SPORTEX

Všechny diskuze » Vybavení » SPORTEX

SPORTEX

Založil Patrik Vlček

Dne 22. 3. 2012 08:49

Odpovědí: 26

ahoj, minulý rok jsem si pořidil levnější řadu prutů sportex a zatím jsem velice spokojen.jaké máte vy zkušenosti s pruty značky Sportex?

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (26) Starší Nejstarší »

Jakub Trimay

Jakub Trimay před dvěma roky

Skuli » no to ti musím dať zapravdu chytal som s rôznymi prútmi ale sk3 od soniku mi prirástli k srdcu majú perfektnu zdolávaciu akciu slušne sa s nimi hádže a design maju taktiež velmi podarený

Swanny

Swanny před dvěma roky

měl sem tu čest s morionem ve 12´ 3lb a zdolávačka krásná, parádní akce na 7-mi očko ale házet sem s nima neházel, říční rybolov to nedovoloval.
Vlastnil jsem chvilku Morion Stalkery – krásnej odhoz, lehčí kaprařina v pohodě, ale koreček dosti náchylnej řekl bych, jiank super počin u sportexu vědí co dělaj. Podle mě firmička, která ještě promluví . . ale jak říká Radek . . . . Century je Century ( NCS ) :-)

dubinek17

dubinek17 před dvěma roky

Ahoj vlastnim od lonského září Sportex FBC Carp 12 ft – 2,75 lb a jsem nadmíru spokojen.Jak na házení tak aji na zdolávačku jsou výborné.Já teda většinou zavážim takže si nestěžuju ale když musim nahazovat tak se toho nebojim dávam 90g olovo a bez problému 100m hodim.Vřele doporučuju.

Radek Fox

Radek Fox před dvěma roky

nitrix » Pruty fa Sportex byly moje druhé kaprové pruty v životě. Měl jsem několik typů, jako první jsem si koupil Kev Carp, takové gumové šediváky. K nim jsem si pořídil na nahazování Hi-Mod, to byly brka, létalo to z nich opravdu daleko. Jak se dostal na trh typ Exclusive, koupil jsem si i pár těchto prutů, ten mi seděl ze všech nejvíce. Nakonec zmíním, že jsem měl od této značky ještě pruty z edice J. Vítek, a to byl veliký úlet. Šly okamžitě z baráku, naštěstí byl o ně takový zájem, že jsem je obratem prodal.
Nyní si nové pruty této značky koupil můj kamarád M. Kadeřábek, který na ně chytá už dlouhou řadu let, však byl také ve Sportex teamu :-) a nedá na výrobky této firmy dopustit. Při pohledu na ně je vidět, že udělali u Sportexu veliký pokrok kupředu, už to nejsou takové silné a těžké pruty, jako byly dříve. Konkrétně má typ s názvem Brillant Carp II, je to krásný lehký, tenký, rychlý a precizně vyrobený prut, vůbec bych se za ně na stojanu nestyděl :-) ale Century je Century :-)

Kose

Kose před dvěma roky

5683-1-677.jpg

5683-2-650-nahled.jpg

5683-3-422-nahled.jpg

5683-4-881-nahled.jpg

zylon 12ft 3lb dobrej kompromis odhoz a zdolávačka… ale šel jsem letos do tvrdšího prutu

Skuli

Skuli před dvěma roky

Přidám se taky do dikuze měl sem možnost chytat se starejma FBc i s novejma a příjde mi že to je pořád stejný žádna rapidní změna za 14 tisíc se daj sehnat fakt lepší proutky mě například nadchnul Retro Bamboo výborně se s nim hází + má nádhernou zdolávací akci ale super proutky se daji sehnat za podstatně menší peníze a s kvalitou srovnatelnou já momentálně používám Sonik SK3 a nehodlám měnit mam je asi rok a pul dokonce sem si koupil druhy par takze mam jak 3lb tak 2,5lb zdolavacka je s nima pozitek a ta cena ted je luxusni ja prvni par kupoval za plnou cenu a kdyz sem je videl akci okamzite sem objednal i 2,5ky rozhodne doporucuju ty proutky za tu cenu sou urcite velice dobrej kup… Vyznělo to možná jako reklama ale neni to tak :-D s LK nemam nic spolecneho krome toho ze sem spokojenej zakaznik… a omlouvam se za odvedeni reci od diskuze nak sem se rozepsal no :-D

Skuli

Skuli před dvěma roky

Příspěvek upraven autorem.

Vdolek

Vdolek před dvěma roky

kok » víš jak to je :D je to věc názoru,já nepotřebuju házet daleko,když potřebuju hodit daleko tak si to radši vyvezu.Teďkon mám obyčejný pruty od shimana Best Mastery a házim snima bez problému do 140m .Century jsou taky moc hezký pruty. Pruty free spirit jsem ještě nedržel.

Ivo

Ivo před dvěma roky

kok » Ale toho laku na sobě moc nemají

kok

kok před dvěma roky

Ivo » jistě že, 3,66, 3lb

Přemet :-)

Přemet :-) před dvěma roky

5459-1-670.jpg

5459-2-658-nahled.jpg

5459-3-942-nahled.jpg

5459-4-336-nahled.jpg

Tady ještě pár fotek

Ivo

Ivo před dvěma roky

KOK: a měl jsi určitě V ruce Brillant Carp II

http://www.mavep.cz/…rp-ii-3-lbs/

Přemet :-)

Přemet :-) před dvěma roky

5457-1-169.jpg

5457-2-370-nahled.jpg

5457-3-561-nahled.jpg

5457-4-803-nahled.jpg

Zdar,
Loni na podzim jsem už prostě potřeboval vyměnit svoje starý pruty za nový. Samozřejmě jsem se rozhodoval mezi více výrobci, ale nakonec jsem zakotvil ve Sportex stáji. Pořídil jsem Sportex Zylon Carp 3,60m, 2,75 Lb. Po prvotních peripetiích s jedním zlomeným prutem hned při prvním házení musím říct, že jsem nadmíru spokojen. Prut jsem reklamoval a za cca týden jsem měl doma prut nový, ketrý je již v pořádku. Přikládádám to výrobní chybě, která jak doufám se nebude opakovat. Prut je lehoučký, krásně tenký s hezkým desidnem a skvělými vlastnostmi. Chtěl jsem univerzál, abych mohl hodit reálně na 80–90 metrů a přitom zdolávačka byla požitek. A navíc jsem je v Německu sehnal za super prachy. Tady je cena 7850 kč za prut, já dával něco kolem 5500 Kč za prut. Pošlu nějaké fotky z házení s prutem pořízené minulý víkend. Prut jsem opravdu nešetřil, házeno bylo pouze s 80 g olovem bez montáže.

kok

kok před dvěma roky

navíc obě tyto značky nelakují, ale silikonizují a teflonují povrch blanku a odpadaj ti starosti s přelakováním, po pár letech ti i nejlepší lak odejde a přelakování stojí cca 2000Kč, takže máš i investici do budoucna:)

kok

kok před dvěma roky

Vdolek » třeba Free spirit, všechny modely precizní zpracování ( síla detailu ), a když bys chtěl vyhodit deset táců za nějakej universál, tak model HIS, pak ještě značka Century a kdybys chtěl opět universál, tak model NG .....jinak brilianty od sportexu jsem měl loni doma na zaházení a ozkoušení, je to celkově lehký prut, avšak nění tak elegantní jak výše uvedené ( ale věc vkusu ), blank je většího průměru i přezto že na stránkách píšou že jeden z nejtenčích prutů na trhu, sedlo ikdyž je Fuji, tak obyč, má kvalitní Fuji SIC očka, ale stěny blanku jak papír ( oproti century bych řekl že v blanku je tak polovina materiálu ), na házení nejsou nic moc ( z výše uvedených modelů vyždímáš víc metrů ) a připadá mně že maj pomalejší akci a když prut osadíš lehkých navijákem, bude ti v ruce přepadat dopředu ( hodně lehký v sedlové části no a v souladu s robusníma těžšíma Fuji očkama prut působí nevyváženě, .....prostě za deset tisíc žádná hitparáda ( jediné co jsem na nich našel jako plus jsou ty bitelný oka, Century si dělaj svoje očka, a nejsem si tak jist zda to dělaj správně:). Nejlépe mně sedělo v ruce NG skrze sedlo, takže mám tyto, .......ale plný počet bodů dávám značce Free spirit, jestli můžu doporučit, jdi do nich jestli chceš špičku

Fishky

Fishky před dvěma roky

Vdolek » určite neolutuješ! mal som viacej prutov ale ostal som pri sportexe a už asi aj ostanem :D

Vdolek

Vdolek před dvěma roky

Fishky » moriony jsou nádherný pruty,ty si si chci taky pořídit

Vdolek

Vdolek před dvěma roky

kok » tak řekni jaký?

kok

kok před dvěma roky

Vdolek » neříkám že nepatří k těm lepším značkám, ale jsou lepší proutky, loni jsem hodně laboroval, lecos jsem ohmatal, prohlédl, zaházel a za deset tisíc se dá koupit víc muziky

Fishky

Fishky před dvěma roky

aj ja som kúpil sportex FBC 12ft 2,75lbs a už sa teším ako ho vyskúšam!!! doteraz som používal sportex morion 12ft 2,5lbs a nadmieru som bol spokojný!!!:DDDDD

Vdolek

Vdolek před dvěma roky

kok » no ja si myslím že Sportex patří mezi nejlepší pruty co se tyče kvality

marv

marv před dvěma roky

5417-1-526.jpg

5417-2-713-nahled.jpg

jojo SPORTEX kev carp 13" 3,5 lb na odhoz výborný,ale zdolávání nic moc,pokud byl menší kapřík tak se to sotva ohlo.Pořídil jsem si místo nich mivardi carp dynasty 12" 2,75 lb super zdolávačka a na odhoz taky dobrý nejdelší hod pouze s olovem a 0,25 mm vlascem 153m

kok

kok před dvěma roky

Vdolek » no pokud bych už dával za prut desítku, podíval bych se i po jiných lepších značkách

Ivo

Ivo před dvěma roky

5410-1-522.jpg

5410-2-674-nahled.jpg

Já jsem 10 let používal KEV CARP 13" 3,5 lbs,pruty byly dobré na odhoz a zdolávačka nebyla nic moc.Před 2 roky jsem je vyměnil za FBC Carp Top 12,5" 3lbs a jsem max. spokojen.

Patrik Vlček

Patrik Vlček před dvěma roky

5405-1-758.jpg

ja mám sportex competition carp a jsem spokojenej, a hodně se mi líbí i ta zaruka 10let…jen doufam že ji nebudu muset využít :-D

Vdolek

Vdolek před dvěma roky

Zdravím, ja si chci letos koupit BRILLANT CARP 12' 2.75 lb ale přemejšlel jsem o prutech od Leona, Bond Girl tak uvidím jak natom budu finančně :)

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (26) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (100+ n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč

Kaprařské soutěžeDalší