Domácí dílna

Všechny diskuze » Vybavení » Domácí dílna

Domácí dílna

Založil dodo29

Dne 4. 3. 2012 02:05

Odpovědí: 177

Domácí dílna

Zde můžete vkládat příspěvky z domácí dílny s tím co se vám povedlo vyrobit eventuálně upravit.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 4 (177) Starší Nejstarší »

Chudýpocestný

Chudýpocestný před týdnem

MaHo » Eurex-RodBuilding.cz

MaHo

MaHo před týdnem

Dalas » dik

Dalas

Dalas před týdnem

MaHo

MaHo před týdnem

Má někdo typ na eshop s komponenty pro kaprové pruty?
Sady oček, sedla, laky atd.

Hanz P.

Hanz P. před měsícem

Našel by se tu někdo kdo leje grippy 150–200g? Dík

Carpfisher

Carpfisher před měsícem

Carp Kahuna » pěkný to je potisk?

runaway

runaway před měsícem

Ahoj. Zkousel nekdo vyrobit lithiovou baterii na elektromotor ? Koukal jsem ze clanky a soucastky se daji koupit ale netroufnu si to poskladat :)

Carp Kahuna

Carp Kahuna před měsícem

127012-1-281.jpg

127012-2-763-nahled.jpg

Carp Kahuna

Carp Kahuna před měsícem

127011-1-119.jpg

127011-2-899-nahled.jpg

127011-3-983-nahled.jpg

127011-4-896-nahled.jpg

Koberečky do bivaku:)

Venýsek

Venýsek před jedním rokem

kuča » Náš mistr na učňáku vždycky říkal: Můžeš bejt blbej, ale musíš si umět poradit :-) Tím se Tě nechci nijak dotknout, ale prostě mě to napadlo, když jsem viděl jak sis poradil :-) Ať Ti to jezdí.

kuča

kuča před jedním rokem

121584-1-734.jpg

Improvizace s dénkem :D

Chudýpocestný

Chudýpocestný před dvěma roky

kdysi jsme si strkaly do špic kol kousky obalu od jogurtu a pěkně to cvrkalo:)to jen kdybys to s tím kladivem přehnal:)))

.

. před dvěma roky

M de Carpien » jako s humorem jo:), ale je to ostuda, kdybys místo toho malování šipek a otázek sebral odvahu, vzal ten šroubovák nebo kladivo jak píše pescador, už to máš v richtiku a nebo na bazaru sháníš novou cívku, .....ptát se na takový věci kolega u vody , dostane rovnou kopanec do řiti:), …a už jsi děkoval jednou:)

Pescador

Pescador před dvěma roky

kok » nejlepsi sroubovak je kladivo :o)

M de Carpien

M de Carpien před dvěma roky

kok » Zbožňuji tvůj způsob HUMORU :-) :-) :-). Jinak ještě jednou díky ;-).

.

. před dvěma roky

M de Carpien » není zač, …a nechci být drzej, ale předpokládám že seš chlap, tak si s takovou prkotinou snad poradíš ne?, není to atomová elektrárna, takže vem nějaký nářadí a polaď to, a už s tím neotravuj:)

M de Carpien

kok » Děkuji moc za radu ;-). Někdo další osobní zkušenost :-)?

.

. před dvěma roky

M de Carpien » můžeš zkusit ho víc naklepnout, ale možná to ani nepůjde pokud je tam v díře nadoraz, já bych šel cestou vyhnutí té packy na kterou ukazuje modrá šipka, směrem nahoru, podebereš to šroubovákem a je, popřípadě prohnutí protikusu, tedy té pružinky směrem dolů, popřípadě kombinace obou úprav. pružinka je z pružinové oceli, takže nepůjde to tak snadno, má tendenci se vracet, takže budeš muset víc zmáčknout. Každopádně chce to s citem a když se dívám na ten mechanismus, tak jistit při ohýbání té patky směrem nahoru ten čep seshora ať ti nevystřelí, opětovný zalisování už by nemuselo tak spolehlivě držet. No a počítat i s variantou že v nešikovných rukách to můžeš celé posrat a budeš mít navždy němou cívku pokud zlomíš čep:). To co sem ti napsal je taková improvizace. Správně a předpisově by si měl součástky rozdělat a ohnout vše zvlášť a seskládat s novým čepem, good luck

M de Carpien

119482-1-138.jpg

119482-2-692-nahled.jpg

Kolegové kutilové, potřebuji se poradit ohledně nastavení pružinky (zelená šipka) z vnitřní části cívky. Jedná se o pružinku packy (modrá šipka) „cvrčka“. Čep (červená tečka) není podle mého názoru dostatečně zatlačený, tak má pružinka „volnost“ a poměrně se viklá. Takže dojde k tomu, že packa vyskočí a není pod tahem pružinky a pak „necvrčí“ :-(. Můžu jednoduše čep o něco více zalisovat? Nebo doporučujete něco jiného? Předpokládám, že pružinka musí jít „jednoduše“ vyměnit v případě servisu, tak by to nemělo být snad nijak složité. Nechci se do toho hned pouštět sám, abych to nepoškodil. Děkuji za vaše názory. MdeC*

Pescador

Pescador před dvěma roky

Ondřej Macků » tahle rada se mi hodi. mam zidli od Carp Porter – super lehka, ale ma desne dlouhe nohy. takze budu muset strhnout ty plasty a dat tomu letni sestrih pilkou na zelezo :oD

M de Carpien

Ondřej Macků » No, je to JRCéčko a dávat tam všechny 4 nožičky nové…, tak za to bych měl odhadem možná celé nové křesílko :-). Každopádně děkuji moc za rady ;-).

Ondřej Macků

Ondřej Macků před dvěma roky

M de Carpien » Je tam jen plíšek a pružinka. Přebroušení asi pomůže si myslím, případně ti výrobce určitě je schopnej poslat celej ten mechanismus novej ;-)

M de Carpien

Ondřej Macků » Děkuji moc za reakci. Je tam něco, na co si dát pozor, aby se mi to nerozsypalo na zem :-)? Nebo je uvnitř jen ten plíšek a pružinka? Myslíš, že přebroušení toho „stop“ plechu pomůže?

Ondřej Macků

Ondřej Macků před dvěma roky

M de Carpien » Je to tam jen naražený, pootoč tím silou a sundej ;-)

M de Carpien

118481-1-486.jpg

Vážení kolegové kapraři, nemáte prosím někdo zkušenost se sundáním plastové „objímky“, která drží aretaci u nožičky křesílka? Aretace mi nefunguje a předpokládám, že je to tím, že vnitřní „stop“ plech je již tupý a nemůže se zakousnout do Al nožičky, aby ji udržel v nastavené poloze. Předpokládám, že je potřeba šikovně sundat tu objímku, abych se dostal k vnitřnímu mechanismu, „přebrousit“ ten „stop“ plech a vše sestavit zpět. Děkuji všem za rady a případné návody na postup.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před dvěma roky

106164-1-639.jpg

:)

Kouba

Kouba před dvěma roky

106039-1-244.jpg

106039-3-384-nahled.jpg

Aby toho nebylo málo tak sem pořídil do me rodinky i telička tech swingeru z kovového 3D tisku . Jeden surový tisk a druhej us trošku obrousenej

Kouba

Kouba před třemi roky

101516-1-777.jpg

Carp Kahuna » nn jsou to staré TFG, mají něco za sebou už, kvalita TFG nic moc. Jen sem vydělal original plast poměřil vymodeloval vytisknul:) ještě bych chtěl si vytisknout z kovu.
Barva je elastiicky nástrik který může být bez zasažení podkladu sloupnut. něco jako plastidip akorat jina firna folia tec

Carp Kahuna

Carp Kahuna před třemi roky

Kouba » Ahoj. Máš to super. Tisknul jsi sám? Pokud se nemýlím, tak jsi oddělal ty nepěkné plastové bobiny z nových swingerů od MIvardi. Je to tak?

Pulec7

Pulec7 před třemi roky

Kouba » moc pekny, hlavne original :)

Kouba

Kouba před třemi roky

101490-1-729.jpg

101490-2-697-nahled.jpg

101490-3-311-nahled.jpg

101490-4-312-nahled.jpg

trošku sem si hrál, originál 3D tisk mi na sluničku trožku zmenil barvu tak sem to přebarvil komplet:)

Joika Kake

Joika Kake před třemi roky

Tomajo » Krásná práce:)Ať jej brzy pořádně zapřáhneš!
J.K.

Tomajo

Tomajo před třemi roky

101461-1-412.jpg

101461-2-817-nahled.jpg

101461-3-391-nahled.jpg

101461-4-839-nahled.jpg

ještě jeden pokus

Příspěvek upraven autorem.

Tomajo

Tomajo před třemi roky

Nová tyč k podberaku ze zlomeného kaprového prutu, pěkně v korku at to ladí k prutum.
edit: tak fotky bohuzel z nejakeho duvodu nejdou vlozit :-(

chesper

chesper před třemi roky

alda » no věřím tomu že plave přeci jen to nikdy nebylo vypuštěné ale my se tam nemůžem nějak dostat přes 80ku která má 10,50

alda

alda před třemi roky

chesper » no neco takoveho by tam plavat mohlo…

chesper

chesper před třemi roky

alda » no tam ne já už tam nebyl asi půl roku serou mě tam ty procházkáři a cyklisti no prostě tam není ten správnej klid a ještě navíc tam prořezali ten les tak si není ani kam v klidu odskočit

alda

alda před třemi roky

chesper » tam kde jsem byl za tebou? Pokut ano tak veliky luxus

chesper

chesper před třemi roky

alda » jo to jo jinak dnes sem se vrátil z ryb a na rozlučku přišel kapřík 91 a 15,5 kilo a pruty od tebe jedna báseň i s 65 krásně pracujou za víkend bylo 5 ryb 50,65,64,85,91

alda

alda před třemi roky

chesper » hlavne abych cestou z paluby našel postel… :-)

doktor glock

doktor glock před třemi roky

radek.t » samozrejme mas pravdu…ale v dnesnej dobe, ked je produkcia v Azii, material je cinsky, pracovna sila detto, vsetko sa robi strojovo a automatizovane…ne­moze stat stojan 500€ plus, musel by byt pozlateny a z damasku…meter nastrojovej nerezoviny je par eurova zalezitost…ale samozrejme s tebov suhlasim, ak je to zalezitost domacej dielne, par kusovej vyroby, hodiny prace atd, stojan by stal tolko, ze je nepredajny…

Ondřej Macků

Ondřej Macků před třemi roky

Franta Wohoska » Nechytrač a přijeď na kafe :-)
Sorry za off topic :)

Franta Wohoska

Franta Wohoska před třemi roky

radek.t » Je to přesně jak říkáš. Pokud bych měl zaplatit práci toho člověka,pak by se mi asi vyplatilo jít do obchodu a nělakej pěknej stojan koupit. Navíc musíš počítat s tím ,že to nejde dělat jen tak ve svěráku ruční vrtačko a podobně. Potřebuješ trochu slušnou frézku a soustruh. Je to nerez,takže kvalitní nástroje jako závitníky,výh­rubníky,výstruž­níky atd. To všechno stojí neskutečný prachy. Jasný že dělat jeden nebo dva kousky je trochu něco jinýho,než sériovka.

radek.t

radek.t před třemi roky

doktorglock » jen nějak zapominaš že někdo to musí vymyslet a udělat a cele zrealizovat pak jsi teprve můžeš spočítat cele náklady a myslím ze pod 5 tisíc se nedostane ani náhodou!!!!!!! To není prace na hodinu tak přemýšlej trochu reálně jinak ten stojan je super

doktor glock

doktor glock před třemi roky

Franta Wohoska » sikovny klapec, palec hore, sanka dolu. Najlepsia je ta cena,,,, zober si aku maju marzu predajcovia/vy­robcovia a to nakupuju material v tonach a samozrejme z Ciny…

chesper

chesper před třemi roky

alda » jo Aldo to bude chytačka

Tomajo

Tomajo před třemi roky

Franta Wohoska » parada

Franta Wohoska

:-)))

MiM

MiM před třemi roky

Franta Wohoska » luxus práce, pochvala za nápad a za práci taky!

kvaso

kvaso před třemi roky

Franta Wohoska » luxusna pracicka. Vyzerá važne skvele. Dam 100€ a kludne aj kartonik plznicky za taky isty :-)

Franta Wohoska

92977-1-287.jpg

92977-2-442-nahled.jpg

92977-3-771-nahled.jpg

Jeden nerez stojánek „made in home“ Přiznám se,že to není moje práce. Můj je jen nápad. Dodal jsem nákres, materiál a karton plzně :-) Všechno ostatní je práce jednoho moc šikovnýho kamaráda. Veškeré náklady cca.800kč za matroš plus ta plzeň :-))

alda

alda před třemi roky

92962-1-687.jpeg

Čeněk » jo myslim ze to bude solidní..... :-)

Čeněk

Čeněk před třemi roky

alda » Parádní plavidlo!

alda

alda před třemi roky

92956-1-255.jpeg

92956-2-990-nahled.jpeg

92956-3-157-nahled.jpeg

Palica_von_zvreca » to je další 600 krát 200 krát 90cm váha 400kg :-)

Palica_von_zvreca

Palica_von_zvreca před třemi roky

alda » já myslel, že už máš hotovo :-ú)

Mitchell

Mitchell před třemi roky

alda » čau jak jí máš širokou?

alda

alda před třemi roky

92893-1-171.jpeg

Palica_von_zvreca » to teda :-)

« Nejnovější Novější Strana 1 z 4 (177) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (2 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč