Sestava pro extrémní náhozy

Všechny diskuze » Techniky lovu » Sestava pro extrémní náhozy

Sestava pro extrémní náhozy

Založil cba

Dne 11. 7. 2013 01:03

Odpovědí: 51

Jak by podle vás měla vypadat idelální sestava pro co nejdelší nához. Od prutu, navijáku, vlasce, šokovky, po olovo(gramáž, jestli helikoptéra nebo jinačí systém) Na Rozkoši jsem viděl, jak chlapi používaj takový olovo do kterýho se schová kulička a zaplácne se to těstem a je to krásně aerodynamický, používají tam dost 5libráky a 130g olova.. ale každej to má jinak. Vkládejte sem ty své osvědčené.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (51) Starší Nejstarší »

sindeji

sindeji před třemi měsíci

Vzpomínka na Carp Rods Casting 2009

Rimens

Rimens před třemi měsíci

Nevim ja pouzivam misto neakeho klipu jenom PVA snurku ktera se rozpusti az na dne tudis nehrozi zamotani!

sindeji

Freeda » Pro 3lb prut akorát. Zajímalo by mě, jestli to vydrží funkční u extrémního odhozu.

Milan €

Milan € před třemi měsíci

Co to vydrží jak to párkrát stáhneš ze 100m dálky,ale vypadá to zajímavě.

chesper

chesper před třemi měsíci

Zbyněk V » myslím a doufám že to fungovat bude už to mám doma každopádně ti nebude brzdit hod rotující návazec

smolda

smolda před třemi měsíci

Zbyněk V » Při zabrždění to vyskočí? Takze při zaklipování to vyskočí těsně před dopadem? Takze se to zamotá az při dopadu kdy to není vidět:-)

Freeda

Freeda před třemi měsíci

sindeji » taky bych to viděl jako výhodu že návazec svou rotací nebude brzdit celou montáž při letu, bohužel to dělají jen 3.5oz-99g :/

Příspěvek upraven autorem.

sindeji

Zbyněk V » Já bych ani neřešil zamotání, to se dá eliminovat tuhým návazcem, ale spíš vidím jako velkou výhodu, že je nástraha jakoby součástí zátěže. Podle mě se pak dá hodit dál. Je to jako by člověk házel jenom s olovem.

Příspěvek upraven autorem.

Zbyněk V

Zbyněk V před třemi měsíci

Nejnovější super píčovina :) tohle se prý nezamotá díky skvělému ultrarevolučnímu patentu :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?…

sindeji

Instruktážní video o dalekém nahazování od Marka Hutchinsona.

bukas

bukas před jedním rokem

jiřinator » helikoptéru od carp´r´us jsem měl.Jediný můj problém byl, přijít na to jak zafixovat gumičku na vlasec. Když jsem nahodil cca 80m tak se to stejně zamotalo. A to jsem měl návazec 10cm ze ztuženého materiálu plus převlek proti zamotání a olovo 90g. Zkusil jsem to pak bez převleku a taky se to zamotalo. Používám radši závěsku. Ale je to jen můj poznatek ne že by helikoptéra od carp´r´us byla špatná to netvrdím.

ahma

ahma před jedním rokem

MaximusSk » a s čím konkretne nevis jak na to u fluorocarbonu?
Zaklad je kratkej tuzej navazec, kdyz ho pomoci stoperů vytahnes po vodiči nahoru, aby se nedotykal olova, a nedejboze das Dcko, nikdy se ti nemuze zamotat… foto bohuzel nemam…

miroTT

miroTT před jedním rokem

MaximusSk » Viem ale nepoviem. Tolko penazi nemas aby som ti to prezradil :-D

MaximusSk

MaximusSk před jedním rokem

Nazdar chlapi viete poradit nejaky nadvazac na daleke nahadzovanie? Doteraz som pouzival helikopteru so stuzenou snurkou no sem tam sa mi to zamotalo a tym padom som sa pripravoval o cas na zaber ryby. viete poradit alebo pridat foto ake nadvazce pouzivate?. Hlavne sa mi jedna o material aby to co najlepsie fungovalo. Skusil by som fluorocarbon len neviem jak na to.

smolda

smolda před dvěma roky

Radek FBC » Když chytáš na mělkým a na bahně, je blbost používat tvar kapky. Můžeš použít tvar flet. Není tak přesný, nepoletí tak daleko, ale nebude se tolik bořit.

smolda

smolda před dvěma roky

MikeT » To by šlo jen při prvním náhozu, protože pak už je olověnka napitá vodou. S pva zase nehodíš tak daleko.

MikeT

MikeT před dvěma roky

Radek FBC » To by se muselo zkusit…osobně s tím zkušenosti nemám. Vždy házím klasickou sestavu tam, kam dohodím se spombem. Což není moc a PVA to vydrží. Na extremy vždy malou plovku a chod…a někdy tam dohodím i cobrou :-)

Radek FBC

Radek FBC před dvěma roky

MikeT » Jestli by to ale vydrželo to PVAčko (záleží na hustotě pletení té punčochy) některá se trhá jen když to chceš dostat přes návazec k háčku

Radek FBC

smolda » To jo, ale zkus vytáhnout 120g kapku za bahna, když je to normálně přes závěsku tak to nezapadne tolik jak normální helicopter

MikeT

MikeT před dvěma roky

smolda » Možná by šlo to PVA navlíknout přímo na olověnku(pokud se používá) a až pak připnout olovo. Háček by se pak zapíchnul do PVA a podle mě je možnost zamotání na minimu..Samo v případě, že je dostatečně dlouhý/krátký návazec…

smolda

smolda před dvěma roky

Radek FBC » Jenže zarážku u helikoptéry si můžeš posunout klidně na metr, tím pádem návazec může bejt dlouhej třeba jen 5 cm a do pahna a trávy ti nezapadne, zůstane pěkně nahoře.

Radek FBC

smolda » No právě o to mě šlo. Pokud chci házet na max. tak radši oželím pva a snažím se chytat s jednou kuličkou a to je celkem na náhodu. Co se týká návazce já dávám radši delší 25cm, pač kdy je dost blata mám lepší pocit. Navázec ztužený ,ale i ten se někdy zamotá proto z 80% dávám FC.

smolda

smolda před dvěma roky

Radek FBC » Helikoptéru, samozřejmě bezpečnou. Jen budeš muset použít hodně malé pva, náraz o hladinu ti asi vyrazí korálek.

Radek FBC

Jakou montáž pro extrémní hody bez možnosti zamotání a funkčnosti při použití malého PVA?

dukin

dukin před dvěma roky

MikeT » jj to je on. Diky :o)

smolda

smolda před dvěma roky

Dneska jsem po dvou letech navázal od Kordy, chtěl jsem Pline, ale neměli ho v průměru co jsem chtěl. Před tím jsem používal ESP a foxe. Na jednom sem nechal šňůru, uvidím co mi bude více sedět.

MikeT

MikeT před dvěma roky

98772-1-786.gif

dukin » Používám tento…a zatím drží :-)

cba

cba před dvěma roky

Scopex » Máš na mysli GALAXY CAST od Katranu?

dukin

dukin před dvěma roky

MikeT » jj klasika neujimany. Tak jste mi to osvetlili a dekuju. Az prijdu vecer z prace tak jdu navazovat :o) davam dva soudky k sobe, nevim jak se ten uzel jmenuje…

Scopex

Scopex před dvěma roky

dukin » Též mam s ujimanymi vlasce výbornou zkušenost. Konkrétně vlasce od Katranu. Chytáme s nimi už 2 roky a spokojenost. Nechávám celou deku 12m.

MikeT

MikeT před dvěma roky

dukin » Myslíš celý 0,45 neujímaný?…No sakra, to se nedá srovnat. At jsem udělal jakýkoliv spojovací uzel, vždy jsem o něm věděl, když procházel koncovým očkem. Ted ten uzlík ani nezaregistruju a lítá to parádně. Pokud Ti jde o metry, na který chceš házet, pak podle mého názoru není nic lepšího, než ujímaný šokáč. Pokud se hází na „pár“ metrů(třeba řeka), tak asi i ten neujímaný. I když..na pár metrů už nepotřebuješ ani šokáč. Ale já už bych ty ujímaný neměnil :-) Tot můj názor a zkušenost za cca rok a půl používání :-)

dukin

dukin před dvěma roky

MikeT » Mám úplně ten samý :o) lítá to líp než s klasikou třeba 0,45 ?

MikeT

MikeT před dvěma roky

dukin » Dával jsem cca 7–8 metrů. Ten konec byl už hodně tvrdej. Ale ted mam 12m ujímaný od Katranu a nechávám celý a spokojenost. :-) (0,28 –0,47)

charon

charon před dvěma roky

dukin » Jop, proto takovy baleni. Jinak by to postradalo smysl.

dukin

dukin před dvěma roky

Ahoj. Jakou davate delku ujimaneho vlasce na navijak pri maximalnich odhozech. Koupil jsem civku kde je 5×12 metru. Celych dvanact? Diky za odpoved.

Knedlik

Knedlik před pěti roky

Dida » jj.nuda to je previt.promin :-)

Dida

Dida před pěti roky

Knedlik » každýmu snad došlo jak to myslím…

Knedlik

Knedlik před pěti roky

Dida » ryby na helikopteru,asi novej druh nastrahy :-)

Dida

Dida před pěti roky

mě se osvědčila na náhozy 100m+ helikoptéra od Carprus, vážně skvělá záležitost – lítá perfektně, nemotá se , je šetrná, ryby na ní mám pěkné…

Petras

Petras před pěti roky

Danny » Když pomineme nevýhody a komplikace při lovu (průtažnost, vzlínavost,… ), tak se se šňůrou dostaneš dál. Pokud chceš házet fakt daleko, tak tu šňůru musíš před každým hodem řádně namočit – eliminuješ tření a vznik chuchvalců, o kterém tu psal Máca.

Ondřej Macků

Ondřej Macků před pěti roky

Danny » Jednu chvíli jsem koketoval s tenkou pletenkou na nához. Je to dobrý, fakt se dá dohodit hodně daleko, ale má to i řadu nevýhod – více jsem vyřezával ryby, je skoro nutný používat backleady a občas se mi stávalo, že se pletenka na cívce zacuckovala a vylítl pavouk, ale to by se asi dalo omezit kvalitnější šňůrou. Já měl nějakou bílou, název si už nepamatuju. Dohodil jsem s tím ale dál než s vlascem 0,25mm cca o 15m. Průměr pletenky jsem měl tuším 0,12mm. A do vázek na to úplně zapomeň, to jde hned srát.

indián

indián před pěti roky

Danny » člun

Danny

Danny před pěti roky

pro daleky nahoz je lepsi snura,nebo vlasec ?

Valis

Valis před pěti roky

Šupina » pokud by jsi dobře četl mohl ses dozvědět o tom, že tuto montáž mám upravenou tak že po utžení kapr stáhne jen obratlík s návazcem, dokonce se obratlík dostane i přes uzel šokovky což si spousta lidí neuvědomuje při průběžné montáži.

Šupina

Šupina před pěti roky

Valis » To není zrovna nejlepší montáž......Když ti to kapr utrhne,tak,tak sebou táhne olovo dokud nevyhnije háček :o(

Valis

Valis před pěti roky

jiřinator » bohužel mám rybařinu doma, ale je to klasická montáž olovo s drátkem do smyčky a na něm dvá korálky. Mezi nima obratlík a na něm návazec. Jedinej problém je kontrolovat drátek aby neureznul u olova. Hodně udělá návazec, pokud je z tuhého materiálů nemotá se.

cba

cba před pěti roky

Valis » nějaký foto? Helikoptérovejch montáží je hodně a mě se zatím všechny motali jak sviňa ani anti-tangle nepomohl. Chtěl jsem zkusit tu od Carp'R'Us, ta vypadá docela nemotavě.

Valis

Valis před pěti roky

Zdar, já používám klasiku klasik helikoptéru 105–110g (upravenou tak aby při utržení svlékl jen návazec), šokovku 0,35 Competetion a kmen 0,25mm Ion Power od awashimy. Krátký návazec do 15cm ze svlíkačky. Pruty mám 13 3,00lbs Tribal LDL. S 16mm kuličkou při lehkém proti větru jsem dokázal se dostat za hranici 130m. Hodně záleží jak je kdo stavěnej a jakou má techniku.

cba

cba před pěti roky

David Fořt » a taky mi jde o to že když tam fláknu nějakou 0,25mm tak za jak dlouho ten vlasec budu muset vyhodit, protože já mám na svejch navijácích svoji awashimu ion power reflector 0,32mm a 3 roky ji neměnil a je pořád skvělej a nemám důvod proč měnit a s nějakou pětadvácou si myslím že po 5 vycházkách půjde do kelu

cba

cba před pěti roky

David Fořt » jo jasně že mám na mysli hody při lovu. Se spodovejma Sportexama se dalo dohodit beze všeho jenom s olovem nejdál co jsem kdy viděl, ale k čemu mi to je když k tomu nedostanu nástrahu.. docela mě zaujalo jak na Rozkoši používaj to zespod vydlabaný olovo do kterýho nacpou 16mm kuličku a zalepěj to těstem. Zajímalo by mě třeba jestli má velkej vliv, když chytám s helikoptérou nebo s klasickou závěskou…

David Fořt

David Fořt před pěti roky

Trochu jiná sestava bude při hodech do dálky na závodech a něco jiného při samotném lovu. Velkou roli hraje především technika samotného nahazování. Nejsem žádný nahazovací expert, snad se nějací ozvou, tak ti napíšu pouze, jak to řeším já nebo to, co jsem si vyčetl nebo zjistil. Někdo bude tvrdit, že prut 366cm bude házet dál, než 390cm…Není to pravda. Na tohle jsem četl srovnávací testy v UK časopise a ten delší prut má prokazatelné předpoklady házet dál. Vyšší libráž je také podmínkou, pro extrémní náhozy 3.5lb. Tomáž Blažek, který patří k našim nejlepším hazečům mi např. tvrdil, že dál hází s prutem s nižší libráží. Někdy to může být opravdu o pocitu rybáře, logicky by ale měl samozřejmě házet ten vícelibrový prut. Důležitá je zmiňovaná technika a také síle, je nutné prut tzv.„utáhnout.“ Když vidím ty sestavy na Rozkoši, bývá to docela komedie. Mezi místními tam již roky panuje pověst o ideálním odhozovém vlasci 0.22mm. Ten sice letí dále, ale pokud pak na něj zapřáhnou větší rybu, jde jim to celé do kopru, obvzláště po delším používání vlasce, na který už pár těch padesátníků vytáhli a mají ho celý zkroucený. Vůbec špatná na nahazování není tenká pletenka, já osobně jí ale moc nemusím, dávám přednost vlasci, protože pruží. Pro lov trofejních ryb používám 0.25–0.27mm. Výborně lítal C-Max od Mack2, který má velmi hladký povrch. Nejprve jsem tomu nechtěl věřit, ale Honza Dadák mě přesvědčil a měl pravdu, tenhle vlasec létá z cívky opravdu velmi dobře, navíc je pevný. Naviják by měl mít velkou a především mělkou cívku, aby se vlasec při náhozu lépe odvíjel. Důležité je také mít namotanou cívku ideálním množstvím vlascem. Nemělo by ho tam být ani moc ani málo. Šokovka, mám ji tam tak na jeden ovin cívky při délce forpasu, se kterým nahazuji. Spojovací uzlík by měl být, co nejmenší, ale také velmi pevný. Říká se, že ideální je prut s většími očky, právě pro snadnější odvíjení vlasce a uzlíku při náhozu. Já jsem hodil nejdále s prutem, který mi půjčil kamarád v zahraničí. Měl poměrně malá očka a dokonce měl o jedno více, než klasické děličky této délky. Pro samotnou koncovou montáž používám asi 80cm olověnky (opět, je docela těžká a samotnému náhozu může tak trochu ubrat, já se s ní cítím lépe), závěsku s olovem 90–110g, krátký návazec 10–15cm, gumičku proti zamotání, háček s rovnátkem a kuličku 18mm, na panáčka s nějakou malou popkou. Takhle nahazuji já. Snad ti poradí ještě někdo zkušenější.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (51) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (10 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč