Lov kaprů v blízkosti břehů

Všechny diskuze » Techniky lovu » Lov kaprů v blízkosti břehů

Lov kaprů v blízkosti břehů

Založil Adam Jílek

Dne 11. 9. 2020 10:44

Odpovědí: 10

Ahoj všichni, lovim kapry v blízkosti břehů, vím tj. cca kolem 10m, úspěchy se nějaké dostavili, ale vzhledem rybářském tlaku je ryba stále dost opatrná, je to 20ha přehrada, v mem lovisti se také nachází dost vázek v podobě parezů a spadeneho stromu, zajímá mne jestli mate zkušenosti s takovým lovem, zejména jakou volite strategii, jak vypada vaše koncová udice. Snažím se nerušit si loviste natazenymi vlasci, ale použití backleadu v těch vazkach je někdy taky problém, je to možná pro mnohé úplně netradiční styl lovu včetně mne, proto by mne zajímaly vaše zkušenosti.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (10) Starší Nejstarší »

Adam Jílek

Adam Jílek před dvěma dny

Díky za tip, určitě vyzkousim.

IvanS

IvanS před třemi dny

Adam Jílek » napr. Korda kontour. Ale klidne i napr. Fc-vlasec typu P line Fluoroclear, alebo iny podobny malo viditelny kmenovy vlasec..

Adam Jílek

Adam Jílek před třemi dny

IvanS » už mne napadlo jak říkáte jen kmen z FC cca kolem 0,40, zadnej sokac, 20–30g oluvko na prubezno, žádná zaveska a nic podobnyho :) můžete třeba doporučit nejakej FC k tomuhle vhodnej?

IvanS

IvanS před šesti dny

Adam Jílek » v pripade vazek si tezsi FC vyssiho prumeru lehne tolik, kolik ho povolis. V pripade dzungle pod vodou muzes kmen tahat i po hladine se splavkem. Alebo pouzi pridavni lehkou zatez 1–2 m nad koncovou sestavu. V pripade blizkosti vazek je asi nejlepsi sedet pri prutech..

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před šesti dny

Adam Jílek » to znamená volný vlasec.. Ale jestli chytáš někde ve vázkách, tak to asi raději nezkoušej..

Adam Jílek

Adam Jílek před šesti dny

IvanS » Díky za reakci, jen výraz slack line slyším poprvé, znamená to montáž na prubezno ??

IvanS

IvanS před týdnem

Adam Jílek » tak jak pise Zewlbaba, misto kombinace vlasec – sokac- olovenka by som zvolil kmen z tuhsiho FC, na slack line. Lehky oluvko, makka snurka a malej pevnej hacek.

Adam Jílek

Adam Jílek před týdnem

Moje sestava je kmen 0,37, šokac cca 8metru 0,47 a poslední metr olovenka, v klipu 56g olovo, jde mi o to co nejvíc metru sestavy táhnout po dně, napadlo mne i lehký oluvko na průběžno??

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před týdnem

Zásada číslo 1, na ryby vždycky sám..
2, sedět co nejdál od břehu..
3, snažím se nevrhat stín na vodu pokud to je jen trochu možné..
4, brzdy navijáků vždy co nejvíc povolené..
5, stojánek mám vždy zajištěný kolíkem od bivaku:)
6, používám hodně pevné a přilnavé rohatinky..
7, vždy je nutno mít pevné nervy:))

zewlbába

zewlbába před týdnem

Odpadávací olovo a úplnej slack line, FC jako mainline klidně 0,40mm, a nepotřebuješ ani shockleader, hák jak na velrybu a stealth mode na břehu :)
Backlead do vázek určitě ne

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (10) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč