Jaký echolot?

Všechny diskuze » Vybavení » Jaký echolot?

Jaký echolot?

Založil Pulec7

Dne 22. 3. 2014 15:50

Odpovědí: 124

Kluci můžete mi poradit jaký echolot, jelikož sem to nikdy moc nepoužíval nevyznám se, mám takovej ten nahazovací, téměř k ničemu :) i tu teplotu vody to píše blbě :).

Co vím určitě teda téměř určitě, že bych chtěl s GPS :), ideálně kolem 10tis., strop někde kolem těch 15tis.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 3 (124) Starší Nejstarší »

Kany

Kany před třemi týdny

Ahoj, jak silnou použít pojistku na Helixe 5× SI?? Díky

Lithium

Lithium před jedním rokem

125542-1-184.jpg

Prezil uz i kroupy a dest mu nic neudela.

Hapas1

Hapas1 před jedním rokem

Kdyz prsi, tak je nechavate na desti..a co preprava, aby se nejak neotloukly nebo neposkodily displaye??

Domino

Domino před jedním rokem

125525-1-344.jpeg

Ja jsem ho pridelal primo na drzak sondy. Driv jsem ho mel na kufru kybliku a ruzne ale toto je nejlepsi 

Lithium

Lithium před jedním rokem

125524-1-603.jpg

Hapas1 » Vyresil jsem to udelanim takoveho drzacku z hliniku. Krasne to drzi a setri misto v lodi ;-)

Hapas1

Hapas1 před jedním rokem

Jak řešíte umístění echolotu. Používáte třeba tašku od Nashe nebo Humminbirdu, nebo jen kdyblík, box atd..zrovna to řeším a nevím co bude nejideálnější vol­ba.

Carpkiller

Carpkiller před dvěma roky

Krajíc » ještě jsem ho nikdy nevybil, ani na dírkách kdy se v ledový vodě vybíjí nejrychleji, jsem ho za víkend nevybil. těžko to odhadnout, ale vydrží několik hodin provozu v kuse, takže za víkend ho určitě nevybiješ a skrze USB ho není problém dobíjet ani na rybách. v tom problém není.

Krajíc

Krajíc před dvěma roky

Carpkiller » ahoj mám dotaz ohledně výdrže toho deepru. Jak dlouho to vydrží makat? Dik

Dida

Dida před dvěma roky

Broula » ano měl by být bod na mapě označen, já mám zatím jen stáhlou tu aplikaci, tak studuji pouze simulace…koupě deepru mě teprve čeká příští měsíc, tak pak vše řádně otestuji a podělím se o podrobné recenze.

Broula

Broula před dvěma roky

Dida » ok, tzn. vyjedu na vodu, zalibi se mi misto. Ulozim si jeho souradnice a to misto je pak na mapce oznaceno nejakym bodem (treba krizek)…a pokud ho budu hledat po druhe na clunu, tak uvidim ten krizek a svoji aktualni pozici…takhle nejak to funguje?
Jestli se blbe ptam, tak se omlouvam…nikdy jsem zadny echolot nepouzival.

Dida

Dida před dvěma roky

Broula » uložit pozice (bod) do mapy jde, ale přesná navigace k ní to asi ne., třeba časem bude aktualizace

Carpkiller

Broula » ahoj, myslím že navigaci to podle gps bodu nemá, ale ať mě klidně zkušenější uživatel opraví, já to nezkoušel a nevím o tom, že by to šlo.

Broula

Broula před dvěma roky

Carpkiller » ahoj, puvodne jsem premyslel o Lowrance Echolot Hook-4 CHIRP GPS,ale tohle me diky tvorbe map velmi zaujalo. Zajimalo by me, zda je mozne si napr. oznacit presne misto na mape, kde pokladam montaz, abych se mohl pak vratit. diky

Dida

Dida před dvěma roky

Tomajo » tak to si můj člověk :-)) mám ten samej..tos mě potěšil :-)

Dida

Dida před dvěma roky

Carpkiller » Máš to vymakané, ještě jednou díky moc za info.

Tomajo

Tomajo před dvěma roky

Dida » Samsung galaxy S6

Carpkiller

120554-1-341.jpg

120554-2-646-nahled.jpg

120554-3-813-nahled.jpg

Dida » jinak ho využívám i na pašeráku jako plnohodnotnej echolot. Za mě je to jedinej nahazovací sonar, kterej je opravdu funkční, žádná hračka, prostě opravdovej echolot.
Mám k němu i ten husí krk, ale asi by to šlo udělat i samo domo, když se člověk nudí a má matroš…což já nemám.

Příspěvek upraven autorem.

Dida

Dida před dvěma roky

Tomajo » díky a jaký máš telefon, značku?

Tomajo

Tomajo před dvěma roky

Dida » ahoj, těch 90m můžu osobně potvrdit.

Carpkiller

Dida » vzhledem k tomu, že na něm je marže prach bídná si myslím o moc lepší cenu neseženeš nikde. doporučuju to koupit o ofcifálních deeper store prodejců, kteří ti mohou garantovat 100% záruční i pozáruční servis.

Dida

Dida před dvěma roky

Carpkiller » Moc díky za informace…to je plně dostačující pokud to bude fachat řekněme do těch 80 m ze břehu… tablet dám do stativu tedy co nejvýše. Na ty větší dálky to udělám jak radí Pescador, mobil do komory lodičky k baterce..tam je místa plno..to by mohlo fachat i skrz kryt. Budu ho pořizovat příští měsíc, kde je nejvýhodnější ho koupit? Nehlašte se všichni :-)) případně SZ

Carpkiller

Dida » mám vyzkoušeno to házet spodákem na zaklipovanejch 23 wraps, tedy cca 83metrů a určitě by to šlo nahodit i dál, otázkou je co dosah, nejdál jsem s tím s iphonem 7plus dokázal fungovat a nahazovat to normálním prutem na nějakých 90metrů a když si najdeš nějakou vyvýšeninu, tak to ještě signál chytne, ale těch 90metrů je asi strop, pak jedině vylízt na strom nebo tak něco.

ahma

ahma před dvěma roky

Dida » aha, to sem nevěděl. Díky za tip

Dida

Dida před dvěma roky

ahma » to měření vzdalenosti právě už je nově k dispozici v aplikaci Lakebook kam se prihlasis a nactou se ti tam vsechny mapy ktere si projel

ahma

ahma před dvěma roky

Dida » a jeste je trosku opruz, ze když ztratí signál tak ho najde až těsně u břehu. A třeba navodit s tím dal než tech70–80 m je docela kumst…
Ale jinak je to super vecicka… jen by ještě mohli vychytat naky měření ke břehu. Je celkem k ničemu když víš podle mapy kde je hotspot, ale nevíš jak je daleko… pak si to jen naměřit na tycich a házet…

Dida

Dida před dvěma roky

Pescador » to je také řešení, místa je tam dost uvnitř, ale mám v plánu mít tablet nebo mobil na trojnožce na břehu :-) pokud to bude míst dosah do 100 metrů tak mi to na domácí vody bude bohatě stačit, jen bych byl nerad kdyby signál nedržel pokud pojedu na krátko..proto se ptám uživatelů jak jsou s tím spokojený

Pescador

Pescador před dvěma roky

Dida » Tak hod mobil do lodky a mas s obavami ohledne dosahu vystarano. Nad baterkou pod krytem je vzdy dost mista…

Dida

Dida před dvěma roky

ahma » parádní mapa, slyšel jsem že dosah je různej telefon od telefonu..samsungy prej fachají dobře..ale chci se ujistit od majitelů abych nekoupil zajíce v pytli

ahma

ahma před dvěma roky

120528-1-404.png

Jo a to sem pořídil asi za litr ten obal na telefon co má prodloužit signál… ale Prej jabka sou na to slaby:-(

ahma

ahma před dvěma roky

Dida » mapy to udělá pěkný, to se musí nechat!
Ale realnej dosah s iPhone 6 je tak 70m a pak už padá… 100m ani nahodou

Dida

Dida před dvěma roky

Carpkiller » paráda jako marker s tím svítícím krytem by to mohlo být pecka, já ho chci připevnit na lodičku zavážecí, tak mě zajímá jestli to dosáhne do těch 100 m a jestli je signál stabilní a nepadá, ty mapy mě taky lákají, alespoń nějaký základ hloubkový když to projezdím lodičkou.

Dida

Dida před dvěma roky

ahma » zajímá mě jestli to dosáhne těch 100m a i ty mapy jestli zvládne zapsat alespoń základní hloubky, chci ho připevnit na zavážecí lodičku

Carpkiller

120518-1-852.png

120518-2-303-nahled.png

120518-3-451-nahled.jpg

120518-4-879-nahled.jpg

Dida » za mě pecka, na rychlej průzkum jak ze břehu tak ze člunu super, na nějaký mapový podklady to taky nepoužívám, ale místo markeru fakt dobrý, respektive mnohem lepší, přesnější.
Využívám ho pak hodně při lovu štik pod ledem, tam mě baví úplně nejvíc, tu například on-line záběr štiky na rybičku, na kačeně na hladině se to projevilo o dost později…

ideafix

ideafix před dvěma roky

Dida » jako marker pro lenochy supr. Na nějaký celkový mapování vody a vytváření batimetrickejch map nic moc. Párkrár jsem zkoušel ale nemám na to nervy.

Ondřej Macků

Ondřej Macků před dvěma roky

ahma » a nemáš telefon v nějakým obalu? Dost to ruší signál…

ahma

ahma před dvěma roky

Dida » hele není to vůbec spatny, ale na iPhone to dost ztrácí signál…
Ale jinak super, zajímalo by te něco konkrétního?

Dida

Dida před dvěma roky

Zajímají mě recenze na Deeper PRO+, pište svoje postřehy, fotky rady apod., děkuji

Krajíc

Krajíc před dvěma roky

Šela » a ta dsi sonda je už nová a zaznamenává pohyb takže můžeš i na sumara nebo klasiku vláčku

Krajíc

Krajíc před dvěma roky

Šela » ahoj mám ho od května. Mam za sebou týdenní vypravu na rozlehlou piskovnu a teď brouzdám na chatě po řece. Zítra ho beru na Nechranice a za mě velká spokojenost. Co se tyče velikosti diepleje, nejsem rozmazlenej aby mi to vadilo a nehodlám dávat dvojnásobek jen za větší krávu. Navíc se v pohodě vejde do tašky na echolot od Nashe.

Šela

Šela před dvěma roky

Tak to vypadá že se stejně asi Echolot Humminbird Helix 5 CHIRP GPS G2 NEVYHNU

Aleš

Aleš před dvěma roky

Šela » Koukni na LOWRANCE x5 pro stejná cenová relace jen bez gps, a řekl bych že na kapra lepší (větší display) .

Šela

Šela před dvěma roky

Nemáte někdo LOWRANCE Hook-4 Chirp/Dsi Sonar/Gps ? Spokojenost jiné doporučení ? Dík

Dida

Dida před dvěma roky

120171-1-163.jpg

praktický stojánek na sonar

Pescador

Pescador před dvěma roky

Giliead » jses nejakej moc rozmazlenej :o)

« Nejnovější Novější Strana 1 z 3 (124) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (9 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč