SONIK - Tournos 80

Všechny diskuze » Vybavení » SONIK - Tournos 80

SONIK - Tournos 80

Založil Lumír

Dne 10. 11. 2013 08:32

Odpovědí: 229

SONIK - Tournos 80

Rád bych otevřel diskuzi o tomhle navijáku. Je to horká novinka – „na pultě“ je doslova pár dnů. Byl bych rád, kdyby ti z Vás, kdo se pro ně rozhodnou a pořídí si je, postupně přidávali svoje zkušenosti. Zatím vím, že s něma chytá Scopex, na jehož názor jsem zvědavý v první řadě…
Rád bych ke svým Power Aerům pořídil dva kolegy na házení a tohle je varianta, která mi příjde nejrozumnější..

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (229) Starší Nejstarší »

Carpfisher

Carpfisher před sedmi roky

Leonid » ted jsem na jedny psal? Dobra volba?

Leonid

Leonid před sedmi roky

supinna » Za mě můžu říct, za ty peníze super volba. Sice nestahuji nijak těžka olova max.110 g. Takže nemůžu přesně říct jak se naviják chová na řekách v proudu s těžkými olovy. Co se týče mě tak bych rozhodně neměnil.

supinna

supinna před sedmi roky

Trochu oživení- dva roky jsou na hodnocení určitě víc než jeden.. :).

Karlos

Karlos před osmi roky

kvaso » Já mám taky těch 8000 a na pohodičku,chytám hodně na řece kde používám olova 100–150gr,podle situace a šlape páradně…a poslední rok se snažím chytam na daleký odhoz a suprově mi to lítá,takže za mě fakt spokojenost…Myslím si že pokud chceš chytat na co největší odhoz tak ti doporučím těch 10 000 má vyší cívku,ale zase o něco těší…pokud nepotřebuješ házet víc jak 120m tak myslím že ti bude stačit těch 8000

Příspěvek upraven autorem.

marsal

marsal před osmi roky

Ja ich mam jednu sezonu a nemal som ziadny problem a stahoval som 140–150gr olova

Marek Sekulský

Marek Sekulský před osmi roky

kvaso » ja mam 8000 ..ta 10000 je o nejaké g ťažšia

Freeda

Freeda před osmi roky

mexik » Ano to máš pravdu a ta 150 tam byla jeden víkend takže jsem ji stahoval zhruba 4× jinak mě to nenadchlo ani se 110,a někteří psali že není problem se zavážkou a těžkými olovy proto jsem to zmínil toť vše. Pořád byl lepší tournos kterej se kroutil než FX11 víc bych to nerozebíral.

mexik

mexik před osmi roky

Freeda » to je klidně možný, protože je to navijak na házení a ne na vyvazku s těžkými olovy. A běžné se hází s olovem kolem 100g a ne 150g:)

kvaso

kvaso před osmi roky

Karlos a Samo ake mate velkosti tych nav… neviem sa rozhodnut ktoru velkost vziat.

Marek Sekulský

Frenkyza » Vlasec Nash Hardcore Mono Line 0,28 .. Na nahadzovanie je výborný nekrúti sa a ani netrha ..Tento je clear a mam tento isty ešte brown(hnedý) ale o tom sa to povedať neda ze by bol dobry ..je to tak že musíš naraziť na dobru ,,špulku,, .A co sa tyka navi tak to naozaj z nich dobre lieta , mam 3lb prutky z 50 mm očkami a vôbec ich nešetrim 120,130g olova a zatial pohoda :)

Karlos

Karlos před osmi roky

79092-1-993.jpg

Za me taky spokojenost,mam je dva roky a slapou dobre a hezky to z nich lita :)

Frenkyza

Frenkyza před osmi roky

Sano » Pekne masinky, nech sluzia. Co to mas za silon ?

Marek Sekulský

79062-1-518.jpg

79062-2-688-nahled.jpg

Zatial maximálna spokojnosť :)

supinna

supinna před osmi roky

Freeda » Hm, tak to jsem ještě od nikoho neslyšel. Ale každopádně dík za každý poznatek :)

Freeda

Freeda před osmi roky

supinna » Měl jsem je od listopadu minulého roku navi to jsou krásný,lehký litá to z nich výborně tomu nemůžu nic vytknout. Brzda není krátká řekl bych normální chod v pohodě, asi mě teď ukamenují ale u těžších olov 150g víc jsem na něj nedal se kroutí jak gumovej medvídek.

mexik

mexik před osmi roky

supinna » Lid si žádá pokrok a s ním přicházejí novinky, která bohužel vytlačují oblíbené věci… Nekdy je to ku prospechu někdy ne:). To platí napříč celým trhem.

supinna

supinna před osmi roky

mexik » Taky mně občas zamrzí, že osvědčenou věc přestanou vyrábět (C 4 KN) :((

mexik

mexik před osmi roky

chesper » bohužel už se nedělá:(

supinna

supinna před osmi roky

chesper » Tipnu: C- MAX ??

chesper

chesper před osmi roky

Karlos » co to máš za vlasec ? pěkná barva

supinna

supinna před osmi roky

Rick » Dík, téměř vyčerpávající recenze :))

Karlos

Karlos před osmi roky

69923-1-730.jpg

Ahoj,já je mám od lonského listopadu a jsem s nimy spokojený,lítá to z nich perfektně a brzda super…tahám s nimy olova 150gr a uplná pohodička :) Za mě maximální zpokojenost !!

Ondřej Liška

Ondřej Liška před osmi roky

Mám tu vyšší řadu Tournosů, tedy 10000. A musim říct že jsou dost těžký. Těch pár ušetřených gramů u verze 8000 by nebylo špatných. Jinak jsou velice dobrý. Hází se s nimi parádně. Brzda je tedy dost krátká, s čimž jsem měl ze začátku trochu problém, ale zvykl jsem si a teď mi to vyhovuje možná daleko víc. Člověk prostě méně kroutí.

Rick

Rick před osmi roky

69865-1-774.jpg

supinna » Tak já jsem ji měl celou sezonu na prutu, sundal jsem big baitrunnery protože pro muj styl jsou hodne težky a chýtam skoro vždý na 10–30m. Kdýž musim tak hazim tak max do 120 m. Vývažku jsem nepoužil cely rok. Soniký výdrželý bez problému, Brzda hodnotim na 8 z 10 možné, tj v tomto cenový relace v poho. Odhoz na 10-z 10 , fakt to litá paradni a hodim s tím minimalne o 20 m dále než s BBR i když civku je menší průmer. Vzhled paradní, libi mně stále a neomrží. Vzal jsem k tomu nejaký menší buzzery a vypada to super. Mně hodne výhovujou a jeste nejaký rok na pruty zůstanou, vetší verze testovat nebudu, to zase bude mít pár gramu na vice což nepotřebuju. Výtahal jsem na ni zhruba 120 ryb, průmer 13–14 kg takže test snad dostatečne tvrdy, Takže za mně OK

supinna

supinna před osmi roky

Tak po roce, co jsou v prodeji, bych jistě nejen já uvítal postřehy od majitelů těchto kolovrátků :)

Bobika

Bobika před devíti roky

supinna » Jsou bez náhradní cívky. Ta je za 520.

supinna

supinna před devíti roky

Bobika » Jsou Souly i s náhradní cívkou? Dík.

Bobika

Bobika před devíti roky

Forest » Přesně jak napsal Rick, ale kromě toho mám objednané ještě i 4 kousky FX11, jen nějak vázne dodávka od Foxintu. Se Soulama jsem už několikrát nahazoval a opravdu to z nich lítá, díky o něco prodloužené a kónické cívce, lépe, než z Ulteger.

supinna

supinna před devíti roky

Rick » :))

Rick

Rick před devíti roky

Forest » Soula že, to musi :) stejne jako ja Sonik

Forest

Forest před devíti roky

Bobika » no pěkný…a kterej jsi si vybral ty ??? :-)))

alda

alda před devíti roky

Rick » tady to spis vypada na zalobu od daiwy za plagiatorstvi :-)))))))))))))

Rick

Rick před devíti roky

Bobika » tohle je zajimavý, to výpada že jsou alespon 2 různé verze, to dá prostor pro horší a lepší varianty

Dida

Dida před devíti roky

Bobika » Klony útočí:-))

Bobika

Bobika před devíti roky

39932-1-110.jpg

Mack2 Falcon 5000 XTS

Bobika

Bobika před devíti roky

39931-1-536.jpg

Mack2 Falcon 5000 XRS

Kubacarp

Kubacarp před devíti roky

supinna » Tak to je jasný :)

supinna

supinna před devíti roky

Kubacarp » Jasně. Nejlepši na rozmotání týhle šlamastiky by bylo, kdyby byly všechny špičkový – pak by se to tu nemuselo složitě vyšetřovat :)))

Bobika

Bobika před devíti roky

39925-1-301.jpg

Další. Tentokrát NEVIS Boss 6000

Kubacarp

supinna » Asi jo :) mě je to volný,jen jsem upozornil na podobnost :) netvrdím,že se mi Sonik nelíbí,to bych lhal,je moc hezkej,to jo…jen se mi moc nelíbí ta podobnost spousty různejch firem…nevím proč,ale moc to ve mě důvěru v tyhle navijáky nevyvolává…toť vše :)

Marda

Marda před devíti roky

supinna » :o)))

supinna

supinna před devíti roky

Marda » Tak tohle se mně skoro dotklo ! :))

smolda

smolda před devíti roky

supinna » Nejsem slepej. Ten tvar je zcela jinej. Jen jsem chtěl taky přispět. Jsem doma sám a nudím se. Až to tady utichne, založíme diskuzi o hranatých kyblíčcích s logama firem. A můžeme řešit dál zcela zásadní otázky. Kdo dřív, líp atd.

Marda

Marda před devíti roky

Fosgen » Já myslim, že je děsně nutný, najít ještě aspoň jednu nebo dvě firmy, který taky „kopírujou“ :o)))

Baví mě moc, jaká se kolem toho strhla mela. Evidentně se jedná o model navijáku, kterej se zalíbil vícero „značkám“ a tak ho produkční týmy nakoupily ve velkým a zařadily do svýho sortimentu a pod svoje logo i s vědomím, že se jedná o OEM produkt a že rozhodně nebudou jedinou značkou, která ho bude nabízet…

Doporučil bych některejm Sherlockům Houmelesům, aby se jednou za rok zajeli podívat na Efftex, ti lepší na China Fish, aby tam okoukli trendy a nasbírali inspiraci pro odhalování dalších OEM produktů pod značkama neznačkama. Pak bude o zábavu postaráno na dlouho :o)

supinna

supinna před devíti roky

smolda » Jo to je možný. Já myslel ale tvary těl těch zmiňovanejch kolovrátků. Pokud se podíváš detailně a máš trochu představu, jak se asi vyrábějí, tak nikdo přeci nemůže říst, že padají z jedný linky. Neříkám, že je třeba nevyrábí jedna fabrika, ale to je asi tak všechno a taky to nemusí nic znamenat.

smolda

smolda před devíti roky

A co se týče linek, z kterých to valej. Viděl jsem při rozbaleni u bivaku od Zica kolíky od Aqi.

smolda

smolda před devíti roky

Michal Tisoň » Mrkni na ně pořádně! Je to jinej navi! Ta předešlá reakce byl sarkasmus!

supinna

supinna před devíti roky

Ťava » Tady to jde se smajlíkem. Horší je to, když si je zapomenu vzít k vodě a potřebuju třeba navázat obratlík :) :((

Ťava

Ťava před devíti roky

supinna » :-D

Fosgen

Fosgen před devíti roky

Mezi Soulem a Mitchellem je hodně rozdílů spíš bych řekl, že jsou si maximálně podobný nic víc
.

supinna

supinna před devíti roky

Teda kolegové, já se na to dívám zatím bez brejlí. Až si je nasadím, tak vás rozstřílím úplně:)))

Michal Tisoň

Michal Tisoň před devíti roky

smolda » vypadá to jako kdyby to skopírovali od Sonika

smolda

smolda před devíti roky

Michal Tisoň » Opravdu? Mrkni na ně ještě.

Michal Tisoň

Michal Tisoň před devíti roky

supinna » Ty rozdíly jsou úplně minimální.

supinna

supinna před devíti roky

Kubacarp » Asi máme každý jiný oko :) Já shodnýho nevidím skoro nic. Od tvaru cívky až po celkově hranatější provedení toho " Tvého". Rozhodně to vyvrací teorii, která tady párkrát zazněla- totiž , že navijáky padají z jedný výrobní linky a jen se přelepují značky. Podívej se ještě jednou na detaily a možná mi dáš za pravdu . :))

Alf

Alf před devíti roky

Kubacarp »
…to sa skorej podobá na Penn affinity

Kubacarp

supinna » Jediný co mi tam přijde jiný je madlo kličky a barva…

supinna

supinna před devíti roky

Kubacarp » Tobě se vážně zdá, že jsou stejný??? V čem? Mám na mysli ten z Tvoji fotky a třeba SOUL.

Kubacarp

Fakt jsem přesvědčen o tom,že všechny tyhle navijáky budou jak zevnitř tak zvenku stejné…akorát Sonik je nejdražší,protože má víceméně nejlepší jméno a mohl si dovolit nasadit cenu výš než ostatní,ale fakt je přehnaný co výrobci v dnešní době předvádí…ještě to tak nějak pochopím u levnejch hlásičů,ale u navijáků??

Kubacarp

39884-1-983.jpg

http://www.ukaprika.cz/…st-8000.html musím říct,že jsem rád,že jsem si Soniky nepořídil,protože tohle už je fakt gool :D další,tenzokrát hodně podobnej do tý hromady stejnejch navijáků Mivardi,Soul,Mit­chell atd atd......

Karlos

Karlos před devíti roky

Tak já jsem si je pořídil před 14dni,zatím sem s nima nechytal,jen sem si byl o víkendu na přehradě zaházet jak to lítá a za mě teda můžu říct že jsem spokojenej,měl sem tam 80olovo+šokáč a lítá to teda pěkně…Nemůžu moc srovnávat se Shimanem debo Daiwoum,protože sem před Sonikama měl Spročka a ted naposledy Okumy distance…ale co vym že je rozhodně nebudu dávat na bazar co tady lidi píšou…myslimsi že zvládnou chytání i s těšíma olovama 150gramů …jezdím taky celkem dost na Berounku,tak uvydim příští rok jak to bude šlapat…

Ťava

Ťava před devíti roky

supinna » svata pravda, reagoval jsem na tu brzkou chvalu neozkozsene veci. Byl bych samozrejme rad aby to byl kvalitni stroj ale to o nem zatim nikdo nemuze rict. proto vsem drzim palce!!

supinna

supinna před devíti roky

Ťava » Snad je ale jasný, že se musej nájít právě ti dobrodruzi, kteří naviják koupí, aby mohli za tři roky říct, jakej vlastně je. Při přístupu, nekupujte, je to neodskoušená novinka, se nikdy nedozvíme, kde je vlastně pravda. Takže za mně: kupujte, pište poznatky a já si ho možná za pár roků koupím (i když o něm trochu uvažuju už příští rok) :))

žaky

žaky před devíti roky

kobr.d » Já ho viděl osobně minulý týden na krámě

Drinks

Drinks před devíti roky

.

Drinks

Drinks před devíti roky

kok » Mám šimana, takže mám jasno. :-)

.

. před devíti roky

Drinks » nesmutni, nikdo se tu nehádá, jen se tu diskutuje a za případné hádky jestli je letos lepší shimano a nebo daiwa by možná pár lidí poděkovalo:)

Tomajo

Tomajo před devíti roky

kobr.d » bohuzel maji jen jeden posledni :-(

kobr.d

kobr.d před devíti roky

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (229) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč