pop-up velikost háčku a nástrahy

Všechny diskuze » Nástrahy a návnady » pop-up velikost háčku a nástrahy

Založil tadychcíppes

Dne 19. 2. 2017 01:24

Odpovědí: 51

Jaké velikosti plovouček od jakých výrobců používáte na montáže chod rig, hinged stiff rig, multi rig,.. atd zkrátka montáže na odhoz čistě na plovoucí boilies, bez pva punčoch, sáčků. Jak velké háčky při tom používáte, aby montáž dokonale fungovala po dostatečnou dobu. Spousta věhlasných výrobců mě v tomto zklamalo a ani 14mm plovka po dvou hodinách skoro neplavala.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (51) Starší Nejstarší »

Alfii

Alfii před třemi měsíci

IvanS »
Goo Squid Supreme je topka. Pouzivam uz nekolik let a super.

zewlbába

zewlbába před čtyřmi měsíci

Adamito » ronnie rig na panáčka nebo s bottom bait bez problému, chod rig do proudu spíš nic, než moc…

Adamito

Adamito před čtyřmi měsíci

Ahoj rybáři, chytate někdo ronnie rig a chod rig na Labi? Dá se to vůbec? Předem dekuji za odpoved

Serza

Serza před čtyřmi měsíci

Adamito » Jestli hledáš fakt dobře vzlínavé a atraktivní popky, tak koukni na Dreambaits, jsou fakt super.

Adamito

IvanS » super určitě vyzkousim diky

IvanS

IvanS před čtyřmi měsíci

130802-1-514.jpg

Adamito » momentalne se chystam vyrazit s tymto..

IvanS

IvanS před čtyřmi měsíci

Adamito » ten Heli safe se kupuje zvlast, v baleni po 2 ks. Da se nastavit na pevno a ina odpadnuti, kdyz to potrebujes. S nash skusenosti nemam, ale bude podle mne taky ok.
Vyskousel sem nespocet pop up, Sticky su podle mne nejlepsi, resp. urcite v top 3. Jsou k nim i totozne spreje, kterymi ich vis zatraktivnit.

Adamito

IvanS »

Příspěvek upraven autorem.

Adamito

POP UP Sticky jsou opravdu tak dobrý, potřebuji opravdu vzlínané a né jako má třeba Kučera to je hrozné odpad… :D Ještě mi sedli pop up od Nashe ty jsou taky dobrý ale rád vyzkouším něco nového.

Adamito

IvanS » Ten heli safe od Kordy muže být i na pevno aby neodpadávalo olovo nebo z toho vždy odpadne??? Heli safe a naket chod se každý kupuje zvlášť? System na chod rig od Nashe s tím nemáš zkušenost? Něco jsem našel a docela se mí libí že ten chod rig tam mužes uzavřít jak potřebuješ aby nejezdil, ale z praxe to vůbec neznám…https://­naviak.cz/nash-montaz-leadcore-gripping-chod-heli-kit-3ks_d74163.html?gclid=­Cj0KCQjwirz3BRD_A­RIsAImf7LM0chGE­i8nVPjG2c1pBJwve­EON8iARfPgnFEQ­H7-DyGAcdqwq58vlY­aAiwLEALw_wcB

IvanS

IvanS před čtyřmi měsíci

Adamito » za malo.. jasne.

Adamito

IvanS » dekuji za info, podivam se na to a kdyby něco tak nápisu jo?

IvanS

IvanS před čtyřmi měsíci

Adamito » pouzivam naked chod safety system set od Korda, zaves na olovo Korda heli safe. Navazce hotove (nechce se mi kupovat dalsi komponenty, uz tak jich mam dost:) od Korda, Fox, kratky aj dlhy, haciky c. 6–8. Pop up od Sticky – bezkonkurencni..

Adamito

IvanS » jako celou sestavu, navazec mi je jesny, olovo klip na olovo, zarazky atd…

Adamito

IvanS » ano ano myslím přímo od jaké značky, moc se mi tam nezamlouvá olověná šňůra a chtěl bych to rovnou na sokac.

IvanS

IvanS před čtyřmi měsíci

Adamito » systémem myslis navazec, alebo klip na olovo, zarazky atd?

Adamito

Jaký používáte systém na chod rig? Zatím jsem si koupil od foxe ty 3 hotove ale chtěl bych si to dělat sam a rovnou na sokovku.

Honza 68

Honza 68 před pěti měsíci

130770-1-869.jpeg

Adamito » já dělám chod rig takto Honza 68

IvanS

IvanS před pěti měsíci

Adamito » ja hodne pouzivam klasickej multi rig, i ked skor na kratsi az stredni vzdalenosti. Ak sa ti chce vazat a pouzit vice bizuterie, tak muzes skusit ronnie (spinner) rig..

Broula

Broula před pěti měsíci

Adamito » na daleký hody je topka klasickej chod

Adamito

Adamito před pěti měsíci

Broula » kouknu na to a jiný tip na pop up na co se dá spolehnout třeba i při dalekých hodech, letos bych chtěl zkusit vic pop up.

Broula

Broula před pěti měsíci

Adamito » popisuješ v podstatě montáž „hinged stiff rig“… Vlož si to do Googlu a vyběhne ti způsob uvazani.
Funguje toho vícero…ja mám rád klasický chod rig. Ale když bys na to chtěl jít jednoduše tak zkrátka použij svlikaci šňůrku, kterou svliknes tolik kolik chceš mít popup nade dnem. Bouchni tam brok odpovídají hmotnosti a háček dej poměrně blízko popce…hotovo a chytat to bude taky dobře bez různých fičurin a spešl bižuterie

Adamito

Adamito před pěti měsíci

Ahoj chlapi, chytata někdo chod rig na závěsné montáži? Zajímalo by mě jestli je na chod Rigu ještě fluocarbon nebo snurka a nebo je rovnou to očko zahakle do rychlo obratliku… jinak vím ze chod rig má být na helikopterove montáži ale chtěl bych ho zkusit ke klasice. Jinak nějaké tipy na navazce na pop up???Předem diky

tadychcíppes

tadychcíppes před třemi roky

Tak po roce chytání především na plovoucí boilies jsem chytal na montáže naked chod rig, hinged stiff rig a jeden ztužený.

1. Chod rig s kratším návazcem je prakticky nezamotatelná montáž, ideální pro extrémní nahazování. Lepší mi u této montáže přišly větší plovoučky 14–18mm a menší množství plastického olova na obratlík. Ideální i do hlubšího bahna.
  2. Hinged stiff rig. Používal jsem „boom section“ z fluorocarbonu. Ideální montáž pro náhozy kolem těch 100m, při této vzdálenosti se málokdy se zamotá. Nejlepší mi přišel v kombinaci s olovem v závěsce (než inline). Při delších náhozech bych použil spíš klasický chod rig. Pro velké popky se dá přidat i PVA punčocha. Plovky opět 14–18mm, menší bych nedával, nebylo by o ono.
  3. Výrobci pop-up. Chytal jsem na popky od:
  1. LKbaits (ananas, chilli squid) 18mm. V pohodě, hodně záběrů i od větších ryb. Dlouho plavou, trošku tvrdší, po delší době ve vodě se neomílají, takže se časem vylouhují.
  2. Jetfish signal jahoda 16mm. Plavou v pohodě, měkčí, po delší době ve vodě se neomílají, takže se taky časem vylouhují. Ale tahle příchuť mi moc neseděla. Ale pár záběrů na ně bylo.
  3. Sticky baits The krill 12mm, tenhle průměr ideální na montáž, kterou používal Darell Peck ve filmu Big low stocked pits (v čase 4:00), tzn. háček choddy č. 8, krátký ztužený návazec. Výborně plavou, lepší dipovat jen krátkodobě, jinak je nutné použít vrtáček aby nepraskly. Ale jsou výborné i bez dipu. Po delším čase ve vodě se začnou omílat, je stále cítit esence i pokud nejsou nadipované. Jejich struktura mi seděla asi nejvíc. Na chod bych použil větší průměr (16mm). Zdá se, že toto jsou ty správné. Na příští sezonu pořizuji vícero druhů a průměrů.

4. Poznatky z lovu.

1. Vždy se vyplatí si montáž zkusit vhodit u břehu do vody a podívat se jak pracuje, vyvážit plastickým olovem.
  2. Při nahazování s plovoučkama jsem se naučil montáž před dopadnutím na hladinu vždy zastavit, nejen že to srovná oblouk vlasce, ale hlavně pokud chytám na mělčí vodě, tak ta plovka i s háčkem nenarazí do dna rychlostí, kterou letělo olovo při hodu. Stane se tak, že háček s nástrahou je zaražený ve dně a montáž tak vůbec nefunguje jak by si člověk myslel. Stačí to pouze zabrzdit pokud nechytám na klip.
  3. Pokud vytáhnu montáž a plovka i háček je špinavý od dna, tak to celou dobu leželo na dně a neplavalo. Toto se stává na bahnitějším dně při nedodržení bodu 4b a záběr většinou nepřijde.
  4. Pro „chod section“ Definitivně jsem se stal vyznavačem zavrtávacích držáků s kroužkem. Ideální ve tmě když nemůžu najít jehlu.
  5. Použitý háček – rozhodně tvar chod s očkem vyhlým dozadu.
  6. vel 6 pro popky 16–18
  7. vel 8 pro popky 10–15mm

Upraveno moderátorem sindeji3 v 14:08, 5. 11. 2017.

tadychcíppes

tadychcíppes před čtyřmi roky

117854-1-357.jpg

tady je fotka jak to plave po několika hodinách s háčkem vel. 6

tadychcíppes

117852-1-152.jpg

117852-2-789-nahled.jpg

117852-3-540-nahled.jpg

117852-4-873-nahled.jpg

Tak jsem dneska zkoušel v kbelíku jak plave 12mm plovka the krill od sticky baits namočená přes noc v dipu, v pohodě vytáhne šestku háček, tady na fotce je to s osmičkou.

Lukáš Janků

Lukáš Janků před čtyřmi roky

117152-1-313.jpg

sindeji3 » Ahoj, nedávám tam kroužky ale malé obratlíky (foto ber jen ilustračně, stejný obratlík dávám i na chod rig)

tadychcíppes

Lukáš Janků » hele jak velký kroužky dáváš na ty 10–12mm popky? teďka jsem si koupil tak malý že tím sotva prorvu tu 0.47mm mouth trapku… takže se tom moc hejbat nebude, což je samozřejmě na ho…

fishbull

fishbull před čtyřmi roky

sindeji3 » Napiš mi velikost a barvu vyrobím ti je a uvidíš, že tě moje pop UP překvapí. Používám UK pop směs.Ps: Nemohu psát reklamu

IvanS

IvanS před čtyřmi roky

sindeji3 » celkovo mi sedia vo vsetkych aspektoch a funguju, oplati sa vyskusat;)

tadychcíppes

IvanS » vypadají celkem zajímavě

Lukáš Janků

smolda » Máš to napsané v sekci ,,Olova na kaprařinu"......Fox je Fox to máš pravdu = vždy na druhé koleji :-D (ber to prosím jako srandu)

Lukáš Janků

Pavel S » Tak sehnat se dají, jsou jak na Sportcarpu tak u Fishinginvestu, otázka je co bude skladem, SB je také velmi kvalitní značka o tom žádná, jak jsem psal že jsem je používal tak jsem byl spokojený (jeto cca 5–6 let zaroven jsem kombinoval právě s Mainline), postupně jsem ale přešel na Mainline, když seženeš litovat nebudeš, na druhou stranu nemáš důvod měnit

smolda

smolda před čtyřmi roky

Lukáš Janků » Zdar testere, kde máš korda olova. Fox je fox:-)

Pavel S

Pavel S před čtyřmi roky

Lukáš Janků » ono taky záleží na zastoupení těch značek na cz trhu. Já bych zkusil nějakou popku od mainline hrozně rád, ale sehnat je u nás je docela oříšek.
Já celou loňskou sezónu odchytal právě na Sticky baits a jsem naprosto spokojený jak s produkty této firmy, tak právě s jejím zastoupení prostrednictvím carp gangu a proto doufám že dlouho ani nic jiného zkouset nebudu muset.
Jinak velikosti háčků používám stejné jaké uz byly zmíněné, tj. na chod rig s 15mm popkou-háček vel.6.
Na ronnie rig s 15mm popkou-4ku Muggu od Gardnera.

Lukáš Janků

sindeji3 » To ano, to je podmínkou aby to dobře fungovalo ......jinak člověk má být hlavně spokojen tak pokud to splnuje co hledáš tak je to ok :-)

tadychcíppes

Lukáš Janků » No teďka jsem si to doma navázal s obratlíkem místo kroužku… jako kmen čirá padesátka vlasec. Na funkci by to snad mít vliv nemělo. Tahle montáž se svlíkačkou vypadá dobře, ale asi tam musí být dost tuhý potah aby to fungovalo.

Upraveno moderátorem sindeji3 v 13:50, 19. 2. 2017.

Lukáš Janků

117039-1-834.jpg

117039-2-794-nahled.jpg

sindeji3 » Jaj takto jsi to myslel ..... zajímavá montáž, zajímá mě jen jak to vypadá při házení do velkých vzdáleností , zda se to netrhá ? jinak taký řešení…jinak ještě takto, druhá fotka je prezentace při použití malých nástrah 10–12 mm

Lukáš Janků

IvanS » Tak s tím s tebou souhlasím,já dal jednu sezonu šanci plovkám od jedné známé české firmy …po nadipování jsem z nich měl výborné balancované nástrahy :-( už jeto nějakou dobu co jsem chytal na SB a nemůžu na něj říct křivé slovo, postupně jsem však přešel na Mainline a doplnoval to o jiné výrobce, líbí se mi ta nová Manilla ale to je do jiné diskuze :-)

IvanS

IvanS před čtyřmi roky

Lukáš Janků » Mainline dlhodobo patri k spicke, o tom zadna. Plovky od nich som neskusal, ale tie od Sticky su rozhodne o triedu lepsie, ako vacsina znaciek, resp. plavaciek na trhu.. Chytam na ne hodne a vyskusal som ich nespocet.

tadychcíppes

117036-1-457.jpg

super už jsem našel (dokonce zde na CF) to jak vyřešit aby háček nebyl hnedka u olova http://www.carpfishing.cz/…ed-chod-rig/ díky Pescadore

tadychcíppes

Lukáš Janků » No jasně, ale já to myslím čistě na helikoptéru. Akorát teďka bych rád zkoušel tyhle malinkatý nástrahy a byla potíž s tím, že to neplavalo… možná jsem tam měl moc železa. 14mm nedipovaná plovka mi nezdvihla šestku háček.

Lukáš Janků

117034-1-122.jpg

IvanS » Celkem silný argument kolego, já bych to takto rozhodně nenapsal…v Anglii je na prvním místě v nástrahách trochu někdo jiný že ano ? :-) Ale mají to taky celkem dobrý, o tom žádná

Lukáš Janků

117033-1-369.jpg

117033-2-644-nahled.jpg

117033-3-469-nahled.jpg

sindeji3 » Pokud si nejsi jistý na 100%, tak můžeš ještě takto, použiješ klasické vyvázání a jeto, jen dávám jen tuhé návazcovky,nad bročkem uděláš nad párou malý oblouček a je to jinak tak jak píšeš, pro lepší pocit si tam můžeš přidat například plavoucí kuku a pak máš jistotu

tadychcíppes

Lukáš Janků » No na malý 10–12mm dipovaný popky to chci. Myslíš teda že je to na ně lepší normálně prošitý zubní nití a zatavený? Logiku to dává, ale zatím jsem to měl jen párkrát s miniobratlíkem, tak to nemám vyzkoušené.

Lukáš Janků

sindeji3 » Zkus to takto jak mám na fotce , na malé dipované nástrahy je lepší klasické vyvázání, pokud nedipuješ tak ti to zvedne i ten obratlík

IvanS

IvanS před čtyřmi roky

K tym plovkam; vyskusaj Sticky baits, tie ti budu plavat, kym ich nevytiahnes, aj s boostrom alebo esenciou. Maju vybornu konzistenciu a pomer mnozstvo/cena je bezkonkurencny. Nechcem robit reklamu, ale po x vyskusanych druhoch ich celkovo hodnotim ako top na nasom trhu. Ostatne je tu uz napisane.

tadychcíppes

Lukáš Janků » Nebyl problém u té 10mm se vzplývavostí i s tím obratlíkem? Mě by se právě tyhle úplně malé nástrahy zamlouvaly, samozřejmě nacuclé něčím výrazným… chci vyzkoušet chod rig na mělkou vodu s poměrně hlubokým bahnem, ale docela mi vadí to olovo blízko u háčku u klasický helikoptéry kvůli zdolávání, chtělo by to ještě nějakej stoper… určitě nebudu používat odpadávající olova

Lukáš Janků

Ledňáček » Ahoj , jen to tak vypadá ;-) Jsou takto otevřené, jeto háček Krank Choddy , příliš ho však nepoužívám , mám raději klasickou verzi Choddy

Ledňáček

Ledňáček před čtyřmi roky

Reakce na Lukáš Janků) U té růžové plovky na mě působí ten háček dost unaveně nebo je to jen optický klam ?Jinak pěkné !

Lukáš Janků

117022-1-425.jpg

117022-2-269-nahled.jpg

117022-3-105-nahled.jpg

Ahoj, používám to asi takto 10–12 mm plovka háček Choddy Korda č 8
14–15mm č.6
18–20 mm č.4
22mm č.2
Nevím jaké máš na mysli věhlasné výrobce, já dipuji plovky v esencích a tek. potravách celkem intenzivně a plavají stále stejně dobře ( Mainline, letos si chci také vyzkoušet Vasr ), kdybych si nebyl jistý tak přidám korek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (51) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (6 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč