Boilie Kuchařka.

Všechny diskuze » Nástrahy a návnady » Boilie Kuchařka.

Boilie Kuchařka.

Založil dodo29

Dne 9. 3. 2012 01:57

Odpovědí: 2154

Boilie Kuchařka.

Sem můžete vkládat recepty na boilie nebo vámi oblíbené suroviny a jejich koncentrace popřípadě poznatky při domácí výrobě.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 53 (2154) Starší Nejstarší »

rybář 7

rybář 7 před šesti dny

K tem rozpustným složkám. Myslel jsem to vseobecne pro více složek, co se dávají do boilie. Vajco bylo jen jako přiklad. Rozpustné mléčné proteiny po uvaření už rozpustné být nemusí… Človek si myslí, že boilie ve vode rozpustnýma slozkama láka kapra a realita může být jiná. https://cs.wikipedia.org/wiki/Denaturace
Při vaření a jiné tepelné úprave se protein neničí. Jen se zmení struktura bílkoviny. Energetická /výživová hodnota bílkovin po uvaření zůstane stejná. Teplotou se ničí hlavne vitamíny.

Příspěvek upraven autorem.

Slavíček

Slavíček před šesti dny

zimbuch » V podstatě pokud to nevařiš je to stejný jako když použiješ těsto peletu . Rychleji to uvolňuje ale jak jsi napsal bude to atakovat i hodně bílá ryba. Na řece rozhodně nepoužitelný aspoň z moji zkušenosti kde s tou havěti bojuju.

Příspěvek upraven autorem.

zimbuch

zimbuch před šesti dny

rybář 7 » Máš pravdu. Větší kapr bude mýt jiné potravinové nároky než kapr ve vývinu. Ovšem taky se toto bude lišit i kus od kusu či voda od vody. Různá potravní konkurence,množství kyslíku na revírech. Netvrdím že by kuličky by měly být třeba z 80pr protein. Určitě už jen znehodnocování proteinu varem které určitě není zanedbatelné a působí i na jiné složky. Kapr přirozeně bude jevit snahu příjmout dostatek živin z min námahou. Přeciš je to tvor lenivý a ryba klidného krmení :_). Co se týká vajec asi bude otázkou jestli pro kapra budou stravitelnější v přirozené podobě nebo vařené. Na tuto věc neznám odpověd a v případě že víte (někdo) rád se nechám poučit. Je pravdou že roste trend nevařených boilie které jsou řekněme více učinné .Jak z pohledu zachování učinných látek tak ze strany tekutých složek , i co se týká sypkých. Tyto jsou opravdu dobře rozpustné a učinné. Nastává otázka jak dalece jsou použitelné na nšich vodách kde je nemálo bílé ryby.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před šesti dny

zimbuch » nemohl.

zimbuch

zimbuch před šesti dny

NeBeroun alias Qwerty81© » To je možné. Přiznám se že jsem v anglii nebo v ang. mluvících zemí nežil. Nepovažuji se za nějakého výborného ang. mluvícího. Mnohdy si musím třeba vypomoci slovníkem. Mohl by jsi teda prosím tě dát tady správný překlad této pasáže. Je to str. 45.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před týdnem

. » Máš pravdu, překlad té knihy je katastrofa..

.

. před týdnem

zimbuch » nespoléhej na to že někdo si nedovolí psát hlouposti nebo nebude účelně lhát, nic proti anglickým průkopníkům a díky za to že něco kdysi sesmolili na papír a mohl se člověk v začátku něčeho chytnout. Nicméně to co jsi sem zkopíroval, je špatný překlad úryvku kde píše blbost. Inzulín se v těle ryb tvoří. Lze i dohledat na internetu od důvěryhodných zdrojů. Kapr není žádný diabetik.

Slavíček

Slavíček před týdnem

rybář 7 » Další věc do těch proteinů musíme započítat i vejce to hodně lidí nejspíš nedělá. Vejce jsou zdroj nejkvalitnějších bílkovin. Když vidím co všechno kapr sežere a roste už tohle neřeším. Dřiv se člověk snažil aby to mělo hodně bílkovin a naivně si myslel že ryba takovému krmení bude dávat přednost.

Příspěvek upraven autorem.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před týdnem

rybář 7 » určitě je dobré si přečíst nejnovější poznatky napomáhající nám pochopit potravinové nároky kapra i když za dalších30let jak říkáš už i ony nemusí platit,naštěstí je i selský rozum a víme za jakým účelem vaříme čerstvá vejce v boili,většinu ostatních komponentú považuji vařením stávajícími se rozpustnějšími tedy stravitelnějšími,ve vodě se mohou pohybovat i ryby strádající či nemocné kterým dostatečně výživná hodnota pozřené návnady jistě příjde vhod

rybář 7

rybář 7 před týdnem

K té rozpustnosti určitých látek. Jsou rozpustné ve stavu, v jakém se prodávají. Pravda. V popisu boilies je napsano, že jsou v nem zahrnuty rozpustné látky. Ano, ale myslíte si, že jsou rozpustné i po tepelné úprave? Víte, co je to denaturace? syrové vejce ve vode rozmelnim. Za jak dlouho se rozmelni vejce uvarene natvrdo? Teď babo raď :)

rybář 7

rybář 7 před týdnem

Pokud jde o plnohodnotné krmeni se vsemi látkami, ktere dospely kapr vyžaduje pro zdravy rust, množství bílkovin v krmení stačí okolo 22% při teplote vody 20°C. Zbytek bílkovin může vyloučit nebo přemenit na energii. Pro energii jsou ale levnejsí tuky nebo sacharidy. A to jeste není brána v potaz prirozena potrava. Jinak krmení ze 100% rostlinných komponentů může zcela nahradit krmení s rybí moučkou. Nezapomeň, že čím vetsi kapr, tím míň živin potrebuje. Takže HNV boilisem potesíte akorát násadáky, kterí jsou ve vývinu. Nekteří by si meli přecist novejsi studie a ne 30 let stare.

rybář 7

rybář 7 před týdnem

Jestli si nekdo myslí, že hodne proteinů v krmení = lepsí, je na omylu. Jde o marketingový trik a vyhozené peníze. Kapr spotrebuje jen určitou část za urcitých podmínek. Zatezují organizmus a proto jsou jeste přidány látky, aby to kaprem rychleji projelo, míň ho to nasyti a nutí víc žrát. Přijme míň živin a logicky už krmení nebude vnímat jako HNV. Hodne penez, které kapr akorát rychle vysere.

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před týdnem

Slavíček » nutno podotknout, že přikrmování tvoří tak 30% příjmu potravy ryb…

Slavíček

Slavíček před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » Přesně tak stačí se podívat na složení granulí pro komerční krmení kaprů. Kdyby se měli krmit podle zásad čím to krmíme my sportovní rybáři bude kapr stát jak losos. Jak je vidět rybám to k růstu stačí a přitom jsou to lisovaný šroty.

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před týdnem

zimbuch » doporučuji prostudovat něco o komerčních chovech kaprů a jejich dokrmování obilninama..
Potom můžeme rozvíjet další teorie..
Jinak se musím na doporučení Maras T jít znovu stydět..

Slavíček

Slavíček před týdnem

zimbuch » Všechno člověk musí brát z rezervou. Už hodně krát za roky co chytám jsem dostal na prdel od šrotu s esenci. Zkrátka žádná zaručená nástraha neexistuje někdy ryby nezajímá složení ale pouze esence.

zimbuch

zimbuch před týdnem

Slavíček » Právě že v této knize je minimum těchto reklamních textů. Dost pojednává o přírodních pochodech a jejích vlivu na kapra apod prostě trošku někde jinde než reklama. Je zajímavé že odpurcu je hodně ale všichni by chtěli mýt v kuličkách rybí moučky :)

Příspěvek upraven autorem.

zimbuch

zimbuch před týdnem

. » No to si asi jo ale rozhodně asi méně než Hutchinson.V každém ppřípadě si zase starý Tim si asi nebude moci dovolit psát moc hloupostí to by mu to dala vyžrat kaprařská komunita.

Příspěvek upraven autorem.

Slavíček

Slavíček před týdnem

zimbuch » Nemůžeš věřit někomu kdo tohle má jako kšeft je výrobce. Přeci nebude psát kaprovy stačí pšenice moje výrobky nekupujte.

Příspěvek upraven autorem.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před týdnem

zimbuch » já začínal na prázdné vodě kolem které chodilo dost vyžraných rybářú,hned sem věděl že chytit kapra nebude jednoduché:)

.

. před týdnem

zimbuch » kapr je diabetik a starej dobrej Tim si nedal nikdy ani panáka:), …nesmíš věřit všemu co se píše

zimbuch

zimbuch před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » Začal jsem svůj kapří lov na hladové vodě což mne vedlo k názoru že sacharidy mají pro kapra velký význam . Už si to nemyslím , kvůli vědě a rybí fyziologi tyto zdroje naznačují že sacharidy mají omezenou výživovou důležitost pro kapra. Což je konflikt mezi praktickým pozorovaním a logikou a učení v této oblasti se tak špatně snaží racializovat konflikt. Kapři jsou diabetici v tom smyslu ze nemají inzulin v jejich systému. To znamená že nemají uhlohydráty na přímou spotřebu energie (stejně jako my) , ale je možné je metabolizovat pouze skladováním v játře – v běžné energetickém obchodě. Sterilní testy na kaprech neprokázaly žadné snížení glykomu v játrech což vedlo k závěru že uhlohydráty jsou pro kapra málo nebo vůbec hodnotné jako zdroj výživy.Špatně se to racializuje tím že naznačuje i že testy hladovění nebyly na kaprech provedeny po dlouhou dobu. Je to moje zkušenost s tím že kapr je nejvíce křehký a vědomý přes brzké období a časného léta. To může být způsobeno tlakem na ryby nebo nedostatkem(kdy je ukončena sezona) nebo může být kvůli načasování nutriční potřeby sacharidu.

Zdroj „citace“ : Tim Pasley ,Carp , Bait and „nutritional recognicion“ hypothesis" nakladatelství
Carpworld ,2018

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před dvěma týdny

MarasT_ » děkuji za excelentní rozbor mé osobnosti.. rád bych s tebou vedl diskuzi, ale jak jsem psal níž, musím se jít znovu stydět..
Požehnanou neděli:))

MarasT_

MarasT_ před dvěma týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » uz jsi zde nekolikrat uzakal, ze nemas ani spetku sebereflexe. Kdyz uz ale nutne musis diskutovat, stacilo by alespon trosicku argumentama..ikdyz i to je na tebe asi moc.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před dvěma týdny

MarasT_ » teď jsi mi to fakt slušně nandal.. jdu se stydět..

MarasT_

MarasT_ před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » no tyvee, ty jsi slusne mimo. Nejlepsi je, jak si jeste myslis, jak to tu vsem nenandavas..v 50 ko­mentarich ani jeden argument, bravo.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

. » Tak až to přijde, tak se ozvi.. přijdu se přisát:))

.

. před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » tak příště, .....kdyžtak se dá přisát i na cizí prso :)

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

. » Ne. Bohužel jsme dceru nekojili..

.

. před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » však jo, nic ve zlém:), taky sem se nechal vtáhnout, …jen že ses tak jakože nad věcí pousmál když jsme se hašteřili který koule, a teď se tu hádáš o kaprovi na biologické úrovni a ještě to podmázl mateřským mlékem:), .....a když jsme u toho mléka, zkusil jsi v dospělosti to mateřské?:)

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Pjotr fon Bionic » jen mně to baví..

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

. » Vždyť to tu bylo minimálně půl roku mrtvé.. Tak se bavím

Pjotr fon Bionic

Pjotr fon Bionic před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » Jsou ti ty znalosti k necemu dobre pri samotnem lovu?Nebo sis to nasprtal jen kvuli dobremu pocitu?Ja uz tohle davno neresim a proste jen lovim.

.

. před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » ses smál že je tady hádka dvou skupin, ......a teď tu vedeš diskuzi o nevařené kukuřici, trypsinu, pepsinu, mateřském mléku a na čem je nejlepší odkojit svoje lovecké jezevčíky, .....ty si taky dobrej kujon a kopeš se doprdele, …hádám:)

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

zimbuch » inzulín se tvoří ve slinivce.. u ryb tvoří slinivka několikanásobně víc inzulinu než u savců..

zimbuch

zimbuch před třemi týdny

Broula » A v třetí časti střeva tráví pomocí maltázy složité cukry ..uhlohydráty tento spůsob je neefektivní tvrdí se že má ůčinek 4pr. a není schopen je přetvořit a uložit protože navytváří inzulín.

zimbuch

zimbuch před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » To co je pro něj potravou pozná chemorecepcí. Pomocí rozložených aminokyselin ve vodě. Ano máš pravdu že ho to nikdo neučí tato informace je nesena Dna a Rna

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Broula » tak to těch 30g zas nebude takový ranec :))

Broula

Broula před třemi týdny

Chudýpocestný » nutno podotknout, ze ta vysoka stravitelnost plati u moucek nejvyssi kvality (obecne maji obsah tuku cca 3%). A zadna takova se snad bezne u nas ani neprodava, natoz aby ji nekdo daval do kouli. 20kg takove moucky stoji totiz v rozmezi 12–15 TISIC Kč.

Příspěvek upraven autorem.

Slavíček

Slavíček před třemi týdny

Chudýpocestný » Netvrdil jsem že ne. Jde o to co funguje většina rybářů nechce rybu vykrmovat ale pouze chytit. Jinak na trávení potrebuje zásadite pH.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před třemi týdny

Slavíček » takže víc kapr získá ze sofistikovanějšího boilie,konečně si to uznal

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

*játry a slinivkou

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Slavíček » to nevím.. nejdůležitější je teplota vody, obsah kyslíku a roli taky hraje množství žluči ve žlučníku..

Slavíček

Slavíček před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » Teoreticky by měl nejlíp využít bílkoviny z mouček a podobně. Škoda že jsem tu knihu věnoval ze zvědavosti bych to dohledal.

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Slavíček » K trávení bílkovin ve střevě kapra se z orgánu tvořeného játry a slezinou uvolňují 4 různé enzymy.. rozhodně to však není všem známý pepsin:)

Slavíček

Slavíček před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » Pamatuji si že hlavní enzym který tam štěpí bílkoviny je trypsin . Ty knihy už jsem věnoval kámošovi.

Příspěvek upraven autorem.

Broula

Broula před třemi týdny

kohi » aaaa…dalsi kdo krmi HNV :-)))

kohi

kohi před třemi týdny

Broula » 30 gr bílkovin uvádís nejdrive jen jako názorný příklad, ale posléze na tom opíras celou svoji teorii:-) ty musíš být vždycky za nejchytrejsiho viď. I na webu vedle pod jiným nickem. Jinak kluci pokračujte, je to zábavný.A Neberoun nedej se, Broula na tebe nemá

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Broula » nedělej zagorku, je to milion příspěvků

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Slavíček » no.. trypsin a další tři enzymy..

Broula

Broula před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » napsal sem to nize. Uz zas nejsou argumenty, tak zas pojedes vse dokola vid? jestli se nebudes zlobit, tak ne tebe uz nebudu reagovat. Jak rekl kolega…nekdo holt veri, ze je Zeme placata :-)))

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Broula » já myslím zdroj té 30g teorie..

Slavíček

Slavíček před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » Tomu číslu nevěřim ono záleží na zdroji
. Kapr tráví bílkoviny pomocí enzymu trypsin a ten roštěpí bílkoviny živočišného původu.

Příspěvek upraven autorem.

Broula

Broula před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » nejvetsi legrace je, ze to co sem napsal nechapes. a kde sem vzal tech 30g jsem vysvetlil, takze si to muzes precist nize.
Mimochodem cim krmis svoje psi? Taky nejakou HNV potravou????

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Broula » celkem legrace :) jak jsi přišel na tu magickou dávku 30g bílkovin?

Broula

Broula před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » Uvedu dalsi pripad. Prijme-li kapr mnou nazorne zminovanych 30g bilkovin tak tim neprekroci sve maximum pro jednorazovou davku a z techto 30g stravi onech 80–95% (a to pouze u hodne kvalitni bilkoviny).
Prijme-li treba 100g bilkovin, tak rozhodne nestravi 80–95g (%) bilkovin, ale zase jen tech 30g (to je pro nej zkratka strop).
Ta stravitelnost udavana v procentech zavisi na kvalite bilkoviny. Vyssi kvalita, vyssi stravitelnost.
Pokud tedy prijme rostlinnou bilkovinu, ktera je kvalitativne pro kapra horsi) tak z ni stravi jen cca 60%. Takze z 30gramu rostlinnych bilkovin stravi jen 18g.
Takze si znovu dokazal, ze tu akorat placas do vody, vytahujes slovicka a pritom vubec nevis o cem pises a neumis ani poradne cist co ti dva panove napsali v te knizce.
Ono to traveni je ztratovy proces, vis?

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Broula » mimochodem, stravitelnost bílkovin u kapra se pohybuje mezi 80 – 95% ( Billard a Gall, 1995)

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Broula » bohužel, kapr tráví bílkoviny v druhé části střeva že tří..

Broula

Broula před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » jo. v prvni polovine streva. Znovu ti opakuju, ze jsi mimo misu. Mej se

Broula

Broula před třemi týdny

Chudýpocestný » hele uz fakt nevim jak to podat. Vzdycky si neco najdes, abys to mohl nejak rozporovat. Takze ty vyrabis HNV protoze chces aby si tim kapr dohnal deficit? A to jezdis krmit kolegum na misto kde oni hazi do vody ten Decathlon nebo jak to mam chapat? Kdyz kapr najde zdroj potravy, ktera se mu zamlouva, klidne ten decathlon, tak rozhodne neprestane zrat driv nez je syty. A kdyz je syty tak mu bude nejaka HNV pozdeji ukradena Samozrejme pokud najde driv flek s HNV tak se tim nafutruje zrovna tak a kolem mista s decathlonem pak projede bez povsimnuti.
Delas z kapra hrozneho stratéga

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Broula » souvisí zcela..
kapr má dokonce střevo rozděleno do několika části, z nichž jedna slouží výhradně k trávení bílkovin..
Ale to určitě víš..

Broula

Broula před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » ja znam anglicky preklad toho slova. Popsany jev s timto nazvem neznam…nicmene po precteni toho co si uvedl jsi me opet utvrdil v tom, ze jsi kaspar, protoze to vubec nesouvisi s tim o cem se tu bavime.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Chudýpocestný » kapr žádný žaludek nemá…

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

130336-1-564.jpg


Broula » čoveče co šňupeš? Google ti zase vyhledal nějakou krávovinu:)
Já jsem myslel tohle..

No a angličtí kapraři vypozorovali, že když se kapr začne „bezhlavě“ krmit kukuřicí, dochází k vylučování zcela nestrávených zrn, kterými se znovu krmí..
Tím se pozastavuji nad tvou teorií o zcela zasyceném kaprovi:)

Příspěvek upraven autorem.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před třemi týdny

Broula » vidím žes to trávení rozdělil na dvě fáze za den abys mohl opět popřít využití druhé dejmetomu vyzivnější dávky,dobře asi to tak bude ale když bude žrát jen přes noc a šlukne10kulí dekáče pak popojede o flek a doplní to o5kouskú hnv v žaludku se mu to smísí tak to bude ok nebo jsem zas k…t?

Upraveno správcem Johan v 20:18, 3. 1. 2020.

Broula

Broula před třemi týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » vyvrať mi tedy mojí preoccupation logickým vysvětlením. Jo, promiň, ty zase žádné nemáš

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

Broula » slyšel jsi někdy o jevu zvaném preocupation?

Broula

Broula před třemi týdny

Chudýpocestný » uz nevim jak to vysvetlit :-) Zkusim popsat takovyhle pripad.
Predpokladejme, ze kapr bude zrat 2× denne…rano a vecer a pokozde se nazere do syta. max mnozstvi bilkovin co stravi v jedne davce bude tech 30g.
Den 1

  • Rano sezere 100g krmeni s obsahem 10% bikovin = prijme 10g bilkovin a vsechny vyuzije
  • Vecer najde 100g krmeni s obsahem 50% bilkovin = prijme 50g bilkovin, ale z nich vyuzije jen tech 30g.

Za ten den se tedy 2× krmil a prijmul 60g bilkovin, ale vyuzil pouze 40g bilkovin.

Den 2

  • Rano sezere 100g krmeni s obsahem 30% bikovin = prijme 30g bilkovin a vsechny vyuzije
  • Vecer najde 100g krmeni s obsahem 30% bilkovin = prijme 30g bilkovin a vsechny vyuzije

Za ten den se tedy 2× krmil a prijmul 60g bilkovin a vyuzil vsech 60g bilkovin

Jak je paterne, tak deficit, ktery vznikl prvni den rannim krmenim uz ten den zkratka nedozene tim, ze prijme vecer vysoce proteinove krmeni.

Příspěvek upraven autorem.

Slavíček

Slavíček před třemi týdny

Chudýpocestný » Taky nekrmim koulemi ze šrotu dávám věci které mají vitamíny minerály ale už to tak nehrotim. Zkrátka jsem přišel o iluze když vidím jak šlapou ty koule ze šrotu.
Jak kvalitnější krmení zlepší doplní co jiné koule ze šrotu nemájí je otázka ryba nežere pouze co jim tam hodíme To vždy bude záležet na zarybnění tlaku lidi ůživnosti revíru na množství krmení co tam naházíme. Dnes už jezdim 99% pouze řeku bohužel víc než kapra tam krmím havěť. Kapr je až ta poslední ryba ve frontě.Řeka je boj z bílou rybou a tloušti.

Příspěvek upraven autorem.

Chudýpocestný

Chudýpocestný před třemi týdny

Slavíček » dobře ale vemme v potaz že do vody spadne i krmení které nedosahuje například proteinově horní hranici zpracovatelnou kapřím traktem tak mé krmení vyrovná onen deficit nebo se pletu?

Slavíček

Slavíček před třemi týdny

Chudýpocestný » Přečetl jsem několik knih z té doby o výrobě boili. Dřív se to všechno dělalo jak potravina pro silové sportovce. Jako ve všem vývoj jde dopředu další věc u některých surovin šla cena tak nahoru že nejspíš je nikdo nedává nebo v minimálním množství a pouze do těch nejdražších směsi. Ale jsou zase jiný složky které dřív nebyli

Příspěvek upraven autorem.

Broula

Broula před třemi týdny

kohi » to jsem uvedl jako priklad

kohi

kohi před třemi týdny

Broula » a jak si na to přišel, že kapr dokáže strávit v jednorázové dávce 30 gr ? tos někde vyčetl ? jen mě to zajímá …nebo to bereš jen pouze dle trávení průměrného člověka ?

Broula

Broula před třemi týdny

doktor glock » tvrzeni, ze kapr dokaze stravit/vyuzit jen 40% proteinu je totalni blbost na N-tou. Kolik dokaze kapr stravit/vyuzit proteinu MUSI byt udavana hmotnosti tech bilkovin, nikoliv procentualne. Pochopte to uz jednou pro vzdy prosim :-)
Nazorny priklad jak by to melo vypadat. Kapr dokaze v jednorazove davce stravit napr. 30g bilkovin. Pokud mu tedy predlozim krmeni s obsahem 30% bilkovin a on toho krmiva sezere 100gramu, tak prijme 30g bilkovin a vsechny je dokaze stravit (samozrejme jde o idealni pripad).
Pokud stejneho krmiva sezere 500g, tak prijme 5×30g = 150g bilkovin. Z toho vsak stravi zase jen 30g a zbytek, tedy 120g bud premeni nebo vylouci. Je to takhle jasnejsi?
Proto tvrdim, ze krmit vysokoproteinovymi koulemi je zbytecne a je to krome zatezovani traveni kapra i vyhazovani penez do luftu.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 53 (2154) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč