Přehoz na spacák

Všechny diskuze » Vybavení » Přehoz na spacák

Přehoz na spacák

Založil Milan V.

Dne 30. 9. 2013 15:31

Odpovědí: 156

Ahoj kamarádi, chci si pořídit přehoz na spacák. Kromě funkce termoizolační chci, aby byl i nepromokavý. Na trhu jich je docela hafo, ale… Poraďte. Díky!

Příspěvek upraven autorem.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 3 (156) Starší Nejstarší »

suplicek

suplicek před čtyřmi roky

ahoj,schanim prehoz na spacak,ma někdo zkušenost s prehozem ad foxe vrs1 sleeping bag cover csbo40 mebo jiny typ,diky

Ťava

Ťava před čtyřmi roky

martan01 » taky by mě zajímalo, ale na pohled trošku jiný camou

Twiggy

Twiggy před čtyřmi roky

ideafix » tak jasné cena je vždy diskutabilní. V tomto případě převládají hlavně sympatie.
Čas vše ukáže..

martan01

martan01 před čtyřmi roky

Twiggy » Má někdo k porovnání s přehození od Aqua?

ideafix

ideafix před čtyřmi roky

Twiggy » věřim, že je to dobrej přehoz. Jen nevim, jestli je ta cena k smíchu nebo k pláči :)

Twiggy

Twiggy před čtyřmi roky

117206-1-141.jpg

Vašíku na trhu je pouze jeden, který ti splní všechny přání :-) Mr.COTSWOLD – CAMO

Ťava

Ťava před čtyřmi roky

Carpkiller » jdu na to mrknout a kdyztak udelame kseft, diky ;)

Carpkiller

Carpkiller před čtyřmi roky

Ťava » mám camu přehoz od foxe z rip stopu a když ho dobře složíš, tak ho můžeš použít i jako pytel na vodu:-D …ten nepromokne nikdy.
Výhodou jsou různé provedení zateplené viz například aquos Thermal cover, takže když se i v létem nečekaně ochladí, což jsem zažil nejednou a máš s sebou jen přehoz, nezmrzneš pod tím.

Ťava

Ťava před čtyřmi roky

Nutne bych si chtel pořídit tuto fajn praktickou věc. Zatím jsem pokoukával po camou od aqui. Ale pokud se mi nekdo zaprisahne, ze jina značka ma lepsi tak se rad rozmyslim, proto prosim o nazory. Diky

Jan Kozlovský

Jan Kozlovský před čtyřmi roky

kok »
Jojo pak má ten open air jinej rozměr :)

.

. před čtyřmi roky

Jan Kozlovský » máš bystrý oko:), no popravdě nevím co v tom sáčku je bo takhle mám i nějakou bižuterii, ale je možný že to bylo něco na posílení dobré mysli:)

Štefáno

Štefáno před čtyřmi roky

kobr.d » Tohle se stávalo Dastymu a byla to nějaká mrda se spacákem. Zkus se ho zeptat

Jan Kozlovský

kok »
Mě by zase zajímalo jestli na dolní fotce lehátka je v tom dealeraku pytel s nějakou dobrotou, aby se ten punk style dal na 80% s pozitivní myslí a bez stresu přežít :)
#KokGrylls

.

. před čtyřmi roky

doktor glock » však jasné, s věkem se ostří tupí, jinak nožky prodlužovat nebudu:), vozím s sebou pilku takže fiknu nějakou soušku, a nařežu čtyři „puky“ a nohy vypodložím v nejhorším. Kolega si na jedno místo dovezl dvě desky, taky řešení, hádám že jsou tam schované dodnes:). Jinak na úkor zdraví si myslím že nic nedělám, jedině na úkor pohodlí. Já mám tu výhodu že mně nebaví vysezený fleky a anglický trávníky, takže si to spíš užívám a testuju v těch podmínkách co vydrží a snese výbava a různý outdoorový doplňky

doktor glock

doktor glock před čtyřmi roky

kok » ´mas to vychytane o tom ziadna, a ides aj na ukor pohodlia a zdravia, ale to je dan za ryby, ktore mas v albume. S dĺzkou noh mam tiez problem chodime na jednu velmi kopcovitu vodu, podmocenu, vlhku, kde nevies nastavit nohy, tak sme si ich dali urobit a v podstate je kazda inak dlha, ale len tak vies ako tak sediet ci lezat. Vsetci sme blazni o tom ziadna debata…Paci sa mi tvoj ,,punk" styl, aj ked ja som uz strasne sfajnovel a potrebujem trosku pohodlia. Za starych casov dva tyzdne na Mare namiesto vankusa pet flasa, spali sme na karymatkach, zakryti spacakom z tesca a boli sme max spokojni…

.

. před čtyřmi roky

doktor glock » tak ten maník je o dost dál než já, to je zase jiná liga …a z fotky není vidět, ale hodně podmáčené a byl jsem na takovým pahorku, nalevo když se díváš na fotku bylo 20cm vody a po pravici už taky voda, na karimatku to ve většině případů není, jinak samosebou na některých místech si ji dopřávám, ale lehátko je lehátko. Už si ani nepamatuju kdy naposledy na karimatce. Jinak mám nafukovačku od thermarest, 5cm výška, takže komfort, ale málo kde je rovinka. Spíš bych potřeboval lehátko s nadstandartně dlouhýma nohama abych pokryl všechny situace. V podstatě to děláme tak že kde si myslíme že je ryba, tam sednem a nehledíme na podmínky. Někdy je to na břehu přijatelné, někdy totálka a chvíli přemýšlíš jak to vlastně udělat aby jsi byl schopen na tom místě vydržet v rámci možností několik dní. Když člověk umí improvizovat, dá se chytat odevšud, když to přeženu i ze stromu:). naučil jsem se tohle i na březích kde se běžně loví a vlastně těžím z toho že druzí jsou pohodlní. Nejbizardnější místo a zároveň místo kde ryba je a kde to příští rok zkusím je oblast na jedné vodě kde je jakási změť potůčků, ty jdou z pískovny kde se proplachuje písek. je to terén kde se boříš v měkkém jílu tak že ti to vyzuje i gumáky a každé ráno když pískovna jede těma potůčkama čurdí celkem dost kalné vody, a kolem všude jakýsi hustý keře a přesličky nebo co to je za brajgl:). Na vodě se běžně loví, je hlídaná, noční lov a podobně moc nehrozí, …ale v těchhle místech se dá zašít a lovit bez omezení, po břehu téměř nemožné se dostat. Poslední výpravu sem chtěl dát právě tady na tuhle vodu a do těchhle míst, ale ztroskotalo na tom že kolega který se mnou jel neměl povolenku a měl strach, je u armády a lov bez povolení by ho mohl mrzet kdyby nás čapli. Místo toho se jelo tam kde se nesmí vůbec, což mu nevadilo:)), …příští rok tam zabojujem, jezdí se tam jen pro násadu a vlastně se ani pořádně neví co tam plave. Nebude to žádná hitparáda a velkých ryb bude málo, tak sem zvědavý, letos sem tam byl spíš průzkumě než na jistotu z jinýho místa, taky punk a dostal jsem od kaprů na prdel. Vyvážel jsem za tmy přez celou vodu do míst kam se samosebou nesmí:), část vody je rezervace, …dva záběry a obě zřejmě pěkný ryby sem uřezal na tu dálku, takže tudy cesta nevede. Je to podle mě o tom chytat na kratší vzdálenost aby jsi měl rybu pod kontrolou, vázky nejsou, ale slávky a hrany ..navíc přez den nevyvezeš, za rybou nevyjedeš, místní by tě práskli, takže pořád se učím jak s tím vydrbat a nebýt viděn:). lovit na týhle vodě podle pravidel je nejjednodušší možnost, ale nejméně efektivní a nudná:)

doktor glock

kok » ak to minimalizujes a podla toho co vidim bear gryll je vedla teba suvix… na zem celta koly vlhkosti na nu obyc karymatka, na nu nafukovacia karimatka a na nu velmi velmi dobry spacak a spis jak u maminky…

.

. před čtyřmi roky

jinak jsem vybral lehátko od avidu, nevím ja se jmenuje, ale někde sem někomu radil ať si h pořídí, byl tam i odkaz, s kloubem, váha 7kg, což je pro mě taky klíčový, potřebuju být mobilní a všechno aby bylo kompaktní, …kolega má foxe, je to velký pohodlný lehátko, ale nechtěl bych ho, …je to obrovskej krám

.

. před čtyřmi roky

Robin » poprvý za pět let v takových podmínkách kdy sem se bil do hlavy že sem kretén, ale dva kilometry pěšky s vercajkem, tak sem to ořezal, …zdravízatím cajk, nikdy sem nebyl nemocnej, neměl sem nikdy ani chřipku, jinak pozitivní mysl a žádnej stres je 80% zdraví, životospráva a vše ostatní je podružný, samosebou i geny. A jestli se tohle někdy všechno sečte, tak litovat nebudu, bude na co vzpomínat, ale jak říkám, některý fotky vypadaj hrůzostrašně, ale cítím se u vody komfortně, taky už nejsem nejmladší a rozmazluju se:)

Robin

Robin před čtyřmi roky

kok » Strasne me zajima co jsi vybral jako potencialni nahradu tohohle low-rideru.
(nebo ses bavil jenom o novych gumach..??) A zada mas cajk? Sem pro punk pri kazdy prilezitosti, ale na tohle zacinam byt opatrnej. XX noci bez lehatka smotanej v podlozce nebo v kresle – coz mi prijde dost podobny jako tvoje reseni – a uz to neni uplne jako za mlada. Nerikam, ze na masaze nechodim i kvuli tem buchtam, ale dlouhodobe se to podepise..

.

. před čtyřmi roky

113794-1-811.jpg

113794-2-186-nahled.jpg

Robin » tady je, krasavec že?. Spal jsem jak mimino než přišla v noci berta, zničila mně přístřeší a do rána na mě chcalo. Hold někdy někde to netrefím:) ......romek se mně z pohodlí brojlíčka který měl v závětří jen smál. Žebrák jeden:))

.

. před čtyřmi roky

Robin » :))), …tak neříkám že moje lehátko nemá něco za sebou, ale dopnul jsem zteřelý gumy a jede se dál:). Možná příští rok koupím nové, už mám i vybráno jaké

Robin

Robin před čtyřmi roky

kok » Vsak tvoje lehatko davno ani neni lehatko. Spacak dovnitr slozis jenom diky tomu, ze je to rozvaleny do tvaru houpaci site. :)
Nech me hadat, ze ty mas doma misto postele takovou tu „horolezeckou klasiku“?! Tj. deska polystyrenu ukradena pri zateplovani panelaku + molitan a deka. U toho taky borci vzdycky tvrdili, ze je to pecka.. :))

.

. před čtyřmi roky

Dida » však v pohodě, já bych zas nikdy nechtěl lehátko bez kloubu, to s kloubem je multifunkční, rád v mrazivých dnech sedím a nohy ve spacáčku, né vždy sebou můžeme brát tolik harampádí abych bral ještě židli kterou teda taky mám…a co je trendy mě nezajímá:), ono né všechno co je trendy je zrovna pecka, teď nemluvím o lehátku, ale obecně

Pescador

Pescador před čtyřmi roky

Mam Avid lehatko se silnou penovou matraci, na tom Aqua spacak a prehoz – pred tydnem 2 mrazive noci v otevrenem bivaku zcela bez problemu. Spacak mam rozepnuty a prikryty prehozem. Nikam nefouka a vse mam rano suche. Vlhkost se srazi jen shora na prehozu, ale tu mam i z vnitrni strany bivaku = vydechovana para se rychle vysrazi ve vodu. Chce to kvalitni matros a optimalni obleceni do spacaku a nejsou nikdy zadne komplikace…

doktor glock

Fyzika sa nedá oklamať, vyzrážanie pár pri extrémne rozdielnych teplotách. Všetci šetria na materiáloch málokto vyrába z naozaj top materiálov, ktoré aj dýchajú- aj hrejú -aj sú vode a vlhku odolné. A spacáky pre extrémne športy, horolezcov, polárne výpravy a pod. nemajú parametre, ktoré sa hodia na náš koníček.

Ondris

Ondris před čtyřmi roky

kobr.d » Díky, tak to jsem klidný.Zrovna u ven-tecu me to zajímalo.

kobr.d

kobr.d před čtyřmi roky

Ondris » Mám to samé u Fox Ventec.

Ondris

Ondris před čtyřmi roky

Já mám zase problém s tím, že v místě nohou, kde mám na spacáku ten omyvatelný matroš mám skoro vždy ráno mokrou mapu. V mém případě je to, ale shora. Pokaždé potom musím spacák větrat. Mám starší spacák GF, zajimalo by mě, jestli má nekdo podobný problem i u dražších spacáků.

Dida

Dida před čtyřmi roky

kok » lehátko s kloubem bych nechtěl už ani zadarmo, na sezení mám židli. Trend je lehátko bez kloubů – žádná potíž s rozkládáním, můžeš tam nechat spacák, prostě paráda.

Paťa

Paťa před čtyřmi roky

karel » čau skus termoizolační matraci na lehátko má ji nikl

Tomajo

Tomajo před čtyřmi roky

karel » nějaké Spro

.

. před čtyřmi roky

karel » mám lehátko s kloubem a mám tam i spacák, složím lehátko, zatáhnu blouby a pak tam nastrkám spacák, v tom bych neviděl problém

karel

karel před čtyřmi roky

kok » osobně bych chtěl lehátko s kloubem. Ale v poslední dobe jezdim jen na noc k vode a nechce se mi porad spasak balit. Takhle ho proste necham na lehatko a lehatko slozim s nim.
Jen mam obavy z toho ze lehatko bez kloubu nerozlozim v terenu- musi byt pouzito vsech 6 noh!

karel

karel před čtyřmi roky

Tomajo » jake lehatko jsi vybral?

.

. před čtyřmi roky

karel » tohle je cajk, akorát lehátko bez kloubu bych nebral, neuděláš z něj křeslo, …mrkni na avid jaký má lehátka, lepší cena a taky polstrované, někde v otázce o lehátkách sem dával i odkaz

Tomajo

Tomajo před čtyřmi roky

karel » dokud jsem měl jen klasické lehátka a spacák, tak jsem to v chladném období, měl taky ze spoda vždy mokré, letos jsem pořídil nové lehátko se silnější matrací a je po problému. A v kombinaci s přehozem si spinkám jak v bavlnce.

karel

karel před čtyřmi roky

kok » hm to zni zajímavě. Matrace na lehátku je starého typu, tzn. prošívaná a bez flísu. Je to spíše vlhké, takže pokaždé když přijedu z ryb (a mrzlo nebo bylo lehce nad 0), musím lehátko a spacák rozložit aby proschly. Dávám mezi spacáka a matraci i klasickou karimatku, ale pořád to stejné. I ta karimatka je mokrá.
Přemýšlím nad novou postelí. Chtěl bych něco silnějšího jak říkáš a flís. Pokud se to zapařovat nebude budu mít vyhráno :-)
co říkáš na tohle? http://www.nikl.cz/…at-6-bed.php

.

. před čtyřmi roky

karel » kondenzace vodních par na vnější straně spacáku, , čím větší rozdíl teplot mezi venkem a klima ve spacáku, tím je tenhle jev častější. Mně se tohle stává jen v mínusových teplotách a spacák mám špičkovej. ale jen v místech kde je lehátko prošité skrz. Srazí se studenej vzduch který jde švem z venčí a teplej vzduch ze spacáku. Když budeš mít hodně silnou matraci na lehátku, dít se ti to nebude, nebo si na lehátko šoupni karimatku. Pokud tam máš vyloženě louže, tak si ve spacáku větrej, možná seš i hodně potivej, …já pokud vyloženě nemrzne, spím pod rozepnutým spacákem přikrytej jako dekou a sem oblečenej. Je to i pohodlnější k záběru. Ty teplotní šoky když si nalehko a vybíháš do mrazivý noci nemusím

metloš

metloš před čtyřmi roky

karel » Kup si lehátko na kterým budeš mít silnou matraci … v chladu je izolace od spoda celkem důležitá, bych řekl …

karel

karel před čtyřmi roky

Ahoj, Nestává se vám, že máte ráno po noci u vody zespoda mokrý spacák i lehátko? Po každé noci u vody (zvláště když je pod 10st.) je spacák s lehátkem mokrý, vlhký. Jako by to špatně dýchalo. Mám spacák AS365 a lehátko obyč, bez fleesu. Když je pak kolem 0, je i v tak teplém spacáku zima (hlavně od spodu).díky za tipy

Mifí

Mifí před čtyřmi roky

Chlapi nemá někdo ten prehoz od Aqua v ty verzi Camo?:)…tak nějak se nemůžu rozhodnout jestli koupit ten Camo nebo ten klasicky Zelený,dost by mi pomohla fotka na zivo kdyby ho někdo měl vyfoceny:)Díky

Mifí

Mifí před čtyřmi roky

Pescador » taky to tak budu praktikovat

Pescador

Mifí » Ja ho vzdy sbalim se spacakem a sepnu tema klipama, ktery jsou na nohy od lehatka. Je to lepsi, nez zahat dalsi obal…

Mifí

Mifí před čtyřmi roky

Ondřej Macků » Díky za info :)

Ondřej Macků

Ondřej Macků před čtyřmi roky

Mifí » Je to bez obalu.

Mifí

Mifí před čtyřmi roky

Otázka na majitele prehozu Aqua,prodává se s nejakym přepravním sakem nebo je to samotne když si ho koupím? Psal jsem Niklovi ale už 4 dny mi nejsou schopny odpovědět . Díky za info:)

Mifí

Mifí před čtyřmi roky

Tak babo rad teda:D no počkám ještě zda se někdo neozve se zkušeností s tím Foxem a kdyztak půjdu do toho aqua prehozu jak to tak vypada protoze na něj slysim samou chválu všude a nehodlám kupovat foxe jen ze se to ,,hodi,, k lehátku :)

Honza 68

Honza 68 před čtyřmi roky

Mifí » NASH dělá taky nepromokavý přehoz mrkni na něj :)

Radek FBC

Radek FBC před čtyřmi roky

Mifí » Kámo řeším to samé. Ale asi budu víc věřit Aque:-)

Mifí

Mifí před čtyřmi roky

Kolegové nemá někdo zkušenosti s Thermal Cover na lehátko fox Flatliter bed&bag system?vlastním toto lehátko a naskytla se mi možnost ho koupit za lepší cenu…Jinak pokukuju a už jsem byl asi na 95% koupit prehoz Aqua tak babo rad co vzít,na ten Aqua jsem slyšel samou chválu a ten Fox je dělanej přímo na moje lehátko,ale jestli bude opravdu Nepromokavý za všech okolností, nic jsem o něm nikde nenašel…Díky za případnou reakci a zjusenosti:)

Pescador

Johan » To je moje hodnejsi dvojce :o)

Johan

Johan před čtyřmi roky

112774-1-483.jpg

Pescador » Jen at mam prehled…ty mas dvojnika, nebo jsi uz krome sefovani nekteremu z kartelu, zacal delat i do reklamy na Pay Lakes? :)

Pescador

112757-1-602.jpg

Dida » No, musim priznat, ze jsem mel tenky merino podvlikacky a na tom super pyzamo od Cotswoldu (Onesie) – to je taky zaklad komfortu…

Pescador

112756-1-490.jpg

Dida » Predni panel jsem mel otevreny. Zmrzlo mi vsechno, ale caj ve Stanley termosce byl z vecera jeste varici, tak bylo rano dobre. Vzdal to dokonce zapalovac, takze byla vyroba montazi lehce odlozena… S tim termoforem ve spacaku to byla vazne maximalni pohoda. Vyzkousej a zazijes nepoznane…

Dida

Dida před čtyřmi roky

Pescador » No no nepřeháněj s tím luxusem:-) v –8 už to není luxus a nepomůže ti sebelepší vybavení, bez předního panelu ti navíc cajky pokryje silná námraza, takže asi taáák :-)

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před čtyřmi roky

kobr.d » mám Evo TS a nevím, jak velký je mezi ním a VenTecem rozdíl mimo voděodolnosti..
jezdím jen s takovým přístřeškem bez čelního panelu a občas do něj větr zavane dešťové kapky :-)

kobr.d

kobr.d před čtyřmi roky

NeBeroun alias Qwerty81 » VenTec +přehoz Aqua je podle mě zbytečné. VenTec je teplý dost, netřeba ještě přehoz.

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » jo.. uvědomuju si, že už jsem se tě (minimálně) jednou ptal.. :-)

Pescador

112748-1-390.jpg

NeBeroun alias Qwerty81 » Spacak i prehoz od Aqua. Je to skvela kombinace. Na leto staci samotny prehoz (kdyz je v noci do 10°C)

NeBeroun alias Qwerty81©

kobr.d » takže VenTec + přehoz jsi nezkoušel?

Tomajo

Tomajo před čtyřmi roky

Pescador » přesně tak to taky dělám. Termofor do spacaku, přehoz a teploučko celou noc

kobr.d

kobr.d před čtyřmi roky

NeBeroun alias Qwerty81 » Nevím co napsat. Asi ti moc nepomůžu. :-) Používám přehoz v letních měsících jako deku. Nepromokne, příjemný spodní materiál. Zbytek roku sebou vozím Ventec spacák s vložkou nebo bez.

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » jaký máš spacák?

Pescador

Ted o vikendu jsem byl v –8°C pod Aqua prehozem a spacakem a musim priznat, ze to byl velky luxus. Zatim jsem ho s jinou znackou nezazil. Do nohou jsem si ve spacaku hodil termofor s horkou vodou a mel jsem tam vetsi pohodli, nez doma, kde se o perinu pretahujou deticky, ktery se po kradmu v noci priplizi k nam do velke postele…

NeBeroun alias Qwerty81©

Tomajo » hardkór :)

ideafix

ideafix před čtyřmi roky

Cerebro » To rozhodně. Stavění a sušení miluju tak jako většina z nás. V tomhle počasí mám ale rád takovej ten svůj zapnutej pokojíček.

Cerebro

Cerebro před čtyřmi roky

ideafix » Když jsi línej sebou tahat a pak sušit bivak či brolly tak přehoz je jasná volba ;-)

Tomajo

Tomajo před čtyřmi roky

112739-1-999.jpg

ideafix » to třeba ani jedno :-) i když??? :-) (ale tohle je pár let stará fotka, to jsem ještě přehoz neměl) teď bych to dal podstatně lépe

ideafix

ideafix před čtyřmi roky

Tomajo » nemůžu se rozhodnout, jestli jste blázni nebo frajeři. Každopádně palec hore :)

Tomajo

Tomajo před čtyřmi roky

ideafix » áááno

ideafix

ideafix před čtyřmi roky

Jedete open air ještě i v tomhle čase? Kdy to v noci padá pod nulu?

Jan Kozlovský

112727-1-294.jpg

112727-2-595-nahled.jpg

Mám Aquos od Foxe a nějaký open Airy to zvládlo :) Ráno jsem vytřepal rosu a hned to vyschlo. Má to dobře vyřešené ty suché zipy takže na r3ku to sedí fakt dobře

Danny

Danny před čtyřmi roky

kobr.d » delej , ted jim to nandej Nashakum :)))

NeBeroun alias Qwerty81©

kobr.d » nazdar, můžeš sem hodit nějaký krátký referát o tom přehozu Aqua? Dík. :)

viceroy

viceroy před čtyřmi roky

Tomajo » dikes

« Nejnovější Novější Strana 1 z 3 (156) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč