Strategie krmení levnější/dražší boilie

Všechny diskuze » Nástrahy a návnady » Strategie krmení levnější/dražší boilie

Strategie krmení levnější/dražší boilie

Založil Giliead

Dne 27. 6. 2017 12:47

Odpovědí: 22

Zdravím vás pánové , jelikož jsem jedním z těch co dávají přednost hotovkám před tím aby si kouleli (není na to prostě čas ). Chytám zejména JT LR ale kdybych tím krmil tak se určitě nedoplatim a manželka me vykostí

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (22) Starší Nejstarší »

MaximusSk

MaximusSk před třemi měsíci

Zdravim pani. Zajtra planujem vychadzku na Vazsky kanal. Chcem sa spytat ci ma zmysel krmit kaprov na takomto regulovanom kanali krmit mirabelkami alebo len prikrmovat k halibut peletam.

kok

kok před třemi měsíci

Chudýpocestný » ono to ani nijak jinak vycházet nemůže, nejdražší velkoobjemová surovina která se dává do koulí je rybí moučka a ptačí zob, ..stačí znát jejich cenu, plus pár dalších ingrediencí které jsou lebvnější či dražší jak ty dvě předchozí, cenu si odvodíš plus minus

Chudýpocestný

Chudýpocestný před třemi měsíci

kok » tak nějak to vychází jak píšeš:)

kok

kok před třemi měsíci

ideafix » potřeba si ale uvědomit že v kouli za 450Kč/kg není jen cena suroviny, hlavní část je výdělek, náklady, …je to jakýsi komfort pro zákazníka, …to co je v kupované kouli za 450Kč si doma uděláš z těch stejných surovin za 150 nebo 200Kč, to ti méně zdatní, …ti co jdou ke zdroji až úplně navrch co se týče suroviny, se dostanou na 100Kč, třeba, …ale i koule která tě surovinama vyjde na stovku plus doma smrad a energie a podobně, převyšuje cenu kukuřice, …ale běž, chytej jen na kukuřici tady u nás v čr a pochytej macaráty a seletuj, i přezto že ji kapři milují, …tož asi táák

Příspěvek upraven autorem.

metloš

metloš před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81 » to bylo pokračování tvé otázky … já vím že ano.

ideafix

ideafix před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81 » tohle srovnání mám rád :)
Minulý týden jsem čubal s kolegou z holandska. Shodli jsme se, že to co cpou čeští výrobci do koulí neni standard a z finančního hlediska opravdu zbytečný. Včera jsem na podobné téma mluvil s kolegou z Maďarska. Tak trochu mě vysmál. Že prý u nich krmí v podstatě jenom kukuřicí, ryby prospívaj a přírůstky maj opravdu velké… a češi je tam chodí chytat na koule za 450,–/kg :D
Tak asi tak…

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před třemi měsíci

metloš » dle všech dostupnych podvodních videí ano

metloš

metloš před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81 » a vyberou ji dřív než nabušené koule ???

Dida

Dida před třemi měsíci

Několikrát jsem byl svědkem jak boilie z Decathlonu převálcovalo drahé značky. Dost také záleží jak dlouho předkrmuješ a jak se rybě trefíš daným druhem do chutě…někdy to logiku prostě nemá a to je na té rybařině pěkné.

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před třemi měsíci

Chudýpocestný » proč teda kapři stále přijímají kukuřici?

Filla

Filla před třemi měsíci

Chudýpocestný » No prave, mozna i proto slo DHcko srat… bohuzel je kapri zradlo na stejne vlne, jako majorita lidskych stravniku. Kvantita za par kacek a na dlouhodobejsi nasledky sere bilej tesak.
IMHO UK se ze sojove kapri diety probirala a probira taky docela pomalu. Citace z knizky: „Tehdy mi Kevin povedal, ako na gulkach zarobit miliony…“ :))

Chudýpocestný

Chudýpocestný před třemi měsíci

je to tak jak to už zaznělo krmit jedině kvalitou a pak na to mužeš posadit třeba jednu umnělinu a je to doma,usmívám se když někteří výrobci píšou takzvané krmné boilie a je to to nejlevnější,tak at' si daj na každy oběd pět játrovek v konzervě s jedním plátkem anglicke:)po týdnu bych chtěl vidět jejich stolici,lidé se dnes rozdělují na ty co za každou cenu chtějí ulovit a ty co reálně uvažují nad výživou krmení ti pak mají právo vzít do ust věty o přírustku a dobré kondici ulovku,ale řídne to tedy:(

Fanyy

Fanyy před třemi měsíci

Přes příští týden mě čeká týden na rybách, tak to vyzkouším a porovnám s osvědčenými koulemi a dám sem nějaké info.

Šela

Šela před třemi měsíci

Ahoj, hele osobně jsem párkrát viděl jak na to klasické (10kg balení Krab – voskovka ) rybáři přechytávali drahé značky.. No prostě se to zajímavě a rychle odlupuje a na krátký lov asi ok spíš jde o tu esenci… …Výživná hodnota asi nic moc a na dlouhobé kampaně ..asi těžko. Také vím o lidech co to daji 1:1 s nějakém (dražším B.) zaboostrují ja hotovo…

Ale v dnešní době se dá za 200Kč /1 kg sehnat koule českých výrobců ,které chytají a kvalita je uplně jinde a nemusíš řešit jestli věřit tomu či tomu senu…

Fanyy

Fanyy před třemi měsíci

Ahoj, nemáte nějaké zkušenosti s boilies z Decathlonu? Mám na mysli tu vyšší řadu Natural Boilies… Včera jsem koupil příchuť Green Mussel a příchuť Gammarus a o víkend se chystám vyzkoušet. Koule vypadají docela pěkně a i pěkně voní. Složení, které píšou na obalu také nezní úplně špatně… Kdysi jsem koupil na zkoušku tu levnou řadu, příchuť Scopex, 1 kg snad za 100 kč, byly to spíš takové voskovky, ale také pěkně voněly… povedlo se ně pár menších kaprů…

sindeji3

sindeji3 před čtyřmi měsíci

Chytit rybu se dá na jakýkoliv komerčně prodávaný boilies. Klidně se dá krmit i úplným odpadem: gumovýma sójovkama vytvrdlýma na beton páchnoucí po konzervantu a klidně na něj i chytat. Dost lidí to tak dělá a ryby chytají. Já osobně teda radši používám boilies o kterém jsem přesvědčen, že jí ryba bude schopna pozřít a bude to trochu brát i ve chvílích kdy ryby nejsou ve žravosti. Mám z toho lepší pocit, že mám díky tomu více záběrů. Ale chytám klidně úplně na něco jinýho. Někdy to bere víc na to čím jsem krmil, jindy zas naopak. Pokud bych neměl prachy na krmení, tak radši nekrmím a chytám jen na kvalitní nástrahu než abych krmil odpadem.

Příspěvek upraven autorem.

bukas

bukas před čtyřmi měsíci

Byl jsem na mušově, krmil jsem boiliesem 20mm 5 kg za 400kč a chytal na rozpustný boilies a nachytal jsem za den asi 8 kaprů, největší 11kg.Podle mého uvážení když najdeš dobré místo, kde ty ryby jsou a jsou při chuti tak je jedno si myslím co jim hodíš.Když berou tak na cokoliv.

Tomajo

Tomajo před čtyřmi měsíci

120399-1-864.jpg

to co krmim, to i chytám

Šela

Šela před čtyřmi měsíci

No v podstatě je to přesně naopak. Nejdůležitější je čím krmíš co rybu zaujme přiláká a případně donutí se vracet. A pokud mezi tím je jen plovka nebo umělá nástraha tak to už je nejspíš jedno. Souhlasím s klukama krmit senem a mezi tím 1kule (dražší) už nezachrání. Ideální je najít Boilies za rozumnou cenu kterému věříš a funguje pak už jen 1 kuli zvíraznit dipem ,obalovačkou …

Tomajo

Tomajo před čtyřmi měsíci

klidně používej krmné boilie. Ale pokud ho hazes do vody za účelem krmení, tak musíš věřit tomu, ze to ta ryba bude žrát. A pokud to bude žrát, tím pádem nepotřebuješ žádné jiné, dražší boilie. To by bylo asi zbytečné plýtvání penězi. Potom ti stačí k tomu aby jsi tu jednu kuličku nepatrně zvyraznil třeba dipem, těstem nebo popkou. Taky nemám rád kombinaci slov krmné a chytací ☺️

Giliead

Giliead před čtyřmi měsíci

ideafix » proto to neberu jako krmne ale jako dražší levnější varianta..koukáme že to tam není celé..Přemýšlel jsem pouzit supra fishku(jatra) s boosterem k dané chuti..Partikl samozrejme jedu bohuzel v reviru je hodne cejna/cejnka a to je strasnej lux..Zkoušel jsem i tygrak ale to chce dyl tim krmit zatim efekt 0..

ideafix

ideafix před čtyřmi měsíci

Osobně nemám rád nic jako krmné boilies. Už z toho výrazu mám kopřivku. Dělá to na mě dojem základní směsi naředěné sojovkou. Třeba tomu tak ale neni, kdo ví. Sám když chci ušetřit na krmení, tak si navařim dobrej partikl popřípadě namočim hromadu tygřáku, ten je o dost selektivnější.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (22) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (30 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč