CENTURY

Všechny diskuze » Vybavení » CENTURY

CENTURY

Založil Radek Fox

Dne 12. 3. 2012 00:52

Odpovědí: 228

CENTURY

Před pár lety jsem ukončil první úspěšné desetiletí, kdy mi sloužily pruty této světové značky, samozřejmě k naprosté spokojenosti. Z tohoto důvodu jsem proto s jejich produkty začal i to druhé :-) Jste též vlastníky prutů nebo jiných produktů fa Century a jaké máte zkušenosti ??? Fotografie jsou určitě vítány.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (228) Starší Nejstarší »

Hynek Machalek

Hynek Machalek před třemi dny

. » To jsem tak nemyslel
Jen do Přerova už tak často nejezdí.No to C2-D Dan Chválil ale tj jina cenová kategorie :( takové prachy bych za něho nedal!To SP má dan a říkal že je hodně tvrdé ale samozřejmě bych ho chtěl taky vyzkoušet.Náhodou jsem teď zjistil že kámoš ma staré Ngcka ve 3,5lb tak příští týden je půjdu prubnout o kolik hodí vic jak me nove NG SU 3lb?

.

. před třemi dny

Hynek Machalek » s danem sem neměl nikdy problém se domluvit, …ještě mě napadá a mnohem příjemnější akce by mohla být u prutu s označením C2-D, …je to prut 13ft a 3,75lb. Kamarád má klasický C2 ve 12ft a 3,5 lb a akcí bych řekl totožné s mýma NG ve stejné libráži, prostě universálky, takže tenhle o chlup delší a tvrdší proutek by mohl být taková anabáze na NCS který už dneska neseženeš. Včera sem z dlouhé chvíle koukal na stránky a dělá se ještě nový SP, takže ideálně pobrat na zkoušku i ten, …vlastně vše co je k mání bo century těch házecích nesmyslů dělá vícero a člověk neví

Příspěvek upraven autorem.

Hynek Machalek

Hynek Machalek před týdnem

. » To máš pravdu nějak tak jsem kupoval ty nové NGcka,ale dojel jsem si pro ně k němu a měl jsem je možnost o víkendu vyzkoušet.Jak píšeš takový přístup se jen tak nevidí,není nad to si jakykoliv prut reknemenad 8tisíc vyzkoušet(zahazet apd)ne jak bohužel ostatní prodejci kteří ti maximalně dají potěžkat prut na výstavě.Pokusím se s ním domluvit okolo vánoc,popřípadě v břeclavi a pak bych ti dal vedet ono z prerova do olomouce je to co by kamenem dohodil :)

.

. před týdnem

Hynek Machalek » Danka za prdelí ani nepotřebuješ, …jestli se dobře znáte, řekni na prodejně že chceš tenhle prut, tenhle a tenhle a za týden nedotčené vrátíš s tím že jeden z nich si v páru koupíš, …tak jsem kdysi kupoval, je to takový velkorysý nestandart, ale nekupuješ proutky za dvojku, tak ať se obchodník snaží:)

Hynek Machalek

. » To FMA jsem měl možnost vidět jen ve stojanu a v 13ft a popravdě mě moc nezaujalo.Jj Dan mě varoval ze FMA a SP jsou pruty stavěny na dlouhy nahoz a že se mě asi nebudou líbit(vlastnosti prutu) a řekl mě o nových prutech delany na požadavky značky Sportcarp(typu starych NCS)věřím tomu že budou slabší než původní,přece je tomu x let co se dělali a není to zase přímo hazeci speciál a druhý typ mě zaujal ADV 1 mělo by to být neco mezi NG a SP,FMA.Určitě není problém si dát sraz,ale co z nám Dana bude problém aby jsi našel delší čas na nás :)

.

. před týdnem

Hynek Machalek » a ty ADV1 taky zvláštní proutky, ty mně třeba nesedly vůbec, ale pravda je že dám hodně na první dojem, …asi je potřeba si na takový čagany i zvyknout

.

. před týdnem

Hynek Machalek » měl si ty FMA v ruce alespoň na prodejně?, …je to docela líbivej prut a v ručce možná slabší jak to NCS. Tam je tuhost prutu řešena úplně jinak. Jinak FMA mají samosebou největší potenciál aby si s tím hodil strašný číslo, ale je to hodně specifickej prut a..... no až si zahážeš, uvidíš sám:). Za mě je to tyčka k rajčatům a to sem zastáncem tvrdších prutů. Přemýšlel bych o něm jen v případě že bych chtěl hodně exkluzivní spoďák. Nechci být prorokem, ale jestli chytáš s NG, tak to pro tebe bude šok. Moje první náhozy s tímhle bidlem byly lehce za hranici 100 metrů, což hravě dávám třeba s tím NG ve dvanácti stopách. A jestli si poblíž, dej pak určitě vědět, kamoš je těmahle prutama taky poblázněnej, takže klidně dáme scuka na půli cesty a zahážem

Hynek Machalek

. » JJ,to jsem :) Přesně jak říkáš,jen jak jsem psal ty FMA se mě moc nelíbí,určitě na odhoz budou lepší nez modely NCS a ADV 1,ale nejsou určite prijemnejsi na vzhled, lov(zdolavaní)

.

. před týdnem

Hynek Machalek » jak říkáš, chce to vyzkoušet, mimochodem pokud jsi moravák, není problém si s NCS hodit a porovnat s jinými modely pokud ti danek zapůjčí ty FMA, pober ve sportcarpu co můžeš a můžeme jít tady u nás za olomouc na pískovnu zaházet

Hynek Machalek

Radek FBC » Ahoj,když chvíli počkáš možná se za chvíli dočkáš prutu typu starých NCS!

.

. před týdnem

Radek FBC » těžko, …ten NCS blank si nemyslím že bude nějak speciálně vyvinutý pro rekordní vzdálenost, nic bych za to nedal že svoje vlastnosti má hlavně díky konstrukci než materiálům. Když se na NCS podíváš, zjistíš že to je docela nepěknej prut, v rukojeti silnej a tenká špička, prostě jde hodně do kužele. No a dnešní trend je ultratenký blank i v místě sedla skrze design. A jak je známo, pokud uděláš tenkou trubku byď hmota materiálu zůstane na délkovou míru zachována, bude tato trubka ohebnější než ta s tenčí stěnou a větším průměrem. Když tohle technický dogma aplikuju na to NCS tak díky tomuhle provedení blanku máš v prvním díle mnohem tužší akci která dává prutu sílu a nějaký ten metr navíc oproti jiným modelům. Takže bych se možná koukal po prutech který jsou podobně řešený

Radek FBC

Radek FBC před týdnem

Nevyrábí se nějaký prut na blanku NCS? Taky jsem je jednu dobu moc chtěl

Hynek Machalek

Samozřejmě chápu že 13kou hodis dál,jen jestli je rozdíl cca 5m tak bych to oželel.Jak jsem psal kvůli manipulaci a ppřepravě.To FMA už jsem viděl naživo jeto opravdu surfovy prut.Nehazel jsem s nim ale na muj vkus byl hodně silny samozřejmě na daleky odhoz s těžkou zátěži určitě skvělý.Mrknu teda naty NGcka ještě v 13ce,jinak jak jsem psal spíše jsou favorité NCS a ADV 1,Samozřejmě pokud to bude možné hodim si jak s 12 tak 13 abych věděl jaký je rozdíl.Jinak samozřejmě Díky

.

. před týdnem

Hynek Machalek » mrkni se ještě po NG 13ft a 3,75lb, jednu dobu sem tenhle prut viděl na sportcarpu, ty centimetry navíc a silnější libráž ti taky pomůže. Jednu dobu sem vlastnil starý NG 13ft a 3,5lb a na daleký hody to nebyl vůbec špatnej čagan

.

. před týdnem

Hynek Machalek » dvě mouchy jednou ranou ( viz. sz ) – pokud chceš házet takzvaně za horizont, tak 13ft, …je naprosto proti logice a fyzice aby jsi s kratším prutem házel dál, nejsem žádnej silák a s třináctkou hodím vždy dále, …co se týče FMA měl jsem v pazourách a pokud máš sílu, tak budeš házet opravdu daleko a i s 0,35 vlascem. Tenhle prut snese hravě zátěž 150g která ti vynese z cívky bez problému i ten hrubší vlasec. Ovšem není to zadarmo, zapomeň na požitek ze zdolávání, …FMA je regulerně surfový prut a je potřeba mu naložit, pokud jsi zvyklý zázěže kolem 100g, na ten prut raděj zapomeň, …jinak šťastnou ruku při výběru

Hynek Machalek

Hynek Machalek před třemi týdny

Ahojte chlapy,uvažuji o koupy hazecich prutů nebo poslední dobou jezdím na vody kde je potřeba házet daleko ale samozřejmě chci zachovat silnější sestavu(cca 0.32mm)mam momentálně NG 3lb SU ale s tím prutem se na tu vzdálenost bohužel nedostanu tak přemýšlím o FMA který mě nejvíc zaujal,samozřejmě dost lidí chválí NCS ale to už je málo dostupné a jen bazar.Chtěl bych vas poprosit kdo má zkušenosti s FMA že by se podělil o své zkušenosti (jedna se mě o verzi 12ft jak 3–4oz tak 3–5oz).Děkuji

Alfii

Alfii před jedním rokem

dukin » Ta skladnost me opravdu laka. Pokud by se stim dalo hodit 90m celkem by to stacilo na kratke vychazky.

dukin

dukin před jedním rokem

Alfii » sám jsem zvědavý, ale dost pochybuju. I ty 11 ft má velmi málo lidí.

Alfii

Alfii před jedním rokem

Ma tu nekdo Century CQ 9" ?

dukin

dukin před dvěma roky

119209-2-150.jpg

Úplná radost :o)

dukin

dukin před dvěma roky

119208-1-712.jpg

119208-2-113-nahled.jpg

119208-3-400-nahled.jpg

Century CQ :o)

Angmar

Angmar před dvěma roky

Kouba » Jsou stavěné panem Pípalem pro Sportcarp.

rosss

rosss před dvěma roky

Kouba » ony jsou ve sportcarpu I tet.posledni dva.13ft/2.75lb

rosss

rosss před dvěma roky

Kouba » rok 2004.nevim jestli bylo neco pred nima?

Kouba

Kouba před dvěma roky

rosss » ee to nebude, to co máš bude noější verze..

rosss

rosss před dvěma roky

Kouba » je to puvodni verze.zelena.na fotce to tak nevypada.nekdy vyfotim u vody v lepsim svetle.

sidneyv

sidneyv před dvěma roky

Kouba » tipujem ze to ma upravene niektorym stavacom

Kouba

Kouba před dvěma roky

rosss » nevypada jak stary puvodni zeleny cannony? máš novější verzi?

rosss

rosss před dvěma roky

119112-1-428.jpg

119112-2-662-nahled.jpg

119112-3-860-nahled.jpg

Moji milačci :-) :-):-) CENTURY CANNON 390/3lb.

Kose

Kose před dvěma roky

118832-1-746.jpeg

kok » jo přesně tak, ale už by chtěly předělat…

Radek FBC

Radek FBC před dvěma roky

kok » takovej starsi Design se mi líbí daleko nez preplacany a trpitici se mrdky

.

. před dvěma roky

Alfii » dala by se oživit prý i výroba těch NCesek, Kluci ze sportcarpu a myslím že konkrétně dan němec říkal že vše mají, jen o ty pruty nebyl asi zájem bo designově nejsou nic z čeho by ses posadil na prdel, tak je asi přestali vyrábět. Jinak kolega má ještě doma retro kousky armalite mk3, taky pěkný proutky, ale vyloženě mrskačky na čistý vody bez vázek a lov na krátký vzdálenosti.

.

. před dvěma roky

Kose » však slouží, mají historii, proč néé, …mimochodem si je pamatuju, zelenej blank, decentní retro design

.

. před dvěma roky

Hynek Machalek » ok:), …jinak jako universálky si koupil určitě dobře, nic lepšího v týhle kategorii a zároveň snobskýho na trhu není:). Když už utratit za pruty takovej nesmysl, tak u týhle značky.
Táák a teď budu doufat že sem nevlezou příznivci sportexů, fríspiritů, harisnů a jiných „béček“ a nezačnou se hádat:))

Kose

Kose před dvěma roky

kok » zatím hážu se starýma century sportcarp 13ft 3,5lb jsou z roku 1998 :)

.

. před dvěma roky

Kose » mám vyzkoušené, 130 tomu sedne jak prdel na hrnec, ale tak co sem pochopil máš jiný pruty

Alfii

Alfii před dvěma roky

Je tu někdo kdo ma SP+?

Kose

Kose před dvěma roky

kok » to je celkem dost… dávám max 120g když hodně fučí jinak 110g na 0,28 silon

Alfii

Alfii před dvěma roky

kok » Nechal jsem jsi postavit stary build i kdyz uz je nedelaji. James Chilcot ze Century byl moc ochotny:)

Hynek Machalek

Hynek Machalek před dvěma roky

kok » Jasně souhlasím s tebou,jen jsem chtěl říct že se s tím da taky dobře házet.Měl jsem před tim eclassy 3.25 a hazel jsem s nimi míň než z ng,vždy měřeno s montáží a kulou 24mm,kdybych dal slabší silon a nastrahu 20mm věřím že přes 130m se dostanu.anu v klidu ale pak je zase problém s krmenín nebo jak říkáš ty můžeš upálit.Je to na každém co a jak zvolí ja jsem chtěl spíše univerza s k kterým se da i nahodit a hlavně s ním ma pozitek se zdolavani.

.

. před dvěma roky

Alfii » ok, myslel jsem si

.

. před dvěma roky

Kose » 130g optimum, 140 je hranice kdy už ztrácíš a je to moc

.

. před dvěma roky

Hynek Machalek » 100/110 metrů hodíš v podstatě s kde čím v dnešní době když dáš slabší vlas a pod háček antiperli, s tím delším NCS se dostávám do vzdálenosti kolem 120 až 130 metrů s 0,35 vlascem, 130g zátěží a 24mm koulí. Ono čím těžší je olovo, tím méně ho negativně ovlivňuje velikost nástrahy a síla vlasce, .....někdo jde cestou slabších vlasců a malých nástrah s klasickým prutem a nebo je varianta že pořídíš pořádný medvědobijky:). V prvním případě ztrácíš kontrolu nad rybou díky slabýmu vlasci kterej můžeš upálit, v druhým případě ztrácíš požitek ze zdolávání. Akce těch tvrdých a dlouhých prutů není tak příjemná, ale přijde mně to efektivnější. Nicméně věc názoru

Alfii

Alfii před dvěma roky

kok » Jednoznacne FMA. Ale mam 197cm a 105kg. Zacinal sem s FatBoyem 12" 3,5 pak poridil ADV a ted mam 1,5 roku FMA. Všechny pruty stále mam a pouzivam.

Hynek Machalek

kok » Jo v pohodě,jen jsem ti chtěl říct že se tím da hodit.

Kose

Kose před dvěma roky

kok » ty máš na dálky NCS 13ft 3,5lb? kolik dáváš zátěž?

.

. před dvěma roky

Alfii » s kterým se ti háže lépe?

.

. před dvěma roky

Hynek Machalek » oukej, však píšu že se s ním dá hodit přez sto metrů, ale není to prut na házení, .....mimochodem 115 metrů a dál jsme hodili i s prutem který měl 3 metry, byl teleskopickej a 2,75lb:). Ale taky bych si ho jako házecí nepořídil

Hynek Machalek

kok » Musím ti trochu oponovat ohledně toho NGčka,mám ho v 3lb S.U a po koupy jsem ho šel vyzkoušet na pole a s vlascem 0.33mm jsem z montáží házel okolo 115m a to nejsem extra hazec,vše zmereno pásmem,samozřejmě jak píšeš je to plnoparabolicky prut ale hodit s tím jde.

Alfii

Alfii před dvěma roky

Osobne mam ADV 12" 3,25 a FMA 13" pokud vas něco zajima napiste.
A co takhle Century Stealth Graphene Reinforced? Mel sem na vystave v ruce a zajimavy kousek.

.

. před dvěma roky

Kose » je expert na víc věcí:)

Kose

Kose před dvěma roky

kok » jo Tonda to je expert na výměnu :) na Pálavě jsem vyrostl, ale už mě to tam tak neláká jak dřív…

.

. před dvěma roky

Kose » jj, však je od tebe koupil kamoš:), byl spokojenej, ale nasadil sem mu brouka do hlavy s tou délkou:)

.

. před dvěma roky

Kose » jestli jezdíš na mlýny a jen odhoz, tak asi dobrá volba, …pocvičíš ve fitku, natrénuješ techniku a to co hážou ti nejlepší s 0,25 vláskem a 14mm plovkou ty budeš házet s klasickou chlapáckou sestavou 0,35 a 24mm:), …jsem přesvědčen. Jinak kdybych si vybíral už z týhle kategorie surfů, bral bych ty FMA

Kose

Kose před dvěma roky

kok » ty fg co jsem měl nebyly marný, ale na mě malá páka a jen 12ft…

Kose

Kose před dvěma roky

kok » uvidím, jak mi tyhle kopýtka budou sedět :) chtěl jsem něco tvrdšího…

.

. před dvěma roky

Kose » to ani né, už si přesně nepamatuju, ale prostě mně to nesedlo, jednak sem musel dávat dlouhej „úvaz“ při hodu a přišlo mně to takový neohrabaný, stejně jako FMA a FMJ. Neletělo mně to tak jak bych si představoval, možná sem měl lehký olovo a chtělo by to 150g, a určitě více síly, …chce si to fakt vyzkoušet. Věřím že to jsou pruty s kterýma se dá hodit hóódně daleko a nemusel by člověk sahat po tenkým vlasci díky těm gramážím co to dokáže zvládnout, ale musíš to mít v prackách. Jak už sem psal kolegovi níže, vzít k vodě a zaházet si. Každopádně budeš možná překvapený že je to úplně něco jinýho než na co jsi byl doposud zvyklý, už jen díky váze, vše jsou těžký pruty, ale zase nemáš strach:)

Kose

Kose před dvěma roky

kok » adv 1 mám v hledáčku po fg… akce adv 1 byla jen špičková a zbytek tuhej?

.

. před dvěma roky

IvanS » mám je doma takže si pamatuju, …jsou to 3,5, optimální gramáž je tak 130, s tímhle to letí nejdál, 3,25 ještě taky cajk, …ale do měkčích už bych nešel, bohužel se už nevyrábí, na bazarech se neobjevují, v doprodeji jen zbytky viz. co píšeš, …sám sem sháněl ještě dva kusy pro kolegu, ale inzerát mlčí

IvanS

IvanS před dvěma roky

kok » v akej librazi prosimta boli tie NCS, s kt. si hadzal? Ak si pamatas.. uz dlhsiu dobu ich mam na muske, ale jedine,.kt. su dostupne su 13 ft 2,75 lb, co sa mi zda na odhoz malo, aj ked ich blizsie nepoznam. Diky.

.

. před dvěma roky

Ivos » jinak když kupuješ čagany za víc jak dvacítku, mohl by prodejce mít osobitý přístup a zajet s tebou k vodě. Já to s příslibem koupě takhle udělal, pobral několik modelů a šel házet, na prodejně může být všechno jinak než v reále, kdybych dal jen na pocit na krámě koupil bych jinak než teď mám

.

. před dvěma roky

Ivos » loni na podzim jsme dělaly test, to že nezvládneš si nemyslím, …byli jsme čtyři, já se svými necelýmy 80 kily až po kolegu co má 100+ a docela páru a všichni jsme se shodli že jednoznačně 13ft, …ten delší prut nedostaneš možná tak snadno do stejný rychlosti jako ten kratší, ale výsledek je takovej že hodíš dál. těch 30cm fakt pomůže. I z fyzikálního hlediska, prostě delší páka rovná se vyšší rychlost špičky, …v praxi prověřeno a potvrzeno. Stejně tak je podle mě mýthus že s většíma okama hodíš dál, to co pomůže větší očko vlasci při průletu, ztratíš v rychlosti švihu. S většíma okama je to utahanější, ta váha cca 10 až 20 gramů který jsou navíc na takovým prutě se ti při švihu násobí a zpomaluje rychlost. A rychlost švihu je klíčová. …tohle je zatím jen moje teorie kterou si jednou možná taky ověřím. Každopádně prut s většíma očkama je takovej zpomalenej když sem si s ním jen tak zamrskal naslepo.

Ivos

Ivos před dvěma roky

kok » Bylo by to super ,ale bohužel tuhle možnost nemám hodně lidí v mém okolí má Free Spirity a ty pruty mi nesedí přijde mi jako kdybych házel s hadici. 13Ft jsem uvažoval, ale mám strach že na ten prut už nebudu mít sílu.

.

. před dvěma roky

Ivos » a ADV1 je hrozně hezkej prut a házečka, ale na tvým místě bych si s ním prvně hodil než koupíš, možná budeš zklamaný, neumím posat, ale ta akce je zvláštní a nesednul mně, házel sem s ním málo, na hody jsou nejlepší pro normálního smrtelníka NCS a FG a obojí doporučuju ve 13ft, …ať si kdo chce co říká, věř že s touhle délkou hodíš dál než s 12ft

.

. před dvěma roky

Ivos » jestli chceš házet, na NG zapomeň, mám 12 ft a 3,5lb a i přez tu libráž je to měkkej parabolickej prut kterej je tvrdostí srovnatelnej s jinejma značkama ve trojce, nebo dvou a třičtvrtě. Jako neříkám že s ním přez sto metrů nehodíš, i dál pokud jsi zdatnej házeč, ale není to házečka, právě že spíš přesnej opak

Ivos

Ivos před dvěma roky

kok » Chtěl bych něco silnějšího na odhoz, ale ne zas něco hodně tvrdého protože nejsem nějaký pořízek co dokáže prutu dát pořádnou ránu . Měl jsem to ADV v ruce na výstavě, ale bohužel to NG jsem v ruce nedržel. A Pardubice mám trošku z ruky :-( Teď mám Torixe několik let v 3,15 ale už mám pocit že ten blank je vyházený tak hledám nějakou náhradu.

.

. před dvěma roky

Ivos » neporovnatelné, každej prut je úplně jiný

Ivos

Ivos před dvěma roky

Někdo nějakou zkušenost s Century ADV 1 12ft 3,25lb zajimalo by mně porovnání s Century Ng 12ft 3,5lb?

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (228) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (8 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč