Jaký člun?

Všechny diskuze » Vybavení » Jaký člun?

Jaký člun?

Založil Tommy23

Dne 11. 3. 2012 17:20

Odpovědí: 439

Ahoj, potřeboval bych na letošní sezonu nějaký kvalitní člun, tak by se mi nějaká rada a Vaše osobní zkušenost hodila, protože jsem z té velké nabídky dost zmatený. Můj limit je 18000 Kč a musí mít pevnou podlahu (nevím, zda je lepší dřevo či hliník – kvalita, životnost…). Moji favoriti zatím jsou:
Mack2 Furtif 270
http://www.nikl.cz/…rtif-270.php
HSM 270 – velmi pěkná cena a velmi bych uvítal osobní zkešenost někoho z Vás ohledně kvality materiálu a zpracování
http://www.cluny-levne.cz/…lun-hsm-270/
Z-Ray 400 – hliník. podlaha
http://www.hvezdickanova.cz/…00-aluminium
a nakonec velmi levný J-SD-300
http://www.yuki.cz/…300-118.html
Chci již kvalitní člun, na který je spolehnutí a nějaký rok bude sloužit. Velmi rád uvítám i Vaše typy, díky moc.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 10 (439) Starší Nejstarší »

Pescador

Pescador před čtyřmi dny

Maši » ahoj, ted jsem tyden mimo CR, ale klidne cinkni. tel. mam k karte. clun jsem ale na poradnych vlnach nezkousel, ten cas teprve prijde :o)

Maši

Maši před čtyřmi dny

Pescador » Ahojjj jak se ten raptor chová drobet na vlnách s tim Merkurym popřípadě napiš mi tel hodil bych s tebou řeč díky

Humi

Humi před měsícem

hOri » Dík za reakci ale vyhledal jsem týpka který to dělá z nerezu a už na tom maka

hOri

hOri před měsícem

Humi » Koukni na tuhle třeba bude pasovat http://www.marinesport.cz/…prumer-18-mm

Kesam

Kesam před měsícem

Jo a ted jsem zkoušel ten boat 007 s nafukovačkou a jak na to není člověk zvyklej tak bych to nechtěl zda se mi ta podlaha dost vysoká a když se člověk postaví tak i dost nestabilní.

Kesam

Kesam před měsícem

mám ten maskáčovej od jarvis marine 4 rokem a spokojenost podlaha pevná 270ku akorát mě sere že to nemá kulatou špici vešlo by se tam více věcí. A vešel jsem se do 18000 v aqazoně dneska ti už k němu dají snad i motor,ale žádnej voheň to nebude :D

Příspěvek upraven autorem.

Tápa

Tápa před měsícem

Humi » Zkusil bych zavolat do Aquazony , nebo jestli bude pasovat z toho Zica.

Humi

Humi před měsícem

118537-1-572.jpg

Tápa » Tento Jarvis marine

Tápa

Tápa před měsícem

Humi » Co je to za člun? http://www.bezva-lov.cz/…-clunum-p854

Humi

Humi před měsícem

118535-1-456.jpg

118535-2-652-nahled.jpg

Zdar Pánové potřeboval bych poradit dá se koupit jen tahle část díky za reakce

Pescador

Pescador před měsícem

Hapas1 » Diky, hnedle o Velikonocich to otestuju :o)

Hapas1

Hapas1 před měsícem

118381-1-269.jpg

Pescador » Co nejvice k zrcadlu, posledni dirka u zrcadla a mas po problemu ;)
Stejny problem mel kamarad pri projizdce a vyreseno, vsechny sve motory davam takto a vse v poradku.
Jezdim nalozenej, takze jako snek, ale pri projizdkach skluz..

Pescador

Pescador před měsícem

IvanS » Diky Ivan. Posteloval jsem to. pristi vikend vyzkousim :o)

IvanS

IvanS před měsícem

Pescador » vacsinou je najlepsi kompromis na start aj jazdu lahky priklon, cca 85 st. Pri vacsich rychlostiach a sklze potom aj 95+.

Pescador

Pescador před měsícem

Vetesnik » No, ja mam problem, ze na plne otacky si vrtule cucne vzduchu. Pokusim se nejak vytrimovat motor. Mozna jsem ale sedel mozna moc vepredu… Poradi nekdo, jakym smerem motor trimovat?

IvanS

IvanS před měsícem

Vetesnik » nemusis sa s nim zrovna tocit okolo bojky:) Na velkych nadrziach sa bezne pouziva, ked je to s citom a mierou tak nevidim problem.. Na mensie vody by som ho ale nebral.

Hapas1

Hapas1 před měsícem

Vetesnik » Na 6hp uz musis mit papiry, pokud nema na stitku 3,68kw, nebo treba jestli to neni 5ho s karburatorem ze 6hp, takhle se to vetsinou resi u Mercury motoru.

Vetesnik

Vetesnik před měsícem

Pescador » Na potok nejezdím bud v klidu :D Já to tušil no. Můžu mít spalovák 6hp za takové peníze že mi je líto ho nekoupit :)

Pescador

Pescador před měsícem

Vetesnik » béňo bych v nasich podminkach vubec nepouzival. kdyz ale jezdim do Irska na stiky, tak je spalovak naopak probudi z letargie… Mozna to maji kapri stejne. Radeji to ale nezkousej, kdyz budes chytat vedle me :oD

Vetesnik

Vetesnik před měsícem

Pánové když tady řešíte ty benzínové motory. Mám dotaz, jak se to s plašením ryb u klasického vyvážení s benzíňákem??

Pescador

Pescador před měsícem

ahma » Jasne. Muzeme si dat sraz nekde na Labi a rad predvedu :o) Muzes treba ted na Velikonoce? Dej vedet po SZ

ahma

ahma před měsícem

IvanS » taky sem si rikal ze mejch 115kg bude mozna ten důvod proc do skluzu nechce:)

IvanS

IvanS před měsícem

ahma » ja mam clun 20 cm + a vahu 50 kg plus a odpor vzduchu pri 192 cm, mozna aj to je pricina:))

ahma

ahma před měsícem

IvanS » kamarad jezdi s yamahou 300 cm a 5hp skluzem… to sem videl…
ale on ma asi 60kg…:)

ahma

ahma před měsícem

Ja mam 300cm albastara a s 5hp mercury se skluzu ani neblížím… ale za to muže to V dno…
Normálně jedu rychleji s 5m lodi nez s 3m gumakem…
Pescadore, předvedl by si mi někdy toho raptora v provozu? Sice ho nepotrebuju, ale asi si ho koupím:)

IvanS

IvanS před měsícem

Pescador » ja mam 5 Hp na Yam 320 a nikdy sa mi do sklzu ist nepodarilo. Ovsem s 15 Hp motorom to je ina kava a len minimalny kontakt s hladinou pri vyssej rychlosti beriem ako skutocny sklz. Tieto nase clny a motory do 5 Hp su take lepsie posuvadla:)

Pescador

Pescador před měsícem

IvanS » V realu potrebujes pro skluz 1ho na 35kg vahy. U me to vychazi s velkou rezervou. Navic jde lepe do skluzu lod se sirokym plochym dnem (dno do „V“ na to moc idealni neni). Ploche dno zas trpi ve vlnach (resp. posadka clunu). Jezdim na alu lodi se silnym motorem, ktera ma ploche dno a jde do skluzu skvele i plne nalozena. Kdyz dam ten motor na Linderku, tak ta do skluzu nalozena vubec nechce. Pri jizde ve vlnach je v ni ale mnohem komfortneji…

kosakz

kosakz před měsícem

118329-1-515.png

Ja mam clun od ib a naprosta spokojenost. Vydrzel ostre kameny. Davam mu strasne kapky a uz ho mam 4 roky.

ideafix

ideafix před měsícem

118323-1-409.jpg

Hezké srovnání. Boat007 250cm vs. Raptor 230cm

Pescador

Pescador před měsícem

IvanS » Naopak myslim narovnani clunu do vodorovne polohy – spicku mam zvedlou do 10km/h, pak se clun srovna do vodorovne polohy a citelne se zmensi odpor vodni hladiny. Kdyz jedu mene, clun se proste propadne. Je ale otazkou, zda to me pri 20 km/h je skluz…

IvanS

IvanS před měsícem

Pescador » nie ja, ale odbornici hovoria, ze na sklz u nafukovacky s nafukovacim kylom potrebujes vykon min. 10 Hp, na dobry laminat min. 8 Hp. Sklzom teda asi myslis zdvihnutie predku a sadnutie na zadok, ale asi to nebude ono. Da sa o tom urcite viest diskusia. Alebo je ten Raptor ozaj zazracny;)

Pescador

Pescador před měsícem

118319-1-662.jpg

Byl jsem lehce protahnout nafukovacku na potoku. Do skluzu jde 270 Raptor od 10km/h. Na 1/3 plynu s 5Hp moturkem si to valil kolem 20km/h. Zatim jsem nemohl motoru nakladat, je v zabehu. Na plny plyn a s prodlouzenou rukojeti to bude fofr :o) S elektrickou pumpou byl clun na vode, nez bys rekl svec. V pohode jsem ho tam nadelil sam (ta 270 se da v klidu nosit na rameni)

Pescador

Pescador před dvěma měsíci

117947-1-883.jpg

Broula » podlaha ma cca 5–6 cm a na funci (zootechnika) to vliv nema. Naopak ten komfort pri nafukovani, cisteni a baleni je neocenitelny. Lod je ticha, ryba ja podlozce si v ni hezky hovi a hlavne to narozdil od preklizkove a alu neklouze :o)

Broula

Broula před dvěma měsíci

Pescador » ok. A jak je tlusta ta nafukovacka? Podle fotek tam bude oproti hlinikove aspon 5cm, coz bude celkem znat na stabilite i zpusobu posezu nebo ne?

Pescador

Broula » tou prilozenou to jde dobre, ale jak jednou ochutnas elektrickou, tak si na ten komfort zvyknes. kamarad ji tou klasickou nafoukal paradne. kdyz jsem pripojil elektrickou, tak jela jen chvilku, nez to dofoukala „na beton“

René

René před dvěma měsíci

Broula » jasne,,nozni to nafouknes az az… radsi ji vozim taky vzdycky sebou, nikdy nevis kdy se ti bude hodit

MikeT

MikeT před dvěma měsíci

Broula » Kdepak…stačí nožní pumpa. To by bylo blbý, kdyby byla v balení u člunu a nedokázala nafouknout podlahu ;-)

Broula

Broula před dvěma měsíci

René » takze nozni pumpou nafouknu dostatecne i vysokotlakou podlahu? Jsem do ted zil v omylu, ze je potreba kompresor :-)
EDIT: jakou tloušťku ma ta nafukovaci podlaha v pripade raptoru? 5cm bude mit urcite co?

René

René před dvěma měsíci

Broula » nozni to mas za dve minuty.elektrickou nepotřebuješ

Broula

Broula před dvěma měsíci

Pescador » ale to je potřeba foukat elektrickou ne? Nebo to zvládne i ta nožní?

Pescador

Broula » Vysokotlaka na podzim na slunicku a vecer pod nulou a drzela. Vubec bych se toho nebal… Pumpu ale vozim pro kazdy pripad…

Broula

Broula před dvěma měsíci

Dida » no ja ho skladat nebudu vubec, takze tim bych eventuelne tyhle problemy nemel.
Na druhou stranu mam obavu z kolisani teplot a pripadneho meknuti te vysokotlakove. U vody ji pak nebudu mit cim pripadne dofouknout.

Dida

Dida před dvěma měsíci

Broula » problém při montáži hliníkové podlahy nastává při nízkých teplotách kolem cca 10 st. a níže, to jde fakt blbě a chce to také vystihnout optimální nafouknutí člunu. Na podzim se mi to nepovedlo a člun začal ucházet v místech kde se blbě lepí, takže uvidím jak to bude držet.

Broula

Broula před dvěma měsíci

Dida » tak to nejspis vyhraje raptor. Je to takovy maly velky clun a to je v podstate to co chci. Jen si lamu hlavu s podlahou. Priklanel jsem se k hlinikove, ktera na me pusobi jisteji, ale tvuj zapis me trochu zvyklal :-)

Pescador

Dida » ja z Raptora jen odmontuju motor, echo, vyndam vesla a po vypusteni sroluju s podlahou jak palacinku a namrskam do auta. pri vzpominkach na sestavovani hlinikove podlahy v teplote kolem nuly se mi jeste ted jezi vsechny chlupy na tele…

Dida

Dida před dvěma měsíci

Broula » Já jsem byl odjakživa přívrženec hliníkové podlahy, ta stabilita na vodě je vážně super, člun vždy skládám, vozit ho na střeše je nesmysl, max. vozík. Ted na podzim jsem ale při skládání člunu podlahu blbě umístil a člun začal ucházet na více místech, vše jsem zalepil, ale uvidíme letos jak to bude držet, nejsme si jistý. Takže teď mám také dilema, jestli můj příští člun bude jen s nafukovací podlahou či opět hliník. Ten Raptor vypadá hodně dobře

Broula

Broula před dvěma měsíci

Chlapi, mam dilema ⇒ Boat007 M290 VS Raptor 230
Už sem z toho magor. Boat bych bral s dřevěnou podlahou a Raptora spíš s hliníkovou,ale váha s nafukovací je hodně lákavá. Jezdím na Labe a pisniky. Tahat a dávat na auto to budu sám (tu M290 zvládnu). Stěhování po vodě doposud žádné protože nebyl ani žádný člun :-) Pokud bude, tak stěhování spíše málokdy.
Nebo jiný nápad?

Alfii

Alfii před dvěma měsíci

MarasT_ » Ne mam IBOAT. :)

MarasT_

MarasT_ před dvěma měsíci

Alfii » objednal jsi ? :D by mě zajímala cena poštovnýho..

Houmi

Houmi před třemi měsíci

Majitelé foxů zkuste podle fotky z odkazu níž najít rozdíl v nějakém detailu.. jestli se skutečně jedná o stejnou věc..

Alfii

Alfii před třemi měsíci

IvanS

IvanS před třemi měsíci

Vetesnik » mam 310, na jednodenne chytanie sa da.. O jednom cloveku je to s manipulaciou na hrane unosnosti, potrebujes dobre miesto na zlozenie a nalodenie.

Vetesnik

Vetesnik před třemi měsíci

Pánové chtěl bych chytat s člunu. Neplánuji na něm vegetit týden spíš jednodenni chytání. Jaká je na rozumná velikost? Já přemýšlím nad delkou 310..

ideafix

ideafix před třemi měsíci

kok » zodiac jsem měl možnost osahat. Nebude špatnej, ale tu barvu já přes srdce nepřenesu. Každopádně dík za rady

David Fořt

David Fořt před třemi měsíci

Alfii » 320 je nově za 27.999 Kč, šel jsem s cenou dolů i u 260, která je 24.999,–Kč. Nesezenes ho nikde jinde, než u mě. Na shopech to ještě není precenene, teprve včera mi dovezli nové IB katalogy, kde je to již nové naceněné. Hned po výstavě to udělám. Kvůli snížení cen již iboaty neděláme velkoobchdne a dají se koupit pouze u nás. Cena 26.999Kc je akční cena na iboat 320 na veletrhu For Fishing.

Upraveno správcem David Fořt v 07:22, 17. 2. 2017.

MikeT

MikeT před třemi měsíci

Alfii » David nejspíš myslel 260ku..

Alfii

Alfii před třemi měsíci

David Fořt » Kde ho maji za ty penize? http://www.imperial-fishing.cz/…s-p-786.html

kok

kok před třemi měsíci

Rasta » tak to bych se i rád mrknul, …dělají víc modelů, jednu dobu sem uvažoval nad tím nejslabším, cena kolem 40tis, …je to hezký, líbí se mně to, ale nevyužil bych to naplno, takže sem zas přistál nohama na zemi:)

kok

kok před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81 » to dáš i s vercajkem, na hartě je řidší voda, líp to klouže, jinak pro klid po zralé úvaze přihazuju, byli jsme těžší, jen kolega by vážil polovinu nákladu:)

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před třemi měsíci

kok » čtvrt tuny budu mít v okamžiku kdy nastoupím s baglem se svačinou :) kde je váha vercajku? :)

Rasta

Rasta před třemi měsíci

kok » jj taky 48V, vystavujou to na FF, schválně se na to zítra půjdu ze zvědavosti mrknout

kok

kok před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81 » kup ten dvoukoňák od haswinga, výkon má, je levnej, borci si ho chválí, …tohle je pro snoby co chytaj na hartě dvacky:). Jezdili jsme od haswingu i s tím 55lb a jelo to, jeden člun, druhý v závěsu, zátěž baj oko 1/4 tuny a i proti vlnám akorát rychlostí „ťap ťap“, …ta 55lb stojí 4tisíce, když ho po dvou letech odrovnáš, tak ho zahodíš a koupíš novej:)

kok

kok před třemi měsíci

Rasta » teď koukám a to je hrozná bestie, to má 20 koní:), …to je pořád elektro?

NeBeroun alias Qwerty81

kok » aha. To raději dosetrim na plachetnici :)

kok

kok před třemi měsíci

Rasta » to už je moc, tím bych naháněl třicítky, …ten za 96 tis bude na dvacky stačit

Rasta

Rasta před třemi měsíci

kok

kok před třemi měsíci

116972-1-956.jpg

NeBeroun alias Qwerty81 » no když už dvacka z harty, tak ať ji naháníš pořádným nářadím:), …pořiď tohle, 8HP, akorát 48voltů

NeBeroun alias Qwerty81

kok » na myslivce prdim:) chci letos dvacku z Harty :)

kok

kok před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81 » jako pokud ji naložíš bečkama s pivem, sednete tam s myslivcema a bude to půl tuny a budete chtít dohnat postřelenou kachnu tak asi něco výkonějšího:), s malou minkotou asi pojedete jak hlemýždi, ale jsou elektromotory s výkonem spalováku a jsou pramice váhově od do, …nějak to specifikuj a spíš mrkni na nějaký fórum, k váze člunu/lodi máš doporučený nějaký výkon

NeBeroun alias Qwerty81

kok » to právě nemám tušení

kok

kok před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81 » proč by neutáhl, kolik váží pramice?, 200kg?

NeBeroun alias Qwerty81

Mám dotaz malinko mimo téma : myslíte, že by elektromotor s trakční aku utahl pramici?

kok

kok před třemi měsíci

ideafix » z vlastních zkušeností kdy každý rok vidím na stěnách svýho člunu další a další šrámy od klacků, kamenů a podobně bral bych ten který má nejsilnější stěnu materiálu a kde bude rozumná cena. Jednu dobu sem se o to zajímal a hodně hledal na netu info. Konkrétně fox má tloušťku 0,9 což mě zneklidňuje když vím že může být stěna 1,2mm, žel kde je moc materiálu, je i větší váha …jinak nejlepší člun z těch „levných“ co sem viděl a kde vidíš sílu detailu při zpracování je Zodiac cadet 285 FR, nafukovací podlaha, relativně lehký, jediné mínus který nevím jestli se dá považovat za mínus je světle šedá barva, pro člun je to plus, pro tebe rybáře který chce zelenou mínus. Bohužel tenhle člun nepatří ve své kategorii k těm nejlevnějším a plnou palbu bych za něj osobně nedal, ale je to nejlepší člun na kterým sem zatím jel. Skrze vnitřní prostor mně přijdou pro rybáře lepší čluny s menším průměrem válců. Zrátka, díval bych se hlavně na cenu a tloušťku materiálu. Před nějakou dobou sem tu dával článek z internetu o člunech, jejich užití, těchnologiích, materiálech a jejich vlivu na životnost a oděruodolnost, bohužel už nevím kam sem to mrsknul, ale co si pamatuju nejlépe jsou na tom čluny gumové, které se zatím pro rybáře nedělají, jsou méně náchylné na propíchnutí a proto bych alespoň čučel po té tloušťce matroše když už je to PVC, ..šťastnou ruku při výběru

ideafix

David Fořt » nespletl jsi se s tou velikostí?

David Fořt

David Fořt před třemi měsíci

ideafix » iBoat 320 nově za 26.900,–Kč. Zvládnu ho sám.Má 36kg, oproti Raptoru je výrazně lehčí.

Pescador

Pescador před třemi měsíci

116894-1-710.jpg

ideafix » dobre delas :o)

MikeT

MikeT před třemi měsíci

ideafix » Raptora 270 jsem ted pořídil..tak jsem na to zvědav. Zatím bohužel nebyla možnost ho testnou a podělit se o postřehy. Na FF je bude Míra mít…Tak můžeš mrknout :-)

ideafix

Díky chlapi. Ještě se na doporučení podívám na toho Raptora a na sezónu už konečně jeden z nich pořídim.

Harvej

Harvej před třemi měsíci

ideafix » je opravdu široký,v pohodě to tam daš,Já nemam problém a to mám celkem dost věcí. Jo Šunes :-) když jsem s nim seděl týden na Pálavě měl jsem takový příjemný pocit bezpecí :-)

« Nejnovější Novější Strana 1 z 10 (439) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (34 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč