Marker sestava

Všechny diskuze » Vybavení » Marker sestava

Marker sestava

Založil Alfii

Dne 18. 9. 2013 15:11

Odpovědí: 255

Jaky pouzivate prut, navijak, vlasec/ snuru a marker?
Zkusenosti s markrovanim.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 6 (255) Starší Nejstarší »

Sidonius

Sidonius před čtyřmi roky

Rasta » neni zac. Ty markery od firmy ACE jsou luxusni, jsou dva v baleni, k tomu 4 kridylka(2o­ranzovy, 1cerny a 1 zluty) a stalo to asi 270kc.obratliky drzi, nic neni lepeny, jako nejaky levny markery, paradni vztlak a vyhoda, ze jsou tam dva

Rasta

Rasta před čtyřmi roky

Sidonius » Diky za radu. Mam taky ty prcky od ESP. Koupim nejakej vetsi.

Sidonius

Sidonius před čtyřmi roky

Rasta » pletenka je na markerování určitě lepší než vlasec. Je neprůtažná, takže cítíš každé drbnutí dna. Já mám na navijáku žlutou pletenku od foxe (myslím, že to je 0,18 nebo 0,16) a k tomu ještě asi 8m trošku silnější pletenky, aby vydržela ty prudké náhozy.
K tomu zadrbávání. Dřív jsem navlékal olovo přímo na pletenku, ale stávalo se mi, že když byla na dně tráva nebo nános, tak se očko obratlíku na olovu ucpalo a nechtělo to vyjet a že byla ta pletenka trochu podrbaná o dno v případě kamenů. Proto jsem si udělal takovej „nástavec“ na olovo, kdy mám olovo navázané na sumcové šnůře (cca 15cm, dle potřeby) a na druhém konci té šnůry mám obratlík s kroužkem s velkým okem. Jezdí to po šnůře krásně a když chytáš na nánosu, tak ti tam zapadne jen olovo, ale díky tomu „nástavci“ máš obratlík se šnůrou kousek nad tím a projíždí to bez problému.
Taky to chce marker s větší vzlínavostí, aby byl schopen vyplavat třeba i na 120m. Kolega si koupil od ESP takové malé markery (dva v balení) a na 100m mu vůbec nevyplaval. Neměl takovou vzlínavost, aby utáhl tu šnůru. Jinak do těch 60m v pohodě.
Já používám markery od firmy ACE a kolega od KORDY a obě značky veliká spokojenost

Rasta

Rasta před čtyřmi roky

Čau,
Na markerování bude asi lepší namotat šnůru než vlasec, že? Nezadrbává se to pak? Přijde mi, že ta šnůra hůř projíždí obratlíkem u olova.
Díky

Tulo

Tulo před pěti roky

Lumír » diky ale nejsem ptak ohnivak :) Dam ti to jen tak bo mi to je na hovno .

Lumír

Lumír před pěti roky

Marda » :) já si asi fakt raději pořídím marker olova originál :)

Marda

Marda před pěti roky

111418-1-157.jpg

Lumír » Kámo, můžeš začít :o)))

Michnič

Michnič před pěti roky

Lumír » čau potřeboval jsem na rychlo olovo na markovani tak jsem si vzal 100g horizont a našrouboval jsem do něj čtyři menší vruty a teď už jiné ani nepoužívám 

Lumír

Lumír před pěti roky

Dobrý, tak druhej Áčkovej Emblem na markerování už mám.
Takže Tulo – jestli mezi jednotivýma záběrama na Tovačově mrkneš sem, tak mi napiš, jakou ohnivou vodu preferuješ k poleptání jícnu :-)

Příspěvek upraven autorem.

Ondřej Macků

Ondřej Macků před pěti roky

Lumír » Mám na marker Ačkovej emblem co máš na spoďák, dal jsem si na něj to baitspoolovou brzdnou matici a je to super rychlý a praktický…

Lumír

Lumír před pěti roky

Johan » No hele s tím marker prutem je to podle mě trochu jinak. Taky jsem měl ze začátku pocit, že prut s jemnější citlivou špičkou je na tohle to pravý, v praxi je to podle mě ale přesně obráceně. Od FBC 2,75lbs přes Millenium NG 3lbs jsem se dostal k Delta XS Spod 4,75lbs který zatím používám a ze všeho co jsem zatím na marker zkusil mi příjde jednoznačně nejlepší. Jednak s ním marker pošlu fakt moc daleko ( dál než nahodím svýma oblíbenýma chytacíma prutama nástrahu) ale především mi tuhá páteř prutu přenese mnohem citlivěji všechny informace z olova a neztlumí ty vibrace tak jak měkčí pruty.
V podstatě mi na Deltě vadí jen menší očka a to že nesedí designem k sestavě S4 chytacích 3lbs a spod rodu. Takže asi časem pořídím Marker rod S4..
Spíš pořád bojuju s tím marker navijákem. Mam na to už přes 10 let starší A Aero Baitruner 10 000 s dvojklikou ( mimochodem po Michalovi Kučerovi kterej s nima kdysi chytal kapry:) ) a ten býť prehistorický stroj je navzdory nízké cívce a poťouchlé dvojklice díky baitu a nízké váze na marker fakt nejlepší mašinka co jsem zkusil. Možná by bylo dobrý řešení vzít Tournose a natvrdo mu předělat brzdu na ultra krátký krok a tím umožnit rychlejší povolování vlasce bez zdlouhavýho točení brzdou.
Vyřešila by to i Ultegra s bait spool brzdou ale takový naviják nechci, nemám k levnějším Shimanům důvěru.

Johan

Johan před pěti roky

Lumír » Ja na ten Marker dostal tip, ze tohle je top a taky ze jo :)
Poladene to nemam, ale na takove to moje domaci chytani mi to staci :)
Na tehle fotce mam jeste jako Marker rod, starsi model Sonik SK3 XTR 3.25lb (50mm). Ted jsem ho nahradil S4, klasicky hazeci prut. 3.25lb (50mm). Ideal na Marker by byl asi ve 3lb provedeni…Spodak mame stejny, S4 Spomb je strasny stroj :) Dovedl bych si ho predstavit i ve verzi „jen“ 5lb, ale i tak to lita na pul plynu skoro samo :) No a navijak na Marker mam Ultegru XSC, hodil jsem na ni civku 6000 a naplnil ji snurou. Za me maximalni spokojenost.

Lumír

Lumír před pěti roky

Johan » Pěkně poladěný :) Marker od Kordy jsm ještě furt nezkusil, musím to napravit. Jakej máš marker rod? Nějakýho sonika co? Spoďák máme stejnej – S4 je strašný dělo. Už jsem s ním pár kýblů vyspomboval a nepřestává mě bavit jak to s ním jde lehce :)
Naviják na marker máš co?

Johan

Johan před pěti roky

110969-1-431.jpg

Lumír » Korda…

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před pěti roky

Lumír » osobně jsem začal markerovat s 5g balsovym wagglerem :) teď používám takové plastové strašidýlko od Mivardi – účel to plní :)

Lumír

Lumír před pěti roky

110951-1-162.jpg

110951-2-797-nahled.jpg

No vidím, že je to jak jsem si myslel. V ČR je používání marker sestavy stále vyloženě v plenkách a nabídka marker olov není velká. Nejvíc se mi líbí olova od Carphouse, jak tvarově, tak docela rozumnou cenou. Tak je vezmu od něj a uvidím dál. Skoro mi to příjde že by se vyplatilo nechat podle dobrýho mustru udělat formu a nalít to něják hromadně. Třeba Carpkiller by mohl formu sehnat, prej to dělá nějakej jeho dobrej kámoš. :)
A co markery, jaký kdo používáte?
Já mám celkem rád Fox Exocet a teď jsem dostal nějaký předprodukční vzorek novýho Nash markeru a ten je teda dobrej. Elegantně řeší věčný problém se zamotáváním.

Johan

Johan před pěti roky

Pescador » No vzdyt rikam, na kratke vzdalenosti dobry :) Za me jen olovo, korek a Marker.

Drinks

Drinks před pěti roky

Dostal jsem to od Foxe, ale ještě jsem ho nepoužil. :-)))

Pescador

Pescador před pěti roky

Johan » Hazel jsem s tim do 100m a vzdy to bylo OK. Korda se vzdycky smotal. i ostatnim…

Pescador

Pescador před pěti roky

Chorchito » Motal se mi a tvar olova sice super na daleky nahoz, ale info e dna predalo lip olovo na fotce…

Johan

Johan před pěti roky

Pescador » To olovo (a korek) je super, zbytek sestavy na prdlacku, nebo lov na kratke vzdalenosti. Brzdi to pri dlouhych nahozech.

Chorchito

Chorchito před pěti roky

Pescador » proč je Korda na prdlačku ?

Chorchito

Chorchito před pěti roky

Lumír » Czego jen tak sem hodil očko a mrkni k borcům do croatie :D ty ti poskytnout celou sestavičku ve dvou gramážích :) 100g a 140g :)

Pescador

Pescador před pěti roky

110932-1-495.jpg

Lumír » od Bradavky z Carphouse jsou OK. Korda je na prdlacku…

Ondřej Macků

Lumír » čau, těch pár oluvek se nevyplatí nikomu odlivat. Mrkni, třeba se ti budou líbit.
http://www.cgshop.cz/…ovaci-olovo/
http://www.carphouse.cz/…arker--100g/

Lumír

Lumír před pěti roky

110929-1-709.jpg

110929-2-961-nahled.jpg

Čau chlapci, potřeboval bych sehnat pár slušných olov na marker. Tvar Fox nebo Korda viz fotky. Povrchová úprava není potřeba – naopak je spíš na škodu…
Origo Fox je nesmyslně drahý a Korda se blbě shání. Neleje to někdo z vás? Váha 90– 110g je ideální. Hába tuším něco takovýho měl ale byly dost lehký.
Formu se mi na marker olova nechce objednávat… ale takových 20–30ks bych jich ve svým skládku uvítal..

MikeT

MikeT před pěti roky

kobr.d » Jak říká kolega..Budeš spokojenej. Poprvé jsem tuhle sestavu testnul o víkendu a maximální spokojenost :-)

Pescador

Pescador před pěti roky

kobr.d » no tak to je suoer. urcite budes se zasilkou spokojeny. mel jsem roky Kordu, ale tohle je jine kafe…

kobr.d

kobr.d před pěti roky

Pescador » Korda marker dnes zachráněn. 2 sestavy na marker z Carphouse.cz na cestě. :-)

Pulec7

Pulec7 před pěti roky

peterrrr94 » Ani nevim :), dva možná tři měsíce. Fakt nevim, neřešil jsem u toho čas to nebylo měřítko chtěl jsem doplnit sestavu a bylo mi jedno jak dlouho bude výroba trvat.

Pescador

Pescador před pěti roky

kobr.d » Korda me zklamal. Tohle se alespon nemota. Samozrejme to muzes urvat taky :o)

kobr.d

kobr.d před pěti roky

Pescador » Díky moc. Dnes jsem urval Kordu tak musím koupit jiný. Začalo mě to bavit. :-)

Pescador

Pescador před pěti roky

kobr.d » Ano, je to presne on. Je super :o)

kobr.d

kobr.d před pěti roky

Pescador » Je to tenhle? http://www.carphouse.cz/…r-float-kit/

Pescador

Pescador před pěti roky

kobr.d » odhadem tak 10–12mm – nesmi projit tim ockem. Nema ale smysl to vyrabet. Hotove to stoji par korun a o velke ocko s krouzkem stejne nekoupis…

kobr.d

kobr.d před pěti roky

Pescador » Prosím tě jaký průměr má ta korková kulička u toho systému od Thinking Anglers nebo Atomicu?

peter94

peter94 před pěti roky

Pulec7 » Ahoj ,ako dlho si cakal ,na ten Free Spirit Hi-S Marker Rod?
Dakujem

Johan

Johan před pěti roky

kobr.d » Ajo, jsem zase nedaval pozor :)

kobr.d

kobr.d před pěti roky

Johan » Na spod bych si ji uměl představit, ale na marker asi ne. Chtěl bych rychlejší nastavení brzdy na volno a zpět. Nechci pořád kroutit kolečkem. Ten Aerlex Spod má cívku s baitrunnerem, ale řekl bych, že je na marker dost těžký.

MikeT

MikeT před pěti roky

kobr.d » Už jsem koupil jinčí sestavu a od Kordy nechám jen marker. O zbytek se snad postará sestavička od Thinking Anglers, která není tak tuhá jako Korda. ještě jsem to netestovat, ale doufám, že se tím problém vyřeší.

Johan

Johan před pěti roky

kobr.d » A co naviják Okuma X-Spot Spod & Marker 80? Vaha je udavana nejakych 570g. Ale Shimano to neni…

kobr.d

kobr.d před pěti roky

Ten naviják Shimano Aerlex Spod je na markrování nic moc. Po čtyřech hodinách házení mám předloktí v pr.eli. :-( Našel jsem si krásnou mělčinu cca 70m od břehu. Na vrchu je hloubka 80cm a okolo ní je hloubka od 1,70m do 2,30m. :-)
Poradíte mi něco lehčího? Asi bych šel do klasického baitrunneru.

kobr.d

kobr.d před pěti roky

MikeT » Dnes jsem začal s márkrováním a měl jsem stejný problém s motáním jako ty. Používám stejnou sestavu od Kordy. Když jsem ale marker před dopadem na hladinu hodně přibrzdil, abych minimalizoval „pytel“ šňůry ve vzduchu, nebo jsem házel se zaklipovanou šňůrou bylo to mnohem lepší.

filfas

filfas před pěti roky

chci koupit nejakou snuru na marker za rozumnou cenu-jeke materiály pouzivate a jaky prumer ? dik

.

. před pěti roky

MikeT » asi rozumím, za letu se ti marker točí kolem a motá se bo je šňůra měkká, když tam je vlasec, tenhle skrut ti jde z neohebnýho vlasce na návazec na olovu kde je právě ta měkká šňůrka, něco pohltí i obratlík na olovu kterej se protočí, v mým případě i druhej obratlík kterej je místo kroužku. Stačí jen koukat co se v letu děje a zapojit selskej rozum, …tahle s tím můžeš mlátit jak chceš a maká to líp jak tyhle předražený sestavy

Tomajo

Tomajo před pěti roky

96626-1-875.jpg

Ja mam klasický olovo gripa na potahovanem lanku a na konci obratlik s krouzkem, markr a gumovej koralek jako tlumič. Funguje to celkem spolehlive, ale nepouzivam to na zadny extremy

MikeT

MikeT před pěti roky

96625-1-591.jpg

kok » Používám tuhle sestavu. Vždy je to tak 1/3 náhozů, kdy se mi při letu zamotá. Ten kroužek u plováku rotuje a šnůra se tak zamotá. Občas pomůže olovem prutce škubnout, někdy to k „rozmotání“ stačí. Možná to špatně vysvětluji, ale představ si to tak, že když tu sestavu vytáhnu a jednou rukou držím marker a druhou šnůru, tak zamotaný plovák s olovem mam někde uprostřed. jak rukama zatáhnu, tak se plovák s olovem roztočí a po chvilce je volný…Zkoušel jsem už za letu s markerem dělat všechno možný, ale nic nepomohlo. Pokud se tahle nepřijemnost vyřeší šnůrou mezi plovákem a olovem, budu spokojený.:-). ted stejně není co dělat, tak si jeden takový kit připravím na jaro a budu zkoušet. Pokud není tedy problém i v noname pletence…Díky za zkušenost.

.

. před pěti roky

MikeT » na set se vykašli, funguje i to co si navážeš sám, ty polystyrenový koule nemají na zamotání vliv, …olovo používám standartně gripu 120 g na 20cm návazci ze šňůry a ta pobírá ten skrut při náhozu, na konci obratlík, jím je prostrčenej jen kmen a na jeho konci marker a korálek jako nárazník, …kde tuším že bych markera porval, dávám štikovej splávek za dvacku a nebo kouli z montážní pěny. Někde sem zjistil že je lepší velkej obyč splávek kterej má větší nadnášející sílu, na pomalu tekoucí vodě s takovou sestavou změříš hloubku i na řece, s doutníkovým lehkým markerem seš v řiti a když ti vyplave, tak 20 metrů po proudu

Carpkiller

Carpkiller před pěti roky

96621-1-466.jpg

MikeT » lze to koupit už hotový, udělaný tak aby se to zamotat prakticky nemohlo…samozřejmě to pak stojí normálně raketu, ale jsem schopnej to sehnat za smích, dva kusy v balení, váha 85g za cca 85-,kč nebo lepší těžší 120g, vy výprodeji kolem cca 97–99kč…
v případě zájmu nějakého rozumného množstvím se klidně ozvěte mě do sz, a zprostředkuju to, myslím že za tu cenu je skoro za cenu olova…
kdo rád a často markeruje by to mohl využít…

MikeT

MikeT před pěti roky

Pescador » Díky můj nejvíc nejlepší kamaráde :-)..Myslel jsem, že by set od Kordy měl udělat stejnou službu. Však už mi Míra psal, at ho vyměním za tenhle set :-)

Pescador

Pescador před pěti roky

96611-1-870.jpeg

96611-2-282-nahled.jpeg

96611-3-518-nahled.jpeg

96611-4-774-nahled.jpeg

MikeT » A co se takhle zeptat sveho nejlepsiho kamarada? Dej tam velkou kouli z korku od „premyslivych rybaru“ nebo Atomicu (prodava se to hotovy, jak vis) a mas pokoj :o)

MikeT

MikeT před pěti roky

kok » Já tam tu šnůru nechal kvuli „citlivosti“…Že přez ní líp cítím dno. S vlascem věřím, že se Ti to nezamotá. Budu to muset letos zkusit předělat a uvidím, co mi bude víc sedět. Pokud se mi ale marker pokaždý vynoří, pak obětuju větší citlivost spolehlivosti. Díky .-)

.

. před pěti roky

MikeT » márkruju tak že ustřihnu montáž na chytacím prutu i s odpalovkou a prosonduju jen s kmenovým vlascem ( na cívkách mám 0,38 až 0,50 ), nikdy se mně nestalo že by se mně zamotal při náhozu, někdy se chytne v trávě, ale to řeším forpasem pro olovo, …takže nepoužívej šňůru:).

MikeT

MikeT před pěti roky

Ze své zkušenosti můžu říct, že mi marker lítá někdy dál, než sestava na nához. Korda Marker + 90g olovo + 0,20 pletenka­.....Ale občas mam problém s tím, že se mi marker zamotá.....někdy třeba 50–80 cm od olova…prostě se na šnůře zatočí a k hladině už nevyjede. Před dopadem na hladinu sestavu ze zvyku brzdím, ale ani to není záruka toho, že se nezamotal. Někdo nějaký nápad?

Ondřej Macků

Mates_L » Mám stejnou zkušenost jak Lumír, marker pošlu v pohodě tak daleko, že tam pak mám problém dohodit sestavu s větší nástrahou (24mm+18mm třeba). Hodně lidí se bojí dát těžší olovo, používám povětšinou 113g a fakt to lítá…

« Nejnovější Novější Strana 1 z 6 (255) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč