Jaký člun?

Všechny diskuze » Vybavení » Jaký člun?

Jaký člun?

Založil Tommy23

Dne 11. 3. 2012 17:20

Odpovědí: 547

Ahoj, potřeboval bych na letošní sezonu nějaký kvalitní člun, tak by se mi nějaká rada a Vaše osobní zkušenost hodila, protože jsem z té velké nabídky dost zmatený. Můj limit je 18000 Kč a musí mít pevnou podlahu (nevím, zda je lepší dřevo či hliník – kvalita, životnost…). Moji favoriti zatím jsou:
Mack2 Furtif 270
http://www.nikl.cz/…rtif-270.php
HSM 270 – velmi pěkná cena a velmi bych uvítal osobní zkešenost někoho z Vás ohledně kvality materiálu a zpracování
http://www.cluny-levne.cz/…lun-hsm-270/
Z-Ray 400 – hliník. podlaha
http://www.hvezdickanova.cz/…00-aluminium
a nakonec velmi levný J-SD-300
http://www.yuki.cz/…300-118.html
Chci již kvalitní člun, na který je spolehnutí a nějaký rok bude sloužit. Velmi rád uvítám i Vaše typy, díky moc.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 13 (547) Starší Nejstarší »

Lithium

Lithium před měsícem

129270-1-131.jpg

Je to o cviku, mam 185cm a uplne na pohodu, mista tam je akorat, na zavazku, zdolavacku super. Pred timhle jsem mel zico smarta a ten mel vnitrek jeste o dost mensi…

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » jj zrcadlo na takovým člunu je blbost

.

. před měsícem

Kubacarp » už jen skrze stabilitu a místo, pořádnej chlap když se z něho vyhne, musí hodit eskymáka:), …já sem na tom nikdy nejel, jen sem to viděl a přišlo mně to srandovní, hlavně to zrcadlo na takovým malým člunu který ti ještě zmenší prostor

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » něco na tom bude. Každopádně sám jsem takto malý člun nezkusil, jen párkrát viděl a evidentně to těm frajeru šlo. To se spíš bavíme ale jen o zvážení nebo zdolávání. Ale z vlastní zkušenosti nemohu soudit

.

. před měsícem

Kubacarp » však jo, vzhledem k tomu jak jezdíš a kam asi nejlepší volba, …a ještě k těm pidi člunům, 170cm není člun, to je větší nafukovací podložka pod kapra, člun klidně délky 240 nebo i 260, ale bez zrcadla a místo podlahy jen blána a tři laťky, vlezeš se do 20 kg a ještě na něm můžeš vézt vercajk, …mám výšku 185cm a nevím kam bych na té 170ce dal nohy a podobně, .....možná někoho rozvášním:), ale 170 a 190 cm plavidlo se zrcadlem je kokotina jak cip i na malou vodu

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » to radši každých pět let deset let koupím raptora a budu mít aspoň radost z nové věci :D

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » s těmi velkými vodami samozrejme koresponduje nebo by alespoň měl pokud se má člověk rad velký člun. To tak je. A jak píše. Nebo jiného je Pálava a něco jiného jsou slapy nebo Orlík, které jsou zavřené mezi skalami takze tam moc nefouka. Jako umelxbych si představit mít třeba raptora 270 nebo 300 na extrémy a v autě stabilně nafouklou 170ku na blbnutí jak jsi psal. Jenže rybářské auto bohužel nemam. I na to velkém člunu nevím co bych dělal. Asi tancil:D vozím fakt minimum veci(vše naskládám do krátké trojkove octavky i na několik dní. včetně sfoukleho člunu, motoru, baterek atd. Vždyť to znáš. Ten celky člun by v mém případě byl opravdu jen kvůli bezpečnosti a stabilitě. A velké vody nemám rád, těžko se tam hledaj kapři. :D:D. Ale nikdy neříkej nikdy

.

. před měsícem

Kubacarp » jak píšeš, ale když nebudeš prase, něco to vydrží, …mě kolibřík slouží asi 7 let, já moc vercajk netočím a popravdě se děsím toho že třeba za dalších sedum let si takhle pojedu a únavou se rozjede spoj na deseti centimetrech zrovna když to budu nejmíň potřebovat:). Když by jsi chtěl člun „na věky“ tak materiál hypalon a podobně, né PVC, syntetická guma je odolnější, …proto se taky rafty a vodácký plavidla dělají z tohohle materiálu, …ale kdyby ti měl gumotex udělat člun se zrcadlem a různýma rybářskýma vychytávkama bo rafty jsou v porovnání konstrukčně jednoduché, nedoplatíš se. Troufám si říct že gumovej člun by tě vyšel na 80 000Kč jen to hvízdne

Příspěvek upraven autorem.

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » rozumím ti. Tak jako tak, tyhle rybářské čluny jsou spotřební zboží. Ať je to kterýkoliv. Jako dnes vše v rybářine i jiných odvětví :)

.

. před měsícem

Kubacarp » a jinak v téhle velikosti je matroš slabší, ale prdět na to, …až budeš jednou jezdit třeba opravdu velký vody pak budeš řešit člun úplně jinak a možná ještě jeden přikoupíš, možná ti bude stačit ten co máš. Konkrétně já třeba na D5 v záseru bych měl strach s lehkým člunem že ho vlna nadhodí a vítr podfoukne, takže klidně 50kg člun, matroš co jesilnější když by tě měla vlna narazit na nějaký pahýl z vody trčící a do předku je pak stejně ještě nejlepší si dát pytel s pískem nebo kamením, máš lepší stabilitu a drží to i lépe směr. V rámci improvizace se dá ale lecos vypustit, vlastně je to jen na tobě jak máš pro strach uděláno:)

.

. před měsícem

Kubacarp » ono obecně, kde je méně spojů a spoje jsou jednodušší, je to lepší, …v práci jsou tyhle věci můj denní chleba a mně se ta profesní deformace hodně projevuje i v rybačce:) , …když ještě rozdělíš čluny na ty které mají skládaný předek z více dílů, zase seš u těch spojů, designově je to hezčí a zvětší to prostor, ale zase díky lepenému nesvařenému spoji máš potenciální místo kde se něco může vysrat. Hlavně u starších člunů když už mají po X letech nalítáno

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » 36ckg to dělá ve verzi wide x. Já mám verzi Fast air. To že její tak dobře podlepena a místo matros 1050 Gr má 950 Gr na to prdim. Pro mě je zásadní váha. A v místech která se namaji je podlepeni dodatečně taky. (válce ze spodní strany od zrcadla až do půlky člunu. A pokud člun někdy budu soupat po zemi tak zvdy to dělám max tak že chytnu špičku a soupu po zadku z vody nebo do vody :D

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » souhlasím s tou konstrukcí s tebou.

.

. před měsícem

Kubacarp » pokud do třiceti kilo a dva čluny nepřipadají v úvahu, cajk, já měl zato že v týhle velikosti to dělá 35kg, což je pořád na malej člun dost. Přesně tuhle váhu má ten Z – cadet ve 285cm a šířkou taky není úplně nejhorší. na čtyři dny sem se na něm plavil já, kolega a vercajk pro dva. Samosebou nalehko a bez pičovin jak psal kolega kobr

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

Broula » ahoj, dost tady ty stormy chválís. :D ale chápu tě a nedivím se. Jak jsem psal. Měl jsem klasický storm 260 stm s lamelama. Nemůžu říct půl slova. A jak jsi doporučoval ten phantom nebo ghost. Ten phantom na fotkách má bazosi je můj, respektive byl.. Objednal jsme si ho v camo a nechal vyrobit na zakázku. Měl jsem ho jendou na rybách a prodal jsem ho. Ne kvůli tomu že by byl špatný to vůbec!zpracivabi super, i ten před tím. Storma v klidu komukoliv můžu doporučit. Jsou to kvalitní čluny. Phantoma jsem prodal z důvodu že jsem si neuvědomil že ty válce o průměru 34 budou malé. Respektive malé nejsou ale když jsem naložil člun na víkend, já, motor, baterka. Už to mělo příliš velký ponor. Nechtěl bych na Labi potkat loď :D. Řešil jsem to i s panem Sletou. Není to člun na převážení udělal jsem chybu tak jsem ho prodal. Kdybych vzal badboy byl bych asi spokojen. Každopádně k té ceně. Pokud tou oklikou ceny myslíš bazos tak se tam podivezj na aktuální ceny. Možná žiješ ve starých cenách. Jsou srovnané z webem. Storm se začal nejspíš dobře prodávat tak od loňska jsou ty cen ypodstatne vyšší. Nemluvě o tom, že to jsou většinou ceny s pevnou skládací podlahou. Schválně se u nich zeptej na vysokotlakou. Phantom i badboy stojí přes 14 tisíc. S dřevěnou podlahou. Vysokotlaka počítej min 3 až 4 tisíce další. Tady pak vychází stejná cena jako u raptora. A to jsem si prostě koupil raptora, už kvůli té nafukovacce. Kdybychom zašli do detailu, věřím tomu, že storm možná bude i kvalitnější než raptor. Ale u mě vyhrál raptor kvůli designu. Ono ty ukrajinské čluny už dávno nejsou tak levně jako bývaly dříve. Jsou kvalitní, výrobci to vědí. Za raptora jsem dal 17 tisíc, jelikož kvůli váze jsem 6volil verzi Fast air, ale to by storm s vysokotlakem vyšel taky. A u mě asi zvítězili emoce a design člunu. Nic víc :)

.

. před měsícem

Broula » pokud je zapuštěné zrcadlo do válců, rozumím tomu tak že je ve válci otvor kde je zrcadlo zasunuto a kolem oblepeno, …v tomhle místě je ale člun ( spoj ) nejvíce namáhán, bo přez zrcadlo táhne motor člun vpřed. Pokud by se časem mělo zrcadlo v tomhle místě kde jsou spoje únavou uvolnit, budu raděj když se uvolní bez toho aniž by se mně měl vypustit válec. Z bezpečnostního hlediska bych řek že nalepené na povrch je možná lepší konstrukční varianta když už bys řešil i tohle

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » ve středu odjíždím na vltavskou kaskadu a budu se přesouvat po vodě. Párkrát do roka jedu větší vodu jak jsem psal. A dva čluny ani nemám kam dát. Tajze tohle vidím jako fajn univerzál a milé mě překvapila váha. Člun s podlahou váží do 30ti kg takže pecka. Před koupí jsem si zkusil ponosit a projít se na rameni zvedat do vzduchu a pohoda. Tak uvidíme :)

Lithium

Lithium před měsícem

Mam lode dve. Mensi black boat one 180 na zavazku a foxe 290 s vysokotlakem na lodeni. Black boaty od carp spiritu jsou tez pekne siroky a do 230 se vejdes s vybavou na tyden. U Raptora se mi nelibi zpracovani, u zrcadla je to takova slatanina, parkrat jsem jel s 230tkou a me se ty raptory proste nezdaj.

Broula

Broula před měsícem

kobr.d » dá se ledacos;-) nejsem zastánce ani jedné značky, a žádnou ani nehanim.
Jen ještě jedna informace ke konstrukci… Bylo mi řečeno, že Storm má zadní čelo zapuštěné primo do válců a oblepene. Raptor ho má prilepene k povrchu valců.

.

. před měsícem

Kubacarp » spokojenej určitě budeš, ale vzhledem k tomu jaký vody drandíš, volil bych ještě lehčí a mobilnější člun bez kýlu, ale tak to už je věc názoru

kobr.d

kobr.d před měsícem

Broula » A nebo stačí Kolibri. Se svou 260tkou drandím dolní Labe (břehy, šutry), pátým rokem a v pohodě. Výpravy 2–10 nocí, když nevozíš nesmysly. Je to jako s vandrováním. Někomu stačí na týden usárna s dekáčem a ešusem a někdo musí mít 80 litrů batoh plný nepotřebných věcí.

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

129248-1-890.jpg

Tak jsem nakonec podlehl a po delším rozhodování pořídil raptora. A jelikož mám rád hezké věci to byl jeden z důvodů proč vyhrál. Doufám že budu spokojen. Všem díky za rady ;)

Broula

Broula před měsícem

Kubacarp » tak na Labe by se hodila dobrá ochrana spodku, což? Tím pádem bych se zaměřil spíš na Storm Ghost/Phantom/Bad­boy protože mají Celý spodek opatřený chráněný. Raptor má pouze prostředek dna a spodky válců, což je lepší než nic ale když s tím nejedeš někam na kámen, tak máš deravy dno raz dva

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

Broula » nejvíc Labe, občas přehrada. Převážení věci na víkend s motorem občas max tři dny. I zvážení. Tak nějak univerzální člun. I když vím že to pořádně nejde. Váha co nejlehčí. Proto řeším verzi Fast air. Takže asi tak.

Broula

Broula před měsícem

Kubacarp » jaký jsou vůbec tvoje očekávání od toho člunu… Pokus se to sumarizovat. Velikost vodních ploch kde s tím chceš chytat, jaký je přístup k těmto voda, max váhu kterou jsi schopen sám zvládnout, jen zavazeni nebo i stěhování věci, jak to budeš vozit k vodě, jak to budeš skladovat,… Napiš o tom co nejvíc a pak to vezmeme vyřazovací metodou ;-) takhle se motas v kruhu mi přijde :-)

René

René před měsícem

Kubacarp » teď nic ale budu kupovat faist air 230, ono moc sirokych člunu není, ještě delaj za jiny prachy cluny od aquastormu, který jsou taky široký,lehčí, ale zas jinej matros,, a jestli to chces tahat po kamenech na labi tak ten raptor je dobrá volba

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

René » a jakou máš teď velikost?

René

René před měsícem

Kubacarp » hale ja měl hafo člunu a věř že jako kaprař oceniš ten vnitřní prostor u raptora.. do užšího člunu bych už nešel. Sice je těžší a cena vyšší ale je to kvalita a ikdyz ho budeš chtít třeba jednou prodat, tak ho pořád prodáš snáž než kolibri.. mel sem i tu 200× wide a sam sem tam naložil věci pro me a manželku na vikend. To do jinyho člunu prostě nenarves

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

Broula » díky za reakci hoši. Nějak se budu muset rozhodnout. Ten Fast air za těch 17 je tedy asi nesmysl. A wide x je už moc těžký. No uvidím ještě. Nejlépe snad z praktického hlediska vychází ten kolibri 260 s vysokotlakou podlahou. Stojí polovinu, tsjze člověka tak nenasere až ho bude za pár let vyhazovat :D :D

pepere

pepere před měsícem

Kubacarp » Kecal som, nemam Fast air ale Wide x.

Broula

Broula před měsícem

Kubacarp » 270tka je v jednom na manipulaci nesmysl. 230tka je na hraně. Bavím se o místech kde nemáš dráždění až k vodě ;-)
Co se vnitřního místa týká tak 230 raptor Wide X se vyrovná v pohodě 280tce kolibri.
Na velké vody je ale 230tka zase nesmysl ikdyz je široká.

Broula

Broula před měsícem

Kubacarp » klasický rovná se Wide X… Tzn 230tka za 20tisic Kč… Jestli nafukovací nebo hliníková podlaha je jedno… Pořád 20tisic. To zaprvé.
A za druhé seženeš toho Storma u nás za cca 10–11tisic, jen musíš jít trošku oklikou a ne přes ofiko stránky

.

. před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81© » i příslušník SNB je jen člověk a ten většinou ve dvě ráno chrápe:), …ale máš recht, voda je hodně hlídaná.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před měsícem

. » Na vodarenske jen vystoupíš z auta a máš za zadkem SNB:)

.

. před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81© » to se zase ochuzuješ, i komplikace může být radostí, …kousek za barákem máš vodárenskou která je na romantický noční projížďky jak dělaná:)

NeBeroun alias Qwerty81©

. » Proto si to nekomplikuju člunem.. :)

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » díky :)

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81© » kolečka jsou fajn. Ale neřeší to když potřebuju nafoukly člun dát na vodu na Labi kde je vysoký břeh plný kamenů. Tam je to v prsackach s clunem vlézt do vody z toho strmeho břehu a člun dát na vodu. To je největší problém proč řeším hlavně váhu. Ono nést i těžší člun jen tak na rameni po rovině není velký problém. Horší je to co jsem popsal výše, pokud nechci člun rvatvpo zemi a kamenech což určitě nechci :)

.

. před měsícem

Kubacarp » tak šťastnou ruku při výběru

.

. před měsícem

NeBeroun alias Qwerty81© » víš co tě nejvíc u vody večer v pátek nasere když už se těšíš až nahodíš?, když kolega už má člun na vodě bez cizí pomoci, pičovin a ty laboruješ jak, instaluješ kolečka který jsi před tím hledal deset minut v autě a následně vytahoval z taštičky kde se šprajcnul zip, …už jsem při práci viděl upocenýho a vynervovanýho kolegu:))

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » co si budem povídat raptor je hlavně taková voňavka a možná trochu ego :D no uvidíme. Kdybych se náhodou rozhodl pro kolibri, tam taky budu volit vysokotlakou podlahu. Mám na to ještě pár dní. Začátkem týdne odjíždím na ryby, i se clunem. Tak uvidíme :)

.

. před měsícem

Kubacarp » v tom případě sis odpověděl:)

NeBeroun alias Qwerty81©

Kubacarp » někde jsem viděl kola, která usnadňují přepravu člunu..

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » 270 raptora kvůli váze a nošeni v jednom člověku jsem vyřadil. Nejsem sice žádnej strizlik ale nejezdím se na ryby sedrit :) takže otázka spíš asi vkusu teď. Prostorové raptor 230 a kolibri 260 hodne podobné. Tady už pro raptor hraje asi jen design a možná trochu lepší zpracování. Pro kolibri zase cena ale tu úplně nechci řešit v tomto případě.

.

. před měsícem

Kubacarp » než 230 raptora, raděj 260 kolibříka, bych volil já, …ale pokud bych přemýšlel o člunu jakožto bezpečným plavidle a porovnával 270 raptora a 260 kolibri, jednoznačně raptor. Záleží co od něj chceš

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » popsal si to naprosto přesně. U raptora hraje v podstatě pro raptor hraje největší plus asi ten design. Nebo se na to vysrat vzít kolibri se zrcadlem v 260 jelikož není tak široký a je klid. Těžko říct no. Na kolibri jsou celkem pozitivní ohlasy za ty prachy

.

. před měsícem

Kubacarp » já bych se ho nebál, mají pěkný barvy, síla materiálu a vyztužení na exponovaných místech hovoří v jeho prospěch, zpracování je totožné jako u konkurence stejné cenové relace, …technicky a pragmaticky: materiálem je u všech člunů v téhle cenové kategorii PVC, výroba tohohle materiálu je stejně všechno čína a plus minus stejné kvality, jen se liší tloušťkou, .....technologie spojů je u všech těchhle levných člunů lepení, občas výrobce sice píše že svařovaný spoj za studena, ale je to jen fligna na zákazníka bo svařovaný spoj za studena je obyčejné lepení jenom s předehřevem lepidla a spojovaného materiálu na nízkou teplotu. Skoro všechny čluny na který si vzpomeneš jsou dělány touhle technologií, …takže jde jen o design, tvar, průměr válců a sílu materiálu pokud chceš kalkulovat co je vhodnější, …jediný kde může nastat problém, že né v každé výrobní lince mají nastavený procesí tak aby vyráběly jen dobré výrobky a občas se nedostal k zákazníkovi zmetek. A co se týče toho lepšího, tedy svařovaných spojů PVC, dělá se to ultrazvukem a nebo za pomoci tepla a tlaku. Ovšem dražší technologie a promítne s ena ceně. Takhle se vyrábí ty dražší čluny, …zrovna ten Zodiac a bombard. Výhodou týhle technologie je to, že v místě svaru je materiál odolnější než tam kde spoj není, což u lepeného spoje není, tady by mohla být slabina právě ve spoji. Ale jelikož máš dnes skoro všude přetlakový ventily, sral bych na to. Osobně si myslím že šarvátky rybářů o tom který člun je kvalitnější ( teda pokud se bavíme v cenovém rozmezí 15 až 25 tisíc ) je v hodně případech anabáze na šarvátku o tom který prut je lepší. A přitom jsou všechny stejné:)

Seda

Seda před měsícem

129221-1-777.jpeg

Mám aquastorm 240 badboy. Váží 30kg. Vnitřní šířka 94cm myslím. Materiál valmex 1100.
Pro jednoho akorat. Dal jsem do nej věci na 4noci úplně v pohode.

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » jinak jak píšeš, proto se tu radim i s majiteli člunu. Nechci práve picovat při skládani a balení :) proto řeším ten kompromis. Když jedu k vodě na krátko nebo od auta tak člun nevozim a nahazuju. Když už beru člun většinou se nakm i převážím do klidu, ale z 90% víkend. U té velikosti jsem si s raptorem jistý s tou 230. Tam nechci polemizovat. Spíš jestli raptora vůbec :)

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » na člunu se samozřejmě taky preplavuji. A jak správě píšeš, hledám kompromis. Váhový i velikostní. Což při šířce raptoru 2,30 naprosto splňuje. Mám rád minimalistický styl a věci osekane na nutné minimum :) a na déle jak čtyři dny stejně nemám čas jezdit :)

.

. před měsícem

Kubacarp » já to vidím tak, že pokud jezdíš všude možně, ideální je mít dva čluny, jeden lehkej mobilní u kterýho nebudeš pičovat při vybalování a skládání hlavně v zimě, na kterej ani nebudeš kolikrát dávat motor, …prostě takovýho piráta na zlobení a nebo na malý vody když neumíš nahodit:) nbeo pojistka aby ses dostal za rybou a nenechal ji z náhozu ve vázce …a druhej větší stabilnější pro použití s motorem kterej bude bezpečnej, právě na ty velký vody a vyvážky na takových vodách+ přesuny s výbavou v nepříznivých podmínkách
No a k tomu raptoru délky 2,3. Je to jakýsi kompromis, stabilita u té 2,7 bude větší a když jednou vyrazíš na čtrnáct dní a nejezdíš na lehko, bude možná problém s místem, …ale to teď jen tak nahlas přemýšlím. Počítám i s variantou že se na člunu budu přepravovat s vercajkem, počítám i s variantou že uprostřed vody odejde motor, což znamená nouzově dojet na pádla, a to na přeplněným zaskládaným 2,3 skrze prostor nedáš. Od jistýho skorokarambolu se mně odehrávají všechny zlý scénáře co se můžou přihodit, takže od jistý doby ikdyž jedu s motorem a sám, mám věci vyskládaný ve člunu tak abych mohl v případě kolize jen přesednou a valit na pádla a mám i záchrannou vestu. K vodě mám respekt a svůj naloženej vercajk mám rád

Kubacarp

Kubacarp před měsícem

. » čus, diky za objektivní reakci. Profilová je už pěkných pár let stará :) proto jsem se tady lidi na raptora ptal. Jak jsem psal, měl jsem již více člunu. Potřebuji má člun dát občas i spalovak ale vetsinou Elektro. Kolibri byl taky ve hře kvůli váze. Nejvíc jezdím řeky, pískovny ale občas i přehrady. Ale zároveň jsme si vědom že raptor je těžší. Proto řeším verzi Fast air ve 230 která je lehčí. Ne kvůli ceně takový rozdíl tam není. Ale práve jak píšeš i mě odrazuje u toho wide x ta větší šířka. Nejsme prcek anixvelikan-cca 180 cm. Sice má slabší matros ale věřím že taky vydrží. Těžko se rozhodnout no:)

.

. před měsícem

Kubacarp » uff, teď koukám podle profilovky a jestli mě zrak nešálí že seš mladej klouzek, …takže na drahýho zodiaca zapomeň a investuj raděj jinde:) .....možná bych ubral i z toho raptora a za desítku koupil nějakej ten lehkej škuner s kaťkovou a rovným dnem pokud nejezdíš velký vody. Ve tvých letech sem se proháněl po všech vodách na rekreačním lehátku s montáží mezi zuby, popřípadě nafukovací karimatce a když se zadařilo, půjčil mě kamoš děravýho fishuntera bez pádel, …mládí v před buď k sobě tvrdej!:)

.

. před dvěma měsíci

Kubacarp » na raptoru 2,7 ( zelená barva ) sem se povozil nedávno, je to obrovskej bezpečnej člun, bohužel skrze šířku když jej hodíš přez rameno a nejsi vysoký, budeš mít problém, …a navíc není zrovna nejlehčí, jednak skrze tu nadstandartní šířku a různé výztuhy proti prodření. Zpracováním bych řekl že průměr a cena tomu taky odpovídá. Nicméně co se týče odolnosti proti prodření, troufám si říct že z toho co jsem viděl nebude mít moc konkurence, navíc poslední jejich modely v maskáči a černé barvě mají oproti všem ostatním člunům na trhnu tlouš´tku materiálu 1 a 1,2 mm, …například fox má jen 0,9, kolibříky v menší velikosti 0,7. Ta tloušťka bude znát v odolnosti, s tím ale souvidí zase váha, …ty posolední modely od raptoru jsou těžký kurvy zprominutím. Pokud chceš bezpečnej člun na vody jako D5, balaton a jiný velký jezera, a neřešíš transport a mobilitu jdi do něj. Pokud chceš být jen IN a mít to co mají „velcí kluci“ a budeš jezdit na labe a menší pískovny, vysral bych se na něj a šel do kolibříka nebo jinýho malýho s přídavným zrcadlem a lehkou laťkovou podlahou bez kýlu. Já mám 2,6kolibri ( 18kg váha ) a mám ho za třetinový čas na vodě než kamarád raptora 2,7. Ale pokud ti není líto peněz a jsi fajnšmekr, jdi do Zodiacu cadet ( fast roller ). Je to nejlepší člun který sem měl kdy možnost vyzkoušet a ve své kategorii nejhlehčí bytelnej člun který v délce 285cm hodíš přez rameno a odneseš, …je o dost lehčí jak raptor a zpracování je taky někde jinde. bohužel i cena

Kubacarp

Kubacarp před dvěma měsíci

Broula » jinak co se týče těch cen… Měl jsem storm dva. Super čluny, na kvalitu nemůžu říct nic i když ke člunu se chovám velice slušně a dávám si velký pozor. Raptor je prostě hezky, jak píšeš asi nic víc. Ale koukni na ceny stormu širokých teď. Ty ceny jsou dost přes deset tisíc a to se bavíme o člunech z pevnou skládací dřevěnou podlahou. Beru to tak že u raptora je v ceně už vysokotlaka podlaha. Pokud bys ji chtěl do stormu, přicti si další třeba 3 až 4 tisíce. Pořád ti přijde ta cena poloviční? :) když to vezmeš kolem a kolem je v podstatě stejná. To samé boat 007. U nich čluny s vysokotlakou podlahou začínají na 15ti.kvakita u všech zmiňovaných bude v podstatě asi stejná, v tom případě za mě raptor vítězí díky designu. Těžko soudit tohle.

Kubacarp

pepere » ahoj, diky za reakci. Jak vypadá spodní část válců po třech letech používání a bez podlepeni ochrany jako má wide x? Neregistrujea nějak poškozený materiál? Právě jak jsem napsal v předchozí zprávě, láká mě více ta verze Fast air kvůli váze a menší šířce. Na druhou stranu je tam slabší materiál a chybí spodní ochrana válců.

Kubacarp

Broula » ahoj, diky za reakci. Chápu tedy správně že máš tu levnější verzi Fast air? Tam mám strach z toho slabšího materiálu o když věřím že bude kvalitní a není tak dobře podlepeny ale snad taky vydrží. Na druhou stranu jak píšeš mě láká trochu menší váha a taky ta sirka menší kvůli nošení. Ono verze wide x je extrémně široká už. Na vodě asi super ale na přenos na rameni k vodě od auta už to není sranda(menší postava dře člun o zem-nebo minimálně o kotník a nenese se to vůbec dobre. Se spodkem valcu nemáš problem co se tyce nějakého prodreni a tak? Když tam chybí to podlepeni. Když to vezmu kolem a kolem, tak mi pro moje požadavky vychází lépe ta levnější verze Fast air.

Broula

Broula před dvěma měsíci

Kubacarp » mam klasickou 230tku s vysokotlakou kvůli váze a jednoduššímu vkládání, ikdyz teda člun nevyfukuju. Nemůžu říct nic špatného, ale dnes bych šel s klidným svědomím do širokého Storma, který by za polovinu peněz udělal myslím stejnou službu.
Raptor bych definoval jako prukopnika širokých člunů na rybarinu… Byli prostě první. Nic víc a nic min to není. Poměr cena-vykon není žádný zázrak ať se to někomu líbí nebo ne :-)

pepere

pepere před dvěma měsíci

Kubacarp » Ahoj, mam 230 FA 3. rok a zatial skoro 100% spokojnost. Stravil som s nim na vode tak 80–100 dni. Akurat som teraz prikupil pevnu podlazku (zatial som neskusal), lebo chcem mat pevnu podu pod nohami. Kamarat ma 300 s pevnou podlahou a fakt je to set sakra rozdiel, ked stojis na pevnej podlahe a vysokotlakej. Jediny „problem“, preco som dal skoro 100% je, ze mi pomaly vyfukuje 1 komora. Skusal som aj pritiahnut ventil ale nepomohlo. Ale nie je to nic vazne a raz za par dni dofuknem. takze neriesim. Ak budem kupovat dalsi cln, tak urcite raptor. a kvoli priestoru a stabilite by som isiel do 270. Pouzivam primarne na jazerach do 100ha, ale dal v pohode aj maly du der, alebo rieky.

Kubacarp

Ahoj, ať nezakládám novou otázku. Rád bych se zeptal majitelů člunu raptor na reálné zkušenosti po třeba dvou letech používání. Názory na tyto čluny se hodně liší. Zvažuji verzi 230 Fast air hlavně kvůli váze člunu. Samozřejmě z vysokotlakou podlahou. Předem díky za odpověď.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před dvěma měsíci

. » Ludvo:)

.

. před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » kdyby jenda killer nedezertoval, ukecal bych ho z přátelství na pár fotek jak v něm sedí s vláčákem a žmoulá mezi pysky retko, …to už je ale minulost a nikdo jinej mě nenapadá, …leda tam posadit tebe a doufat že ho nepotopíš:). Žvásty kolem už bych schrastil sám

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi měsíci

. » Musíš se snažit.. pár fotek člunu, nějaké žvásty okolo a švihneš ho za desítku..

.

. před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » za trojku čili dvojnásobek kupní sem ho chtěl pustit já, .....když koupím za tři, za šest ho neotočím ikdybych k němu nabídll drinkse aká džina z lampy:)

Tomajo

Tomajo před třemi měsíci

nesnažte se tu uměle vyšroubovat cenu člunu, který jinak nikdo nechce ani zadara 

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi měsíci

. » Za trojku ti ho pustím:))

.

. před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » ok, je tedy tvůj, …sežer si ho

« Nejnovější Novější Strana 1 z 13 (547) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (7 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč