Carp System

Všechny diskuze » Vybavení » Carp System

Carp System

Založil Skálič

Dne 25. 3. 2012 22:48

Odpovědí: 57

Carp System

Co sem tak projížděl diskuze koukal sem že tu sou samé velké zahraniční firmy ale co říkate na náš Carp System? nevěřím že nemáte žádné skušenosti s touto firmou. Tak povídejte třeba začínajícím kaprařům co nemají rozpočet na to aby si kupovaly vybavení za x tisíc tady pomůžeme… myslím že některé jejich výrobky sou opravdu super.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (57) Starší Nejstarší »

UmpaLumpa

UmpaLumpa před devíti roky

Marda » aha tak to sem neveděl :D

Marda

Marda před devíti roky

UmpaLumpa » Zítra na toto téma vyjde článek od Indiána, myslím že v diskusi pod ním bude taky hodně prostoru.

Příspěvek upraven autorem.

UmpaLumpa

UmpaLumpa před devíti roky

http://www.carpfishing.cz/diskuze/6/239/ tak sem vám založil diskuzi o olovu :D

Gustav Hulibrko

Gustav Hulibrko před devíti roky

Nebudu se míchat do debaty ale kdyby jel někdo z vás rybáři do Dánska tak tam je klasický olovo již několik let zakázány

Skálič

Skálič před devíti roky

Raggo » 200 gramova olova sem na labi pouzil tak 5 let z5 ted malokdy preshnu 90 gramu :-D a malokdy saham i po 90kach

Raggo

Raggo před devíti roky

Martin Matuš » + Lumír… Když bude mistr Skuli lapat na Labíčku každej den, použije 200gr olovo, udělá 10 záběřů denně, tuna olova tam bude ležet za přibližně 13 let :) A to je stejně tak absurdní argument, jako tvrzení, že olovo, ačkoliv inertní má ve vodě svoje přirozené místo…

Fosgen

Fosgen před devíti roky

Raggo » ekologicky olovo vodě nevadí, ale to třeba plastový stahovačky na kamenech taky ne, pneumatika hozená do vody taky ne, plechovka od kukuřice taky ničemu nevadí a skleněná flaška od piva taky není toxická.
Odpadávací olova nepoužívám, ale je to spíš z důvodu toho, že jsem neměl nikdy potřebu a vždy bylo jiné východisko … pokud bych se ale dostal do situace kdy nebudu mít jinou možnost rozhodně radši nechám ve vodě pár olov než abych přišel o rybu – jsem rybář ne ekologickej aktivista … :-)))))

Lumír

Lumír před devíti roky

Raggo » Kdyby silovou zdolávačku. Normálně jsem chtěl rozjetýho kapra po záběru na volné vodě přibrzdit a pak zastavit. Už při lehkým brždění se narovnal. Žádný super tah.
Dlouho jsem s Longsankama nechytal, nevím jak jsou na tom s ostrostí. Vím ale, že se jejich výroba přesunula do nové factory v Japonsku – tam, kde se dělají i Gladiatory.
Ohledně toho olova – nevím, asi se neshodneme. Lednička a v podstatě inertní olovo zapadlý v sedimentu je podle mě rozdíl :-)

Martin Matuš

Martin Matuš před devíti roky

Raggo » není to žádná teoretická chemie, ale holá skutečnost. Chemie naštěstí funguje všude stejně a nedovedu si představit tunu olova ve vodě. Jak už psal Lumír, olovo ve vodě rychle oxiduje, stejně jako rychle oxiduje na vzduchu. Olovo je rozpustný v kyselinách, s kterýma tvoří další sloučeniny.

Raggo

Raggo před devíti roky

Lumír » I takovýto názor jsem zaregistroval. Nevím co je na tom pravdy a do jaké míry se dá teoretická chemie aplikovat na jezerním dně ale když to poženu vyloženě do absurdna, tak taková „zakonzervovaná“ lednička ve vodě asi není zcela přirozený element, jestli mi rozumíš :) Jak jsem řekl, trhání montáží nezabráníme nikdy a v extremním případech a s cílem lolu trofejní ryby se to omluvit patrně nechá, ale znám lidi co tímhle stylem loví 60ky při kadenci třeba 15 záběrů denně a to je, shodnem se oba, přece kravina…

Co se týče kopií longshanků od Maruta, měl jsem je rád než začla jejich kvalita skutečně rapidně klesat a to hlavně v ostrosti. A co si budeme povídat ony poslední várky original CRU banánů na tom s ostrostí nejsou o nic lépe…Mimochodem ty zastavuješ ryby s háčkem tohoto typu ? :) Mě teda na nějakou silovou zdolávačku nepřijdou stavěný.

Skálič

Skálič před devíti roky

Raggo » tohleto téma by mohlo bejt jako samostatná diskuze nečekal sem že se tu rozjede tohle :-D

Skálič

Skálič před devíti roky

Lumír » tu oxidaci řešim tim že jakmile si odleju olova tak je dám všechy do kýble a zaleju vodou třeba na 2–3 dny nikdy bych ho do vody lesklý.asi bych se bál že když chytám kousek od břehu bude se lesknout…

Raggo

Raggo před devíti roky

Martin Matuš » Tuna olova zcela určitě a díky fištrónům co si olůvka odlévají s minimálním nákladem a tohle neřeší to může bejt reálná hrozba. Je to prostě cizí prvek co nemá na dně vod svoje místo. Je jasný, že člověk občas trhá a o montáže přichází, ale cíleně si stavět odpadávačku mi přijde zcestný

Lumír

Lumír před devíti roky

Raggo » Čau , hele nedá mi to na tohle nezareagovat. Sám taky někdy používám podomácku odlité olova pro odpadávací systém. Chápu Tvůj argument ohledne „nature-unfriendly“ námitky, ale tak to není. Řešil jsem to s jedním chemikem a ten se tomuto dotazu vysmál. Olovo sice je toxické, jen po krátkou dobu. Ve vodě po celém povrchu olova proběhne rychle proces oxidace. Při něm se nepotažené olovo pokryje sloučeninou – oxidem olova, který ho řekněme „zakonzervuje“ a dál pak k žádné interakci s vodou ve smyslu kontaminace neprobíhá.
Nepokouším se to bezpodmínečně obhajovat, jen říkám, že olovo ve vodě není takovým jedem, jak se na první pohled zdá. Odpadávací zátěž je podle mě v některých situacích naprosto nevyhnutelnou volbou k bezpečnýmu zdolání ryby. Kameny na odpadávačku jsou alternativa, ale ne všude. Když jezdíš po evropských vodách, tak víš, že zdaleka ne všude jsou k nalezení. A vozit si je s sebou 1000km do Francie je trochu blobost.

K otázce produkce Carp System: podobně jako Petr Kalach ( a zřejmě drtivá většina mladých kaprařů), i já jsem velkou spoustu jejich end-tackles ve svých začátcích používal. Ze dvou důvodů. Jednak nic víc nebylo běžně k sehnání a cena byla v mých studentských letech taky kruciální argument :)
Dnes to ale vidím opravdu jinak a do regálu s CS bych se při doplňování stavu mýho tackle boxu určitě nepodíval. Drtivá většina jejich produkce je naprostý low-end, který oslovuje rybáře jen cenou. Je pravda, že přebalený Maruta v krabičkách Carp System jsou některý velmi schopný, ale třeba jejich kopie Longshanku od CRU vel 8 mě několikrát u vody rozžhavila do běla. Stalo se mi, že mi došly originály LS a v republice toho času nebyl k mání jediný balíček. Koupil jsem kopie od CS a myslel si, že to bude podobné. Po 3tím nedobržděným kaprovy a narovnaným háčku jsem je hodil do popelnice. S originálním háčkem od CRU se mi to nikdy nestalo.
Podtrženo sečteno – dnes to vidím tak, že atraktivní cena end-tackles od Carp systemu ani jiné podobné firmy pro mě nepřeváží nedokonalost těchto produktů a volím raději kvalitní produkty. Nemám na ryby tolik času, aby se mi u vody chtělo zkoušet, jestli ta která součást mé udice opravdu vydrží trofejní rybu.
Podotýkám, že mluvím o věcech řekněme od šokáče po zarážku. Taštičky, lehátka, bivaky atd od CS neznám, nemůžu se vyjádřit.

Martin Matuš

Martin Matuš před devíti roky

Raggo » myslíš, že olovo co zůstane ve vodě nějak poškozuje životní prostředí? Nejsem přesvědčený o tom, že by odpadávací olovo co zůstane ve vodě dramaticky ohrožovalo kvalitu vody.

Skálič

Skálič před devíti roky

Raggo » kámen by to asi řešil no ale nemám člun ale šlo by tam asi zabrodit nějak to položit… to olovo neodpadne při každé rybě u ryb do 80 to tam zůstane ale lepší ryby to vytrhnou tak můžu ho dát na pevno ale to tam bude zůstávat celá montáž což neni taky žádnej ideal nebo si udělat kamenný zátěže to bych mohl skusit…

Raggo

Raggo před devíti roky

Skuli » Minimoval si ztrátu ryb a maximalizoval negativní dopad na životní prostředí, super bilance. Kameny ? Zavážka, nic takovýho tě nenapadá ? Nebo se na to holt vykašlat a chytat jinde. Tvůj přístup typu "Já si to odlévá sám, mě to nic nestojí " je hodně mimo mísu mě takovýhle jednání prostě vytáčí

Skálič

Skálič před devíti roky

Raggo » tak třeba na labi kde trávim 90% času na kamenech se mi dost často stalo že sem přišel o rybu právě kvuli olovu který mi zapadlo do kamenůco používám odpadávačku tak sem ztrátu ryb minimalizoval…

Raggo

Raggo před devíti roky

Skuli » S bižuterií od Carp systému jsem v podstatě začínal. Do nedávna jsem si nemohl vynachválit i některé typy háčků z jejich sortimentu. Poslední dobou mi bohužel přijde, že jejich ostrost jde rapidně dolů, takže už je v podstatě nepoužívám. Penál na drobnosti mám od nich dodnes a slouží v pořádku. Teď z jiného soudku…dej mi jedinej soudnej argument pro použití odpadávacího olova ? Mně to přijde jako maximální prasárna. Neni ti to vůči dané vodě trochu blbý ?

Skálič

Skálič před devíti roky

Mirek » to se mu omlouvám ale tak může mít věčinovu akcií a je prakticky majitel :-D

Gustav Hulibrko

Gustav Hulibrko před devíti roky

Skuli » Miras? ani náhodou vlastní jen 35%:-)))))))

Skálič

Skálič před devíti roky

Fosgen » mas pravdu ty závěsky dřív praskaly fakt hodně když ses pořádně opřel do prutu byla to celekem tutovka tak sem začal používat od ACE a ted zase jen CS. já tmel měl asi jednou používá radši normální broček :-D ale rád ho skusim dej vědět jakej je až ozkoušíš

Skálič

Skálič před devíti roky

Miras » nejsi majitel firmy? tohle je podezrely :-D

T.Karel

T.Karel před devíti roky

Jak už jsem psal používám CS produkty a nemám s nimy problémy ,Shelter I používám velice intezivně jíž čtyří roky a funguje stále výborně . Svého času jsem používal háčky od Kordy a měl jsem s nimy víc problémů než s háčky CS a to jsou za zlomek ceny .Musím podotknout ,že v dnešní době je opravdu velký výběr a je na každém co si vybere a nemá cenu někomu něco vnucovat ,je to každém jednotlivci .

Lukaz

Lukaz před devíti roky

mam shelder II uz asi 2 roky a za ty penize je v pohode, jinak mam taky box, stojan a hacky jsem taky jednu chvili pouzival a taky celkem v pohode…PVA nic jsem taky pouzival a nestalo se mi nikdy, ze bych ji vytahnul nerozpustenou, takze jsem byl spokojenej… jinak cca 4kc za hacek je rozdil, nez 15kc za kus celekm a na to labe je to potreba celkem menit:))

Petr Kalach

Petr Kalach před devíti roky

Když jsem začínal s kaprařením, byl CS prakticky jediné kloudné a v období střední školy také dostupné co se dalo koupit. Dnes jsem trochu perfekcionalista, tak většina výrobků CS jaksi neodpovídá mým představám (a to i třeba zde zmiňovaná olova – chytám jen s matnými). Na druhou stranu, když porovnám cena a výkon tak bych jistě některé jejich produkty nezatracoval. Jak se zde již několikrat psalo, tak háčky jsou jasným příkladem (ale ne všechny druhy a do všech strategii lovu). Našla by se spousta, hlavně drobností, kde sice nemluvíme o luxusním zboží, ale velmi dobrém výkonu za dobrou cenu. Osobně bych asi nikomu neradil investovat do drahých věcí, jako jsou třeba bivaky, kde už jsou k dostaní za podobnou cenu mnohem výkonější výrobky.

Fosgen

Fosgen před devíti roky

Skuli » jo taky jsem ho koupil, u vody jsem ho ještě neměl ani s ním nedělal žádný návazec, ale na první dojem taky žádnej šlágr, je hodně tuhý a trhá se, takže podle mě, aby to dobře šlo nažmoulat na návazec bude se ho muset dát větší hrouda, ještě uvidím jak se bude chovat ve vodě, snad se nerozpustí :-o))))

Fosgen

Fosgen před devíti roky

Radek Fox » jo některý věci se změnily, pamatuji si například závěsky které CS prodával cca před 4mi lety a ty stály total za prd, byly slabonké, praskaly a celkově provedení bylo hodně odfláknuté, pak ale začali dělat tyto tak jsem se k nim vrátil a to nejen kvůli ceně, která mě zrovna u závěsek moc netrápí když ročně přijdu tak o dvě.

jinak ta nit mě moc nenadchla 30+ má podle mě daleko lepší a cena není zas tak rozdílná :-))) , ale už jí mám tak jí zdělam :-o)))

Miras

Miras před devíti roky

Jsem fanoušek CS:-)
Mám krabičky, háčky, olova, obratlíky, dipové kleštičky, fluorocarbon, jehly, futrál na olova, futrál na hlásiče, futrál na navijáky, futrál na náhradní cívky, stahovací pásky na prut – neopren, zavrtávací vidličky, lehátko, batoh, taška alá carryall, sušící vak na boilies, zazipovací taška na boilies, camu oblek, čepice, neoprenové ponožky, broďáky, podložka-feeder, podložka-vanička, vnadící lopatka, gumové koncovky na vidličku, podběrák+plovák, bivak – klasika, bivak Shelter II, deštník, bodák na deštník a stolek do bivaku. Kdyby mi to nesloužilo, tak bych to nekupoval.
Koukám, že toho je celkem pěknej seznam:-).

Radek Fox

Radek Fox před devíti roky

Ono je také důležité podotknout, že mé hodnocení této firmy se vztahuje k rokům už dávno minulým, možná dnes na kvalitu i provedení výrobků více dbají, ale já si za tu dobu našel své favority od různých firem a Carp System mezi nimi určitě není.

Pospa

Pospa před devíti roky

Podle mě dobrá volba pro začinající kapraře ;-) a háčky? Super ;-) za ty prachy! Jinak mám jejich carp box.

T.Karel

T.Karel před devíti roky

Skuli » Ano jeden je k mání

Skálič

Skálič před devíti roky

T.Karel » a ty chces jeden prodat nebo co? jestli to spravně chápu :-D

T.Karel

T.Karel před devíti roky

Skuli » K bivaku přehoz je k Shelteru II ne ,začali je letos zase dělat ,kdyby jsi ho potřeboval mám dva .Jeden jsem si koupil druhý dostal je to parádní věc Shetera I už má čtyři roky taky super ale tohle má navíc i předek a nechá se dát podlážka

Filla

Filla před devíti roky

Fosgen » nitka je odzkousena a cajk, na tom neni co zku*vit ;)

Skálič

Skálič před devíti roky

skoušel ste někdo to plastický olovo?

Skálič

Skálič před devíti roky

Fosgen » já sem labák podbřeháč takže ty náhozy mě to nijak nebrzdí ale máš pravdu že se s tim dál moc dobře nehází…

Fosgen

Fosgen před devíti roky

já zas PVA abych řekl pravdu moc rád nemám ikdyž kvůli příznivé ceně je ve výbavě mám, jelikož u pončochy mě štve jak je vytahaná a nedrží tvar, místo válce to dělá takovou divnou bambelu a hodně brzdí pri nahazování, nit jsem koupil až letos tak uvidím. Raši mám PVA Fox atd..

Skálič

Skálič před devíti roky

T.Karel » myslíš shelter 2? ten bivak ? zimní přehoz k tomu asi neni co?

T.Karel

T.Karel před devíti roky

Lidl » Já punčochu používám hodně a nemám s ní žádný problém stejně jako se sáčkama

Skálič

Skálič před devíti roky

Lidl » nit nepoužívám vůbec takže můžu bejt klidnej :-D doufám že si tam měl aspon pořádnej řetěz :-D

Lidl

Lidl před devíti roky

Skuli » s punčochou jsem nikdy problém neměl. Jen PVA nit mě ve dvou případech zklamala, a tak jsem na ní pochopitelně zanevřel:).

Skálič

Skálič před devíti roky

Tomajo » sít dokoupí za pár kaček :-D

Skálič

Skálič před devíti roky

Lidl » asi na to pva si neměl moc dobrou ruku co si napsal se mě nikdy nestalo asi to byl nákej regálo válec :-D ja pužívám hlavně pva sítku a vždycky stoprocentí a pve pěna taky v pohodě

Tomajo

Tomajo před devíti roky

Radek FBC » moc nedoporucuj, jeste jsi ho nenamocil :-) Aby se nerozpustil jak PVAcko :-)))

Lidl

Lidl před devíti roky

Vyzkoušel jsem toho od nich hodně, ale zrovna PVA bych už nabral ani za zlatý prase. Když jsem ho parkrát po 12h vytáhl nerozpuštěné, tak to opravdu nemá v mé výbavě co dělat. Za ty peníze se dělají kvalitnější výrobky. Co se týká penálu na návazce, pouzder na navijáky a cívky, tak ty jsou v pohodě. Stejně tak jsem dlouhou dobu používal jejich závěsky a taky jsem s nima neměl problém;).

Radek FBC

Radek FBC před devíti roky

A já doporučím podběrák. Pěkné zpracování a dobrá cena. Jo a háčky, souhlasím se všema podemnou

T.Karel

T.Karel před devíti roky

Používám od nich hodně věcí a můžu doporučit háčky ,PVA , ShelterI ,Shelteri II i jejich bivak

Skálič

Skálič před devíti roky

Boža » jo jo máš pravdu pva je taky celkem v pohodě ty háčky ti vřele doporučuju určitě nešlápneš vedle

Boža

Boža před devíti roky

Minulý rok jsem měl hodně věcí ve výbavě od Carp Systemu, byl to komorák a kaprařská taška, dále sem měl stojan a také přístřešek. Za ty peníze sloužily super ted ty věci používá můj brácha a paráda. Já s oblibou používím PVA materiály od této firmy, jak tu kluci píšou tak s háčkama skušenosti nemám, ale podle toho co píší je asi zkusím :-)

Skálič

Skálič před devíti roky

Radek Fox » jo něco tam je ale asi to vyrábí náká firmaa oni to mai u sebe jako jsa ale co sem koukal tak sou vetšinou ICE fish a nevypadaji zrovna valně ale kaprový klacky sem tam nenašel :-D

Radek Fox

Skuli » To už prodávají pod touto značkou pruty i navijáky ???

Skálič

Skálič před devíti roky

Radek Fox » spíš bych řekl pro začínající kapraře to určitě nebude krok vedle ale chtěto by to číst recenze a právě takovéhle diskuze aby věděli za co je lepší si připlatit a co se dá koupit kvalitní a levněji než u renomovaných firem… já osobně nedoporučuju hlásiče neměl sem s nima moc dobré zkušenosti tady je určitě lepší si připlatit… Pruty a navijáky sem nikdy nezkoušel ani nebudu tady mám úplně jiný favority…

Radek Fox

Skuli » Je to jasné, však jsem se níže vyjádřil, že se najde mnoho lidí, kterým budou tyto věci stačit. Ryby se dají chytat i na bambusák…

Skálič

Skálič před devíti roky

Radek Fox » samozřejmě že olova si odlejvám ale každej tu možnost asi mít nebude olovo se schání čím dál hůř :-D tak at radši kupujou :-D když dojdou a neni čas na odlejvání tak si taky náký koupim ikdyž nerad :-D ale k tématu měl sem nákdy pouzdra atd a například sem měl pouzdro na návazce a to stojí za vyliž voko :-D ale podložka mi slouží už asi 5 let a v pohodě ale změna mě taky čeká chci nákej bazének… každá firma má i nějaké výrobky co nestojí za nic ale pro mladý kapraře co choději do školi je to určitě rozumný já třeba nechytám na jiný zavěsky než na CS a někdy ACE… a ta bižuterie celkově neni vubec marná

Radek Fox

Skuli » Háčky Maruto jsou dobré, za ty prachy paráda. Olova nemají nejdražší a proti konkurenci se určitě vyplatí. Pokud však chytáš na odpadávací olova, je lepší si je sám vyrobit a cena bude méně než poloviční !!!
Jinak už výrobky této firmy dlouhou řadu let nekupuji, je to vesměs všechno plagiát od značek, které daný výrobek navrhly a vyrobily, jenže ve zcela jiné kvalitě. Ano, zaplatím u nich daleko více, ale mám větší jistotu, že kupuji kvalitní zboží, které něco vydrží.
Chápu, mnohým tyto výrobky za pár korun stačí a jsou spokojení, nikomu jeho volbu neberu. Já mám na věc jiný pohled a nehodlám na rybařině šetřit na úkor kvality.

Skálič

Skálič před devíti roky

já osobně nedám dopustit na jejich háčky za tu cenu je to bomba a kvality víc než slušná na Labi kde musím měnit často háčky na jiné háky nechytám(nikdy mě nenechaly ve štychu) a olova do 40 kaček za i 150 gramová olova to sou celekem pěkné ceny a když chytáte s odpadávacímy olovy a záběrů je hodně dá se na tom ušetřit pěknej peníz…

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (57) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč