Montáže a Návazce

Všechny diskuze » Techniky lovu » Montáže a Návazce

Montáže a Návazce

Založil dodo29

Dne 4. 3. 2012 17:02

Odpovědí: 176

Montáže a Návazce

Jaké používáte šňůrky, háčky, závěsky, obratlíky, atd. a na jaký styl to vážete.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 4 (176) Starší Nejstarší »

Knedlik

Knedlik před sedmi roky

Pandrška » mam asi pet dryhu I ty na dratku;-)

Pandrška

Pandrška před sedmi roky

doktorglock » Dík za radu.

doktor glock

doktor glock před sedmi roky

Pandrška » ano samozrejme je to dobra vychutavka, ale s tymi zarazkami na silone nemam dobre skusenosti, ad jedna praskali, ad dva nedrzali dobre na snurke a lahko sa pohybovali. Lepsie boli tie na ocelovom drotiku. Velkost no ± podla hrubky nadvazcoveho materialu…

Sněžnik

Sněžnik před sedmi roky

Ty od Mitchelu jsou super.Je to tvrdší guma než ostatní,takže to krásně na to přívěsu drží.

Pandrška

Pandrška před sedmi roky

B3R4 » OK. Dík.

Pandrška

Pandrška před sedmi roky

Drinks » Dík.

Pandrška

Pandrška před sedmi roky

Knedlik » OK.

Knedlik

Knedlik před sedmi roky

Pandrška » pokud bys mel zajem dej vedet.mam jich mraky

Drinks

Drinks před sedmi roky

Pandrška » Na vlas to dostaneš tak, že vlasec protáhneš tou smyčkou a jednoduše to přetáhneš. Když nevíš, který si vzít kouknu na sportcarp mají tam v jednom balení všechny velikosti.

B3R4

B3R4 před sedmi roky

Pandrška » Když jsem to občas použil, tak jsem ze smyčky navlékl na tenkou jehlu na olověnky a z ní normálně na vlas…šlo to v poho ;-) Velikost myslím „m“…

Pandrška

Pandrška před sedmi roky

78546-1-581.jpg

78546-2-404-nahled.jpg

78546-3-617-nahled.jpg

čau všichni,
používáte tyhle zarážky na vlasu ?

Nevím jakou velikost vybrat – S, M, L, XL

Dík za radu. A jak to vůbec dostat z té smyčky na vlas ? Ještě jsem to nepoužíval.

Láďa Ballák

Láďa Ballák před sedmi roky

78533-1-555.jpg

Můj první vlastnoručně uvázaný návazec :)

dasty carp

dasty carp před desíti roky

kobr.d » Dane dle mě ano..

kobr.d

kobr.d před desíti roky

Ondřej Macků » Nejsou prosím tě ty rovnátka od Tasky o něco tužší než ty od PB?

kobr.d

kobr.d před desíti roky

Poušťák » Já ti do Boleslavi pro nic nepojedu. :-))

Poušťák

Poušťák před desíti roky

Ondřej Macků » jdu do peřin,tak se měj Máco a dobrou.

Ondřej Macků

Ondřej Macků před desíti roky

Poušťák » no vidíš, Dan na firmu jezdí, tak ať ti to stáhne…

Poušťák

Poušťák před desíti roky

Ondřej Macků » já kdyžtak řeknu Danovi at se u vás staví,nebo Tulo mu to veme né?.

Ondřej Macků

Poušťák » Krmení se do Tuněchod posílá hodně, bižu asi ne, vy máte dost svojí. Cinkni Mikovi, on ti něco pošle…

Poušťák

Poušťák před desíti roky

Ondřej Macků » vozíte i do sportcarpu?Docela bych něco vyzkoušel.

Ondřej Macků

UmpaLumpa » je to řada produktů z hodně těžkýho materiálu, aby koncová udice kopírovala dno. Různý závažíčka apod.

UmpaLumpa

UmpaLumpa před desíti roky

Ondřej Macků » mužu se zeptat co znamená to tungsten ?? děkuji

Ondřej Macků

Poušťák » jj mají hodně dobrých věcí, např. ty rovnátka jsou fakt super, nůžky, olova, ta tungsten řada, vidle, swingery…ale třeba převleky proti zamotání stojí za hovno.

Poušťák

Poušťák před desíti roky

Ondřej Macků » ta Taska jako fi.vypadá docela dobře,mě se líbí ten set jehel.

Ondřej Macků

Poušťák » používám ilegalitku z tesca, ta ja zadarmo :-)) a když je kapr těžkej a hrozí protrhnutí, dám dvě

Poušťák

Poušťák před desíti roky

Ondřej Macků » já myslel tašku na ryby..o))

Ondřej Macků

Poušťák » včil jsem na to hodil voko a taska je vo celý dvě kačky levnější! a mít dvě koruny a nemít dvě koruny, to už jsou koruny čtyři a to už je jako byznys!

:-)))

Poušťák

Poušťák před desíti roky

Ondřej Macků » taška je tuším podstatně dražší..o)

Ondřej Macků

Koubis » jsou to jebky, strašně měkký, zapomeň na ně…Kup Tasku nebo PB. Taska je tuším o chlup levnější. Kvalitou jsou na tom stejně.

Koubis

Koubis před desíti roky

zdraviím má někdo zkušenost s těmito rovnátky MAD přijdou mi stejné jako PB products http://www.podberak.cz/…-kratke.html?…

stovec

stovec před desíti roky

Taky mám 10m 0.60 mm vlasce, ale na řece kde je hodně vázek + slávky ta olověnka docela pomůže.

kzfjhzfbkhj

kzfjhzfbkhj před desíti roky

Kubacarp » Už je to pár let co jsem ji použil a asi bych ji dnes dal jen na montáž do bahna, kde potřebuju nastavit od koncovýho olova větší hloubku a přes dva gumový korálky to drží tak akorát. Olovo zajede do bahna a návazec leží nad ním. Jiné použití pro mě olověnka nemá. Je to bachratý a položení kmenu na dno řeším:

1. úplně povolený vlasec
  2. backleady
  3. torpilka

Kubacarp

Kubacarp před desíti roky

Kocháč » Jj,to by taky bylo řešení,ale jak říkáš na řeku to neni,co si myslíš o olověnce ty?

kzfjhzfbkhj

kzfjhzfbkhj před desíti roky

Kubacarp » Možná by bylo řešení použít cca m od hlavního olova torpilku tak do 20g. Taky bezpečně položí vlasec, ale asi to nebude řešení na řeku. Na stojácích s odhozem na kratší vzdálenosti to funguje.

metloš

metloš před desíti roky

Kubacarp » Přesně tak, vyskoušej a uvidíž sám, jestli je to k něčemu nebo k ničemu …

Kubacarp

metloš » Tak nevím jestli víš čeho chci docílit.Tak jak chytam já kmen 0,30 mm a posledních 10m čirej vlasec 0,50mm mi vyhovuje.A víc a větší ryby chytat nepotřebuju,sem spokojenej tak jak chytám teď :-))Spíš mi šlo o to že jeden kolega ji používá a prej se mu fakt osvědčila.Prej když chytal na jedný pískovně tak to zkoušel se potápět a zjistil,že i přesto,že chytal na cca 50 m a vlasce na prutech povolený neměl,tak normálně klasicky vyšponovaný,bac­klead taky neměl a olověnka prý přesto krásně ležela na dně a až od ní se ten vlasec zvedal.Když tam prý měl jen šokovku 0,40mm tak se prej ten vlasec zvedal hned u olova což je logické.Jo backleady používám poslední dobou celkem často,ale z 99% chytám na řece a pokud pruty pokládám blízko břehu nebo prostě do překážek tak tam backlead nemá místo,akorát ti například v kamenech stáhne ten vlasec do nich a jediný co se stane je to že to uřízneš.V takových případech by to olověnka vyřešila celkem elegantně,nemys­líš?Jestli teda funguje tak jak má.Protože na řece si myslím že jak je proud a bordel tak akorát z toho vznikají vibrace na vlasec což asi pro ryby neni uplně dobrý,a tady by olověnka tu situaci taky dobře vyřešila(pokud teda opravdu se drží při dně.Ale vyzkouším si to sám,každej říká něco jinýho tak to chci vidět na vlastní oči.

metloš

metloš před desíti roky

Kubacarp » Já vim čeho chceš docílit, jen si nejsem jistej jestli ti to pomůže ktomu, abys měl víc záběrů a větší ryby. Ten kapr je furt jen ryba s instiktem žrát … to ti taky vlastně může vyřešit věc s názvem backlead.

smolda

smolda před desíti roky

Kubacarp » Nikde ti neleží na dně.Musel by jsi chytat s povolenejma vlascema a stejně máš tuhý jadro.Mrkni na Solar.

kobr.d

kobr.d před desíti roky

Kubacarp » Pokud se chytá na řece se špičkami vzhůru tak pochybuju, že bude olověnka ležet na dně. To by muselo být nahozeno sakra daleko.

Příspěvek upraven autorem.

Kubacarp

metloš » Já právě nevim,nechci si hrát na bůhví jakýho kapraře,chytám kapry tak pět let,ale fakt nevim,pokud by ta olověnka fungovala jak má tak by to bylo dobrý že by měl člověk jistotu že poslední metr ti leží krásně na dně ne?

metloš

metloš před desíti roky

Kubacarp » Tak hodně zdaru, dej pak info jestli se to vyplatilo

Kubacarp

metloš » Já jí právě taky na prutu nikdy neměl,ale právě vážně přemejšlim že jí začnu zkoušet

metloš

metloš před desíti roky

Kubacarp » A k čemu ti to vlastně je dobrý ?? viděl sem rybáře co nachytali nej ryby revíru se špičkou k nebesům ve dne a kus od břehu, takže ty ryby se kolem vlasce motat musely. Osobně sem jí nikdy na prutu neměl a ryby tahám taky ..... pro mě prostě nesmysl, radši dám tlustej vlasec, ale z jinýho důvodu.

Kubacarp

metloš » to sem si myslel do tet taky,ale tet si už tak jistý nejsem,kluci mi říkali že opravdu krásně dno bkopíruje

Kubacarp

kobr.d » mě zas kluci co sem byl vedle nich na labi říkali že to testovali a že prý opravdu krásně kopíruje dno že silnej vlasec když je až u olova tak že dělá pod vodou vibrace,tak nevim

metloš

metloš před desíti roky

Kubacarp » Nejni proč jí používat …zbytečnost .....

kobr.d

kobr.d před desíti roky

Kubacarp » Dříve jsem ji používal, protože prý „skvěle kopíruje dno“. Teď už cca dva roky používám pouze 0,60mm silný vlasec, který mi zároveň slouží jako „odpalovka“.

Příspěvek upraven autorem.

Kubacarp

Chlapi,a jakej máte názor obecně na olověnku,použí­váte ji???

Radek_GCH

Radek_GCH před desíti roky

stovec » Je moc krátký, rozhodně bych ho udělal o pár cm delší :-)

stovec

stovec před desíti roky

14740-1-499.jpg

Kombinovaný návazec… docela se povedl :-)

Karásek

Karásek před desíti roky

Rado Korec » Osobne už olovenku nepoužívam nevidím v tom význam, iba vyhodené prachy

Rado Korec

Rado Korec před desíti roky

Hermis » Neviem nejako sa mi vidi, že som mal na to viac záberov…

Hermis

Hermis před desíti roky

Rado Korec » Na olovenku se vy*er.

Rado Korec

Rado Korec před desíti roky

Nazdar chlapi, chcel by som sa ešte opýtať ako spájate olovenku s vlascom. Ide o to, že sa bojím, že ak urobim normálnu slučku podla návodu s ihlou tak sa bojím, že ak sa ryba ureže už sa toho nezbaví… tak ako to riešite?

Patrik Vlček

Patrik Vlček před desíti roky

dodo29 » diky

dodo29

dodo29 před desíti roky

nitrix » jo něco nafotim a dám to sem

« Nejnovější Novější Strana 1 z 4 (176) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč