Na březích Pusiana - část 2.

Všechny diskuze » Diskuze pod články » Na březích Pusiana - část 2.

Na březích Pusiana - část 2.

Založil Automat

Dne 23. 7. 2012 02:29

Odpovědí: 12

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (12) Starší Nejstarší »

David Fořt

David Fořt před sedmi roky

Radek Fox » Byl jsem hodně překvapený Jakeovou otevřeností. Obvzláště pak, když jsem si představil, že ten článek poslal přesně v tomto znění i do Carpworldu, který ho zveřejnil. Na druhou stranu Jake napsal to, co na rybách praktikuje hodně kaprařů, pouze by to asi takto otevřeně nikdy nenapsali a už vůbec by to neposlali k publikování do největšího světového kaprařského časopisu. Částečně si to vysvětluji jeho nadšením pro věc, kdy byl stále ještě kaprařským " benjamínkem." Je nutné vzít v úvahu, že předtím sice prožil půl roku na Cassienu, ale do té doby o moderním lovu kaprů prakticky nic nevěděl a vše se učil přímo na rybách. S tím souvisí i jeho objevení kammených montáží na Pusianu. Již jsem jednou psal, že o to je ten jeho příběh krásnější. Je nezkažený moderními vymoženostmi našeho sportu a vše bere tak, jak to přichází, sám se učí reagovat na situace, se kterými se setkává úplně poprvé. Z jeho strany je to takový zrychlený úvod do moderní kaprařiny z pozice opravdu ostrého týpka, jakým Jake bezesporu je. Hodně věcí, které na svých cestách objevuje bereme jako samozřejmost. Zde je nutné napsat, že třeba pro UK běžného čtenáře ty věci byly asi taky úplně nové, pže na těch svých vodách oni prostě takto nerybaří. Proto jsem schopen pochopit bojku z plastové lahve, která je pro mé rybaření naprosto neakceptovatelná, ale je mi jasné, že pro něj to byl v tu chvíli asi velký objev, který navíc viděl i u ostatních partiček na jezeře. To, že si lajznul čtvrtý prut…Teď budu mluvit pouze za sebe a někomu se to asi líbit nebude, ale pokud chytám někde v divočině, kde vím, že na mě nikdo nepřijde, tak si tam ten prut navíc dám také. Rozhodně bych se s tím ale veřejně a v článku nikdy nechlubil. Teď to tedy možná dělám, ale víš, jak jsem to myslel. Myslím si tedy to, že tohle je věc a risk každého z nás, ale určitě není rozumné se s tím v podstatě vychloubat, tak jako to udělal v posledním článku. Z velké míry to ale přičítám jeho svérázné povaze a neznalosti. Jsem si jistý, že si to i po tom článku v CW musel někde na veřejných forech schytat a už vůbec se to nemohlo líbit italským kaprařům. Je to hodně drzé.

Radek Fox

Radek Fox před sedmi roky

David Fořt » Davide, však si toho také moc vážím a vidím, že i další zde zaregistrovaní. Zeptám se Tě, co si o tom zveřejněném porušování rybářského řádu myslíš ??? Díky za upřímnou odpověď Radek ;-)

David Fořt

David Fořt před sedmi roky

Článek jsme zveřejnili v té podobě v jaké jsme ho dostali. Jedná se o sérii článků, které vycházely tak, jak je překládáme pro vás, i britském časopise Carpworld. Zdůrazňuji, že zatím pouze tam. Jsme druhé médium na světě, které je svým čtenářům nabízí. Osobně mě Jakeova upřímnost také zarazila, ale rozhodně mě ani na chvíli nenapadlo článek upravovat. Je to jeden konkrétní příběh, jeden kaprař a takhle to tam prostě bylo a on to napsal.

Baťour

Baťour před sedmi roky

Komplexacek » Svatá pravda Kamile taky jsem jich dost sebral po hladině co tam nechali rybáři dit to sám znáš byl jsi tam nejednou :-)

Příspěvek upraven autorem.

Komplexacek

Komplexacek před sedmi roky

Baťour » Kontroly jsou ok, zvýšení ceny za povolenky taky, ale když už to chtějí klucí italský dělat, měli by to dělat pořádně. Naposled nás nějakej šmoula vyhodil po 4 dnech z místa, kde jsme seděli, že prý je to jeho pozemek, ačkoliv to bylo evidentně za zdí – hranicí vody a v tom místě se normálně chytá. Chlapík ze stráže jen krčil rameny, jako žo on nic… Ocenil bych mapku s lovnými zónami, nebo označení postů a byl by klid. Zatím je to ale typicky „Italský“ přístup… dlouho dlouho nic a pak naprosto nekoordinovaně hrrrrrrrrrrrrrrr všechno změnit (viz dvojí vydávání povolenek) a pak, když už to nějak funguje, se na to zas vysr… a nedotáhnout to – ono si to nějak sedne. Jinak článek ok až na pár nepřesností (hloubky, vzdálenosti…), s těma prutama to dělat (psát) nemusel a s tou bojkou z PET lahve… dobře mu tak. Pokaždé, když tam přijedu je tam petek jak v mattonce…

Drinks

Drinks před sedmi roky

Článek hezký, taky bych chtěl něco takového zažít. Tím myslím „rozhodl jsem se ještě týden zůstat“ , jenže kde na to vzít? No jo, někdo to štěstí má, a já můžu jen tiše závidět:)

PEDRO

PEDRO před sedmi roky

Takové kontroly v noci i přes den byly jednu sezonu i na Slovensku, ale s šestiletým zpožděním, po tom , co se vymasařila jedna z nejproduktiv­nějších nádrží na Slovensku. Škoda , a ted si i samotný hospodář váží ryb , jelikož znovu zarybnit takovou vodu je problém. Porušovat zásadně pravidla typu ,,po mně spoušť, nebo masařit kapitální ryby je prostě v sowtvaru obaleném bílou kostí, vyměnit to jaksi nejde a tak se bude muset počkat, až se to tam časem nahraje od narození. I ten virus , co se už dlouho šíří, jako že chyť a pusť je dobrý, ale antivirů je pořád dost a hlupáků taky, kterým se to nenahraje ani za tisic let. Nejhorší nepřítel všeho je totiž blbost a ani léky na to vymyslet nejdou, jenom zubatá:-)) ČLÁNEK , JAKO VŽDY REAL FISHING , BEZ ZBYTEČNÝCH ŽVÁSTŮ A TAKY O TOM , JAK TO VE SKUTEČNOSTI NA VELKÝCH VODÁCH, KDE SE NESMÍ SPALOVÁKEM JE, ČEKÁNÍ A DŘINA.

Radek Fox

Baťour » Nic jiného se snad ani nedalo čekat a je to jen dobře !!!

Baťour

Baťour před sedmi roky

13075-1-197.jpg

13075-2-796-nahled.jpg

13075-3-251-nahled.jpg

13075-4-154-nahled.jpg

Radek Fox » Ahoj Radku plně s tebou souhlasím před 14dny jsem se s Pusiana vrátil a kontroli prof ryb stráže jsem měl ob den jak třeba ve 2h ráno tak přes den a nejen já je to správné že se o tuhle vodu starají ale někdy už mi to lezlo na nervi když ve dvě ráno ti halogeny svítí do ksichtu :-))) zažil jsem co udělali s IT rybářem co neměl licenci na člun okamžité zabavení člunu a odvezení k šetření o přestupku to vše kolem 4h ráno to vše mi zdělila sama ryb stráž když jsem odjížděl domu…na tomhle jezeře vládla velká anarchie kde si každej dělal co chce a kontrola nikde ,,, a běžně tam rybáři chytali na 4 pruty ale letos jsem tam zažil něco co jsem tam nevyděl a to neustálé kontroli všech jak ve dne tak v noci myslím že si to rybáři dělají samy :-) v září tam jedu znovu na 10dni bude to po 6 a naposledy né že by se mi jezero nelíbilo ale je čas zkusit něco jiného :-)

Příspěvek upraven autorem.

Ondřej Šrotýř

Ondřej Šrotýř před sedmi roky

Radek Fox » když už tohle udělal měl „držet hubu a krok“… jinak hezký článek ostatně jako zatím všechny kousky co jsem měl tu možnost si od něj přečíst.

Fosgen

Fosgen před sedmi roky

Radek Fox » jj s tím souhlasím a musím uznat, že jsem se nad tím též pozastavil … ale jinak povedený článek, který jsem zhltnul jedním dechem

Radek Fox

Za každý pěkný článek jsem vděčný a nechci zbytečně rýpat, ale zde musím bohužel reagovat.

Nevím, nevím… ?!?!? Nezdá se mi moc vhodné rozepisovat se do článku, jak porušuji rybářský řád na konkrétním revíru v určité zemi. Navíc je sám autor známý rybář, jehož psané příběhy vychází v mnoha zemích Evropy a není to pěkná reklama kaprařině !!! S prominutím „oslovina“ tohoto typu dává akorát oprávněné podněty k častějším a tvrdším kontrolám ze strany rybářské stráže :-(( Přinejmenším to vidím jako kálení do vlastního hnízda.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (12) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (9 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč