako vysinuty podivin co nahani kapry a zbytek je mu u prdele (takovych znam spoustu), muzes „organizovat“ sebevic a stejne se nakonec musis prizpusobit…

.

. před čtyřmi roky

Radek FBC » všichni skoro stejně, každej ráno vstanem a jdem do práce, po práci pak méně důležité jako jsou jiný koníčky, pívo, manželka a další věci který tě už neživí, a ty bych právě vyšoupnul tím rybolovem:). Prostě když chceš a seš dostatečně zapálenej, čas si na ryby najdeš. Býval jsem kdysi magor a rybačka byla úplně na prvním místě před vším a byl jsem na rybách pořád, vlastně sem u vody bydlel, …jen záleží jaký máš priority, dneska už je mám taky jinde, ale když chceš, jde vše

Radek FBC

kok » No nevím, asi to má každej trochu jinak:-)

.

. před čtyřmi roky

Radek FBC » taky už ho nemám co dřív, ale i s časem se dá pracovat, chce to víc plánovat a rozvrhnout si volno po celou sezonu, …prodlužování víkendů o den dva mně přijde jako rozumnej kompromis. A že není čas, je otřepaná fráze a kecy:), když chceš, tak si ho vždycky uděláš, sice na úkor něčeho jiného, ale uděláš, .....vem si Scopexa a kilera, …pracujou, mají ženský a jak si to dávaj víkend nevíkend

Radek FBC

kok » Možná to bude i tím časem, kterýho je kujewsky málo a bude ješté míň:-)

smolda

smolda před čtyřmi roky

Body » Pochopil jsem to, neboj. Jen jsem to chtěl trochu odlehčit. Proto ten smajlík.

.

. před čtyřmi roky

Ťava » taky jednou budou, neboj, a ty si nechám na přání asi vyrobit, chtěl bych krátký a tvrdý, …takovej sumčí lehkej vláčák by tomu mohl být nejblíž:)

.

. před čtyřmi roky

Radek FBC » hlavně hážu, ale i vozím, někdy podél břehu i zanáším a ikdyž chytám blíž břehu, mám rád tvrdší hole, celkově mám sestavu předimenzovanou a když nepotřebuju házet, mám standartně 0,50 kmen, takže aby to bylo sladěný, mám velký těžký navijáky, těžký olova a 3,5lb pruty. A nemyslím si že by jsi nemohl lapit na D5 20+ z odhozu, je tam pár slušných míst v dohozové vzdálenosti který ryba navštěvuje, takže záběr dostaneš. Spíš díky absenci člunu o ni přijdeš při zdolávání

Body

Body před čtyřmi roky

smolda » Keď niekto nepochopil tak nepochopil, škoda.

Radek FBC

kok » Kurňa na jakých ty chytáš vodách že ti stačí do 80m. Nejde mi o revír ale o typ vody (řeka, slepák, rybník, nádrž). Já jezdím jen na 5ku a vystačím si jen se 3,5lb hůlkama i když mám ještě 3lb Century. Já teda furt jen házím, možná proto nemám ještě dvacku. Ty na těch svých revírech/nerevírech házíš nebo vozíš?

Ťava

Ťava před čtyřmi roky

kok » ted jeste 10ky, nikdy nemas vse…

.

. před čtyřmi roky

Radek FBC » zkoušel před rokem, pak se ke mně dostali jiný jetý házečky do kterých se mně zamiloval kolega a já neměl to srdce mu je neprodat a udělat sám sobě radost něčím novým Ani je momentálně nepotřebuju, chytám převážně do 80metrů ale už mám vše potřebné, tak si dělám radost jen tak:)

CarpScout

CarpScout před čtyřmi roky

B3R4 » muj oblibenej revír?:D k rozkoši to mam z baraku 5minut. budu tě čekat ;)

B3R4

B3R4 před čtyřmi roky

CarpScout » Já se s tebou taky hádat nehodlám, tady je to naprosto jasný. Nevím sice, co jsi mi slíbil, ale to je jedno asi… Ovšem tvou výzvu přijímám, jen bych to upravil na tvůj oblíbený revír, co máme oba blízko, hm?

« Nejnovější Novější Strana 1 z 7 (305) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (8 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč