Boilie Kuchařka.

Všechny diskuze » Nástrahy a návnady » Boilie Kuchařka.

Boilie Kuchařka.

Založil dodo29

Dne 9. 3. 2012 01:57

Odpovědí: 1925

Boilie Kuchařka.

Sem můžete vkládat recepty na boilie nebo vámi oblíbené suroviny a jejich koncentrace popřípadě poznatky při domácí výrobě.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 48 (1925) Starší Nejstarší »

runaway

runaway před čtyřmi týdny

Thoomas » diky

Příspěvek upraven autorem.

Thoomas

Thoomas před měsícem

runaway » cus jak velkou chces?

runaway

runaway před měsícem

Cau. Koupim vytlacnou pistoli kdy by nekdo nabizel. Diky

Broula

Broula před dvěma měsíci

bugun » Od Sticky baits uz krill liquid nekoupis…zastavili prodej. Namichej treba jen pul kila suche smesi, pak vezmi jedno vejce…nemusis davat jine tekute a zkus si jak bude vypadat testo a jak to pujde valet. Taky si cca zvaz, kolik to jedno vejce spolklo suche smesi, at mas predstavu kolik vajec bude potreba na kilo suche. Az do toho pridas tu potravu, tak si cca jedno vajicko odecti

bugun

bugun před dvěma měsíci

Tak snad bude…Mám v plánu udělat 2 verze těchto koulí. Jednou bych chtěl predkrmovat na jednom menším revíru kousek od domu. V revíru nejsou skoro žádní nasaďaci a celkově tam není moc ryb, když už chytnu rybu tak ti nejmenší mají 60–70cm. Mám v plánu se tam zaměřit na ryby 10+.
Druhou verzi bych chtěl udělat o poznání voňavější, chtěl bych tu směs na Pálavu, kde chytám převážně z odhozu, tak proto ta vůně (chci zaujmout hejno, ono na fotbalovém hřišti pod vodou to ani moc jinak nejde dle mého). Rybu bych chtěl držet větším množstvím krmení. Tu vůni chci dodat do krmení pomocí esence a chci to delat z totožného mixu.

Slavíček

Slavíček před dvěma měsíci

bugun » Podle mého odhadu to držet bude záleží kam to chceš použít jakou čekáš odolnost vůči havěti.

bugun

bugun před dvěma měsíci

K tomu tekutému krillu :
Měl jsem v plánu vzít od stickybaits v UK nějaký krill liquid, a nebo od munchbaits raw krill.
Upravil jsem tedy recept následovně :

300g krupice
170g sojovka
150g losová moučka
50g arktický krill
100g lt 72
50g syrovátky
80g pšeničné kličky
80g pomletý ptačí zob
20g chilli
lžička soli

50ml liquidu sticky baits
10ml losového oleje
x vajec

Prvně bych si zkusil udělat kilo směsi abych odladil, kolik cca vajec tam mám dát. Myslíte si, že to bude držet pospolu a nebo naopak to nebude moc lepit ?
Jinak díky moc za rady :-) Přesně takhle nějak jsem si to představoval.

Slavíček

Slavíček před dvěma měsíci

Broula » Když už půjdem do detailů semolina je krupice ze speciální tvrdé odrůdy pšenice. V podstatě zbytečnost pouze zvedá cenu stačí obyčejná.

Broula

Broula před dvěma měsíci

Adam Jendrulek » cus, at jsme presni teda…v semoline a krupici rozdil je, ale nema to prakticky zadny vliv na dojivost :-) Rozdil je hlavne v cene…takze ja pouzivam jenom krupici za 15kc/kg.
Kazdopadne mas, resp budes tam mit 425g krupice = to mi prijde hodne teda, bohate by stacilo 300g
Dal tam mas 275g sojovky…to je podle me taky celkem zbytecne hodne, podle me by stacilo 150g. Pokud snizis gramaz techto surovin, tak je budes muset necim nahradit = muzes napr. zakomponovat syrovatku, pridat vic klicku a zbytek treba klasickou kuku moukou.
Ptaci zob …jestli myslis semena, tak ok.
Tekuty krill…momentalne se prakticky neda sehnat, a nebude se dat sehnat pristich par let. Pokud mas z Hulina, tak opravdu dost pochybuji, ze jde o krill :-) Ten totiz vypada a chutna malicko jinak :-) Nicmene pouzitelne to bude.
V kazdym pripade bych nedaval celych 100ml uz do vajec. Ale pokud chces pouzit takove mnozstvi, tak bych dal do vajec 50ml a zbytkem bych to boilie prelil tesno po uvareni…pekne to nasakne a nevyvari se.
Oleje dle mych zkusenosti staci malo…klidne jen 10ml/kg.
Jinak mnozstvi vajec zavisi na nasakavosti smesi jak psal Slavicek.

Slavíček

Slavíček před třemi měsíci

Adam Jendrulek » Máš tam chybu dost podstatnou. Semolina a krupice je stejná složka pouze jiný název. Vejce se dávají podle savosti složek množství tekutých složek do něčeho stačí 8 do jiné klidně 10.Jinak konopi má kolem 25 %bílkovin a 30 % oleje ale v tom množství co chceš dát to nemá žádný vliv

bugun

bugun před třemi měsíci

Ahoj,
rozhodl jsem se jít cestou, bych si chtěl rolovat vlastní koule. Projel jsem to tady kompletně + ještě nějakých pár stránek a zkusil jsem ze ,,vyčtených" tipu a rad sestavit vlastní boilies.
Mám ale pár otázek, na něž jsem nenašel odpověď :
Kolik vajec mám průměrně dávat na kilo směsi a nebo aspoň nějaké přibližné dávkování (doladit se to dá vždy). Dále by mě zajímalo kolik oleje přidáváte do vajec a zda-li je vůbec olej nutný, když v receptu budu mít např. konopné semínko které samo o sobě malé množství oleje obsahuje.
Tady posílám recept :

150g semoliny
275g krupice
275g sojová mouka
150g losová moučka
50g arktický krill
100g lt 72
30g pšeničné kličky
80g ptačí zob
20g drcené konopí
20g chilli
lžička soli

6–8vajec
100ml tekutého krillu

Jsem začátečník, chci si poskládat vlastní směs a toto byl můj první pokus o to. Každou připomínku k receptu ocením. Předem díky moc za rady.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před dvanácti měsíci

127272-1-775.jpeg

Patlámo.. :)

fishbull

fishbull před jedním rokem

smolda » € a na Alze

smolda

smolda před jedním rokem

fishbull » Ale az bude hotová, budeš moct prodávat za 60,– Kč kilo:-))))

miky70

miky70 před jedním rokem

fishbull » Tak to přeji hodně silny nervy a at se daří

fishbull

miky70 » já jsem momentálně v realizaci provozovny, a jak tu již psal Smolda, hruza děs, papírů běs

miky70

miky70 před jedním rokem

fishbull » Máš naprostou pravdu…není nad to.Začnu,asi uvažovat o tom,že budu rolovat svůj boilies.Nějaký recepty mám ještě z dřívějška a taky vím že mě to hodně bavilo…jen čas mi chybí,ale s tím se nějak poperu

fishbull

miky70 » Vždycky je to krásný pocit chytit rybu na svuj vlastní výmysl. Někdy stačí ubrat nebo přidat jen opravdu málo a máš to co potřebuješ.

miky70

miky70 před jedním rokem

Broula » Přesně tohle je můj případ.Pořád jsem do toho cpal extrakty a atraktory,čímž se finální výrobek hodně prodražil i když jsem schopen udělat směs do stovky.Pak už bylo fuk jestli koulím nebo koupím hotovku.Jenže chytit tak krásné kapříky jako ty na svůj vlastní výrobek je mnohem,mnohem hezčí pocit.Někdo se mnou nemusí souhlasit,ale to mije jedno…jen můj názor

Broula

Broula před jedním rokem

miky70 » dekuju. Recept je v podstatě velmi jednoduchý, kilo vyjde na 80kc a přitom se v žádném případě nejedná o srotovou kouli. Jen jsou vynechany ingredience, které to dle mě zbytečně prodrazuji a efekt nejistý (různé extrakty, atraktory atd) …a jde to krásně i bez nich. Dřív sem furt přemýšlel jestli tyhle kuličky nebo tamty… Nevěděl jsem co dát pod háček dřív. Teď se víc soustředím na místo a množství krmení a výsledky jsou lepší.

Broula

Broula před jedním rokem

fishbull » klasika… anglingdirect

miky70

miky70 před jedním rokem

Broula » Tak to ti moc gratuluju k takovým krásným úlovkům,je vidět že dokážeš postavit recept který funguje.Taky jsem to skoušel,ale prostě se mi nedařilo

fishbull

Broula » kde objednáváš v UK?

Broula

Broula před jedním rokem

IvanS » tak můžou pozastavit prodej samostatného krillu jako to má aktuálně právě sportcarp, nikl,…

IvanS

IvanS před jedním rokem

Broula » oni to maji na krillu postavene, tak snad jim nedojde

Broula

Broula před jedním rokem

IvanS » však tohle je pro letošek poslední dávka a na jaro budu stejně objednávat nějaké věci z UK tak přidám i krill od sticky baits, jestli jim teda do ty doby taky nedojde :-)))

Broula

Broula před jedním rokem

NeBeroun alias Qwerty81© » jop, taky možnost…ale jak sem říkal… Byl sem v časový tísni,ptz teď roluju 20kg a musel sem to mít do pátku doma.

IvanS

IvanS před jedním rokem

Broula » nejlepsi Krill ma Sticky Baits, jednoznacne..

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před jedním rokem

Broula » a co krill od Mika?

Broula

Broula před jedním rokem

miky70 » no vidíš, a já si z jejich surovin letos poskládal kule a povedlo se několik ryb kolem 15kg (ze svazovky).
Trochu sem se po tom pídil a ani ten krill od Sportcarpu nemá správnou barvu…je moc tmavý… Jako karamel… Krill by měl být červeno-hnědý. A teď babo rad :-)

Broula

Broula před jedním rokem

fishbull » no a jak Kuna chytá :-) hele nikoho se nezastavam, ale poraďte tedy jiný slušný zdroj surovin ;-)
Jinak vím že s krillem je problém, kdyby mě netlacil čas tak objednám z UK

fishbull

Broula » Začni si zvykat protože Krill v tekutém stavu momentálně není a asi jen tak rychle nebude. A z Hulína bere jen snad Kuna

miky70

miky70 před jedním rokem

Tohle všechno je pravda…ten hulín je divnej,o pár kaček levnější,ale ve finále tam toho musíš přidat víc.No nevím záleží na každým zvlášt…jak jim věří…osobně jsem na hulín nic ale zhola nic nechytil

Broula

Broula před jedním rokem

Aladin » Játra rozhodně ne. Spíš to vypadá na jinou rybí tekutou potravu

Aladin

Aladin před jedním rokem

Broula » to ti poslali játra :D tam bych se nedivil.

Broula

Broula před jedním rokem

metloš » resim to primo s hulinem. I jim prijde barva jina nez ma byt, tedy cerveno-hneda, takze mi zdarma posilaji novou litrovku krillu. Mohlo totiz dojit k zamene produktu. Tak uvidim co prijde…kazdopadne reseni problemu vic nez prikladne, za to velky palec nahoru.

metloš

metloš před jedním rokem

Broula » A zkusil jsi je ochutnat ?? měl jsme možnost nějaký krilloví potravy vidět i chutnat a ta hulínská byla toková nejslabší a nejřidší … ale tam je to pokaždé jinak. Ten hulín je prostě divnej na suroviny.

Broula

Broula před jedním rokem

126847-1-408.jpg

126847-2-126-nahled.jpg

Cagos,ma někdo zkušenosti s krill liguidem z hulina? do teď sem používal krill od Sportcarpu, teď jsem byl nucen vzít od Hulina… Barva úplně jiná viz foto. Vůně možná víc intenzivnější u Hulina, sportcarp je maličko hustejsi…

runaway

runaway před jedním rokem

fishbull » ja uz se desil ze budu muset neco predvrtat doma akuckou :D
nalil jsem to jen na jednu varku ( 2kg), zatim vpohode jedna jak druha

fishbull

runaway » Zas tak rychle to nebude :D

runaway

fishbull » Ajaj :D Tak to s nim pojedu predkrmit misto, na ryby jedu v patek :)

fishbull

runaway » Problém to určitě nebude, jen to asi trochu ztvrdne :P

runaway

Ahoj. Jake mate zkusenosti s pouzitim konzervantu do nadipovani kouli? Konzervant jsem do vyroby boilie nepouzil, zustalo mi trochu tekute potravy co jsem namichal a nevim proc me ho vubec napadlo tam dat a prelit koule. Nebude to vadit nicemu pokud neprosel varem (trocha chemie? Diky

fishbull

Slavíček » Zřejmě ano :D

Slavíček

Slavíček před jedním rokem

fishbull » To myslis tu posypovou na silnice co nas tim polaci krmily a jejich ministr prohlasil ze je zdravotne nezavadna ?

« Nejnovější Novější Strana 1 z 48 (1925) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (11 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč