Spodding

Všechny diskuze » Vybavení » Spodding

Spodding

Založil Lumír

Dne 27. 7. 2014 21:26

Odpovědí: 829

Spodding

Rád bych otevřel diskuzní vlákno zaměřené na všechny aspekty vnaděním raketou/spombem. Jak vypadá vaše sestava od prutu až po raketu..?

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 20 (829) Starší Nejstarší »

smolda

smolda před třemi měsíci

sindeji » Tenhle Distance jsem měl.

sindeji

sindeji před třemi měsíci

smolda » Máš na mysli Greys GT Spod bez označení Distance, nebo ještě něco jiného? Na obrázku vypadá dobře, ale nenašel jsem s ním moc videí, obrázků recenzí atd. Snad jen tohle.

smolda

smolda před třemi měsíci

sindeji » G Od Greyse jsem měl předchozí model a byl suprovej!

sindeji

sindeji před třemi měsíci

125329-1-448.jpg

125329-2-664-nahled.jpg

Objednal jsem spodovej proutek Greys GT Distance Spod 12.6ft, máte ho někdo? Myslíte, že bude ok?

Příspěvek upraven autorem.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před třemi měsíci

Michal T. » trošku složitější bazmek ale aspoň nebude dělat takový rámus na vodě jako spomb,a určitě dobrý na zakrmení vázky třeba stromu,jen při silnějším bočním větru bych to neviděl moc funkčně:)

smolda

smolda před třemi měsíci

Michal T. » Pokud budeš chytat na hlubší vodě než metr, neboj nikdy to nebude malá hromádka. To platí pro každou raketu.Čím hlubší voda, tim větší rozptyl.

Michal T.

Michal T. před třemi měsíci

A co říkáte na tuhle raketu?Myslím,že to není špatný nápad.Na dně aspoň nebude malá hromádka krmení ale bude více rozprostřeno.TFG airbomb https://www.youtube.com/watch?…

kalinz

kalinz před čtyřmi měsíci

Šupina » na videu sa lúbila aj men ale keď som ju teraz videl na živo tak čistý mínus a videl som ju u viacerých predajcov nakoľko som ju najprv pozeral len u jedného kde som si myslel že to je len nejaká nevydarená séria ale nebola nakoľko aj u ostatných to bolo to isté

Šupina

Šupina před čtyřmi měsíci

kalinz » Jen jsem viděl to video a líbí se mi vzhledově.Podle toho videa plave-Spomb ne -bez plováčku.Osobně krmím malým a středním SPOMBem

kalinz

kalinz před čtyřmi měsíci

Šupina » neviem ci so uz vyskusal tu raketu co je na videu ja som ju pozeral cez vikend na vystave a ziadna slava lepsie prevedenie ma fejkovej spomb jak toto

sindeji

sindeji před čtyřmi měsíci

125101-1-999.png

125101-2-268-nahled.png

Co říkáte této sestavě? Greys – GT 12ft Distance Spod Rod + Ultegra 3500 XSD. Teď to mají jako set na https://www.total-fishing-tackle.com/…gra-3500-xsd
Tahle malá ultegra udělá na jednu otočku udělá 103cm. Předpokládám, že bude potřeba použít vlasec 0,20–0,22 mm, nebo raději tenkou pletenku?

Bojím se, aby ten naviják přece jen nebyl moc malej.

Jinak spíš to chci na co největší vzdálenost, zas tolik krmení za den nevyházím a doteď jsem používal Okumu DS80, která má poměr 3.8:1, což je nevím kolik na na jednu otočku, ale předpokládám, že víc jak metr ne a to stahování mi nevadilo.

sindeji

IvanS » No já právě ještě nevím, jsem v raném stádiu výběru :) určitě by měl být menší než ta Okuma DS80 a s větším převodem, Aerlex spod bohužel vídám jen ve velikosti 10000. Třeba bazarovej Emblem-x 4500a, jak tu před lety vkládal zadavatel této diskuze, by se mi zamlouval.

Michal T.

Michal T. před čtyřmi měsíci

Mám naviják Scepter gtb,cívku 6000 a 250m spod šňůry od Sportcarpu.Na to stahování prázdného spombu to bohatě stačí.

IvanS

IvanS před čtyřmi měsíci

sindeji » neuvazoval si o nejakom Shimane velkosti 7000–8000? Alebo starsi Airlex spod, alebo klasicke verzie.. Skratis brzdu a mas spolahlivy navijak strednej velkosti.

sindeji

Ahoj, sháním spodovej naviják. Zatím jsem používal Okumu Distance Surf DS80, kterej je pro spodování moc velkej. Kolikrát zvažuju jestli ho s sebou k vodě tahat (většinou chodím s výbavou daleko pěšky).. Rád bych něco menšího, ale s dobrým převodem a aby šlo nahodit daleko. Klasika Daiwa Emblem Spod se teď dá koupit za 100 liber, ale to bych si asi nepomohl.

Ledňáček

Ledňáček před sedmi měsíci

sindeji3 » Zaujal mě ten bivak , nevíte , co by to mohlo být za typ ?

tadychcíppes

tadychcíppes před sedmi měsíci

Hudiny » plnou asi těžko, ten plováček je malej

Hudiny

Hudiny před sedmi měsíci

sindeji3 » zaujímalo by ma, či ten zrezaný(=menší vztlak) plavák dokáže udržať na hladine aj neotvorenú teda plnú raketu kŕmenia. Popravde neskúšal som to ani s nezrezraným

tadychcíppes

tadychcíppes před sedmi měsíci

Stává se vám někdy, že se SPOMB raketa ve vzduchu rozkýve → letí bokem → tím pádem spadne blízko? Už jsme to tu řešili. Já se toho nemůžu zbavit. Teď mě inspirovalo tohle video. Je fakt, že dřív jsem s tím problém neměl a letos jsem začal používat plovák, tak jestli to nemůže být tím. Zajímalo by mě jestli ho někdo používá při náhozech nad 100m.

Šupina

Šupina před desíti měsíci

Bady-87 » Jsou to asi Srbové,nebo Chorvati http://www.carp-system.com/…-rocket.html

Bady-87

Bady-87 před desíti měsíci

Šupina » no vypadá velice dobrě. Neviš podrobnosti? Kde, za kolik atd.???

Šupina

Šupina před desíti měsíci

RED Mama je minulost,tahle raketa vypadá dost dobře a dobře se s ní pracuje

kalinz

kalinz před desíti měsíci

Zdar borci chcel by som si kúpiť kobru len sa neviem rozhodnúť
1 Fox – Rangemaster Carbon 26mm
2 RidgeMonkey – Carbon Throwing Stick
Ktorú by ste odporúčali ?? najlepšie z vlastnej skúsenosti plusi/mínusi ???

tadychcíppes

tadychcíppes před jedenácti měsíci

ahma » hele jak říkám: s tímhle prutem, touhle stejnou origo spomb raketou (ještě jsem ji neurval ani se nerozbila), stejnou šňůrou a navijákem jsem minulej rok házel úplně na pohodu… asi se to budu muset znova naučit :-))

ahma

ahma před jedenácti měsíci

sindeji3 » hele tak to to bude pravděpodobně stylem. Hazis moc trhem, chce to víc svihem, tahem…
Občas to taky děla vyosena zaveska spombu, hlavně u china raket… ale to by sis asi všimnul,viď?

strop330

strop330 před jedenácti měsíci

Taky se mi stává že ta raketa se mi jakoby rozkmita. Zkusím to strepat a nahodit do teď jsem naplnil a šup to tam tak zkusím ten váš fígl a uvidím. Většinou krmim partiklem tak by to mělo fungovat a je pravda že to dost zkracuje nahoz.

tadychcíppes

Miras » já jsem taky přesvědčenej, že jde o techniku hodu.. nojo, ale jak se toho zbavit :-) se stejným prutem stejným spombem jsem minulý rok házel v pohodě… asi budu muset víc házet

Miras

Miras před jedenácti měsíci

sindeji3 » U mě to bylo způsobeno špatnou technikou hodu + jsem zjistil, že se mi s 13ft spombovým prutem hází lépe a přesněji než s 12ft.

tadychcíppes

NeBeroun alias Qwerty81 » ne normálně plnou cívku, už jsem tuhle otázku pokládal i na MRKu a řekl bych že to je z 60% stylem hodu a 40% náplň rakety

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před jedenácti měsíci

sindeji3 » nemáš třeba míň vlasce na navijáku?

tadychcíppes

Sněžnik » Právě, že přesně takhle s tím zatřepu, ale já dávám jen 20mm pelety a boilies a zkouším plnit na max, takže se to stejně moc nehne. Zkoušel jsem i dávat míň a stejně se mi to rozkýve. Asi mám teď blbej styl hodu, protože minulej rok jsem házel úplně v pohodě, raketa lítala dál než jsem dokázal hodit olovem. Teď se raketou ani nepřiblížím, většinou to padne na poloviční vzdálenosti. Možná tak jeden z pěti hodů se mi povede.

Sněžnik

Sněžnik před jedenácti měsíci

sindeji3 » Nejspíš raketu naplníš,zavřeš a hned nahazuješ.To způsobí to,že se ti krmení při náhozu posune do zadní části a to Spomb rozkmitá a nához podstatně zkrátí.
Takže,naplnit,zav­řít,párktrát Spombem zatřepat,aby se krmení utlačilo v přední části a šup to tam :-).

ahma

ahma před jedenácti měsíci

sindeji3 » většinou to děla blbě naplněna raketa…

tadychcíppes

Letos jsem ladil styl nahazování, olovem hodím dál, ale při nahazování spombem se mi raketa rozkýve a letí po poloviční vzdálenost. Ahoj nevíte co dělám blbě? Nikdy mi to nedělalo a teď se toho najednou nemůžu zbavit.

--martin--

--martin-- před jedním rokem

smolda » Díky

smolda

smolda před jedním rokem

(Reakce na –martin–) Na prutech s montáží přidej omoty o hloubku na které chytáš.

--martin--

--martin-- před jedním rokem

Spodaři a spodařky , jsem v tomhle oboru laik tak se ptám jak je to s naměřením vzdálenosti na raketě a na prutu s montáží,je to stejné nebo se na prutu s montáží něco přidává?

B3R4

B3R4 před jedním rokem

Pinja » Mám ji od zimy na navijáku a za mě zatím naprosto OK, pavouci mi z navijáku nelétají, tak jsem spokojen :)

Pinja

Pinja před jedním rokem

Nějaké zkušenosti s šňůrou Sportcarp Maxi Spod?

Skuli

Skuli před jedním rokem

děkuju pánové :-)

FishmanAlda

FishmanAlda před jedním rokem

Skuli » ložiska jsou o rozměrech 9/17/5 na kliku a 3/6/2,5 na worm shaft

ahma

ahma před jedním rokem

Skuli » kdyz menim jakékoliv ložiska, vždycky davam japonsky… rozměr si uz nepamatuju :-)

Skuli

Skuli před jedním rokem

ahma » jaká si použil ložiska jestli se můžu zeptat?

ahma

ahma před jedním rokem

Nejlepsi by bylo, kdyz by na spodovym navi brzda nebyla vubec… jako treba Avid:)
Nicméně aerlex mi funguje skvele, ale az po doplnění lozisek

Skuli

Skuli před jedním rokem

Milan Rostek » chodí krásně hladce řikám za mě super… ale ta brzda je prostě o zvyk když si ji pak nastavíš podle sebe už na ní nemusíš šahat :-)

Milan Rostek

Milan Rostek před jedním rokem

Skuli » Už ho mám doma a zítra mám v plánu si ho vyložiskovat tak uvidíme jak to pofičí…

Coudek

Coudek před jedním rokem

Taky mě ta brzda u Aerlexu 7000 nesedí ale u spoďáku je to jedno :-).

Skuli

Skuli před jedním rokem

Milan Rostek » pokud myslíš Shimano Aerlex 7000 XTA SPOD tak za mě můžu doporučit neměl sem nejmenší problém :-) akorát ta brzda pro mě byla nezvyk :-)

smolda

smolda před jedním rokem

"Kubiny" » Dobře:-)

Hans.P.

Hans.P. před jedním rokem

Kany » ahoj banshee je super. Za malo penez hodne muziky

Kany

Kany před jedním rokem

Ahoj, potřeboval bych doporučit nějakej Spod prut tak do 2000kč.
Většinou používám střední raketu. Koukal jsem na TFG Banshee Spod, co na něj říkáte?

"Kubiny"

"Kubiny" před jedním rokem

117720-1-128.jpg

smolda »
Namotáno, tak snad bez pavouků; )

smolda

smolda před jedním rokem

kalinz » Podmotej to páskou a kup si 250 metrů. Dál asi nehodíš.

kalinz

kalinz před jedním rokem

Zdar kolik metru snury vejde na aerlex spod 10000?
16 a 20mm snura
Diky

ahma

ahma před jedním rokem

Bady-87 » preklik. Je to přímo freespirit Spod 13ft… snad na vývoji pracovali s firmou spomb, i kdyz nevim jak moc to je relevantni… nicméně klacek luxus

Bady-87

Bady-87 před jedním rokem

ahma » a to má 3,5lb onačení přímo spod? :-D hele já toho už tahám tolik, že jeden prut mě asi nezabije a kór na závody se bude druhej hodit ;-) a jak to je řada ctx nebo tak něco??? Mám všechny pruty fox, tak abych věděl kde hledat. Dik

ahma

ahma před jedním rokem

Bady-87 » zkus si vyzkoušet spodak od freespiritu…
Ja ho mam v 13ft a 3,5lbs a lítá z nej luxusně jak střední tak velký spomb…
Představa toho ze bych vozil 2. spodak je dost hrozná:)

Bady-87

Bady-87 před jedním rokem

Taky mám jeden spod tvrdej jak lešenářskou trubku. Na partikl super, ale dal jsem tam zig mix a nenahodil jsem ani 50m. Chci koupit druhej tady k tomu. Mám v hledáčku fox torque namáte ho někdo???

smolda

smolda před jedním rokem

Kouba » Házel jsem s nějakým spod od Daiwy a bylo to hrozný. Raketa plná kukuřice a prut se ani neprohnul! Sotva jsem dal 100 metrů.

Kouba

Kouba před jedním rokem

smolda » jo rozumim. Cekal bych ze snad vyrobce lesenovou trubku nebude davat do prodeje kdyz vi ze se bude pouzivat na spod rakety coz je v rozmezi nejakych gramu předpokládám… ale opravdu ve spod hulkam sem uplne mimo necham si rad poradit

smolda

smolda před jedním rokem

Kouba » O to nejde jakou máš sílu, jde o to, že tvrdej prut potřebuje těžkou raketu. Když povalíš partikl, pohoda, ale dáš tam koule a nebo metoďák a jsi v p…i. Házel jsem s tvrdým prutem a vůbec to neleťelo, nehraju sice hokej, ale tintítko taky nejsem.

Kouba

Kouba před jedním rokem

kok » dík za info, o tom byronu vim je to klasika :) měl snad každej krmitkář na mušově velkej krmele obalit šrotem a poood:) Možná se po-ohlidnu na bazarech:) ja sem používal na spodovaní i starou oravu tam si člověk může dovolit taky těměř vše :), zatím mám v hledáčku spod od Foxe píšou 5,5 lb a slyšel jsem i chavu na nějakej od NGT prej je taky bitelnej

Kouba

Kouba před jedním rokem

smolda » Tvrdost mi nevadi nejsem uplně lehkej, i na hokej mám najtvrdší hokejky který ohnu upe v pohodě, S prutem bych asi problem neměl ale chapu zbytečne bych se dřel.

viceroy

viceroy před jedním rokem

strop330 » jj na mrku :-)

Milan Rostek

Milan Rostek před jedním rokem

117276-1-260.jpg

Letos tomu chci dát a tak jsem se rozhodl pro tenhle katapult. Navijak mam v planu pořídit aerlex spod. Mate někdo ten nový aerlex? Jaky je?

strop330

strop330 před jedním rokem

viceroy » :-) dobře ty :-) dnes jsem do toho praskl vzal jsem toho Foxe byl v akci nebylo o cem přemýšlet.
Přemýšlím nad tím kde jsem o tom diskutovali a bylo to na mrku ne?

viceroy

viceroy před jedním rokem

strop330 » no to by jsi mel se taky muze stat ze se nebudou vyrabet :-)

.

. před jedním rokem

Kouba » century FMA a FMJ, nemají v názvu sice spod, ale to vůbec nevadí, …přijde mně že to jsou nejbytelnější pruty na trhu, pak už jedině surfový. Mají i opačný spoj kdy vrchní díl zasouváš do otvoru ve spodním díle, …jsou těžký. Kdybych holdoval krmení prutem a chtěl mít něco hezkýho, tak bych volil asi tohle. Možná se budeš smát, ale napadl mě ještě byron power cast, je to hříčka přírody:), …teleskopický prut který je ze čtyř dílu a se čtyřmy očky ( první sklápěcí a druhé od špičky posuvné ) je hrozně lehkej, ale průměrem lešeňovka s hodně dlouhou pákou, nicméně tenhle prut kdyby jsi sehnal někde na bazaru za pětikilo, neprohloupíš. Odhazoval jsem s tím 200gramů a víc, včetně rakety a některý spoďáky to možná strčí do kapsy, prostě dříč. Kdysi když frčely surfový pruty se s tímhle házelo takzvaně za horizont:) a nevím o nějakém zlomení. Mám ho doma a kdybych někdy začal krmit raketou, bude připraven

strop330

strop330 před jedním rokem

viceroy » :-):-) ještě jsem se nerozhoupal to máš pravdu já než něco koupím tak to trvá :-):-)
Ale mám dva favority Fox warior a nebo Tfg banshee a teď řeším kterej snad si to rozmyslím než roztají ledy :-)

« Nejnovější Novější Strana 1 z 20 (829) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (10 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč