Zima a studená voda vše kolem

Všechny diskuze » Techniky lovu » Zima a studená voda vše kolem

Založil Kouba

Dne 13. 10. 2015 10:43

Odpovědí: 48

Vaše tipy rady zkušenosti jak se v tomto studeném období pozdního podzimu či zimy vypořádáváte s počasím. zkušenosti jak přelstít kapry a na co si dát pozor a čemu se vyvarovat. Bez čeho si nedokážete představit kaprolov v ledovém počasí a co se Vám osvědčilo.
Myslím že každy nějaký ten postřeh či radu ocení .-))

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (48) Starší Nejstarší »

Pescador

Pescador před čtyřmi roky

113146-1-389.jpg

Do studene vody mam nejradeji male peletky, konzervu tunaka, tandori masalu (je krasne barevna a je podle me ucinnejsi, nez treba klasicke curry) a hlavne – poradnou hrst soli. Med a javorovej sirup si setrim pro sebe, jsem desne lakomej…

Slavíček

Slavíček před čtyřmi roky

MaximusSk » Dej pak sem vrdet melasu do studené vody už jsem odpískal . V ledové vodě se nerozpouští podle mých představ .

Kouba

Kouba před čtyřmi roky

MaximusSk » já osovbě bych tam šupnul i něco trošku pálivýho, třeba zelená kari v pastě, nebo nějaký chilli atd..Osobne melasu moc nemusím. věřím že budeš mít uspěch drřím pesti

MaximusSk

MaximusSk před čtyřmi roky

113066-1-788.jpg

Zdar hosi vonku mame uz dost chladno voda ma okolo 4stupnov a ja som si pripravil taketo vnadenie. Chcem skusit nethod mix bez pridavania nejakej chemie. Do orechoveho hurikanu som pridal melasu ktora je zaroven aj sladidlo ale uzasne voni. Na dosladenie som pouzil med. Aby kapre mali co chrumat ale tak aby sa nenazrali pridal som do zmesi dve hrste 6mm peletiek.

Příspěvek upraven autorem.

Kouba

Kouba před pěti roky

nazdar chlapsi po delší zdravotní odmlce kdy jsem nemohl sem zavítat semi vše hojí a ted to rozjedem :)…

Tom3ks

Tom3ks před pěti roky

jak psal kokandl už jsme se poškádlili :-) takové věci jen přes SZ

Aladin

Aladin před pěti roky

kok » Jestli si někoho viděl tak nás 100% NE. To byli asi ještě jiní experti ;) Každopádně přesně jak říkáš, mělo by se to odborně zkonzultovat :D

.

. před pěti roky

Aladin » vida, pánové:)), …pruty nádherně zamaskovaný a smekám, k takové dokonalosti sem nikdy nedovedl a profesionální práce …ale když vy dva experti jdete nahazovat, nebo co jste to tam tehdy vyváděli tak se kurva dívejte vpravo vlevo:)), před rokem možná už dvěma roky sem vás pravděpodobně viděl když sem se schovával podobně jako vy. Jinak myslím že je čas se sejít a pokecat u píva, …protože víš co je nejhorší?, nečekaný setkání a smrt z vyděšení a já už to jednou zažil:). Jinak jsme se teď poškádlili a doufám, že tak jako my mlčíme, tak vy taky, …případný další pošťuchovačky už jen po sz:)

Aladin

Aladin před pěti roky

94917-1-629.jpg

kok » Zamaskuj líp ty pruty :D

.

. před pěti roky

ekin » já myslím že jo, …nebudu hajzl abych kolegovi nevyzradil revír, ale tohohle kapra už sem asi taky viděl a nebudu prozrazovat kde ho na fotkách který jsou veřejnosti přístupný najít. Není to teda stoprocentní, ale ta naducaná škraň, nabouranej čumák a váha mně připomíná jednu rybu kterou sem nedávno viděl, …až se uvidíme, řeknu ti, čistě ze zvědavosti mrknem, …nicméně budem mlčet, to my umíme že?:), …a kolegovi pošlem jen odkaz jestli to bude on, třeba mu to udělá radost. Nicméně je pozitivní, že se tyhle vyjímečnější úlovky s tučnější cenovkou už naučilo hodně lidí vracet a neztěhují se. Člověk si řekne deset dvacet kaprů na méně „probádaný“ vodě, a trénovaný oko zjistí že jich je jen pět když se dají fotky od lovců do kupy:)

ekin

ekin před pěti roky

Tom3ks » Ahoj neměl kolem 24kg?? :-)

.

. před pěti roky

Tom3ks » pěkná ryba, vypadá že má za škraněna ještě několik kulí:), .....kdy padne třicítka?, je to otázka času, ryby nám každým rokem kynou, …a kdo ji chytne první?, pravděpodobně někdo kdo se tomu věnuje a jezdí na správný vody, někdy sedá štěstí i na vola, takže to nemusí být někdo z elitních ale kdokoliv, …každopádně když se zadaří, neurazím se:) ale neposeru se. Jinak nebudu lhát že mně 2× nesvrběly prsty u klávesnice a jen tak z prdele to u dvou nej ryb nezkusit s titulkem 30+:)), …asi by to prošlo, a lidi rádi senzace, ale až by vyšla pravda najevo, nebo se sám přiznal asi by lidi nenašly pochopení:). Jinak o 30kg rybách toho bylo napsáno hodně a podle mě zatím žádná nikde u nás neplave, kdyby ano, už by byla na světě, ale vím o relativně dost rybách z kategorie 25+ ze čtyřech vod a každým rokem jich je víc. Statistika je neúprosná, čím víc jich je, tím víc se zvyšuje šance že ta třicítka se někde ukáže. S největší pravděpodobností to ale nebude divoká ryba, ale ryba vykrmená na koulích a bude známá, už možná teď je někde na fotkách, ale s váhou pod 20kg:). Jinak co se týče tý prezentace, tak nejlepší je nedávat nikde nic, ale člověk se rád pochlubí když se zadaří něco hezkýho. Kamarád letos chytl 27kg divokýho kapra a nikde ho nedal, za nikoho nechytá, má to u prdele, odfotil, pustil, …jeden prostředník jen přeposlal foto jestli tu rybu neznám, …zjistil jsem že znám, což je škoda, mysleli jsem že novej úlovek, .....ryba se nikde letos veřejnosti neukázala ( teda jestli se nemýlím ) a nikdo neslídí, je klid, mimochodem kapr kterej má na těch 30kg šanci, exteriérem je nádhernej, tak uvidíme co bude v novým roce, teda jestli se nechá znovu zlákat

Andílek

Andílek před pěti roky

Lidičky jezdí to suprově dnes během 3.hodinek na jeden prut 6.kaprů 50_69. cm

Tom3ks

Tom3ks před pěti roky

94866-1-515.jpg

kok » Hold si celebrita ,pankáč který jede bomby !! A každý v duchu ti zavidí co chytáš ,tak se zajímá :-) jinak čekám furt kdy padne ta 30ka.? Právě rozmýšlím jestli je dobrý někde posílat fotky ,prtz každý v dnešní době je zvědavý a honí ego kde se dá :-( to je možná ta chyba ,ale nepochlub se …to se prostě nedáá ..trochu jsem to upravil ,aby měli slídili větší práci to rozpoznat :-) tady posílaám toho prosincoveho :-)

Johan

Johan před pěti roky

kok » O cistem prustrelu ala picu uloveno v prosinci bych ti mohl vypravet…Jinak muzes byt v klidu, mlcim. A na tve reporty se tesim a nejen proto, ze jsi taky Moravak :)

Drinks

Drinks před pěti roky

kok » 1+

.

. před pěti roky

Johan » to už si dovolím poupravit, to že dám fotku v květnu, neznamená že sem ulovil rybu v květnu, šaškuju s tím a několik ryb který sem tady kdy dal v nějakou dobu, sem použil až třeba po roce v tutéž plusminus dobu:), …a říkám ti, je to únor a první dvě fotky patří k sobě, druhá ryba je odjinud, jak si správně poznamenal, .....každopádně si všímavý a zajímáš se:), …takže mlčeti jestli můžu poprosit a né jen tady, …obecně je celý to kaprařský družstvo ukecaný a pak musí člověk mlžit. Od novýho roku budu úlovky prezentovat pravidelně, domluvil jsem se na zajímavé a netradiční spolupráci, takže bych ocenil v tomhle mlčenlivost když se tady něco objeví, Nevím co víš, nebo nevíš, nebo koho znáš. A z té druhé vody mohykána mám, pravděpodobně toho nej mám na fotce a už sem ho tu myslím dával, ryba kolem 19kg a ťafnul sem ho ketos podruhý, je to voda kde se na koule moc nejezdí a ryba nad 15kg je vydřená, já to mám trošku snažší, protože lovím jak lovím a na omezení nehledím, nicméně z toho nedělám žádnou vědu a nějaký terno, prostě mně to baví tam kde nejsou druzí a jdu za rybou, tím bych to uzavřel. Co se týče letošního prosince, byl jsem jednou a vyhořel jak papír, za čtyři dny ani piču:)

pablo

pablo před pěti roky

kok » Tak predsa este niesu chcipli.

Johan

Johan před pěti roky

kok » Ja myslel nekterou z tamnich kaprich legend, ale i tak diky! Jediny podvod na tech tvych fotkach je, ze kazda fotka z jine vody (teda krome toho, jak nas lakujes s tou rocni dobou. Podle me pulka-konec brezen). Ale jinak bud v klidu ;)

.

. před pěti roky

94823-1-247.jpg

tady listopad a místo kde si pospím dneska ale už to není tak hezký:)

.

. před pěti roky

Johan » prdlajz jaro, ale je tam podvod:)) asi polovina února a je to hnus že všechno vyšňupete:), …prosincovýho prasokapra letos nemám z žádný vody, leda jaro léto podzim

Johan

Johan před pěti roky

kok » Jarni rybu nam sem nedavej, sice pekny pokus s dokreslenim (mimochodem ti to jde), ale tohle neni Winter carpfishing! :) Radsi hod nejakeho prasokapra (jestli tam jeste neco zustalo) z te vody, kam ted vyrazis ;)

.

. před pěti roky

94811-1-798.jpg

94811-2-251-nahled.jpg

ať to ožije bo začíná být ta ryzí zimní rybačka aktuální, …letos jestli počasí vydrží a bude stálý tohle sychravo, budou se chytat ty mrchy nonstop leden únor i na stojákách. Tenhle na 24mm kouli bez esence a bez ničeho, žádný PVA, žádný ptákoviny kolem, …jen na správným místě a kolem rozstřílená asi stovka o chlup menších dvacítek, takže taktika netaktika a přišel až po dvou dnech. Do tý doby ani píp. Dneska jdu opět na jeden hot spod ale jen na jednu noc a nemám předkrmeno. Takže zkusím co sem ještě nikdy nezkusil, vyvezu ikdyž vzdálenost je cca 50 metrů, …položím a kolem nástražní velké vysušené koule vysypu jen kilo drtě z koulí který sem před chvilou rozšmelcoval, a nechám ležet až do nedělního večera kdy balím, …bude to vabank, buď přijde cejn lopaťák a nebo prasokapr, …druhej a možná i třetí prut dám jako candátovku a tady si budu přát záběr nejvíc, vlastnoručně ulovenýho candáta kterýho sem zbaštil sem ještě neměl:)

Andílek

Andílek před šesti roky

jak.23 » :-) Heziiii krámek !!!

jak.23

jak.23 před šesti roky

pablo » a ty si aký fešný :)

pablo

pablo před šesti roky

92666-1-491.jpg

Trakker puffa blaze… Pecka na chladné dni.

doktor glock

doktor glock před šesti roky

rybář 2010 » 2 a viac m hlbky je dostacujuca, urcite nepremrzne. C o sa tyka krmenia je ine ,,domace" jazierko a ine volna priroda. V prirode sa ryba instinktivne cez zimu chrani a setri,,,, pokial ju doma pravidelne krmis sprava sa inak a potravu ti samozrejme bude prijmat stale. Aj vo volnej prirode pokial vies kde je zimovisko, tzv. hot spod zachytas aj cez zimu.

rybář 2010

rybář 2010 před šesti roky

Přeji pěkný a klidný večer. Protože jsem stále rybářský začátečník nemohu poučovat. Ale. Vlastním jezírko s max. hloubkou 2,3 m a předešlé zimní období byl kapr zaparkovaný pouze v 80 –100cm Prostě se nehnul z rákosí a leknínu. Zajímavé bylo že žral v době od 23 – 4 hodin ale nepravidelně.

Rosťa S.

Rosťa S. před šesti roky

Kouba » no vidíš, my jedem na Mušově furt klasicky 24mm tvrdou kouli s 15mm plovkou a taháme krásný ryby. V podstatě oproti teplý vodě neměníme nic, jen ubereme krmení

Kouba

Kouba před šesti roky

Jaryn82 » no vidíš to a já to nenašel když to hledal :)

Jaryn82

Jaryn82 před šesti roky

Kouba

Kouba před šesti roky

Teď má voda na mušově jenom 8℃ krmim explosiv stick mixem dlohodobe obaleny a pod hak dávám halfku obalim carptrack těsta zatím funguje zvláštní je ze na elite tahám cejny :)))) a že prej sladký nefunguje pche

Upraveno moderátorem Kouba v 19:37, 31. 10. 2015.

IvanS

IvanS před šesti roky

BarneyS » ak je to tak ako pises, tak uspech bude dostat z vody 1–2 kusy za sezonu. Chytaval jsem sveho casu na podobnej vode a podarilo sa mi to vzdy len na jare, nebo na pozdni podzim. Vzdy v case, ked tam nebylo tolik rybaru. Chce to chytlavou montaz, vlasec pribit na dno a skouset nastrahu.

BarneyS

BarneyS před šesti roky

kok » bohužel je to blízko města a hned vedle jedné vesnice, je tam pár kaprů nad 10kg, viděl jsem na vlastní oči, jen jak na ně

.

. před šesti roky

BarneyS » 2ha a hodně masařek?. Je potřeba si položit otázku jestli v tý vodě vůbec plave větší kapr a nejsou to jen přechodný sádky. Předkrmování má smysl, taky jim dneska pojedu naházet ať mám na víkend zaděláno

Hudiny

Hudiny před šesti roky

BarneyS » k tomu pramenu. U nas na strkovisku je miesto, ktore takmer nikdy nezamrza, aj vtactvo sa tam vzdy rado kupe v zime. Pytal som sa potapaca, a ten mi potvrdil ze sa tam nachadza pramen, hlbka tam je okolo 6–7m. Chytat som tam zatial v zime neskusal

BarneyS

BarneyS před šesti roky

ještě jeden dotaz, co se týče té druhé vody. má něco kolem 2ha, bohužel tato voda je dost navštěvovaná masařkama, mám problém se dostat na větší rybu. má ještě teď smysl předkrmovat? navíc tato voda je opravdu hodně zabahněná. v kaprovi jsem četl článek o tom jak se odlišit od ostatních, pár pokusů už bylo, výsledkem byl amur 80 a kapr 70, na této vodě trávím opravdu mnoho času a pořád se nedaří, máte někdo nějakou radu?

BarneyS

BarneyS před šesti roky

pablo » díky za radu! jeden z těch revíru je zatopená těžební jáma, takže předpokládám, že i tam bude spodní pramen. teď už ho jen najít, marker prut a brzy vyrazím detailně zmapovat kde by se mohl nacházet

pablo

pablo před šesti roky

BarneyS » Mal by som pre teba radu. Keď som bol ešte v škole a celé zimy som nebol na horách chodil som na jednu štrkovňu. 12ha. V lete.keď.som sa chodil kúpať som našiel „studené“ pramene. Lenže tieto pramene mali 6–7 stupňov. A v zime, alebo skôr na veľmi skorú jar, hned po rozmrznutí sa chodili kapri kŕmiť práve tam. Nenachytal som kvantá ani žiadne monštrá ale vždy to bol super zážitok. Zimné farby kapra sú super!

.

. před šesti roky

BarneyS » nejde říct, a nejde naučit jako když se šprtáš na zkoušku, …je to o citu, o zkušenostech, a ty pramení z tisícovek hodin strávených u vody, .....taky je to o perfektní znalosti vody na které chceš zimní kapry vyrušit z letargie a i tak se né vždy trefíš do černýho …a v neposlední řadě je to i zapálením pro věc. Začni tím že si ty svoje vody perfektně zmapuješ, to je jediný čím se můžeš hned z jedničky vyrovnat těm co loví hafo let a „znají mapu“, na ten zbytek si budeš hold muset počkat.

BarneyS

BarneyS před šesti roky

kok » jak mám správně v zimě lokalizovat rybu? podle čeho mám zjistit kde se bude vyskytovat? mám kousek od baráku dvě menší vody, a letos snad na to budu mít čas. jakákoliv rada zkušenějšího pomůže

.

. před šesti roky

základem jsou dobrý hadry, hlavně od noh ať nezábne a dobrej spacák a co je největší hovadina, naflákat do vody hodně krmení. Když už se ryba rozhodne něco sezobnout, a bude na dně tisíc kuliček, šance malá že trefí tu tvoji s háčkem. Lokalizase ryb je alfou a omegou, tohle funguje po celý rok, v zimě trojnásob. Montáže netřeba zjemňovat, stejně tak velikost nástrahy, pro sichr s sebou vozím od prosince do února i 18mm koule a trochu těsta, ale vesměs pod háčkem stejně máčím vysušenej průměr 24, někdy i 30 a žerou to. Dipování, plovky, a atraktivní nástrahy, pva pytlíky jsou sexy a zní logicky, …a na lichej prut si taky hraju:), ale v praxi sem výhodu asi neshledal, říkám tomu placebo efekt, ale lidem to funguje, takže těžko říct jak to je. Každopádně funguje i ta jednodušší varianta a lepší je razit heslo: " s minimálním úsilím dosáhnout maximálních výsledků „. Co se týče místa, nedá se říct jednoznačně že nejhlubší partie, ikdyž hodněkrát to tak je, pokud nejhlubší, tak vyjímkou jsou asi hodně hluboký vody. Do 50metrů díry asi nahazovat nebude to pravý ořechový, ikdyž v podstatě doposud nemám vysledovaný z jaké nej hloubky se dá kapr ještě efektivně lovit …k tomuhle hledání snad jen tohle: prostě buď máš vypěstovanej čuch a dokážeš uhádnout, nebo se dopracuješ zkoušením ve smyslu že střídáš místa až záběry uděláš, nebo ti někdo kdo vodu zná zimoviště prozradí ( říkám jim blbouni ), nebo poslední, vlčáky hodně oblíbená varianta, vyšňupeš si štont podle fotek a pak si tam sedneš:). Zimní rybačka je pecka, když víš kam nahodit, u vody většinou nikde nikdo, ryba je shluklá a právě díky tomu ikdyž není tak aktivní jako v jiným ročním období, dá se lovit cíleně, a né náhodně. Zimní lov má prostě koule ikdyž se né vždy zadaří. Co je zajímavost, že zimní kapr většinou nebojuje, i ty nej kusy se dají přitáhnout jako hadr, v lepším případě sebou jen cukaj jako násada, takže někdy je člověk hodně překvapenej když v noci rozsvítí a koukne do podběráku. Co je naprd, že se nekrmí ryba každý den, takže hledání štontu to hodně znesnadňuje. Můžeš být na top fleku, ale neuděláš záběr a nad místem třeba zlomíš hůl když neznáš a nemáš to štěstí že hned z jedničky na něm něco nevyloupneš. Hodněkrát se mně stalo že stejný počasí dva dny a jeden den chytačka jak cip a druhý den ani píp. Jinak nej počasí mně přijde když mrzne stabilně, je slunečno, děcka už chystají brusle bo malý kačáky se už potáhli škraloupem:) a najednou se na den dva "oteplí“, je kolem nuly nebo nad, mrholí, fouká, a je ti větší zíma než když by bylo –10. Je to zkrátka marast, ruce zmrzlý, čuňu ošlehanou větrem, seš zalezlej ve spacáku, ani chcá se ti nechce vylízat. Jak říká kamarád, mrdat to, jeď si sám!!:))), tak to je ten nejlepší čas na ně vyrazit. Pokud jsi začátečník, tak řeka je snažší jak stoják a když bys chtěl hodně „podvádět“, tak hibaj na balkán, alespoň si člověk zkusí že fotit kapra se zmrzlýma pazourama není žádná prdel:)

IvanS

IvanS před šesti roky

Kouba » tým brehem som myslel úplne pod brehem. Inak chytávam aj v studenej vode napr. na 1–1.5 m hloubke, ale dál od brehu. Funguje to.

Kouba

Kouba před šesti roky

IvanS » no je pravda že na stojáku když začíná ochlazení vody tak ryby se stahují do hlubšíh partií následne až dojde jakoby k ustalení teploty tak zase výjíždějí k příbřežním partiím. to je dokázáno. Porot spousta lidí když je fakt velká zím tak chyta neustale v největší hloubce kde nemusí byt ryba.

IvanS

IvanS před šesti roky

Ondřej Liška » to je zaujimave, ja mam skor opacnu skusenost v zime, na pate redukce a u brehu mi to uz moc nefunguje. Urcite ale zavisi aj na hloubke vody.

Ondřej Liška

Ondřej Liška před šesti roky

Kouba » obojí, u řeky spíš na patu redukce

Kouba

Kouba před šesti roky

Ondřej Liška » pod břeh stoják i řeka?

Ondřej Liška

Ondřej Liška před šesti roky

91746-1-833.jpeg

91746-2-276-nahled.jpeg

Chytám atraktivní věci. Nic nezjemňuji. Krmim málo, přesně – nejlépe pod břeh.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (48) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč