Boilie Kuchařka.

Všechny diskuze » Nástrahy a návnady » Boilie Kuchařka.

Boilie Kuchařka.

Založil dodo29

Dne 9. 3. 2012 01:57

Odpovědí: 1914

Boilie Kuchařka.

Sem můžete vkládat recepty na boilie nebo vámi oblíbené suroviny a jejich koncentrace popřípadě poznatky při domácí výrobě.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 47 (1914) Starší Nejstarší »

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

127272-1-775.jpeg

Patlámo.. :)

fishbull

fishbull před třemi měsíci

smolda » € a na Alze

smolda

smolda před třemi měsíci

fishbull » Ale az bude hotová, budeš moct prodávat za 60,– Kč kilo:-))))

miky70

miky70 před třemi měsíci

fishbull » Tak to přeji hodně silny nervy a at se daří

fishbull

miky70 » já jsem momentálně v realizaci provozovny, a jak tu již psal Smolda, hruza děs, papírů běs

miky70

miky70 před třemi měsíci

fishbull » Máš naprostou pravdu…není nad to.Začnu,asi uvažovat o tom,že budu rolovat svůj boilies.Nějaký recepty mám ještě z dřívějška a taky vím že mě to hodně bavilo…jen čas mi chybí,ale s tím se nějak poperu

fishbull

miky70 » Vždycky je to krásný pocit chytit rybu na svuj vlastní výmysl. Někdy stačí ubrat nebo přidat jen opravdu málo a máš to co potřebuješ.

miky70

miky70 před třemi měsíci

Broula » Přesně tohle je můj případ.Pořád jsem do toho cpal extrakty a atraktory,čímž se finální výrobek hodně prodražil i když jsem schopen udělat směs do stovky.Pak už bylo fuk jestli koulím nebo koupím hotovku.Jenže chytit tak krásné kapříky jako ty na svůj vlastní výrobek je mnohem,mnohem hezčí pocit.Někdo se mnou nemusí souhlasit,ale to mije jedno…jen můj názor

Broula

Broula před třemi měsíci

miky70 » dekuju. Recept je v podstatě velmi jednoduchý, kilo vyjde na 80kc a přitom se v žádném případě nejedná o srotovou kouli. Jen jsou vynechany ingredience, které to dle mě zbytečně prodrazuji a efekt nejistý (různé extrakty, atraktory atd) …a jde to krásně i bez nich. Dřív sem furt přemýšlel jestli tyhle kuličky nebo tamty… Nevěděl jsem co dát pod háček dřív. Teď se víc soustředím na místo a množství krmení a výsledky jsou lepší.

Broula

Broula před třemi měsíci

fishbull » klasika… anglingdirect

miky70

miky70 před třemi měsíci

Broula » Tak to ti moc gratuluju k takovým krásným úlovkům,je vidět že dokážeš postavit recept který funguje.Taky jsem to skoušel,ale prostě se mi nedařilo

fishbull

Broula » kde objednáváš v UK?

Broula

Broula před třemi měsíci

IvanS » tak můžou pozastavit prodej samostatného krillu jako to má aktuálně právě sportcarp, nikl,…

IvanS

IvanS před třemi měsíci

Broula » oni to maji na krillu postavene, tak snad jim nedojde

Broula

Broula před třemi měsíci

IvanS » však tohle je pro letošek poslední dávka a na jaro budu stejně objednávat nějaké věci z UK tak přidám i krill od sticky baits, jestli jim teda do ty doby taky nedojde :-)))

Broula

Broula před třemi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » jop, taky možnost…ale jak sem říkal… Byl sem v časový tísni,ptz teď roluju 20kg a musel sem to mít do pátku doma.

IvanS

IvanS před třemi měsíci

Broula » nejlepsi Krill ma Sticky Baits, jednoznacne..

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi měsíci

Broula » a co krill od Mika?

Broula

Broula před třemi měsíci

miky70 » no vidíš, a já si z jejich surovin letos poskládal kule a povedlo se několik ryb kolem 15kg (ze svazovky).
Trochu sem se po tom pídil a ani ten krill od Sportcarpu nemá správnou barvu…je moc tmavý… Jako karamel… Krill by měl být červeno-hnědý. A teď babo rad :-)

Broula

Broula před třemi měsíci

fishbull » no a jak Kuna chytá :-) hele nikoho se nezastavam, ale poraďte tedy jiný slušný zdroj surovin ;-)
Jinak vím že s krillem je problém, kdyby mě netlacil čas tak objednám z UK

fishbull

Broula » Začni si zvykat protože Krill v tekutém stavu momentálně není a asi jen tak rychle nebude. A z Hulína bere jen snad Kuna

miky70

miky70 před třemi měsíci

Tohle všechno je pravda…ten hulín je divnej,o pár kaček levnější,ale ve finále tam toho musíš přidat víc.No nevím záleží na každým zvlášt…jak jim věří…osobně jsem na hulín nic ale zhola nic nechytil

Broula

Broula před třemi měsíci

Aladin » Játra rozhodně ne. Spíš to vypadá na jinou rybí tekutou potravu

Aladin

Aladin před třemi měsíci

Broula » to ti poslali játra :D tam bych se nedivil.

Broula

Broula před třemi měsíci

metloš » resim to primo s hulinem. I jim prijde barva jina nez ma byt, tedy cerveno-hneda, takze mi zdarma posilaji novou litrovku krillu. Mohlo totiz dojit k zamene produktu. Tak uvidim co prijde…kazdopadne reseni problemu vic nez prikladne, za to velky palec nahoru.

metloš

metloš před třemi měsíci

Broula » A zkusil jsi je ochutnat ?? měl jsme možnost nějaký krilloví potravy vidět i chutnat a ta hulínská byla toková nejslabší a nejřidší … ale tam je to pokaždé jinak. Ten hulín je prostě divnej na suroviny.

Broula

Broula před třemi měsíci

126847-1-408.jpg

126847-2-126-nahled.jpg

Cagos,ma někdo zkušenosti s krill liguidem z hulina? do teď sem používal krill od Sportcarpu, teď jsem byl nucen vzít od Hulina… Barva úplně jiná viz foto. Vůně možná víc intenzivnější u Hulina, sportcarp je maličko hustejsi…

runaway

runaway před třemi měsíci

fishbull » ja uz se desil ze budu muset neco predvrtat doma akuckou :D
nalil jsem to jen na jednu varku ( 2kg), zatim vpohode jedna jak druha

fishbull

runaway » Zas tak rychle to nebude :D

runaway

fishbull » Ajaj :D Tak to s nim pojedu predkrmit misto, na ryby jedu v patek :)

fishbull

runaway » Problém to určitě nebude, jen to asi trochu ztvrdne :P

runaway

Ahoj. Jake mate zkusenosti s pouzitim konzervantu do nadipovani kouli? Konzervant jsem do vyroby boilie nepouzil, zustalo mi trochu tekute potravy co jsem namichal a nevim proc me ho vubec napadlo tam dat a prelit koule. Nebude to vadit nicemu pokud neprosel varem (trocha chemie? Diky

fishbull

fishbull před čtyřmi měsíci

Slavíček » Zřejmě ano :D

Slavíček

Slavíček před čtyřmi měsíci

fishbull » To myslis tu posypovou na silnice co nas tim polaci krmily a jejich ministr prohlasil ze je zdravotne nezavadna ?

fishbull

fishbull před čtyřmi měsíci

cawa » Krmná sul? co to je to je něco z Polska do chipsu?
Sušené mléko plnotučné a syrovátka, relativně stejný produkt.
Gluten jako pojivo mužeš dát až 8%

ideafix

ideafix před čtyřmi měsíci

cawa » řekl bych, že máš namysli takovej ten červenej ptačák od Hulína viď? Vyprdni se na něj, dej ptačák s vejci a pokud chceš, tak robinred zvlášť. Přidej víc klíčků a nějakou krupici. Na to jahodový aroma bych se taky vyprdnul, zbytečně prodražuje směs. Arašídová mouka je skvělá, klidně přidej na úkor lososovky, ale je dost mastná, takže při většim množství uber olej z tekutejch.

Slavíček

Slavíček před čtyřmi měsíci

cawa » Zalezi co myslis tim ptacim zobem s robin redem ?.Cisty robin red to urcite v takove davce nebude navic by to.bylo i zbytecne moc .Pojit by to mohlo ale nebude to.mit vydrz

Příspěvek upraven autorem.

cawa

cawa před čtyřmi měsíci

a co by jsi doporočul jako pojivo klíčky ? :)

ideafix

ideafix před čtyřmi měsíci

cawa » málo pojivých složek. Nebude ti to držet

cawa

cawa před čtyřmi měsíci

Dobrý den potřeboval bych zkontrolovat recept suché směsi :) dik za pomoc :)

Lososová moučka…………………..30%
Sladkovodní moučka……………….10%
Arašídová moučka………………….5%
Ptačí zob Robin red………………...30% +sušený Gammarus+sušené Ančovičky
Pšeničné klíčky……………………..5%
Sušené mléko plnotučné……………10%
Gluten………………………­………2%
Práškové aroma Jahoda…………….7g
LOSOSOVÝ PROTEIN LT 75........3%
Syrovátka…………………………­...3%
Sůl krmná........­.............­.............­.....2%

Thoomas

Thoomas před čtyřmi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » super je i proteinkoncen­trat :-)

Thoomas

NeBeroun alias Qwerty81© » zalezi jakou mas smes. Optimalni 50–100g.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před čtyřmi měsíci

Thoomas » čau, kolik dáváš na kilo mixu?

Thoomas

NeBeroun alias Qwerty81© » co potrebujes vedet?

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před čtyřmi měsíci

Zdar kouleči, používáte někdo do boilies Squid-Liver koncentrát od IB?

Thoomas

Thoomas před šesti měsíci

Majco » jasny preju ti to :-)

fishbull

fishbull před šesti měsíci

Broula » Takže dobrý, jen tak dál

Broula

Broula před šesti měsíci

Ahoj, netyka se primo boilie, ale ma nekdo zkusenost s tygrakem z Decathlonu = Caperlan?

Majco

Majco před šesti měsíci

Thoomas » Tak to máš pravdu! Ale bolo to na moc moc prechytanej vode. Takže som nečakal že to čo i len pípne.

Broula

Broula před šesti měsíci

126171-1-475.jpg

fishbull » tak jsem dal 15vajec, 500g sušených vajec plus 1,5litru vody, 125ml oleje, 225ml tekuté potravy a tohle všechno spolklo cca 5,5kg suché směsi. Boilie pracuje podle mě výborně… Povrch mekne ale kulička má pořád pevný střed a nerozpada se. No a první kapřik hned 78cm a 15.5kg ze svazovky, takže důkladná kamufláž :-)))

Thoomas

Thoomas před šesti měsíci

Majco » Když ryba žere tak funguje všechno :-)

Majco

Majco před sedmi měsíci

Dakujem, za rady ktoré mi tu boli poskytnuté pri výrobe domáceho boilies..nebudem menovať..možno si pamätajú.. prvý test, prvý náhod a kapor 83cm cca 10kg..nevažený, nefotený, hneď pustený..na doma robené gule. PS: „v jednoduchosti je sila“ Ešte raz ďakujem…(super zážitok, pocit, keď vieš že to funguje)

fishbull

fishbull před sedmi měsíci

Broula » Olej dáš stejně max 200ml na tak velké množství a dává se až jako poslední a tekutou potravu stejně tak. Prostě leješ vodu dokud se s tím nedá pracovat

Broula

Broula před sedmi měsíci

fishbull » takze pomer cca 1kg vajec + 3 litry vody. A nebo jsou to 3 litry vcetne oleju a tekutych potrav?

fishbull

Broula » Na cca 8kg suché směsi se dává 800–1300g suchých vajec, záleží jak moc chceš aby kule bylo napevno. K tomu je potřeba uzpůsobit tekuté složky. Vychází to tak na 3l tekutin

fishbull

Sosny » Ta krev ti přebije všechno, kde máš nějaké objemové surky? Cena 1kg je dost masakr

Slavíček

Slavíček před sedmi měsíci

Janov » Spíš sem hoď složení tohle je pouze hádání

zimbuch

zimbuch před sedmi měsíci

Janov » skus pridat oleje do testa nebo tlacit pomaleji.

Janov

Janov před sedmi měsíci

zimbuch » to jediné mě také napadlo. Zkoušel jsem různě tuhé těsto a furt to stejné…napadlo mě ještě málo nebo špatné pojiva…

zimbuch

zimbuch před sedmi měsíci

Janov » Já by jsem to viděl na suché těsto.

Janov

Janov před sedmi měsíci

125844-1-749.jpeg

Dobrý den. Neporadí mi někdo v čem dělám chybu, když se mi had trepí? Viz. Foto. Za případnou odpověd´ děkuji.

ideafix

ideafix před sedmi měsíci

Sosny » mně to přijde úplně mimo. Stát to bude raketu a nebude to pořádně držet ani pracovat. Takhle se recept nestaví. Začít musíš od základu. Projdi tady celé vlákno a určitě něco najdeš.

Sosny

Sosny před sedmi měsíci

Slavíček » Můžem SZ?

Slavíček

Sosny » Za mě zbytečně složitý drahý.Trošku bych to udělal jednoduší

Sosny

Sosny před sedmi měsíci

Pjotr fon Bionic » kdyz to uberu na 100gr a zbylejch 50 nahradim tunakovou?Jinak celkovy sestaveni smesi je ok? Jde mi o to jestli to bude dostatecne pojit,dobre se rolovat

Pjotr fon Bionic

Pjotr fon Bionic před sedmi měsíci

Sosny » 150g krillu je hodne,bude ti to plavat

Sosny

Sosny před sedmi měsíci

Zdravim všechny,potreboval bych prosim poradit od zkusenejsich s timto receptem.Za kazdou odpoved predem dekuji.
Krill moučka 150gr
Lt 94 100gr
EZT moučka 100gr
Losos.moučka 50gr
Tunakova moučka 50gr
CLO birdfood 200gr
Robin red(haits) 100 gr
Rennet kasein 50 gr
Krevni moučka 50gr
Sušená játra 20gr
GLM extrakt 10gr
Krupice 170gr

Krill liquid 80ml
Esence Krill 5ml
Talin 2ml

Slavíček

ideafix » Na stojak do chladnejsi vody bych to bral ale na reku je to nesmysl . Podle mych zkusenosti to ovlivni celkove slozeni hrubost pojiva rozpustny slozky

ideafix

ideafix před sedmi měsíci

125835-1-431.jpeg

Trochu bych se vrátil k tomu omýlání kuliček. Minulý rok jsem se na to hodně soustředil a byla to celkem hromada pokusnejch kilovejch koulí těsta. Jak jsem už psal, nezdálo se mi, že by sušené vejce měli nějakej výraznější vliv na rozpustnost a omýlání. Co ale určitě velký vlic má, je hrubost jednotlivých surovin. U rybích mouček se to těžko ovlivňuje, ale například u ořechových se to již ovlivnit dá. Pro většinu lidí to bude nesmyslná pakárna, ale pokud je někdo hračička a baví ho to, určitě doporučuje zaměřit se nejen na celkové poměry surovin, což je numero uno všeho, ale i právě na tu hrubost.

Tomajo

Tomajo před sedmi měsíci

Slavíček » jj je to potom taková peleta a na rychlé chytání to funguje dobře

Tomajo

Tomajo před sedmi měsíci

Broula » nepopraska, a plíseň to taky nechyta, když to dobře vysusis. Nebo můžeš klidně přidat i konzervant pro jistotu. Ja uz dělám taky jen hotovky

Slavíček

Tomajo » Neco podobneho jsem delal kdysy kdyz jsem z vyrobou boili zacinal . Kratce jsem to povaril jenom aby to melo tvrdsi povrch a nasledne to susil . Nemelo to vydrz rychle to uvolnovalo nachytal jsem na to hodne ryb

Broula

Broula před sedmi měsíci

Tomajo » zajímavé. to nepopraska a nesplesnivy?

Tomajo

Tomajo před sedmi měsíci

Broula » ono také samozřejmě záleží na složení celé směsi. Ale pokud chceš nástrahu která bude vyloženě rychle pracovat, tak není nic jednoduššího, než udělat klasické těsto s vejci a část kuliček místo vaření nechat vysušit na kámen. Takhle budeš mít perfektně rozpustnou nástrahu.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 47 (1914) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (2 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč