Taktika lovu na řece

Všechny diskuze » Techniky lovu » Taktika lovu na řece

Taktika lovu na řece

Založil Marda

Dne 12. 9. 2013 11:03

Odpovědí: 16

Jakým způsobem chytáte na řece? Ať už na té, kterou znáte nebo jak postupujete, když přijedete někam poprvé?

• přizpůsobujete místo lovu (nad/pod jezem např.) ročnímu období?
  • chytáte pod břehem (vlastním / protějším)?
  • nebo raději v korytě?
  • nebo kombinujete jednu montáž pod břeh a druhou do koryta?
  • snažíte se dostat daleko od ostatních rybářů? Jak daleko?
  • jak krmíte? Jen koule nebo i pelety a partikl?
  • zvýrazňujete nástrahy dipováním nebo jinak?

Diskuse, která třeba někomu otevře oči a pomůže jak na to…

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (16) Starší Nejstarší »

MaximusSk

MaximusSk před třemi měsíci

Zdarec. Trochu oprasim toto tema. Mna by v prvom rade zaujimalo ake montaze pouzivate. Hlavne aky material a dlzku. Dalej by som chcel vediet ake mnozstvo boiliesu davate na krmenie a v akej zdialenosti ho hadzete do vody pred lovnym miestom tak aby dopadlo najblizsie k montazi.

smolda

smolda před sedmi roky

kobr.d » Zdání klame, asi je to tam podemletý.

kobr.d

kobr.d před sedmi roky

Když na řece pod jezem márkruju tak bych řekl, že mi márkr kecá. Ta hloubka prostě podle mě neodpovídá.

Michal

Michal před sedmi roky

cauky vsem je tu nekdo kdo by vyrazil v praze na vltavu pres vikend samotnemu se mi do toho moc nechce prece vite jka to chodi v praze zadne zasite misto asi nenajdem tak jedine ve dvou nekam sednout :o)

zewlbába

zewlbába před osmi roky

1. ano, jsem zvyklý se za rybami stěhovat z nadjezí do podjezí. brzké jaro a pozdní podzim raději trávím v nadjezí, nechají se zde ale nachytat pěkné ryby i v parném létě, zejména při zvýšeném průtoku nebo po deštích, léto je ve znamení podjezí, i když v tomto období na kapry moc nejezdím.
  2. záleží na konkrétních podmínkách a ročním období, při chladnější vodě raději hloubky, při teplejší koryto a mělčiny, rád chytám pod nohama, ale je to podmíněno klidem na břehu a nepřítomností nikoho v dosahu, kolikrát stačí projetí cyklisty nebo hlučný hlouček turistů a je po…
  3. koryto a hlubší partie určitě zkouším při začínajícím podzimu a později
  4. snažím se z daného místa vytěžit maximum a pokud je možnost zkoušet různé hloubky, využívám toho
  5. z partiklu snad už jen řepku a pouze z jara, to samé s peletami, i když se v létě nevyhýbám řádně promaštěným halibutkám, zejména při delších výpravách, jinak raději boilie
  6. dipy výjimečně, spíš nechám pár koulí nasáknout do tekuté potravy, velmi v oblibě mám pasty, často ji namačkám i do otvoru v gripp olovu, oblíbil jsem si lov s PVA pytlíkem na panáčka s malou plovkou, pár jich vždy nechám trochu nasáknout mixem vody z řeky a kapkou esence; za hodně přikalené vody používám i plovky máchané pouze v esenci, předpokládám, že když kapr nemůže za daného stavu nástrahu vidět, měl by jí alespoň cítit…

obecně se domnívám, že něco jako univerzální taktika na řeku neexistuje, vše je podmíněno různými faktory, ročním obdobím, teplotou vody, průtokem, počasím, směrem větru a v neposlední řadě časem, který má rybář na samotný lov k dispozici a počtem rybářů u řeky…

Příspěvek upraven autorem.

Carpkiller

Carpkiller před osmi roky

1: Ano samozřejmě, konkrétně v podjezí moc nechytám, ale jinak místa vybírám dle ročních období v závislosti na zkušenostech z let předchozích.
2: chytám pod tím břehem, který je blíže ke korytu, byť je to třeba pod druhým břehem.
3:ano raději blíže korytu
4: jeden prut umisťuji přímo na koryto a další na jeho hranu, nebo přímo do břehu, navigace pokud je koryto přímo pod ní(m).
5:snažím se být vždy co nejdál ode všech, čím dál tím líp.
6: z 99% chytám i krmím pouze a jen boiliem.
7: ve studené vodě jak říkám blbnu a hraju si s dipováním, obalováním do past atd… Pasty se mi jeví jako nejlepší varianta zatraktivnění. Když se však voda oteplí přes 15stupňů, chytám už jen na samotné potápivé Boilie bez jeho další ůpravy.
Hell yeah!

Drinks

Drinks před osmi roky

Johan » Tam se toho nakecá. :o)

Johan

Johan před osmi roky

Drinks » Ty nesledujes zpravy od vody a online na rybach?! ;)

Drinks

Drinks před osmi roky

Jak se letos po té zimě daří/ nedaří na řece? Jedu nejspíš od pondělí/úterý na celý týden, tak ať vím, jak to jezdí všude možně.

Bih

Bih před osmi roky

1. Ano ,Snažím se vždy dělat něco jiného než kolegové,místo nepodřizuji konfortu
  2. Chytám pod oběma břehy,pokavad vím o jámě tak chytám uní nebo to hážu do jámy
  3. Na korytě chytám vyjmečně,pokud nemám záběr u břehu

4.Ano,a hodně daleko
5.používám jak partikl,pelety,bo­ilies,ořechy,růz­né metodáky
6.ano,používám dipy,esence,bo­ostery,pasty,růz­né sladidla

Drinks

Drinks před osmi roky

1. -Celoročně nad jezem.
  2. Pod vlastním, nikdy jinak
  3. Jeden v korytě, druhý podel břehu na mělčině
  4. Vždy jsem sám
  5. Boilie, partykl
  6. Většinou bez žádného zatraktivnění

Za týden jedu na 14dní na řeku, tak se uvidí, jak pohořím. :)) Už se nemůžu dočkat!

David Fořt

David Fořt před osmi roky

1. Většinou ano, pokud nejde o kamarádskou výpravu nebo v poslední době výpravu se psem, kdy je výběr místa podřízený jeho komfortu.
  2. Chytám pod oběma břehy, pokud samozřejmě není řeka příliš široká a proud příliš silný. Rád samozřejmě lovím blíže břehu, kde zrovna sedím, lov na řece u protějšího břehu moc nemusím, ale pokud to sitauce vyžaduje a má to výsledky, šoupnu to tam.
  3. To je většinou ideální řešení. Koryto je vždycky jistota, ale velmi rád chytám na řece podél břehu.
  4. Co nejdál, nejlépe být sám.
  5. Většinou jenom koule, ale používání partiklu na řece mi několikrát přineslo skvělé výsledky. Obvzláště zákrm řepkou. Pokud bych na to měl doma podmínky, tak bych si určitě partikl pro delší výpravy na řeku připravil.
  6. Hodně dipuji, první nához jde většinou s nadipovanou koulí, pokud se tahají menší ryby, tak od toho po několika záběrech ustupuji.

jak.23

jak.23 před osmi roky

čus…

1. pod jezem jak uvedl David jen v létě (lépe okysličená voda), spíš se v této době věnuji jiným zálibám a povinnostem. rád chodím brodit menší říčku jen s plavanou…jaro a podzim kolem středu, vyhledávám stromy nad vodou, přítoky či pilíře mostů. v zimě nadjezí nebo jinde hlubší části.
  2. když to jde, chodím na stranu blíže korytu, chytám 1 pod břehem a prut zanáším níže do klidu, druhý ke korytu či jiným zajímavým místům…protější břeh chytám jen na kolíček v noci s odpadávacím kamenem, někdy i ve dne, když je slabá lodní doprava. skifaři mi nevadí, většinou táhnu kmen min. metr či 2 nad nimi.
  3. viz. 2
  4. viz. 2
  5. co to jen jde…bobkaři mi ovšem nevadí (pokud nejsou moc nalepení, příliš neotravují a já mám více času než pár hodin), mnohdy právě jejich pravidelné návštěvy a krmení na stejném místě poodhalí užitečné info…mezi jiné 2 kapraře, ať jsou od sebe klidně 600m, bych si nesedl
  6. kule celé a půlky, občas rychlorozpadající se pelety…z partiklu jen občas řepku
  7. když použiji popky, tak oživuji esencemi a též mnohdy používám těsto/pastu…dipy jak mokré, tak suché nepoužívám

Lidl

Lidl před osmi roky

1. ani ne – znám místa, kde nachytám ryby v jakoukoliv roční dobu
  2. snažím se chytat na co nejkratší vzdálenost, ale někdy to prostě nejde jinak, než nahodit pod protější břeh
  3. jeden prut mám vždy v korytě
  4. viz. výše
  5. Málokdy se mi stane, že bych u vody byl sám. Nemám pořádnou loď a motor, abych byl schopný se dostat uplně mimo civilizaci, ale pochopitelně se snažím montáž umístit tak, aby bylo v okolí co nejméně rušivých elementů.
  6. Krmím jedině boiliesem. Pelety a partikl nepoužívám-jeseny,cejny a boleny chytat nechci :-))
  7. občas použiju dip, těsto nebo plovku-to většinou když ryby moc neberou a chci aspoň nějaký záběr. Když je ryba rozežraná, není třeba kuli jakkoliv „vylepšovat“…

Marda

Marda před osmi roky

Já chytám většinou na středním toku nebo v nadjezí. Pod jezem hodně výjimečně. V létě, kdy je vedro a tahle volba by se logicky nabízela, moc na ryby nechodím. Radši chytám jeden prut pod vlastním břehem, montáž 10–30m po proudu. Klid a ticho na břehu je podmínkou. Druhej v korytě nebo na jeho hraně. Mám jedno hodně oblíbený místo, kde je koryto prakticky hned u břehu, hloubka okolo 5m. Tam solim oba pruty, jedn 3m a druhej 5m od břehu. Od ostatních jsem radši dál, stejně tak rád chytám na řece sám, bez parťáka. Jiný kapraře aspoň 300–500m po proudu. Nademnou stačí 100m. Jinak tam radši ani nejdu :o)

Fosgen

Fosgen před osmi roky

1. ano
  2. radši protější, míň si to při případný rybě rozplaším. Vlastní jen při vysokém průtoku
  3. na korytě mám vždy taky jeden prut (pokud to vzhledem k průtoku lze)
  4. viz. předešlá odpověď :-))
  5. jo snažím, jak jen to jde… moc to nejde :-)))
  6. záleží na ročním období ale v 80% případů jen koule, partikl a pelety pokud jsou ryby hodně aktivní a chci něčim zaměstnat cejny
  7. hodně často používám obalovací pasty, které se mi osvědčili ze všech způsobů zatraktivnění asi nejvíc a chytám na panáka pokud se toto počítá do zatraktivnění

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (16) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (3 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč