Oblečení,Boty,Fusky atd

Všechny diskuze » Vybavení » Oblečení,Boty,Fusky atd

Oblečení,Boty,Fusky atd

Založil Buldozer

Dne 7. 11. 2013 17:07

Odpovědí: 1020

Oblečení,Boty,Fusky atd

Ahoj šuflikanti.Založil jsem tuhle otázku a sem můžete vkládat své zkušenosti s oblečeném,botama atd.Napíště co vám vyhovuje,co nosíte na sobě u vody v čem se cítite pohodlně a co vás ochráni v nepřízni počasí.Bohužel jsem opět koupil a v zápěti prodal další zimní oblečení(igelitku) a tak hledám oblečení pro chladnější počasi.Jde mi hlavně o funkční oblečení co dokáže odvádět pot a popřípadě nepromokne.Ve fuskách a termo hadrech už mám jasno a používam jenom produkty s obsahem Merino vlny.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 25 (1020) Starší Nejstarší »

peterhracek

peterhracek před týdnem

Nebo možná něco odtud – https://e50style.cz/boty/trekove ?

Madlo

Madlo před dvěma měsíci

Oblečení beru doma co je a moc to nehrotím. Když lije tak pláštěnku. Jediná věc na kterou nedám dopusitt jsou boty.. když jsou nohy v suchu, tak se dá snést všechno :-D Momentálně používám https://www.chytapust.cz/…s-Edge-Boots a snesou i menší brodění

.

. před čtyřmi měsíci

pepere » věřím, mně jen sere jak je ta cena přepálená, polovina ceny by byla tak akorát za dobře ušitý bavlněný kraťáky

pepere

pepere před čtyřmi měsíci

. » doporucujem prist az na pokladnu. neolutujes. mam ich viacero a pecka.

.

. před čtyřmi měsíci

pepere » ta cenovka za ty kraťasy je největší úlet, ostatně jako vše od týhle značky, ale taky už sem si je v kabince zkoušel:). Teď jen bojuju s tím zda se mám do obchodu vrátit a přijít s něma až na pokladnu

pepere

pepere před čtyřmi měsíci

Derek » Od fjalraven mam dost vela veci (zimna bunda, jesenna, flisky, mikiny, nohavice, sortky, ciapky, rukavice, …). Ale skor to beriem ako „handry na vencenie psa“ – tymto som nechcel fjalraven zhodit, lebo je to pre mna jedna z najoblubenejsich znaciek. Napriklad tieto sortky su najlepsie ake som kedy mal – aj na ryby https://www.fjallraven-shop.cz/…-F82833.html. ale nemremokave handry na ryby mam od geofa a ine by som nechcel. Dost suhlasim s tym, co napisal kok dole, okrem toho, ze membranu fjalraven ma.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před čtyřmi měsíci

Derek » od Banera mám dvě bundy, troje kalhoty a několik košil.. Všechno cajk.. Jen trička už bych od nich nikdy nekoupil :-)

Derek

Derek před čtyřmi měsíci

Na ten banner jsem se taky díval, ale úplně mě ne uchvátil… Jinak sem si všiml že i Žilák má už v nabídce dvě tmavě zelené… Tak uvidíme, aktuální to bude tak za měsíc dva:)

NeBeroun alias Qwerty81©

Zlatej Banner :-)

.

. před čtyřmi měsíci

Derek » tahle má podle popisu, já jen že hodně lidí se nechá nalapat na voskovaný „kosmický“ materiál G1000 který si nechají na prodejně navoskovat a pak čekají že to snese to co bunda s PTFE membránou

Derek

Derek před čtyřmi měsíci

Tak třeba tady ta bunda nebude mít membránu? 24k/30k http://www.backpacking-united.com/…t-dark-olive

Příspěvek upraven autorem.

.

. před čtyřmi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » s membránou sem od nich nic neviděl a to co hrnou z 90% jsou bavlněný hadry, a pár overalů do arktických podmínek kde membránu zase nepotřebuješ. A blaser jen registruju že existuje, co vyrábí mě nezajímá, favority za ty léta pobytu venku už mám

NeBeroun alias Qwerty81©

. » omyl.. Dělají všechno..
Ale jestli chceš echt kvalitu, musíš se mrknout na hadry značky Blaser :-)

.

. před čtyřmi měsíci

pánové, ať někdo není zklamaný, fjalraven nedělá funkční hadry jako takový. Mají perfektní propracovaný střihy a bavlněný plátno je fakt silný a neprošoupe se, konkrétně u kalhot mají neukončenou délku nohavic a různé výšky pasů, takže si zákazník nechá zakrátit dle svého přání. Mám od nich kalhoty, cena 4tis.+ a jediné co umí že dobře vypadají a jsou pohodlný, materiálem je bavlna ( G1000 ). Když to shrnu, tak fjalraven jsou krásný hadry pro snoby když neprší. Tímto tuhle značku nehaním, líbí se mně ten jejich styl a použité přírodní materiály, ale do nepřízně počasí bych si tohle oblečení určitě nevybral. Do deště a nebo do zimy bych hledal jinde a určitě syntetiku, …bavlna je pořád bavlna a i navoskovaná prochčije

Derek

Derek před čtyřmi měsíci

Jop, taky sem toho názoru že to oblečení pro rybáře nebude ono… A tady tu diskuzi jsem pročetl celou odzačátku a párkrát to tu zaznělo. O této značce mi říkal známý právě, ale taky nic od nich zatím nemá a párkrát se o ní někdo zmínil i tady. Tak uvídíme, asi si udělám výlet do brna, tam by měli mít prodejnu :)

IvanS

IvanS před čtyřmi měsíci

ideafix » suhlasim, v rybarine je to niekedy viac o dizajne ako o funkcnosti, aby to na fotkach vyzeralo dobre:)

ideafix

ideafix před čtyřmi měsíci

IvanS » jestli mám s něčim zkušenost, tak s tim, že do lesa se dělá mnohem kvalitnější obuv i oblečení jak pro rybáře. To jen tak mimo :)

IvanS

IvanS před čtyřmi měsíci

Derek » na jednej vystave som si pozrel ich sortiment, vacsina bola do lesa pro myslivce, ale vyzerali velmi dobre, nebal by som sa toho..

Derek

Derek před čtyřmi měsíci

Zdravím, má někdo osobní skušenost se značkou FJALLRAVEN? nebo nejlíp konkrétně s touto bundou? https://www.fjallraven-shop.cz/…-F90333.html

pablo

pablo před čtyřmi měsíci

Štěně » znacka je to slovenska vyroba je v Martine …a myslim ze aj dost kvalitna kedze to vozia po celom svete.

Madlo

Madlo před čtyřmi měsíci

Já si udělal radost Boty TFG https://www.chytapust.cz/…xtreme-Boots předtím jsem měl obyč. holínky, ale potom co jsem šlápl ve vodě na kámen a v patě se mi udělala díra, tak to nebylo moc fajn.. :-D

Štěně

Štěně před pěti měsíci

Zdravím, má někdo zkušenost se značkou ECCO? Našel jsem si boty:
https://www.eobuv.cz/…k-black.html
ale značku neznám, poradíte mi?

Spawn

Spawn před sedmi měsíci

Tak sem se nakonec vyprdnul na holinky a udelal sem si radost timdle https://www.eobuv.cz/…87-clay.html Boty dorazily rychle a v poradku. Mam tu jeste jeden kupon na slevu 15%, tak kdyby nekdo chtel, at se mi ozve.

B3R4

B3R4 před sedmi měsíci

Honza 68 » Tak to bych viděl na „Lko“… není to úplně levná bunda, tak si myslím, že se vyplatí si ji zkusit přímo na krámě nebo na FF…

Honza 68

Honza 68 před sedmi měsíci

B3R4 » já mám 187 cm 90 kg a chci koupit SJ9 Honza 68

B3R4

B3R4 před sedmi měsíci

Honza 68 » SJ9 je o něco širší, než SJ6. Mám 190/80 a SJ6 mám „L“, ale SJ9 mi sedí „M“. Nejlépe asi, když si ji vyzkoušíš na FF, protože vyšším a hubenějším sedí líp právě ta SJ6, která je mj, výrazně delší…

Honza 68

Honza 68 před sedmi měsíci

Pescador » já mám velikost kalhot L a kupuval jsem kalhoty od Kordy vel L a byly malé a Xl taky malé až velikost 2 XL sedla a třeba oblečení od Foxe velikost L mi sedla já jenom abych při výběru vel nesáhl vedle Honza 68

Pescador

Pescador před osmi měsíci

Honza 68 » Mám 180 cm a 83 lg. Velikost M je mi akorát. L už bylo moc velké…

Honza 68

Honza 68 před osmi měsíci

124680-1-476.jpg

Máte s tímto oblečením skutečnosti co se týče výběru velikosti Snugpak SJ9 bunda DPM Camo dík za info Honza 68

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před osmi měsíci

Carpfisher » za ty prachy bych raději pořídil nějaké HiTec a máš vystaráno.. Případně doplať pár stovek a kup Prabos Condor GTX

Rasta

Rasta před osmi měsíci

Carpfisher » Ty jsem měl asi 2 měsíce a u obou bot praskla ta guma nad podrážkou v místě ohybu. Za mě nebrat.

Vetesnik

Vetesnik před osmi měsíci

Carpfisher » To by mě taky zájímalo, nedávno jsem se na ně díval a z UK vyjdou na 1200kč

Carpfisher

Carpfisher před osmi měsíci

Spawn

Spawn před osmi měsíci

Dobry den, dostal se ke mne kupon na slevu na eobuv.cz. tak sem vybiral a padly mi do oka tyhle boty https://www.eobuv.cz/…0-green.html Myslite, ze sou v pohode a jestli ze ne, nasli by se na tom eshopu nake jine, abych moh vyuzit tu slevu. nebo se na to mam vyprdnout a koupit nakou klasiku?

Broula

Broula před osmi měsíci

Tak jsem to vyřešil kompletem od Pinewood… Měl jsem veliké štěstí… Bunda Pyrenee + kalhoty Ancona… Oboje za 3,5 tisíce. Perfektně to sedí, dostatečně dlouhé rukávy i nohavice (mám skoro 2m), a je to velmi slušivé a univerzální.

Honza 68

Honza 68 před devíti měsíci

Broula » mrkni na tohle http://www.sportovni-obleceni.cz/…obleceni.htm Honza 68

Broula

Broula před devíti měsíci

Honza 68 » za 250 liber bez slevy, ktere jsou tam ted na UK eshopech kazdou chvili :-)
Nicmene to je vylozene do te zimi. Jakmile se trosku oteply tak to bude pruser.

Honza 68

Honza 68 před devíti měsíci

123788-1-942.jpeg

123788-2-907-nahled.jpg

Broula » vše je do minus 15 C komplet Fortis Snugpak bunda kalhoty 300 liber .

Broula

Luger46 » dneska jsem jeste „objevil“ armadni goretex bundy a kalhoty s britskym maskovacim vzorem, ktery ma na vecech napr. Fortis-Snugpag a velmi se mi to libi.
Kazdopadne jsou tyhle army veci nezateplene stejne jako ty myslivecke. Jsou vsak cenove hoooodne prijatelne a pokud to bude origo goretex, tak i mnohem funkcnejsi. Jen me mrzi, ze se nedaji sehnat kalhoty s vyvysenymi zady a brichem s ksandami
Co se vrstev pod to tyka, tak sem nasel napr. toto (tim bych dohnal ty zada a bricho)
https://www.northstyle.cz/…1494658.html
K tomu tu dvouvrstvou fleecku a pod to vsechno silnejsi termopradlo (to bych musel poridit tak jako tak k tomu zimnimu obleku) a myslim, ze by to mohlo byt v pohode.
Jestli uvazuju blbe, tak me klidne oprav :-)

Luger46

Luger46 před devíti měsíci

Broula » Pyrene na teploty okolo nuly není. To bych šel stopro do zimního setu. To je za předpokladu, že je okolo nuly celý den. Ty teplotní rozdíly na jaře ráno nula v poledne 12 jsou někdy co se týče oblečení na prd. Jak si říkal pod Pnewood bys musel kvalitně navrstvit a pak postupně odkládat. Tak to dělám já na jaře. Základem je nějaký dobrý termo prádlo. Pod tu bundu dobrou dvouvrstvou fleecovou mikinu jak třeba dělá Fox.

Broula

ahma » on ten novejsi model neni takovy snehulak jako ten starsi. Je to videt i z videa. Ja si ho byl dneska prohlednout na zivo, abych se ujistil ve velikosti a i prodavac rikal ze neni tak vycpanej jako ten predeslej model.
U Pinewoodu kvuli velikosti nesezenu nize zminenou kombinaci v akci, jak sem si myslel, takze bych musel dat vic penez, aby mi byl jiny podobny model – tudiz uz jsem prakticky na dvojnasobku ceny Foxu a to nepocitam vrstvu navic, kterou bych musel dat pod Pinewood, aby bylo stejne teplo jako u Foxu…je to kua dilema

ahma

ahma před devíti měsíci

Broula » mam wintersuit ale ten starsi… vodeodolnost je dobra, fakt mibzatim snad neproprsel… ale nasakne vodu a to je pak opruz.
Je to ale spis fakt zimni, pri 10–12oc se budes parit.
Vyssi kalhoty jsou super na zimu.

Broula

Ahoj, letosni rok jsem opet odbyl v obyc. navrstvenem obleceni bez spetky komfortu. Ted uz sem se vazne nasral a po precteni vseho tady mam dve varianty.
Jeste upresnim na co to potrebuju. Vylozene v zime nechytam. Tzn. potrebuju reseni na to, aby mi nebyla pri sezeni zima rano/vecer kdy byvaji teploty na zacatku jara ci koncem podzimu klidne okolo nuly. V –10°C ale nijam nechodim. Zaroven bych ale potreboval, aby to bylo pouzitelne i behem dne, kdy se teplota vysplha klidne k 10–12°C a tim padem na takove to „teplejsi“ jaro.
Co se deste tyka, tak vylozene v desti v tom stat nechci, max chvili v lehkem desti pri zdolavani. Ve vetsim desti jsem v bivaku a pokud polezu ven tak muzu na tu chvili navrch natahnout obycejny PVC komplet za 2 stovky.

1. Fox Winter suit 2018

pozitiva – cena (3500,–), design, bude to teply, kalhoty s ksandami kryji bricho i zada
negativa – nebude to temer dychat, obavam se, ze kdyz se trochu oteply tak se budu potit…bundu sice muzu sundat, ale kalhoty tezko :-), no a asi to za chvilku i proprsi

1. Bunda Pinewood Pyrenee + kalhoty Ancona

pozitiva – bude to asi vic dychat a bude to asi i vice vodeoodolne, neni to tolik zateplene = vetsi univezalnost (?) – vrstvenim se lze lepe prizpusobit aktualnim podminkam
negativa – je o neco drazsi (komplet za 6000,– ), kalhoty nejsou tak vysoke vepredu ani vzadu

Na vic se cenove nezmuzu :-) Vim, ze komplety rybarskych znacek maji parametry na houby, ale presto je dost lidi ve finale v podstate spokojeno.
Jako posledni reseni mam v zaloze jeste kamose od vysadkaru, ktery se pokusi sehnat origo Gore-tex bundu+kalhoty a pod to bych vrstvil. Ale nechci maskac, tak si myslim, ze tohle asi neklapne. Ikdyz reseni by to bylo asi nejlepsi a nejvsestranejsi.
Docela by me jeste zajimalo, jestli udavany vodni sloupec u toho Foxe vydrzi stejne jako tentyz vodni sloupec napr. u znacky Pinewood.

Boty budu resit zateplenyma holinkama v pripade zimy nebo bahna. A v pripade lepsiho pocasi to vidim na Prabos CONDOR GTX a do toho dle pocasi vhodnou ponozku.

Drinks

Drinks před desíti měsíci

fofo » Jediný rozdíl oproti mrku je ten, že my tady máme koka. :)

.

. před desíti měsíci

fofo » lidi jsou svině všude, …a o pomoc poprosit manželku nebo přítelkyni, .....na oplátku umej třeba nádobí, …do pravé ruky houbičku, pustit teplou vodu, žbrndnout si tam jar a talíře krouživými pohyby:)

fofo

fofo před desíti měsíci

…už si připadám jak na Mrku..
že jsem se, blbec, vůbec ptal

.

. před desíti měsíci

fofo » :)), …při řešení takovýchhle problémů by ti mělo stačit to co nosíš na krku

fofo

fofo před desíti měsíci

123424-1-928.jpg

kok » no, látkový nebo co..

.

. před desíti měsíci

fofo » látkový adidasky v goráči?:), …hoď to do pračky, nastrouhej tam obyčejný mýdlo, nebo nějaký tekutý prášek bez aviváže a vyper to na čtyřicítku a modli se ať se ti bota nerozlepí

fofo

fofo před desíti měsíci

kok » není to kožená bota, jsou to adidasky, látkový

.

. před desíti měsíci

fofo » bude zažraný v kůži, to nevymeješ úplně, prděl bych na to, povrchově jen mýdlovou vodou když už, …horší by byl olej s nějakým rozpouštědlem, třeba WD40 už by mohl rozleptat mebránu, …si jen promazal kůži:)

fofo

fofo před desíti měsíci

kok » přezouvám se v autě a na boty mi vytekl olej (slunečnicovej) z nádržky na mazání řetězu u motorový pily. Moje blbost no

.

. před desíti měsíci

fofo » jak zprasil, nehoda?

fofo

fofo před desíti měsíci

Zdravím.
Mám dotaz.
Zprasil jsem si gore-texový boty olejem. Čím to vypucovat?

Honza 68

Honza 68 před jedenácti měsíci

122582-1-837.jpg

Máte někdo tohle prádlo TERMO SOUPRAVA GEOFF ANDERSON INXULA dík za info Honza 68.

Pescador

Pescador před jedním rokem

Mates_L » Goretex Softshell za tyhle Eura… no nevim… Mam takovy Tilak, ale na to je treba vetsi budget :o)

Mates_L

Mates_L před jedním rokem

Pescador » vďaka ale asi som nemal namysli zrovna „pršiplíšť“ :D skôr niečo ako softshell a podobne ;)

Pescador

Pescador před jedním rokem

Mates_L »

tady mas prima lehkej komplet a jeste usettis 10€ na krmeni :)

http://www.carphouse.cz/…eight-khaki/

Mates_L

Mates_L před jedním rokem

Zdravím poradí niekto fajn nepremokavú vetrovku do prechodného počasia? Na zimu mám komplet ale do vtedy by to chcelo niečo trocha ľahšie a pohodlnejšie. Cena okolo 50–60e :D študenti nemôžu príliš rozhadzovať :D

Filla

Filla před jedním rokem

fofo » Jestli na toto neco pomuze, tak jedine lepidlo Shoe Goo. Znam ho z Kanady, tady jsem ho nevidel. Ale jestli davas delsi tury a feraty, tak to prdne brzy zas, myslim..

« Nejnovější Novější Strana 1 z 25 (1020) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (17 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč