Taktika vnadenia

Všechny diskuze » Nástrahy a návnady » Taktika vnadenia

Taktika vnadenia

Založil Rado Korec

Dne 3. 9. 2012 18:37

Odpovědí: 4

Zdar borci. Chcel by som sa dozvediet o taktike vnadenia aku používate. Viem, že je toho plný internet, ale je to téma, ktorá sa asi nikdy nevyčerpá. Chcel by som hlavne vediet či preferujete iba jeden druh boilie alebo zmes, partikel čo použivate hlavne netradičné navnady, Koľko krmíte, ako často samozrejde hodí sa aj údaj o rozlohe a podobne. Myslím, že začínajúcemu rybarovi to bude nápomocné…

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (4) Starší Nejstarší »

David Fořt

David Fořt před sedmi roky

K těm vymáčeným koulím, jak psal Drinks. Chodím teď na místo, kde je poměrně velká aktivita bílé ryby a záběry od kaprů mi chodí od 1h ráno, ale spíše, až po 3.ranní. zatím mám větší úspěchy na montáže, kde nekrmím vůbec (pouze jedna rozpůlená a jedna celá kulička na PVA) nebo k montáži naházím 10–15 kuliček. Vzhledem k tomu, že se stmívá již mezi 20–21h nahazuji montáže někdy po osmé. Na háček dávám, co nejtvrdší a vysušené boilie o průměru 24mm. Často se mi stávalo, že i když záběr nepřišel, koule tam ráno vůbec nebyly nebo jsem je vytáhl ohlodané na velikost lentilky. Začal jsem tedy raději přehazovat, většinou okolo druhé ranní. Pro tyto důvody používám právě vymáčené boilies, které dávám louhovat ve stejnou dobu jako večer nahazuji své montáže, aby na krmném místě splynuly s těmi ostatními, které tam již leží. To se samozřejmě táká míst, která jsem více rozkrmil a předpokládám, že tam nějaké krmení ještě leží. Stejně tak se mi osvědčilo nastražit vylouhovanou kuličku na prut, na který jsem ráno zdolal kapra. Často se poměrně rychle dostavil další záběr. Pokud jsem nastražil novou kuličku, záběr již do rána nepřišel. Na druhou stranu používám nadipovaný Food Signal, který je čistě přírodní a bez esencí a bílá ryba do něj tolik nejde. Ten záměrně zvýrazňuji, ale krmím k němu pouze minimálně a dávám ty dvě kuličky na PVA. Neříkám, že to, co tady píšu je pravidlem, ale jsou situace, kdy je dobré to vyzkoušet a na tomto konkrétním místě se mi to ukázalo jako občasná dobrá výpomoc.

Drinks

Drinks před sedmi roky

Rado Korec » Tak jasný, první musíš nějak rybu nálakat, ta potom přitáhne další. Tak to bylo a tak bude. Jenže to tak dělají všichni, a není špatné čas od času vyzkoušet něco jiného:) Co kdyby náhodou kolem plaval nějaký vychytralý šibal :-)

Rado Korec

Rado Korec před sedmi roky

Drinks » Díki za prvy prispevok. Ja mam na rieke skusenost s tým, že ak sme nedavali partikel tak sme nemali ryby vôbec. Asi išlo len o to,aby sa tam mihali ryby.

Drinks

Drinks před sedmi roky

Jak kdy a kde, dřív jsem na řece používal hodně partiklu ale postupem času tam najela veškerá sorta , co byla momentálně poblíž, cejni, tloušti, parmy. Později jsem tam naládoval boilies , nebylo toho zrovna málo . Momentálně krmím na jednu noc na řece spíše pár kuliček cca 20 na montáž. Když příjde záběr většinou je to hezká ryba. Kvůli keré tam sedím jak pecka. I když o tom to přeci není to víme:) Občas taky umím nechat koule vymočit předem ve vodě na břehu, taky to má svůj účel. Ne vždy platí čím víc tím líp. AŤ se daří .

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (4) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (11 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč