Kapraři a dravci

Všechny diskuze » Techniky lovu » Kapraři a dravci

Kapraři a dravci

Založil Carpkiller

Dne 7. 12. 2015 11:20

Odpovědí: 95

Kapraři a dravci

Už delší dobu tady chci založit i diskuzi pro kapraře, o lovu Dravců, protože vím, že mnoho z nás se i jim rádo věnuje.
takže do toho, vkládejte hlavně fotky, ale i tipy, rady a příběhy z lovu dravců, ať už vaše, či vašich kolegů.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 2 z 2 (95) Starší Nejstarší »

dasty carp

dasty carp před čtyřmi roky

Pescador » Sikovnej otázku jsi našel a mimochodem krasny krokodyl)

Pescador

Pescador před čtyřmi roky

101928-1-322.jpeg

101928-2-710-nahled.jpeg

101928-3-683-nahled.jpeg

101928-4-969-nahled.jpeg

ha, uz jsem tu tvoji otazku nasel :o) pocasi vypada, jak v lete, ale opak je pravdou. dnes snezilo a dalsi 2 dny bude jeste hur… pomahaj dobry hadry a tepla strava :o)

Aladin

Aladin před pěti roky

94969-1-446.jpg

zubatý :)

Carpkiller

Carpkiller před pěti roky

Mato11 » GRATULACE! Nádhera.

doktor glock

doktor glock před pěti roky

Mato11 » nadherna, ako vymalovaná, original aligator…

Mato11

Mato11 před pěti roky

94892-1-656.jpg

Včerajšia, 118cm, 12,5kg :)

Příspěvek upraven autorem.

Carpkiller

Petr Gavenda » tahle je sakra dobrá!

aligator

aligator před pěti roky

Petr Gavenda » Nádherná

Petr Gavenda

Petr Gavenda před pěti roky

94610-1-238.jpg

Zatim moje nej:-)

Jan Bohuněk (Boža)

Jan Bohuněk (Boža) před pěti roky

Leoš » Ten okoun mel 43cm…:-P :-!

Leoš

Leoš před pěti roky

Jan Bohuněk (Boža) » ) Tak ty se tady budeš chlubit?!!!!:D Kolik měl?

runaway

runaway před pěti roky

94564-1-309.jpg

Necekany kousek na kouli ze dna

Lukas.H

Lukas.H před pěti roky

94561-1-271.jpg

94561-2-136-nahled.jpg

94561-3-463-nahled.jpg

94561-4-283-nahled.jpg

taky se věnuji lovu dravců občas i něco chytím
Lov dravců mám spojený s relaxem z 90% lovím na ryby

Jan Bohuněk (Boža)

Jan Bohuněk (Boža) před pěti roky

94558-1-296.jpg

;-)

T.Karel

T.Karel před pěti roky

94551-1-644.jpg

94551-2-756-nahled.jpg

Letošní říjnové gumování

Carpkiller

A ještě druhý krásný film ze stejné produkce, tentokrát o lovu velikých okounů…tohle bych chtěl aspoň jednou v životě zažít:-)

Carpkiller

Včera jsem narazil na tohle video, který hodnotím jako jeden z top rybářských filmů, i když tomu prd rozumím, tak se mi to strašně líbí a ve full HD je to super podívaná pro dlouhé zimní večery, nebo dlouhé hodiny v práci:-D
Vhodné i pro Koka bez repráků, zvuk netřeba, ta příroda a ty štiky, prostě jedním slovem MAZEC!
BTW: asi si takhle nějak příští sezonu trošku ulítnu:-)

Upraveno moderátorem Carpkiller v 13:21, 11. 12. 2015.

.

. před pěti roky

Kritik » jasné. metrovýho bych taky sežral:), těch je hafo stejně jako malejch kaprů, ale těch oblud je málo, …jinak už bych do objímačky se sumcem taky nešel, příště dělám foto jako ty, smrděl sem jak hajzl a sliz nešel dolů, tričko zasraný jak jetel bo sem si ho omotal kolem ruky abych ho mohl chytnout za pysk a podebrat:)

Kritik

Kritik před pěti roky

kok » Ten v lodi měl 213 cm a odhadem kolem 70 kg. 50 min zdolávačky, kdy jsem šel za hranu nosnosti cajku a každou chvíli jsem čekal, že se mi ten klacík rozletí na hromadu trsátek.....
Po půl hodině v lodi jsem nevěděl, jestli sednout, kleknout nebo stát, jak mě bolely záda......
Mít cajk na sumce s pořádnou pletenicí tak je do deseti minut venku, ale tohle byl fakt mazec......
Ve dvou jsme ho natáhli do lodě a já chvíli nevěděl, jestli je víc utavenej sumec nebo já…
Tři rychlý fotky v lodi, žádný objímání, mazání od slizu a rychlá pouštěčka.....
Pár minut to u břehu rozdýchával a v pohodě se odvlnil..
U nás dostávají pokouřit taky solidně, ryba byla na revíru kde pár let platí nonstopka a sumce tam bójkuje a vláčí každej, kdo má do pr+ele díru.
Jak říkáš, kreténi jsou všude a málokterá ryba jde zpět, většina jich končí v udírně.
Ono není čemu se divit, správně vyfiletovaná a upravená metrovka je laskomina :)

.

. před pěti roky

Kritik » adrenalin s tím proutkem co si měl se nedivím, …ale se slušným předimenzovaným náčiním v našich podmínkách už by to bylo zase jiný a zdolání rychlý, …spíš by to bylo o pažích lovce:), …když jdeš na kapra s 0,25 vlascem a pověsíš většího, je to adrenalin a modlíš se, s dvojnásobnou tlouš´tkou už to takovej adrenalin není. Každopádně hodně silná ryba když už má nějakou velikost. Každý rok jich nekolik vytáhnu, ale velikost do 150cm, to ještě není ale bojovník, …první velkej mně tahal se člunem po D7, vázku žádnou netrefil, 0,35 struna a když se zastavil, neudělal jsem nic, pak se zas rozjel a takhle dokola. Byl bych tam možná trčel do rána, takže sem to nakonec dobrovolně vzdal a fiknul vlasec. Pár dní na to sem pomáhal týpkovi se sumcem 254cm, odhadovaná váha 85–90kg, neskutečný zvíře když to vidíš naživo, chytnul ho za prdel twistrem a několik hodin ho tahal a nechal se vozit:). Podebrání a poslední minuty zdolávání naprosto brutální, ale pokud si amatér což on byl jakože v pojetí sportovního a moderního lovu:), tak je to asi účinný. Prostě vytáhl na lodi špagát na prase s několika navázanýma trojhákama a hodil to přez něj a trhnul, pak už byl sumec pod kontrolou. Škoda že byl odvezen. U nás na olomoucku je likvidují ve velkém a podporuje to i svaz. Žere to násadu a tím je to uzavřený. Těch velkých co tady na našich vodách plavali desítky let je mi líto, hold na svaze máme bohužel i kretény:(

supinna

supinna před pěti roky

Kritik » Ta vrchní fotka je suprová. Škoda, že se tam v pozadí připletl ten čumil :)

Kritik

Kritik před pěti roky

94409-1-619.jpg

94409-2-287-nahled.jpg

94409-3-142-nahled.jpg

94409-4-361-nahled.jpg

Co se týká dravců, moje oblíbená ryba je tahle slizká … 60 g přívlačovým proutkem je záběr i zdolávačka neskutečnej masakr a zážitek. Co se týká adrenalinu, ten při tom stříká ze všech tělních otvorů :) S lovem kaprů se to nedá srovnávat.

Ondřej Macků

Ondřej Macků před pěti roky

94399-1-149.jpg

Já měl tu čest fotit kámošovi tohohle krokodýla 115cm. Mimochodem, na kouli ze dna :-) Občas si chodím zavláčet taky, před pár lety se mi dařili candáti, hodně i přes 70cm, ale teď už nemám čas ani na tu vláčku, takže moje nejčastější úlovky jsou menší štičky, boleni a céčka kolem 50cm…

Žorbík

Žorbík před pěti roky

Tomajo » Nádhera, kolik měla?

Tomajo

Tomajo před pěti roky

94392-1-646.jpg

taky přidám jeden náhodnej úlovek na žlutou plovku cca 3cm nad dnem :-)

Rasta

Rasta před pěti roky

94390-1-835.jpg

94390-2-420-nahled.jpg

94390-3-496-nahled.jpg

Čau, pokud mám málo času, jdu většinou vláčet a občas se i něco povede.

Lidl

Lidl před pěti roky

94379-1-281.jpg

Občas taky nechám kaprařinou kaprařinou a chodim raději s plavačkou nebo právě na dravce. Loni se mě povedla tahle kudla rovných 90cm. Škoda, že kvalita fotky je taková, jaká je :-))… rybu jsem ssamozřejmě pustil, za což jsem dostal „kartáč“ jak od místních rybářů, tak i porybných… jo hold dravá ryba v našich revírech je opravdu chudák…

.

. před pěti roky

doktorglock » :)))), …plavačkáře bych nasral, neměřil jsem, ale mám cejna 70+, když ho ale cytneš na kulu s těžkým olovem a vytáhneš ho jak hadr, je to trošku jiný než když na něj jdeš cíleně s jemným náčiním

doktor glock

doktor glock před pěti roky

kok » ty musis mat vzdy vsetko max, ultramax a gigamax…drz sa a na buduce, ked niekto zalozi temu biela ryba, budes odfoteny s pol m belicou a 3/4m hruzikom…

.

. před pěti roky

94371-1-607.jpg

trošku úchylácká fotka:) , ale vyfotit plusminus dvoumetrovku v náručí na samospoušť do deseti vteřin je celkem oříšek, . Jinak necílenej lov, takže mimo mísu, ale nevadí:), .....sebral kouli a štěstí že sem měl namotanou 0,50 strunu a dal se relativně rychle utahat. Každopdáně pěkný zpestření. První dvě minuty sem myslel že je tam hodně slušnej kapr, po dalších dvou minutách kdy to pořád jelo bylo jasno a adrenalin opadl. Souboj diametrálně v úplně jiným levlu než s jakýmkoliv kaprem kterýho může člověk ulovit. Podebrání taky vtipný, Jakub by záviděl:).

Pescador

Pescador před pěti roky

Candat se nepousti, ani ten dobre seklej :o)

David Fořt

David Fořt před pěti roky

Carpkiller » Kapraři a dravci :-) Honzo, já jsem ten z druhé strany :-) Trofejního candáta bych pustil, pokud by byl dobře chycenej, ale jinak tuhle rybu opravdu miluju, když jí mám na stole.
Roky tlachám o tom, jak si ho na vánoční stůl chytím. Letošní pokus nevyšel, ale ještě mu jeden den věnuji a bude prskat :-)

Pescador

Pescador před pěti roky

94362-1-472.jpeg

94362-2-312-nahled.jpeg

tady detail toho, co jim chutna (u hlavy metrovky)

Pescador

Pescador před pěti roky

94361-1-282.jpeg

94361-2-828-nahled.jpeg

94361-3-419-nahled.jpeg

94361-4-819-nahled.jpeg

V nasi prelidnene kotline me to moc nebere, ale irska a svedska jezera, to je jina. Vetsinou chytam v tom nejhnusnejsim ledovem pocasi na zlomech u melcin s rakosim na mega jerky (20–25cm) a vyplaci se to :o)

Johan

Johan před pěti roky

Michal Marek » Parádní candát!

Michal Marek

Michal Marek před pěti roky

Carpkiller » od té doby kdy mě kámoši vzali na loď se mi ani nechce ze břehu marnit čas :-) jen občas na 4 gr.proutek poskadlit okouna.. Ale jakmile je víc času, loď do auta, echolot tašku gum a bagrovat plechové huby..

Tomas Filo

Tomas Filo před pěti roky

94337-1-764.jpg

94337-2-101-nahled.jpg

ahojte…aj ja sem tam vybehnem vlacit a sem tam sa daco podari:-)chytam to len tak okrajovo cez zimu:-)

Carpkiller

Michal Marek » krásnej candoš!
Btw: já to mám podobně, všechny dravce pouštím, ostatně jako všechny ryby, jen s tím rozdílem, že já na ně ani nemá chuť, ale baví mě je chytat. A zrovna záběr ve velký hloubce od candoše je něco neuvěřitelnýho a strašně zábavnýho, to si musí člověk zažít…

Michal Marek

Michal Marek před pěti roky

94333-1-612.jpg

94333-2-631-nahled.jpg

Podzimní vláčka z lodě je super,ryby mám rád, ale.vzhledem k tomu,že těch dravců je pomálu, radši toho candata pustím a jak na něj mám chuť, zajdu si koupitkousek candata do makra.Velká guma,velká hloubka a velká zima,to je to správné :-)

Carpkiller

94328-1-856.jpg

94328-2-184-nahled.jpg

94328-3-460-nahled.jpg

94328-4-581-nahled.jpg

Víkend ve znamení dravců,
tento víkend jsem se celý rozhodl věnovat lovu dravců, ve snaze o ulovení nějakého opravdu velkého, což se však bohužel nepovedlo. Začal jsem v pátek po setmění na Labi pokusem o večerní štiku, který se však změnil v brutální souboj se sumcem kolem 120cm, což bylo vzhledem k 6ti metrovému prutu na který jsem chytal dosti zajímavé, avšak zklamání to pro mě bylo obrovské, protože jsem do poslední chvilky doufal, že to bude obří štika, no co už, nebyla:-(
Toto mě však neodradilo a před rozedněním jsem byl s kamarádem ve stejné oblasti a znovu umístil rybičky do vytipovaných míst. Tentokrát však přišel záběr od štiky a ten jsem proměnil v krásnou rybu 70+. Po obědě jsem z Labe přejel za kamarády na orlickou přehradu, kde jsme měli jasno, úkolem bylo ulovení candáta na vláčku. Za neděli se mi povedli celkem dvě Céčka neuspokojivé velikosti, ale vyvláčení candoši to byli. Mimo nich jsem chytil ještě několik štíhlat a jednoho pěkného okyše 30+, který úspěšný dravcový víkend zakončil jakož to 4tý druh.
Za mě obrovská spokojenost, i když jistě by to mohlo být ještě trošku lepší, tak snad příště:-)

« Nejnovější Novější Strana 2 z 2 (95) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (7 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč