Jak fermentovat kukuřici?

Všechny diskuze » Nástrahy a návnady » Jak fermentovat kukuřici?

Jak fermentovat kukuřici?

Založil Mates

Dne 6. 4. 2012 19:40

Odpovědí: 2

Ahoj,rad bych se dozvedel jak mam fermentovat kukuřici a jak dlouho to trva…diky:-)

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (2) Starší Nejstarší »

hrubdo

hrubdo před devíti roky

Kukuřici zaleju vodou a nechám den stát, potom povařím do fáze, než začnou zrnka praskat (tak aby kukuřice neabsorbovala ani moc, ani málo vody – obojí receptu škodí). Těsně před vypnutím vaření odeberu půl litru vody z hrnce a rozmíchám v ní bokem v nádobě cukr (na kilo kuku dávám 50g) potom vodu s rozmíchaným cukrem naleju zpět a vše ještě promíchám a chvilku povařím (cukr nedávám dřív) následně vše přeleju do čistého kýblu a zadeklíkuju. Roztok musí být čistý – kýbl, kukuřice i voda (nešaháme rukama, prostě jako když se zavařuje, jak se tam dostane „bordel“, tak to jen škodí věci) – kýbl následně umístíme někam bokem (já ho mám v pokoji ve skříni) víko můžeme nechat zpočátku mírně pootevřené – o zbytek se postará příroda sama. (Fishky to psal na mrk.cz)

Rado Korec

Rado Korec před devíti roky

Nazdar, na jednom webe som čítal, že normálne len namočíš umytú kukuricu do vody, pridáš niečo na kvasenie (kefír, acidko, mlieko, jogurt) a odložíš… potom už len čakáš. Ja to práve testujem, dal som jogurt, sušené kvasnice a asi kilo kukurice… je to 7 dní a zatial nič… Záleží na teplote, mám to v pivnici je tam chladno..

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (2) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč