Kořeněné a smradlavé boilies

Všechny diskuze » Nástrahy a návnady » Kořeněné a smradlavé boilies

Kořeněné a smradlavé boilies

Založil Adamito

Dne 22. 6. 2020 23:39

Odpovědí: 30

Zdravím, chtěl bych nějaký tip na kořeněné a smradlavé boilies ale opravdu ať to za to stojí, vyzkoušel jsem už dost značek a přijde mi všechno docela slabý. Dřív když jsem měl oliheň tak opravdu smrděla a nechtěl jsem cuchat za to teď mám pocit ze spis voní. Mate někdo prosím tip na dobré kořeněné a smradlavé boilies co za to opravdu stojí???Co popřípadě přidáváte, Předem díky za názory

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (30) Starší Nejstarší »

Chudýpocestný

Chudýpocestný před čtyřmi měsíci

Adamito » na jedné vodě kde občas chytávám každou jinou kouli než smradlavou brutálně atakuje bílá ryba,je to sice takto markantní jen na této vodě ale něco to asi ukazuje,za mne je smrad také no.1 všude,ikdyš se někde určitě tím připravuji o záběry a odpověděl sis vlastně sám v poslední větě tvé předposlední reakce(někde chce ryba to jinde něco jiného)hledej kompromis trh je dnes už solidní a když nenajdeš tak si ušulej není to těžké a přismradíš si podle svého gusta

Adamito

Adamito před čtyřmi měsíci

Dekuji pánové za rady a tipy

korejš

korejš před čtyřmi měsíci

Adamito » já osobně bych hledal mezi anglickými výrobci.. určitě to nemyslím tak, že naše české výrobky jsou horší.. to určitě ne jen chci mít ten originál :) (většina výrobců stejně používá anglické esence, atraktory, někdy i moučky) přece jen tam to začalo a logicky by měli mít největší zkušenosti s výrobou a složením.. i když v dnešní době nevím :) šlo to strašně dopředu jak píše Broula .. Pokud budu konkrétní tak ccmoore, nutrabaits, mainline, nash.
Kup si něco na základu z rybích mouček + osvědčené atraktory jako jsou krill, scopex, robin red, játra (nic lepšího podle mě není). Důležité je to tak nepřeceňovat a přestat to přehnaně řešit. Hecni se a kup jeden druh, který už mas vyzkoušený nebo klidně i něco nového co tě nějakým způsobem osloví.. a chytej jenom na to alespoň sezónu a vůbec nic dál neřeš. Záběry ti udělají místo, způsob/druh krmeni a prezentace nástrahy (montáž), tak i selektuji velikost. Ani neřeším velikost koulí. Pokud chceš dva druhy tak vem přesný opak toho prvního, takže základ nějaká sójová moučka, mléčný protein a osvědčené atraktory jako je třeba jahoda, tygřák + sladidla. Nevím jak v tomto poradit když sám to moc neřeším :) jediná má rada na závěr je věř tomu co děláš a zaměř se na ten zbytek okolo :) ta samotná koule ti nenachytá nic :)

Broula

Broula před čtyřmi měsíci

Adamito » ja si delam vlastni, ale udelej to uplne jednoduse…obrat se primo na vyrobce. Ten vi presne co jeho koule obsahuji a jak se chovaji. A zadej pozadave ve smyslu ⇒ chci dva druhy bolie – jeden postaveny na rybich mouckach (treba minimalne 30%) a druhy chci uplne odlisny s minimem rybich moucek nebo uplne bez. Jeste muzes treba upresnit, ze to chces do teplejsi/studenejsi vody a aby to tam treba pokud mozno vydrzelo treba pul dne. Solidni prodejce/vyrobce ti poradi a da vcelku jasnou nabidku ;-)
A zbav se te myslenky, ze ryba chce jednou to, podruhe tamto, a potreti uplne neco jinyho…to se porad budes tocit v kruhu a u vody premyslet, jestli to co tam mas je to spravne a jestli bys to nemel prehodit a zkusit tohle. A jestli ta bananova popka je s tou kouli dobra kombinace nebo jestli tam mas dat jinou popku atd atd Je to potom nekonecny pribeh :-)
Asi se toho jen tak u vyrobcu nedockame, ale napr. v oblasti sportovni vyzivy se udelal v tomhle hrozny pokrok, ktery byl vynucen tim, ze lidi chteli vedet co kupuji. Pred par lety clovek nemel sanci zjistit co jeho oblibeny „proteiňák“ obsahuje. A dnes? Dnes je nekolik firem, ktere rozepisuji slozeni temer do detailu a maji diky tomu prizen zakazniku, kteri ocenuji, ze vedi co kupuji.

Příspěvek upraven autorem.

Broula

korejš » neslovickarme chlapi ;-) Na druhou stranu ma Fishbull pravdu v tom, ze drtiva vetsina rybaru rozlisuje podle vune, takze jahoda je proste sladky boilies i kdyby tam bylo 90% rybi moucky :-))) Naopak kdyz to smrdi po olihni, ale smes je ta nejobycejnejsi 50:50 (krupice:sojovka), tak to bude pro ne „masovka“ jak hovado :-))))

Adamito

Dobře názor všech se mi libí už jsem taky na to po kolika letech přišel a vyhodil jsem 30 druhu a vzal si pár a těch se držím ale stále to chci protřídit. Ted mi teda řekněte podle čeho si vybíráte koule ty 2–3 druhy, je toho tolik, že někde musí být rozdíl viz Decatlon vs Mainline to nebude určitě stejné. Dejme tomu že teda hledám kvalitní kuličku která bude pracovat ve vodě, i přes všechno tohle co jste napsali máte pravdu ale ze svých zkušeností vím že ryba chce proste někdy sladší, kořeněny a nebo smrad…

korejš

fishbull » Asi jsme se špatně pochopili. Pro mě je sladké to, že to ani v základním mixu neobsahuje rybí moučky ani ptáčí zoby.. masovka naopak základ ryba + další tekuté složky …Nejsem výrobce bejlýs ani chemik. Sladké a masové jsou běžně používané termínus mezi obyčejnými lidmi pro rozlišení složení a příchutě, ale budu rad když mi sem nakopirujes složení boilies a uděláš mi přednášku o tom, z čeho se vlastně skládá a připojíš tabulku výživových hodnot. Třeba mi rozšíříš obzory :)

fishbull

fishbull před čtyřmi měsíci

Broula » To je přesně ono, složení (základ) to je to co dělá boilies odlišným od jiných.
Bohužel 90% lidí to je uplně jedno a jedou si své "sladké a masové ) jen příchutě

fishbull

korejš » ty jsi taky masová a sladká koule, tvl co to je za termínus, vždyt si uplně potiřečíš.

korejš

Broula » amen.

Broula

korejš » já jezdím s dvěma druhy kouli,ktere se ale liší výrazně složením základní suché směsi. Jedny jsou na rybích moučkach, druhé na sladkých susenkach. To je pro mě podstata použití dvou doopravdy různých boilie. Takže bacha na ty triky prodejců/výrobců, kdy mají jeden základní mix a ten prodávají na 10 různých způsobů a vždy to jen jinak ovoni.

korejš

Adamito » Nesmíš to tak řešit :) jsou daleko důležitější věci než kulička samotná.. nesmíš tak dát na marketing firem. Každý prezentuje, že právě ta jeho kulička je ta nejlepší, ale ve finále je to vše podobné a je to jen malá část úspěchu. Já už ani neboostruju, nedipuju. Naopak koule předmáčím a to krmím i dávám pod háček. Pokud chci rychle udělat záběr bez ohledu na velikost ryby, dávám samotnou popku přímo na krmák… 90% úspěchu je najít správné místo, zmapovat dno, aby jsi to neházel jen tak někam a byt přesný při krmení a nahazování. ( a taky to štěstíčko :D)To jakou kouli tam dáš je už celkem jedno :) věřím, i mám částečně vyzkoušené, že funguje určitá selekce velikosti při použití masové – sladké koule, ale není to jednoznačné :)
Kup si koule od firmy, která je ti sympatická a za cenu, která je pro tebe v pohodě a víc řešit nemusíš :)
Příchuť si vem jednu masovku a jednu sladkou a víc stejně už nevymyslíš. Nesmis tak spoléhat na to, ze si koupíš pecka koule za 500kg a ty kapři se z toho poserou a přijede se ti tam krmit celá obsádka :D Víc se zaměř na ten zbytek .. protože tak to proste funguje :D

korejš

Broula » lépe bych to nenapsal.. tohle opakuji všem kamarádům, kteří kupují a zkouší všechny možný značky a příchutě boilies. Pak akorát neví co tam mají dát a zkouší co nához něco jiného :) Já sám jsem to dřív dělal také. Nakoupit min. 3 různé příchutě K tomu booster, obalovacku atd. a pak člověk neví co dřív a furt s tím laboruje. Přitom o tom to vůbec není. Daleko větší vliv na záběr podle mě má třeba lovné místo, montáž, počasí a pak až ta koule, ale všeobecně prezentace nástrahy a styl krmení je víc než ta samotná kulička :) Letos chytám jenom na jeden druh boilies + mám dva druhy pop up, které zkouším a mám lepší výsledky než moji kamarádi, který zkouší všechno možný :) člověk nesmí podléhat marketingu firem a myslet si, že když nenachytal na mikbaits tak na novou kuličku od Nikla to bude jezdit :D (Jen příklad) Navíc každá firma na výrobu boilies používá skoro stejné recepty. Jsou atraktory, které fungují a používají je všichni. Maximálně si každý k tomu přidá trošku jinou esenci, ale ve výsledku furt to samé :)

Broula

Adamito » ja bych ti doporucil prestat precenovat vliv te kulicky jako takove a zamerit se hlavne na misto lovu. Jestli tam pak posles to nebo ono je defakto jedno. Minulou sezonu jsem jednu vypravu krmil flek, o kterem jsem vedel, ze bude dobry, defakto zbytky vseho mozneho, abych se toho konecne zbavil, ktere jsem prelil zbytky boosteru z minulosti. Zkratka takove cisteni skladu :-) Pod hacek sla jedna kulicka…nijak nebyla naboostrovana ani dipovana a ani nijak extra nesmrdela/nevo­nela…a nachytal jsem nejlepsi ryby v zivote. To me jen utvrdilo v tom, co rika mnoho zkusenych lovcu = na te kulicce zas az tolik nezalezi.
pokud tedy muzu radit, tak nehledej nic zazracneho, nejvic smradlaveho apod…misto toho si rekni kolik si schopni za kilo kulicek dat, aby te to nezruinovalo a mohl si primerene krmit. Nasledne si procti trosku fora a zkus si udelat nejaky prumer toho na co jsou lidi uspesni a to potom chytej. Ale ne tak, ze koupis kilo a po 1–2 dnech u vody to odsoudis – tohle delaji pouze mamlasove. Musis tomu dat trochu casu. Hlavne nekupuj 10 ruznych druhu a vuni, to je naprosto k ho*nu a budes mit pak akorat v hlave bordel co tam dat.
A co se tyka zatraktivneni? Kup si litr nejake slusnejsi tekute potravy (napr. Sticky baits, Ccmoore) a tim zatraktivni dle libosti. Nebo treba staci i „obycejny“ losovy ci konopny olej. Zase…nepotrebujes mit x boosteru, dipu, obalovacek apod

Adamito

Broula » Dobře chápu, já tomu tak nerozumím ale když chci aby hlavně pro ryby byla koule výraznější a lepší nebo abych jí mohl z atraktivnit tak co je na ní nejlepší???

Broula

Adamito » jinými slovy esence nemusí v podstatě člověku vonět vůbec, přesto na ni může ryba reagovat velmi dobře. Vůně co cítíš ty jako člověk láká především tebe a tvoji peněženku… Je totiž pro výrobce/prodejce ziskovejsi když ti prodá tři různě vonící esence, které se liší jen vůní než aby ti prodal jen jednu 

Broula

Adamito » to ano, vyrábí se např. Esence na alkoholovem základu, který se lépe (dříve, ryvhleji) rozpouští ve studené vodě, oproti olejovemu základu … Ovšem pokud se rozpouští pouze ten alkohol a k tomu je přidané pouze aroma, tak je to dle mě k ničemu,ptz aroma ve vodě ryba necítí. Esence dle mě musí obsahovat jiné látky, které je ryba schopna zachytit chemoreceptory. A ten základ pak pouze ovlivňuje rychlost a délku „vysilani“ signálu do okolí. Aspoň tak to chápu já

fishbull

Adamito » esence do teple nebo studené vody? To je co za temínus, esence mají různý základ který je ve vodě jinak rozpustný, jako jsou PG, olej , voda, čpavek

Petr Loukota

Petr Loukota před čtyřmi měsíci

Co se týče smradu,tak za mě N.F.S od starbaits a palcové chilli-squid od lk baits

Adamito

Broula » Vždyť se vyrábí přímo esence do teple nebo studené vody, takže v tom musí být rozdíl. Neverim tomu ze když zálivam boilies a pop up esenci tak ze vodě to nic neudela…

Chudýpocestný

Chudýpocestný před čtyřmi měsíci

Adamito » protein koncentrát v prášku od IB,esence big crab od mainline trošku butiriku,chilli z večerky a budeš zase šťastný:)

Broula

co sem se tak docetl, tak vodou se vune/smrad nesiri tak jako vzduchem = vybirat tedy boilie na zaklade toho jak to voni rybari nedava prilis smysl.
A to je zrejme duvod, proc neni vune/esence jako esence, ikdyz voni stejne…

Petr Kučera

Petr Kučera před čtyřmi měsíci

šulda » Otevřeš a za dva dny už to nesmrdí, jen lehce a hlavně úplně jinak

šulda

šulda před čtyřmi měsíci

Podivej se na kaprpro.Mají boili hnijicí červ a to je fakt neskutečný smrad.Nic smradlavějšího jsem nikdy nečichal.Je to fakt fekal :)

Vetesnik

Vetesnik před čtyřmi měsíci

jestli hledáš něco fakt výrázneho tak se podívej u Maxcarpu

Ladislav Satora

Ladislav Satora před čtyřmi měsíci

Nejsi sám komu po letech nic nevoní. Úpravám boilies podléhá jak hospodářská komise tak i EU, která řídí složky v boilie a podle toho se odvíjí celé boilies. Nikdo v poslední době nevyčouhává razantně, všeci jsou si rovni. Když jsem před 14 lety začínal s kaprařinou tak našlapané boilie mělo maxcarp, Jardovo boilie když roloval na zakázku. Jestli máš čas, finance, roluj si vlastní boilie a na alibistické řeči ( máš tekuté potravy, boostery ) se vykašly. Dám ti příklad.: je to jak když si děláš polévku s játrovými knedlíčky, nandáš si je na talířek a ještě před konzumací si je zaleješ játrama aby to mělo vůni a chuť po játrech…

IvanS

IvanS před čtyřmi měsíci

Adamito » behni do kramu, povonej nejake tekute potravy nebo boostre a tou nejvic smradlavou to muzes zalit.. Budes mi korenene, smradlave a jedinecne..

Adamito

fishbull » tohle už je pro mě Španělska vesnice, tomu moc nerozumím takže ani nevim co ze složek je top co ne atd…

fishbull

A co se také zaměřit na složení? Do boilies ti taky vyrobce muže i nasrat

Honza 68

Honza 68 před čtyřmi měsíci

Ahoj mrkni na Mivardi ty mají snad smradlavou řadu Vyzutý Tonda atd Honza 68

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (30) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (6 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč